iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

iPad 2

Post od djoni »

Rat tableta se nastavlja :D
Posle pojave Motorola Xooma u prodaji pre par dana, Apple je danas održao konferenciju u San Franciscu, gde su predstavili Ipad 2. Ipad 2 će se u prodaji naći 11. marta. Inače, predstavljanje Ipada 2 je vodio Steve Jobs, o čijem zdravstvenom stanju se dosta nagađalo u poslednje vreme. Već sama njegova pojava na početku prezentacije dovela je do porasta akcija Applea za 0.5% :D
Moj utisak je da nije najavljeno ništa spektakularno, uređaj je više evolucija nego revolucija.
evo nekih slika sa konferencije:
Slika
15 miliona prodatih Ipada 1, Apple tvrdi da drži 90% tržišta tableta
Slika
Slika
jedan od brojnih udaraca upućenih androidu - poređenje broja aplikacija za Ipad i android tablete
hardverske novosti:
Slika
brži procesor i gpu, prednja i zadnja kamera, hdmi out, žiroskop kao u iphoneu...
Slika
uređaj je znatno tanji od originalnog ipada, čak i od iphonea
Slika
izgleda gotovo isto kao i prvi ipad. Zadržali su istu veličinu ekrana i rezoluciju, verovatno radi kompatibilnosti sa aplikacijama za Ipad 1
Slika
ovo će biti najveći udarac za android tablete - cene su ostale iste kao za Ipad 1, osnovni model je 500$. Obratite pažnju kako su bojama označili da je samo jedan model skuplji od Xooma :)
Slika
sa Ipadom ide i nova verzija iOS-a, 4.3
Slika
zbog kamera pričalo se i o Facetime-u
najavljene su i neke nove aplikacije, itd.

evo i videa u low res:
http://www.youtube.com/watch?v=Z_I9OEV6_Ak

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

malo tanji, dual core, i kamere, za koje su svi apple freakovi pričali da nisu ni ni potrebne...tja, za mene očekivano. usb će očito da stave nikad, kao i sd slot.

ali, meni je zanimljivo kako su kod napunili oglase sa ipadom1 :lol: svi bi brže bolje da ga prodaju i to po cenama kao za ipad2, računajući da možda još ima neobaveštenih koji ne znaju da se pojavio ipad2 :P

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Najbolji tablet na trzistu definitivno, a i cena mu je krajnje prihvatljiva! Dopada mi se procesor i GPU, a zanimljiv je i taj novi smart cover :) Bice ovo hit, ja verujem. Mozda cak i uspem da ga dobavim iz AMerike tamo negde na leto :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Није лоша ова справица, много ми се свиђа "smart cover", заиста одлично решење. Мислим да ово леп шамар конкуренцији, има скоро све и док конкуренција достигне ово они ће већ избацити боље. Мислим да сада сви мора да спусте цене ако желе да остану у игри. Морам признати да су га заиста довели до перфекције, јесте да "још увек" нема флеш у бровзеру али зато је све ту за мању своту новца од конкуренције.

Мало бољи квалитет видеа:
Реклама
Smart cover

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Midlim da ce ovako theoatmeal.com/comics/apple da izgleda situacija u Americi posle 11og marta. :)
Salu na stranu. Moje misljenje je da nije doneo nista novo sto Ipad1 nije vec mogao da ima. A za god dana Ipad3 ce imati podrsku za flesh i usb. To je politika apple-a!
HTC DESIRE HD

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Баш сам гледао презетацију и није ми јасно зашто су људи аплаудирали пола минута када је Стева изашао на бину :unsure:

Мени се свиђа што је тањи и овај магнетни прекривач је много готиван :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

LittlePrince napisao:Баш сам гледао презетацију и није ми јасно зашто су људи аплаудирали пола минута када је Стева изашао на бину :unsure:
To ti je normalna stvar, obožavaju ga. Baš sam gledao prezentaciju honeycomba i čekao sam da počnu da padaju u trans kao jabučari ali nije se desilo :uhuh:

Možda su mu tapšali zato što je još uvek živ pošto neće on još dugo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

uf bas kul stvarcica ovaj smart cover, mada se tako nesto slicno vec prodaje za Motorolu Xoom... inace, nista revolucionarno u odnosu na iPad1.... :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Behold...revolutionary blanket! :lol: Salim se, svidja mi se ovo cebe, korisna stvarcica. Bice uskoro pravo vreme za kupovinu iPad1. Jednom i Apple da bude konkurentan sto se cene tice.

