iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

iTunes bi ti nasao sve, ali kad bi bilo sve "legalno" *ebo ih copyright, DRM i sva ostala legalna *ranja. Izvinjavam se za recnik, ali to bes progovara iz mene :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, nije to neki problem, iTunes meni nađe sve, i apdejtuje na kompu album artwork regularno, za sve osim za ono što mi je baš underground pa se i ovako teško nađe. Ali jednostavno neće da svuče sve posle na iPad. Eto, juče sam se petljao, i prebacio jedno 30 albuma, za sve je iTunes uredno našao i setovao album art. Međutim, za nekih 20 se taj album art pogubio u procesu sinhronizacije na iPad.....

Probaću ovih par stvari što ste mi preporučili, pa ću videti.....

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

E ljudi dajte vase Source-eve za Cydia-ju koje koristite, ja sam ih ubacio dosta, ali imam neki osecaj da nisam dosta nekih dobrih... Jer mi fale neki programi koje sam trazio...
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pera Detlic, hackulo, xsellize, h7v, ihacksrepo.
Vise od ovoga ti uopste ne treba, jer sve sto postoji na Cydiji je sadrzano u ovome.
Jos su tu 2 specificna repoa, ali samo za iPhone koji nemas, a to su repo.bingner.com odakle se instalira SAM, i iphonedelivery.advinux.com/cydia odakle se instalira iPhone delivery report.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ljudi, vi se zaneli pa samo tovarite linkove, kao da ste od juče na forumu... :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, pa to su samo repoi, tamo nema nista direktno sto vodi do krekovanog softvera. Pa sad i to je zabranjeno?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, kako nema ništa? Određeni repo-i su krcati piraterijom. Naziv može da se toleriše (tipa "xsellize"), ali konkretni linkovi ne. Svako može na osnovu naziva da pronađe šta i kako treba uraditi. Uostalom, tu je PP za takve stvari.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Potpuno funkcionalan Flash na iUredjaju? -Puffin Web Browser!!!
Cena u AppStore 0.99$ i mislimd a vredi svaku paru, a naravno, postoji i "narodna" iliti "probna" verzija. Nisam probao jedino free verziju, mada se mnogi kunu da i ta donekle odraduje posao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Ima li još neki browser da podržava Flash, a da nije Puffin?

Puffin sam danima držao na iPadu, ali jednostavno je đubre. Ne renderuje stranice kako treba, na Blicu i na B92 su mi naprimer svi oni tabovi za kategorije vesti nesto ispomerani, pa mi neki skroz pobegnu van ekrana, tako da ne mogu uopšte da dođem do nekih vesti. Opcija unosa teksta u polja bilo gde na netu je prava katastrofa! Tekst kasni u odnosu na moje kucanje poprilično. Ne znam kako konvertuju Flash, ali slike na tim animacijama su primetno zrnaste i veoma često blago deformisane. Dakle, krajnje razočarenje Puffin browserom.

Dajte neki drugi predlog, ako postoji.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Za blic i b92 ti preporucujem sledece: skini iPhone aplikacije na iPad, a preko Cydie skini Retina Pad. Imaces app skro preko celog ekrana bez gubitka kvaliteta. Sto se jos nekih flash browsera tice imas SkyFire, ali meni ne radi kako ja zelim. On je primarno baziran na pustanje embedded sadrzaja
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Probao sam tu varijantu, i ne dopada mi se kako izgleda, a inače i same te aplikacije su loše urađene, selektivno se vide neki sadržaji i nema pristupa svim vestima. Držim se ja onda safarija do daljnjeg. Puffin na iPadu mi je totalno razočarenje, možda je na iPhonetu ok, ali to nisam probao....

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Jel može neko malo da mi pojasni finese oko Winterboarda i tema? Šta god od tema da nađem, nikad mi ne budu promenjene sve ikonice, već imam neki šareniš, čak i kad su u pitanju teme koje tvrde da imaju bazu od stotina ikonica u sebi. Jel mogu na neki način ja uopšte da modujem prikaz ikonica, dockova, itd?

I drugo pitanjce, postoji li neka aplikacija za vremensku prognozu sa aktivnom ikonicom? Naprimer kao što se za kalendar svakog dana na ikonici menja datum, da se tako menja sličica i temeperatura? Ovako nešto sam ranije imao na BlackBerry, i mnogo mi nedostaje, posebno u nedostatku widgeta, na koje sam mnogo navikao na svom prethodnom tabletu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPad 2

Post od miodrage »

araphel imas teme koje menjaju i sve ikonice, samo treba potraziti. Neke pak zahtevaju da to rucno uradis, ali toliko se nisam time zamajavao, ja koristim stock temu, mada sam dugo koristio LCARS.
Sto se tice weather widgeta imas sada u Cydiji ovaj forecast koji ti stavlja to na mesto sata na lockscreen, a postojao je k mod u Cydiji Live weather, ali ne radi na iOS5, koliko je meni poznato. To sam takodje dugo koristio na iPhone 3G. E sad,nije mi jasno, ti hoces promenu ikonice za weather, iPad to nema koliko ja znam, jesi instalirao iz Cydije onaj mod sto daje vrme, kompas, stocks, i sta ja znam sta jos?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Nisam to ni našao na Cydiji. Tražim tako poneke sitnice, da osvežim i promenim korisnicki interfejs, jer mi je užasno statičan i dosadan. Na ovolikom ekranu, ja bih voleo i widget sa nekim vestima koje mi pristižu i widget da direktno vidim poruke, i tako još štošta. U suštini, jeres mi je na ovolikom ekranu imati samo ikonice....

Meni se ustvari najviše dopada onaj izgled koji Android ima na tabletima, i da budem iskren, sve više razmišljam da zamenim ovo čudo za neki Android tablet.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPad 2

Post od miodrage »

Instaliras IntelliscreenX sa Cydie ($9.99), i da, mora da se plat je narodna verzija ne postoji, podesis RSS, i voila, imas sve.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

ovaj forecast mi ne radi. instaliram, ali ništa se ne dešava....ne dobijam nikakav weather nigde :wacko:

Držim se ja očigledno do daljnjeg obične weather aplikacije na koju mora da se klikne..... Samo lupam jednu po jednu recku razočarenja kad je iOS u pitanju

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

Od pre 3 dana ponosni vlasnik ove male azdaje! :D Snasao sam se sto se muzike i prebacivanja slika tice preko iTunes-a,ali ne znam kako da prebacim filmove sa kompa i koji player koristite za filmove?
Samsung Galaxy S3 I9300

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPad 2

Post od Azimuth »

Dule87, probaj preko iFunBox-a da prebacujes. Radi sa ajfonom pa kontam da ce i sa ajpedom.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

Azimuth, hvala druze,bas cu probati malo kasnije !
Samsung Galaxy S3 I9300

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPad 2

Post od Azimuth »

Dule87, nema na cemu :wink: Jedino sto ti ne mogu pomoci oko aplikacije za filmove... U te svrhe koristim iskljucivo komp/dvd player/tv. Mislim da su miodrage i araphel spomenuli neki pa potrazi, ja se jos uvek gubim u ovom reorganizovanom forumu.

Odgovori