Apple vs. ostali - Sudski procesi

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

hirurg, nemoj tako 4S ima dual core na 1GHz i cak 512 MB RAM... :P

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Behemoth »

Vidis da se covek najeo cudnih supstanci,kad u jednoj recini poistovecuje I4 sa S3.
Ako je S3 bolji na papiru pitanje je da li je u stvarnosti bolji?Vama je Steva stvarno isprao mozak
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od hirurg »

Ma bunike se najeo...mada razumijem donekle tu ljubomoru?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

Ne, najeo sam se zelene pupavke (lat: amanita falloides), gljiva koja za 24h ubija svakoga, u najgorim mukama, i nema protivotrova.
Ja i jesam namerno rekao da je S3 na papiru bolji i stojim iza toga. Sad, posto ima OS koji vec ima, onda je jasno i zasto je to tako lose sve 8)
Da ta masina ima u sebi WP, to bi letelo pa razbijalo, i bio bih jako zainteresovan za isti, kao sto sam se zainteesovao za Copysungov ATIV S, jer ce da bude na WP8. Sve ostalo... :shock: :shock: :shock:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Jorda »

Stvarno ne mogu da shvatim da neko moze da bude toliko tvrdoglav i pored prinetih cinjenica da i dalje hvali apple, dok omalovazava samsung i android generalno. http://m.9gag.com/gag/5254724
Ne zelim da pocinjem raspravu, al what's your damage, boy?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

Ma kojih cinjenica pobogu?
Cinjenica je da i na najmocnijem uredjaju danasnjice (Transformer Prime za tablete i SGS3 od telefona), Android i dalje secka, laguje, i zablesavljuje se. Sa iOS-om to nije slucaj. WinPhone takodje radi lepo i glatko. I to su cinjenice. I ovo uvek i svakome mogu da pokazem i dokazem, i ma koliko nekome to bilo banalno, glupo ili sta ti ja znam, to je test koji je uvek moguce izvesti!!! A ako je nesto moguce uvek na isti nacin reprodukovati, onda je validno. Posto je to validna greska, dolazimo do zakljucka da je Android i dalje nesavrsen sistem. A nesavrsen je zato sto je isti na gomili razlicitih uredjaja. I onda i ne moze da radi kako treba. iOS je pisan za specifican hardver i zato radi by-the-book. Microsoft za svoje WP uredjaje trazi da svi imaju hardversku specifikaciju tu i tu, i zato i WP uredjaji rade tako lepo i glatko.
Ne moze Huawei od 70€ i SGS3 od 700€ na istom Android sistemu isto da rade. A to se pokusava. Ne mogu mainstream telefoni da rade kao hi-tech telefoni. I ne moze 1 sistem da bude pisan za sve njih.
To kao da neko tvrdi da ce Windows 7 isto da radi na nekom Atom procesoru, ili na i7... to je nonsens svoje vrste.
Korisnicko iskustvo u radu sa nekim uredjajem.
A ja necu da zbog nesavrsenog OS-a moram da trpim. Vama se vecini ne svidja iOS, meni se ne svidja Android. Kraj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od hirurg »

A lika...jel ti jebena jabuka placa da ih reklamiras i falis toliko ili sta???? Udari se malo po glavudzi druge i zapitaj sta pricas!!! Windows stabilan i klizi u radu????aaaaa aaaa aaaaa al malo sutra...vidim toliko su prodavani uredjaji da jos ih proizvode...a sta to ima da se voli na tom iphoneu? Sta mu je privlacno? Nfc ? Logo? Snaga? Pa vidis da se trikovima sluze da tjeraju konkurenciju...a neka kopija a iphone nose kompleksasi i oni szo bole da se pokazuju..al kako vam onaj cudak zjevno necete jos dugo kao ni nokia..ili ce da stavljate w8
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, druze, postoje izgleda neke stvari o iOS-u koje ti neznas ili ne zelis da prihvatis. Zasto mislis da je iOs toliko brz i da toliko glatko radi? Cista prevara korisnika, a evo i jednog primera laziranja - http://www.gizmodo.co.uk/2012/06/your-i ... up-an-app/
A cini mi se da uopste nisi ni koristio novije android uredjaje ili cak ICS uopste. Evo npr. Motorola RAZR... dok mi je bio na Gingerbread-u (2.3.5) bilo je tu i tako lagovanja, seckanja i sl., ali po nadogradnji na ICS sve je to nestalo i neverovatno brzo radi. U sustini, kada se malo bolje razmisli, tek od ICS bi se moglo reci da je Android postao kompletan OS i da je dobio svoju finalnu formu. Sve pre toga se vrtelo oko ispravki, dodavanja stvarcica, krpljenja rupa, ubijanja bagova... :)
A da ne spominjem dalje one gluposti kako iPhone ima savrsenu velicinu ekrana od 3.5" i tup, najavljuje se uredjaj sa ekranom od 4"... :lol:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od hirurg »

Ma lik je smjesan....drndroid pa drndroid.... A prije bi se reklo da iphone kopira samsung...jer valjda je starije jaje od kokoske....samsung dok je proizvodio ovi vukli serpe po pjesku i pusili gandzu....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 mili

Post od Jorda »

hirurg napisao:A lika...jel ti jebena jabuka placa da ih reklamiras i falis toliko ili sta????
Da znas da sam se i ja zapitao.
I ne znam o kom lagu momak govori, mada zanimljivo je to. 2 ortaka koji imaju iphone su gledali moj S2 i laguje im screen swipe u meniju sa svim programima... laga ne da nema nego je tvrdnja smesna. Android nije savrsen kao ni bilo koji os, mada je malo blizi od iosa. Open source, vrhunska podrska, gomila besplatnih stvari.. znaci android pokidao zadnje 3 godine. Ortak koji je programer jedva otkljucao iphone da bi imao ne-znam-sta besplatno. Moi, laik, uradio root i stavio custom rom na S2 za 20ak min..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

Jorda, ne mogu reci da bas nema ni malo laga pri swipe-ovanju home screen-ova, ali ako se stavi dosta widgeta. Evo npr. stavi sat, vremensku prognozu, muzicki plejer i kalendar... svaki 8~10 swipe ce stucnuti, ALI ostavi prazan home screen ili, kao kod iOS-a, natrpaj samo ikonice aplikacija - moz' swipeovati do sutra i mozda ce stucnuti jednom u sat vremena. I zato se lepo kaze, ne moze i jare i pare - ili ces imati dosadni home screen bez ikakvih kastomizacija ili ces pretrpeti mali gubitak performansi, al' ces moci da se igras sa maKinom kol'ko 'oces! :wink:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Green »

Momci, prvo bih vas zamolio da se ne obracate Miodragu takvim tonom. Jer, ko jos uvek nije shvatio zbog cega drug miodrage na ovakav nacin polemise kad je u pitanju prepirka tipa iOS vs. Android, ne treba uopste da se javlja. Drugo, drzite se svi zajedno teme...

On topic: http://www.gsmarena.com/apple_files_a_s ... s-4733.php

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Jorda »

Nisam mislio na home, nego na meni i njegove screenove. A meni ne laguje ni home, iako mi je natrpan sa ikonicama i widgetima skoro ceo + koristim animacije ADW launchera + live wallpaper. Laga nema.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

Jorda, ja cu da ponovim, donesite vase cenjene uredjaje, i pokazacu i dokazacu lag i stucanje.
psyhound je skontao o cemu pricam, ali ja to mogu da prozivedem pri skoro svakom drugom swipu. Kumu na njegovom Galaxy1 i jos jednom drugaru na GS3 vadim mast zbog toga!
hirurg, Apple kopira Samsung? Daj molim te... To ni u tvojim najvlaznijim Android snovima. Pre iPhona nije postojao telefon kojim se upravljalo prstima. A onda odjednom gomila tema na drugim sistemima, i raznih "iPhone killera" i nikad nista. I da, voleo bi da znas kolika mi je plata od Apple-a? :D E necu da ti kazem :D Uzmi Jabuku, zaljubi se u nju, i onda nek te spazi neko iz kompanije... Uskoro ces da ubiras Jabuke svog rada :D
An Apple a day, makes the sickness go away :D

Elem, u Japanu sud je odbacio Apple-ove tuzbe protiv Copysunga, ali to nije ni izbliza kraj rata. A ima da crknem od smeha, ako u Americi sud zabrani prodaju Galakticnih... To ce da bude vrhunac :D
I da, da nemam iPhone, imao bih Windows uredjaj, Android nikad. Pre bih onda furao Nokiu 3310 :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od telep »

Green napisao:Momci, prvo bih vas zamolio da se ne obracate Miodragu takvim tonom. Jer, ko jos uvek nije shvatio zbog cega drug miodrage na ovakav nacin polemise kad je u pitanju prepirka tipa iOS vs. Android, ne treba uopste da se javlja. Drugo, drzite se svi zajedno teme...
I ja se pitam zašto tako komentariše strastveno i skoro lično android, ni ja ne volim iOS ali kada čitam njegove postove imam osećaj da su iPhone i Android stvarne "osobe" jer toliko je to sve živopisno. E da baš me zanima zašto?
Bilo bi OK da malo stanete na loptu sa drndoidima, apple ovcama, i sličnim komentarima koje obe strane mogu da smisle.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od janka_88 »

Svijet je bio mnogo mirnije mjesto kad je Symbian vladao. :D :lol:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Behemoth »

Gresis ako mislis da je Iphone prvi TS telefon,ne znam samo odakle si izvukao to.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od dzonsi »

To si potpuno u pravu,bilo je TS telefona i drugih uredjaja mnogo pre iPhone-a...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

Prvi touch screen telefon - IBM Simon, 1994. http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Simon

A ponovo cu staviti link do videa koji bi bilo dobro da se pogleda jer su lepo objasnili neke stvarcice - http://youtu.be/wFeC25BM9E0
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Pon, 03. Sep 2012. 12:03, izmenjeno 1 put ukupno.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od iKe »

Green napisao:Momci, prvo bih vas zamolio da se ne obracate Miodragu takvim tonom. Jer, ko jos uvek nije shvatio zbog cega drug miodrage na ovakav nacin polemise kad je u pitanju prepirka tipa iOS vs. Android, ne treba uopste da se javlja. Drugo, drzite se svi zajedno teme...

On topic: http://www.gsmarena.com/apple_files_a_s ... s-4733.php
Baš ono što sam i ja hteo da postavim. Apple je proširio tužbu i proširio zahtev za zabranu i na novije Samsungove uređaje, koji ne podsećaju na iPhone, kao prvi Galaxy telefoni, ali sada kada je presuđeno kako je presuđeno očekuju da lakše dobiju i ovaj spor. Takođe i razmišljanja u Južnoj Koreji o odluci suda u U.S.A i o Samsungu kao kompaniji.

Da dodam, ovo nije tema o tome da li je bolji iPhone ili Galaxy, nego o suđenju između ove dve kompanije i kako odluke sudova mogu da utiču, kako na ove dve kompanije, tako i na razvoj mobilne telefonije u celini.

Te vas molim da se držite teme da je moderatori ne bi stavili pod


Slika
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori