Zamenio dekodirani iPhone za nova kola

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
v1lenjak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 04. Dec 2005. 17:32
Lokacija: Zrenjanin

Zamenio dekodirani iPhone za nova kola

Post od v1lenjak »

Zamenio dekodirani iPhone za nova kola
Cetvrtak, 30. avgust 2007. 15:25

Tinejdžer iz Glen Roka, iz Amerike, koji je uspeo da dekodira iPhone i omogući mu da radi izvan AT&T mreže, odlučio je da ga zameni za novi automobil, prenosi AP.

Džordž Hoc (17) je na svom blogu napisao da se dogovorio sa kompanijom "CertiCell", koja se bavi popravkom mobilnih telefona, da svoj dekodirani iPhone zameni za nisan 350z i tri iPhone telefona od osam gigabajta, koje planira da pokloni drugarima koji su mu pomogli da "uhakuje" pomenuti uredjaj.

Za ceo proces dekodiranja bilo im je potrebno 500 sati - od izlaska iPhone na tržište četvoročlana ekipa hakera radila je najmanje osam sati dnevno.

Džordž je dobio i ponudu za mesto konsultanta u jednom od ogranaka kompanije "CertiCell", tako da je, što se njega tiče, ovo "savršen kraj veoma dobrog leta".

(MONDO)

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

boze mili, sacuvaj i sakloni.

taj shto je dao nissan 350z za iPhone da se ubije i eliminishe, ja da se pitam.
There is no knowledge that is not power

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Pa mi kazu ne isplati se biti haker, :uhuh: :lol: .Blago Dzordzu (nadam se da nije iz dzungle),ovo mu je sigurno najbolje leto a i ovi iz firme imaju neku racunicu nisu oni naivni.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Igoritza, ha, ha pa ovo samo dokazuje koliko se ne razumes u marketing :lol:

Ovaj clanak je dospeo do srbije, znaci svako u americi zna za njega, i u jos pola sveta... I, ako od 300 miliona amerikanaca njih deset miliona zbog ovoga popravi telefon u tom lancu servisa, i svakom naplate po pet evra... Znaci imace bar PEDESET MILIONA dolara, a poklonili su mu auto od 40000e :lol: Taj ko se toga setio treba da bude nagradjen, a ne ubijen i eliminisan :uhuh: :x
iPhone + CX300

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

jes da je haker al zna sta je dobar auto,igrao covek carbon pa mu se svideo 350z,svaka cast,ima samo 17 godina a vec dize lovu,ko kaze da su ameri glupi
nokia c7

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Vrlo interesatno hehe mozda im ja ponudim za 20 godina philips savvy koji i dalje radi za neku merdzu...cisto da imaju kao eksponat heheh....btw svaka cast klincu ali njegovi drugovi nisu bas najsrecniji (barem ja ne bi bio) jer ako su mu pomogli barem da dobiju po nissan micru...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

stvarno nije fora... zasto oni da dobiju samo iPhone???
a, jel ima neke najave kada ce poceti da se prodaje ovo i u Evropi?

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

sta ti je marketing

:)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Ma nije im dao samo primerak dekodiranog iPhone-a vec im je prodao i nacin kako da dekodiraju, a ta firma koja je to kupila ce dalje da dekodira iPhone telefone za debele pare i da zaradi na tome :wink: .
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Dario napisao:Ma nije im dao samo primerak dekodiranog iPhone-a vec im je prodao i nacin kako da dekodiraju
E upravo tako,jednom recju dao im je informaciju a danas su informacije najvece blago i onaj ko ima pravu informaciju u pravo vreme moze da izvrsi ogromne manipulacije.
Mogao je ovaj Dzordz i bolje proci,samo nije znao,mlad neiskusan. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Dario, Wicker Man, da, da, prodao im je informaciju :lol: A na njegovom sajtu detaljno uputstvo za dekodiranje :lol:

Ovo je cist marketing potez, niti njima treb taj iPhone, mogu ga otkljucati po uputstvu sa sajta, ono sto im je trebalo je novinarski clanak, jer su sada svi culi za te servise...
iPhone + CX300

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@Spyker:

1. Daj link.
2. Mi ne mozemo nista zakljuciti na osnovu te vesti jer nije nista deljno receno a mogu da se kladim da je bilo tu mnogo toga da se kaze sto nije receno. Jedino sto znam, jer da i jedna i druga strana je imala razlog za to sto je uradila.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Dario, imas link u onoj temi otkljucan iPhone, da je ne trazim sad...

Sa tvojom poslednjom recenicom se i slazem i ne szazem, kao sto neki rekose, mogao je on i bolje proci, osim nisana, ali bi se moglo reci da je i ovako prosao. A, oni su super prosli, obezbedili su sebi reklamu koju ce skoro svi znati za samo 40000e... Poredjenja radi, kada je u americi finale ragbi kupa, u marketingu je reklama 4 miliona dolara sekund!!!!(ovo sam siguran, imam prijatelja u americi koji je hteo da se reklamira, ali kada su mu poslali cenovnik....)
iPhone + CX300

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Spyker napisao: Ovo je cist marketing potez
megatron napisao:sta ti je marketing :)
jake kompanije mogu i da pretrpe ozbiljne gubitke zbog krajnjeg cilja a ova
je jevtino prosla

jovan1994
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2007. 11:36

Post od jovan1994 »

viewtopic.php?t=11826 sad mi nije ovo jasno, koji je pre njega otkodirao
N73 MUSIC ZAKON

Odgovori