iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ljudi, na ajpodu mi je trenutno verzija 4.2.1
jel ja mogu sada da mu stavim 3.1.3 ? :unsure:
posto planiram sestri da ga poklonim, a njoj ne treba multitasking, wallpaperi, folderi i zezalice... samo cist, brz i jednostavan iOS. :)
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Koji iPod imas? Ako je iPod Touch 2G mozes ovo bez problema da uradis, ako je 3G, onda ti trebaju SHSH blobs da bi uspeo ovako nesto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

2G, znaci samo skinem sa neta verziju koju zelim, i u iTunes-u shift+restore? Ok, odlicno... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tacno tako. Uradis to i das sestri :) Mada ja opet mislimd a su folderi izuzetno korisna stvar, jedino sto ce 2G na 4.2.1 prilicno sporo da joj radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa to, mislim da vredi zrtvovati foldere radi brzine.... Ionako ona nece instalirati brda apps kao sto ja radim... :) samo se plasim da gomilu apps nece moci uopste da instalira, jer nema 4.x sw.... Bar sam ja imao taj problem pre no sto sam stavio sw4... Jel to resivo na neki zaobilazni nacin..? :D
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Njet. Mada imas opciju da uradis svez restore na 4.2.1, znaci iPod kao od majke rodjen, i to sa custom FW u kome su pobijenu multitasking, wallpapers i ostalo - ustvari, ostavi samo battery percentage. A imas opciju i da preko SBSettings i zToggle sve to pogasis.
Sa druge strane, poklonu se u zube ne gleda, pa ako ona zeli, mozes uvek da podignes BB na 4.x
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

motorsm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 13. Jun 2011. 15:17

Post od motorsm »

Kako bese da namestim posto sam jb tel i sve ponovo odradio(a neko me je grdio zbog toga) :unsure: da kad mi stigne poruka ili neko zove ne stoji ono +381 pa broj nego ime iz imenika?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Upisi sve brojeve u telefon u obliku +381xxx.
Imas iz Cydia CallerID da instaliras, ali mislim da je prva metoda bolja, jer svaka instalirana stvar dodatno opterecuje sistem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Daka020
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2009. 04:48

Post od Daka020 »

E ljudi...
Uzeo sam jedan 3g..al mi je zakljucan, ustvari nece da se upali uopste,samo stoji onaj znak jabuke i tako sve dok se ne isprazni baterija... sta da radim ?? Hvala

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Daka020, pokusaj da uradis restore preko iTunesa....
nego, kako si mogao da kupis telefon u takvom stanju? da ne proveris nista... :o :wacko:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Daka020, ajde probaj sledece - upali telefon, i kad se pojavi jabuka, sacekaj 30-ak sec, nakon toga drzi Home i Power dugme dok se ponovo ne pojavi jabuka (nakon toga sacekaj 3 min, pa probaj da ponovis postupak). Ovo se zove hard reset, ponekad je dovoljan za start telefona, ali cesto i nije.
Ako to nije dovoljno, uradi sledece, iskljuci telefon (drzis home i power dok se ne iskljuci), nakaci ci ga na komp kabl, i odmah drzi hme dugme jedno 20 sec (trebalo bi da udje u tzv DFU mode), pa da uradis firmware update.
Ako ni to ne pomogne moras da udjes u restore mode (nadji na netu tutorijal, ali ide otprilike ovako - drzis power dugme 2 sec, potom ne pustajuci ga pritisnes home, drzis oko 10-ak sec, i pustis power nastavljajuci da drzis home jos nekih 15-ak sec), i onda probaj restore u iTunes. Ovo treba vise puta pokusati, jer skoro niko ne ubode iz prvog.
Ako nista od ovoga ne pomogne, onda eventualno servis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Drugovi, dobio sam na poklon iPhone 3G ali je zakljucan na svedski Telenor. Kako da ga otkljucam? Do sada nisam imao mnogo dodira sa iOS-om pa nisam bas u tematici, ja sam u Android svijetu :). Izvukao sam ove podatke iz njega tamo:

Version 4.2.1 (8C148)
Model MB500KS
Modem Firmware 05.15.04

Ima li mogucnosti da se SIM unlock uspjesno odradi?

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

Pogledaj ovde da li i sa cim moze link

Pripazi samo na 6.15 , izgubices GPS

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Evo vidim to za GPS i pise da se vise ne mogu vratiti na fabricki softver :( Ima li nacina da se izbjegne ovo? Vidim da neki sajtovi nude otkljucavanja za 25$ i navodno vracaju novac ako ne uspije... Platio bih i to samo da mi nekako ostane sve fabricko i sa gps funkcionalnoscu. Ima li takvog lijeka?

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

zaista nisam siguran 100% ali mislim da za sada na zalost nema leka, ali sacekaj da neko sa vise iskustva odgovori.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nema leka, 5.15 ne moze i nece nikad moci da se otkljuca jer na njemu jednostavno vise niko ne radi. Postoji 6.15, i kako je 4.2.1 poslednji FW za 3G, jedini nacin je podizanje BB na pomenuti. Ali moze da zvekne GPS :(
E sad, postoji jedna "legalna" varijanta, a to je da ako je otplacena ugovorna obaveza, maticni operater bi trebalo da ga za neku simbolicnu nadoknadu potpuno otkljuca. Pa ti vidi sa tim od koga si ga dobio da li je to izvodljivo. U principu, on treba da ode u Telenor (svedski), da kaze da zeli da otkljuca svoj iPhone, oni da kazu u redu, posalje se kod, nakon dan-dva prikljucis telefon na iTunes, i voila - imas SIMFree.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ljudi oce neko da mi pomogne i odgovori na pitanje vezano za cfw za 3g.
dakle sta da radim sa devojkinim iphone 3g da ga flashujem sa cfw ili da ga updatujem na v4 pa jailbreak?
i jos nesto ako uradim backup preko itunesa ili nekako drugacije mogu li da ga vratim na cfw

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

miodrage, a ovo sto na netu ima da se plati pa da se tako otkljuca? Ako sve to otpadne moracu da vidim to za svedski Telenor, samo ce to da traje pa razmatram sve druge alternative...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Evil_Zo, nisam ja siguran u te stvari, znam da neki sajtovi zaista otkljucavaju, ali drugi bas i ne. Za mene je to bacanje para, a ovo sto sam ti naveo ako moze, je najbolji nacin. Inace pomenuti sajtovi rade na istom principu.
snenad, koji je sada FW u telefonu? I zasto bi uopste radio flashovanje?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

miodrage, vec sam nesto napisao o tome ovde
viewtopic.php?t=23570
ali ponovicu. Neznam tacno koju verziju ima jer neznam ni gde da pogledam, 3 nesto, nikad nije updatovan od kad smo ga kupili (godinu dana recimo ili godinu i po) jer njoj to ne treba, tj funkcije vise nego sto ima trenutno. medjutim vec neko vreme pravi probleme (nestaju mailovi, jedva se konetkuje na mail, aplikacije nece da se updatuju, gubi signal pa se vrati kad se restartuje fon, safari se pokoci...
Zbog svega toga resio sam da joj update-ujem fon, medjutim citao sam da verzija 4 koci na 3G modelima i da su ljudi radili downgrade. Posto nemam iskustva sa iPhonovima ne bi toliko da se igram (ostavice me ako nesto zabrljam). Kad sam procitao tekst o custom firmware-u na lifehacker.com ucinilo mi se kao dobra ideja jer imam skroz pozitivna iskustava sa cfw na symbianu. Zato pitam mnogo iskucnije od sebe za misljenje. Dakle sta da radim?

Odgovori