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Po meni mnogo je bolje kupiti hibridni laptop nego obicni tablet. Ipak je dosta funkcionalniji a dobijes prakticno 2 u 1.
ces.cnet.com/i/bto/20100104/IdeaPad_Hybrid_05_copy_610x543.jpg
HTC DESIRE HD

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa i po meni je, ja to od pojave tableta pričam. Naravno da bih ga rado posedovao i tu i tamo se igrao ali ni lud ne biih dao 900e za poluupotrebljiv uređaj kad ima sasvim solidnih laptopova (i3) za duplo manje para, a životni stil, navike i jednostavnost korišćenja menjaju vrlo malo.
Ali to nije tema. Poenta je da novi uređaj jeste tanji i brži, sa još jednom kamerom i isti po dimenzijama i ceni kao prethodnik i to je ujedno i kraj. Sve ostalo oko poslovne politike znamo.

E da, ovaj poklopčić je stvarno cool, i doneće im novih mušterija, a jedan je od pokazatelja koliko poklanjaju paženje dizajnu hardvera, a to neke mušterije cene. I plaćaju ;)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kazu da cene iPad1 uredjaja padaju poprilicno. Bice zanimljivo za par meseci, prognoziram da ce moci da se nadje za cca 300 jura. Mene licno ne interesuje preterano, jer smatram da je u pitanju mutirani i prerasli iPhone, ali ako nekoga zanima, a ne zeli da da puno para za ovako nesto...
Inace nista spektakularno i do sada nevidjeno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Da svi stari modeli su pojeftinili 100 dolara (ne znam tačno koliko su snizili u Evropi), biće jako jeftinih iPadova 1 uskoro u Evropi da se kupi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ко да купи ајПад када је он цигла према овом уређају. Ја не могу ни да замислим колико је ово танко, плашио би се да се не преломи :oops:

Самсунг је одлучио да промени цену свог таблета :D
Заготивићу Јабуку :lol:

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

gargamel4, Nisam najbolje razumeo na sta se odnosi cena od 900e?
miodrage,telep, Vec se tako krece, evo cena iz najblize nam Austrije.
http://store.apple.com/at/browse/home/s ... OTY2ODA0NQ

P.S. Pratim ali nikad ne bih kupio apple (osim Macbook-a) :O)
HTC DESIRE HD

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Odnosi se na prosecne cene boljih tabova. Galaxy je 990 na ovom sajtu a i ouvo cudo tesko da ce u pocetku biti nesto manje od 900, a posebno kod nas.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

http://www.youtube.com/watch?v=88Z8lojsWdQ
skroz kul. lakse im na iPad-u nego iPhone-u.. :)
Samo nek se rolaju....sarme.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Симпатична девојка и четири мутанта...:| :lol:
Слобода или смрт

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

to su ta cetri ipada prodata u China :lol:

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com ... mg4477.jpg
a posle se cude zasto ih ljudi mrze.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Evo, jel' moze neko da mi objasni ovu sliku koja se "podkrala" medj ostalih 47. Onako neprimetno.

Slika

I sve u njihovom subliminalnom fazonu. Jadnici. I'm mac, and i'm pc... ako si stvarno dobar, nema razloga da pljujes konkurenciju na tako originalno-ljigavi samo appleu svojstven nacin da bi ugradio sopstveno du*e. Pu! :dry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori