iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nemam predstavu, ali mislim da je tu do 40€ (toliko je mene kosta zamena Home dugmeta na 3G). Kontaktiraj iPhone-Srbija.com pa ces saznati. Imas sve na njihovom sajtu. Jedino kako sakm obavesten, sutra nece raditi, jer saniraju neke posledice poplave u "poslovnom prostoru" u kome rade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Da li neko zna neki pdf citac da je besplatan ili ako moze da mi posalje link na pp neki koji je hakovan.Mislim da mi je drug rekao da mu je tel hakovan.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Hakovan je telefon, odnosno aktiviran je bez iTunesa a ne mora program da bude hakovan :wacko:

Imaš iReader koji je free, imaš iPDF, ja imam neki PDF Reader mada ne znam kako sam ga dodao...... Svakako imaš nešto na tu temu i na Cydia-i i na Installousu.
Poslednja izmena od gargamel4 u Pon, 05. Sep 2011. 07:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

E to je dobra vest :) i naravno veliko hvala na pomoci. Inace ja se ne razumem bas najbolje oko iphona pa mi je ovaj forum bio spas :D

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Ljudi treba mi opet vasa pomoc. Istom drugu telefon sada nesto ne funkcionise kako treba, pa da vidim da li je neko imao slicnih problema ili ima ideju kako to da se resi. Problem se sastoji u tome sto se telefon sam od sebe ugasi ako nema pustenu muziku u pozadini. Ja verujem da je problem softverske prirode pa bih sada voleo nekako da taj softver resetuje. Telefon mu je hakovan, pa me sada zanima kako se radi reset softvera i da li se pri tome gubi hakovanje? Posto se bas ne interesujem za ove telefone bilo bi dobro da mi neko posalje bilo neko uputstvo ili link ka njemu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

slavko101, kako to mislis ugasi? Samo ekran, ili skroz, ceo telefon? Najsigurnije je uraditi restore softvera, i potom Jailbreak. Posto pretpostavljam da se radi o 3G (tu je tema) onda preporucujem softver verzije 3.1.2(3), jer najstabilnije radi, a JB da se uradi sa Redsn0w, ili 3.1.2 moze da se JB sa Blackra1n (one click jailbreak)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

miodrage, Da, upitanju je 3G. A sto se tice gasenja, znaci radi 5-6 min i onda se skroz izgasi. Probacu ovo sto si mi ti rekao pa cu videti da li ce mi odraditi posao.

pa ovako ja imam bb 05.16.00 i ne radi mi WIFI jer je nazalost instalrina iPad baseband ...izubio sam internet konekciju tj on se konektuje ali nema konekcije nazalost, pa ako znas kako da uradim downgrade basebanda... vec imam 3.1.2 iOS :smutny: :unsure: :smutny:
Poslednja izmena od slavko101 u Pon, 05. Sep 2011. 15:39, izmenjeno 1 put ukupno.

nothingz.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 13. Jul 2011. 15:32

Post od nothingz. »

Imam jedno pitanje.Dobio sam iphone 3G free ali mu je displej skroz ogreban .Ctao sam po forumima i koliko sam skontao menjanje displejaje je perverzno skupo tako da mi ta kombinacija otpada.Sta da radim, moze mala pomoc.Jel bi moglo da se ispolira staklo ili tako nesto ili da li moze protection screen da smanji vidljivost ogrebotina..?Pomoccc :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako je ekran izgreban, nazalost tu neces moci nista da uradis jer:
a) ekran je spojen sa digitajzerom (touch panel)
b) poliranje moze dodatno da ga osteti
c) folija ce da pogorsa stanje
d) najbolje je staviti nov ekran, cena je oko 100€

E sad, ja imam jedan neispravan ali potpuno ocuvan ekran, ako mislis da mozes nesto da izmajstorises, rado cu da ti ga poklonim :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Može folija da sakrije ogrebotine ako nisu baš duboke, posebno ona "mirror" folija, ta sakrije ceo ekran. :wink: Ekran nije zalepljen za prednju masku već samo digitajzer, ali mora da se vodi računa prilikom odvajanja jer je ekran vrlo tanak i lako može da pukne. Naruči se komplet prednja maska (staklo, digitajzer i nosači ekrana), nije čak ni nešto skupo ako se ne uzima original. Jedina mana kopije je što se vidi folija, odnosno izgleda kao da je ostala zaštitna folija sa unutrašnje strane, a u stvari je to jedan od slojeva digitajzera. Ako se menja samo staklo, e to jeste pipav posao.

nothingz., ovo što je Miodrage predložio ti je najbolje rešenje, dobijaš original prednju masku, samo da se prebaci ekran. ;)

Video:
Slika

nothingz.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 13. Jul 2011. 15:32

Post od nothingz. »

Pa ovak juce sam narucio foliju tipa onog ogledala pa cu videti.. :D ako ne pomogne pitao sam nekog lika u prodavnici sta moze da se uradi rekao je da moze da se uradi i rekao mi je da moze da se promeni displeym ALI mi je sunjiva cena 4000 :? nesto mi je tu sunjivo :dry:
i jos jedno pitanjee .. ja na ovom iphone imam iOS 3.0.1(7A400) Da li bi mogao neko da mi kaze kako da ga update na najnoviji i da ga otkljucam jer trenutno kad ubacim karticu nemam signala tj ocigledno je da je onda zakljucan!? Inace imam Galaxy S i telefon je prejeben i sve mu radi extra i znam sve sto trebam da uradim na njemu ali iOS i Android su 2 sveta! ono za iphone sam noob tako da ako mozete da mi pomognetee..Hvala

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

nothingz., uzmi lepo skini oficijelnu verziju 3.1.2 sa apple.com. Ona ti najbolje radi, veruj mi. 4.2.1 je poslednja za 3G, ali bas ume da uspori telefon.
Elem, stavis 3.1.2, tako sto u iTunes drzis shift pa kliknes restore, odaberes ipsw file, i pustis da sve odradi. Kad odradi, lepo skines redsn0w, uradis njime jailbreak i haktivaciju, i onda iz cydia instaliras ultrasn0w sa kojim otkljucavas telefon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

iPhone u haosu! Pomoc!

Post od bravo88 »

Imao sam iPhone 3G sa 4.2 softverom, i na njemu nije hteo da radi WIFI, jedva je nalazio mreze i to bas ako se priblizim ruteru, pa ni tada! a i kad jeeedva nadje mrezu nece da se konektuje. Takodje nisu htele ni neke aplikacije na njemu, recimo facebook nije hteo da se pokrene, viber mi je govorio da ne moze da se poveze sa internetom (a safari npr radi normalno) i jos par takvih aplikacija, pa sam resio da downgradujem na 3.1.3.

Nasao sam tutorial na googlu
(evo linka: http://www.iphonehacks.com/2010/07/how- ... 3-1-3.html )
i pratio sve korak po korak! Bio sam dosao do trenutka kad sam instalirao taj 3.1.3 softver, iTunes mi je prijavio tu gresku 1015 kao sto pise u tutorialu, ja kliknem ok, i kad sam pokrenuo taj RecBoot (sa sve Microsoft NET.4 i tim Libusb prethodno instaliranim) on me ladno iskulirao! Kliknem na exit recovery mode, ukljuci se crni prozorcic gde kaze da ga kao iskljucuje iz recovery-a ali se nista ne desava! I tel ostane u recovery iz koga ne mogu da ga iskljucim!

Pa sam googlao i googlao i goooooglao i glava me zabolee... ubacio sam mu neki snowbreeze koji mi je "ispeko" neku cudnu verziju 3.1.3 softvera koji umesto apple logoa ima pahulju, i iphone na njemu ni mrezu nije imao! poludecu... upravo mu radim official update preko itunes-a na 4.2.1 bar telefon da mi radi....... jel ima neko neki savet? Ne znam da li je tel jailbreakovan, otkljucavan, simfree i sl kod mene je tek par dana.....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa jako pametno sa tvoje strane da prvo radis a da ne znas ni sta radis. Skini iReb pa pokusaj da ga izbacis iz recovery-a, a pre svega probaj hard reset telefona - drzis home+power dok ne bljesne i ne pojavi se jabuka.
Ako je zakljucan, najverovatnije ces morati nakon ovoga da ga dizes na 6.15, a sa time gubis GPS...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Post od bravo88 »

Probao sam hard reset nije upalio, evo skinuo sam iReb, i pretpostavljam da treba da kliknem na "Recovery Mode Loope Fixer / SHSH Blobs Grabber" ? Kad na to kliknem imam ponudjeno da kliknem na "Set auto-boot true (fixes 1015 errors / recovery loops)" . Kliknem tu, kaze restoring nesto tamo i posle par sekundi se iskljuci i vrati na staro a na telefonu nema promena, stoji recovery logo i dalje sa pahuljama :(

update: napravio sam preko snowbreeze-a novi ipsw za 6.15 ipod baseband nakon toga preko iReb-a ubacio tel u dfu, i kada preko iTunes-a pustim da se insalira prijavljuje mi gresku 1601... menjao komp, menjao portove, palio gasio dfu, probao bilo koji drugi iOS, i dalje nece ni jedan sada da prihvati, izbacuje mi stalno greske 1601 ili 1600....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ok, 16xx greske su vezane za host file.
Udji u C:\windows\system32\drivers\etc
i tu nadji Hosts
Izbaci sve linije koje u sebi sadrze apple, ustvari, dovoljno je da ispred linije stavis znak #
Editujes iz Notepada. Uradis save.
Restart kompa.
Stavis iPhone i to je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Post od bravo88 »

uradio sam to i nema promene :( i dalje izbacuje te greske, ekran na telefonu postane beo i pojavi se ta greska dok je u "preparing" fazi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nisi uradio kako treba ocito. Ekran koliko ja znam sve vreme dok je DFU, MORA da bude crn!
Ajde ti lepo skini official 3.1.2 firmware, i samo uradi shift restore na njega iz iTunesa. Ne treba ti SHSH, edituj Hosts kako sam ti napisao, i to bi trebalo da bude to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Post od bravo88 »

ma ja ga lepo stavim u DFU mode uz pomoc iReba, i iTunes ga lepo ocita a u tom trenutku je ekran crn. Kad pocne da radi restore, ekran postane beo, a ubrzo se pojavi greska 1601 dok je u preparing fazi, kad kliknem na ok, sve se iskljuci, iTunes ostane ukljucen a telefon ne ocitava pa moram ponovo da ga ubacujem u DFU, pa kad ponovim postupak, sve isto :( Probao sam da mu podignem originalni 3.1.3, 4.0, 4.2.1, kao i iste samo ispecene preko snoebreeze-a, ali koji god da stavim jedna ista greska se pojavljuje... u hosts sam lepo izbrisao sve gde pise apple cak sam i nasao na internetu neku "tool" koja cisti hosts u system32/drivers... ludim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

16xx error je host file error i to je to. Nesto nisi uradio kako treba. Moras nakon restarta da proveris da li je upisano kako treba sve...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori