iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: iPhone 4

Post od antec »

Jaoj u pravu si, ja sam se prebacio, sve je napisano za 4s. U tom slučaju bih išao na s2. Najbolje je da se otvori tema u podforumu "Poređenje modela", biće još odgovora tamo. Ja bih lično išao na s2.
Pozdrav

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Juce sam dobio na poklon polovnu 4-ku a nemam nekog velikog iskustva sa ios uredjajima. Mislim da nije jailbreakovan jer nema Cydia aplikacije.
Verzija ios-a: 7.0.2 , a moje pitanje je da li da update-ujem na 7.1.2? Bojim se da ne zeznem nesto.. :unsure:

Mozda je glupo pitanje ali se sjecam jos davno da je drug posle update-a zakljucao svoj iphone i pretvorio ga u iPod :) Plus moje iskustvo sa ios-om je mizerno :oops:
.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 4

Post od novak »

Ako ti je fabricki otkljucan telefon ne mozes ga zakljucati updateom.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Postoji li nacin da to saznam?
Telefon sam dobio od druga,koji ga je vjerovatno kupio od "nekog lika" sto radi sa telefonima.
.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4

Post od iLuka »

Izvadi karticu i ako je samo kartica u onom klizacu onda nema te r sim kartice i telefon je sim free...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4

Post od Azimuth »

Pa ako radi tako sto si samo stavio sim karticu u njega onda znas da jeste simfree.
Sto se apdejta ios-a tice, ne mozes da ga dignes na 7.1.2 jer se on godinama vec ne potpisuje. Trenutno aktuelna verzija je 9.1.2 a on ne moze na ip4. Postoji neka procedura za koju nisam bas siguran kako ide, ali znam da nije bas prosto i da mozes napraviti karambol. Savet - ne diraj nista ;)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

iLuka, ubij me ako znam sta si mi rekao sada :) Ako mislis na to da li je sim free- Jeste, probao i mts i telenor kartice, obe rade.

Azimuth, u settings-u mi stoji software update 7.1.2 - download and install.
U svakom slucaju i taj savjet da nista ne diram je dobar :) tako da necu da update-ujem nista, sto je sigurno sigurno je 8)

Eh taj apple, mora drugacije kod njih pa to ti je.. :roll:
.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4

Post od iLuka »

Ti mozes da dizes na sve verzije koje ti nudi ali ce telefon, dosta je star model, sigurno usporavati :( ako moze - neka ostane na toj verziji...
Ako si stavljao sve kartice onda je sim free...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Pa to je izgleda najbolje-ne dirati nista. Zadovoljan sam brzinom i ovako,ali posto nisam upucen mislio sam da bi eventualnim update-om dodatno ubrzao tel. Pravicu se da ne vidim crvenu tackicu na ikonici settings-a :D
.

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: iPhone 4

Post od Sceka222 »

7.1.2 je"najnoviji" za cetvorku, svaki moze da se apdejtuje na tu verziju. Razlika izmedju 7.0.2 i 7.1.2 nece usporiti telefon uopste.


Pozdrav!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4

Post od iLuka »

Eto - iz prve ruke :)
Digne ga na najnoviji tako sto ces ga spojiti na itunes pa idi na update, samo prati korake... Desno, gore pri vrhu ce ti se pojaviti ta opcija kad otvoris itunes...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Ok , znaci nista ne moze poci po zlu ako kliknem update to 7.1.2 , sigurni ste u to? jer ja nisam :?
.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4

Post od iLuka »

Bice ok ali nemoj preko te ikonice na ekranu nego instaliraj itunes na kompu pa onda preko tog programa uradi update, naravno spojis telefon kablom da ga program prepozna :)

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: iPhone 4

Post od Sceka222 »

Nikada ne moze da bude nista ako je stock varijanta, odnosno ako nije nista prckano na telefonu. Ujedno je i najbolja originalna varijanta jer nema "mucenja" oko setovanja apdejtovanja nove varijante... to vazi za sve telefone generalno. Ko voli da se zeza sa tim ok, ali onaj ko ne voli a narocito onaj ko ne zna tacno sta radi bolje da se drzi "fabricnog" setovanja, sistema... i nema problema.

Telefon ti je sam ponudio (kao da je nekoi covek :) ) apdejt, prihvati i neces imati problema. Inace je ta verzija samo doradjena postojeca koja ti je vec na telefonu, "ociscena" od sitnih bagova i nista drugo, znaci za nijansu ce bolje raditi, stabilnije.

Pozdrav!

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Zahvaljujem na brzim odgovorima :wink: Ko pita ne skita :)
.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 4

Post od novak »

A sto mora da ga kopca na itunes, kad moze i preko telefona to da odradi?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4

Post od iLuka »

Ma moze nego je javna tajna da update bolje legne kad se radi preko itunes i ceo se telefon ocisti restore-om posle... Mada to je vise pravilo za velike update-e :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 4

Post od novak »

Nisam to znao:) ja dok sam imao iP4ku sam uvijek radio OTA.
A sto se tice same 4ke, ja imam utisak da njemu najbolje lezi iOS6.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4

Post od miodrage »

Moze slobodno na 7.1.2, i radice kako ce raditi. nece biti Bog zna sta, ali nece biti ni lose.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: iPhone 4

Post od ZzHn »

Evo odradjen je update. Isao sam preko iTunes-a. Sve je proslo glatko.
Inace , kuci imam i koristim kao muzicki player iphone 2g,koji je za 2016 godinu vec skoro pa muzejski primerak, tako da mi posle njega ova 4-ka izgleda kao spejs satl :) Odlicno ce da posluzi kao sekundarni telefon i kao iPod. Pa kad se bude skupilo nesto parica onda se castim necim novim,taman da ne zurim da vidim kojim dzadama ce ici windows 10,i sta ce Nokia da izbaci (ako uopste izbaci) ove godine. Furam e71 vec 6 godina i rikne mi pred novu godinu,tako da je ova 4-ka dosla u pravi cas ;)
.

Odgovori