Apple je nova religija (Fox News)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

čini mi se da ne primećuješ jednu suptilnu razliku: nisu oni sami sebe tu pozicionirali već it štampa i tech blogovi. s prvim iphoneom su mnogi brisali patos, ali su razne vrste medija ipak napravili tu lažnu dilemu "iphone killera". i ta papagajska priča se nastavlja. a kad pogledaš pažljivije njihove testove oni se prilično razlikuju od zaključaka. tako recimo za iphone u svim verzijama skoro uvek kažu da baš i nije nešto kao telefon, da mu je kamera tra-la-la, itunes ograničenje, i razne primedbe, ali im to ne smeta da ga proglase najboljim na svetu i da mu lepe 5 zvezdica šakom i kapom.

to me podsetilo na priču s mog fakulteta. imali smo jednom profesora koji je na ispitu kad se pojavio neki kolega odmah čim je seo rekao "znači, ovde odgovaramo za 10". mi se tu belo gledasmo, malo se osvrtali okolo, ali šta ćeš sad, sin od drugara, dragog rođaka...tip veze nema, za obaranje. "hm", kaže profesor, "nije ovo bilo baš za 10, evo ti 9"!

nekako me sve to podseća na iphone story. sve mi lepo nacrtamo zašto je precenjen, i u pojedinim segmentima uvredljivo precenjen, ali nema veze, najbolji po svaku cenu.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Tacty napisao:čini mi se da ne primećuješ jednu suptilnu razliku: nisu oni sami sebe tu pozicionirali već it štampa i tech blogovi.
:?
Ovo je lose zbog cega?
Naravno da tako treba da bude. Koja je poenta da ti sebe promovises ako mediji to ne prihvate i nastave to da rade?

Ako malo pogledas moje postove videces da ja u svakom naglasim da znam i da sam svestan da iPhone nije najbolji, ali da su ga agresivnom marketingskom strategijom postavili kao lidera. Jos jedan dobar primer te strategije je koka kola, svi znamo da pice nije najbolje na svetu, al ce ona biti lider jos duugo godina.

Jel ovo nekome lici na iPhone po jos necemo osim po sPhone imenu? (mada negde vidim i da je Galaxy S naziv, pa nisam skroz siguran koji je sad)

Slika
Oblik, ikonice, dock sa najcesce koriscenim, centralni taster... a jedina razlika je sto su tackice koje pokazuju na kom si ekranu gore, umesto dole...

PozZ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

DA krenemo sa +381 upisivanjem. Ne znam, ja sam tako navikao, i drugachije i ne znam. Razloga ima vishe - 064 mreza na kojoj sam tako izbacuje sve brojeve koji me zovu, kad odem u inostranstvo u roamingu, opet tako svi brojevi izlaze, kad imam propusten poziv, opet dobijam poruku od operatera tako i sta ti ja znam sta sve ne. E sad mnogi kazu iPhone nema tu opciju. OK. Rezime je sledeci:
Kao sto znamo, iPhone je napravljen za AT&T mrezu u USA, u pocetku. Kasnije, popularizacijom imena, brenda i uredjaja, prosirio se i na druge zemlje. Svaka zemlja ima nesto svoje karakteristicno, nacin pisanja datuma, monete... pa izmedju ostalog i UOBICHAJENI nachin belezenja telefonskih brojeva (Konkretno Ameri najcesce brojeve zapisuju kao 1 (555) 674 34 23 recimo). iPhone NIJE pravljen za srpsko trziste. Najblize sto postoji je hrvatsko, madjarsko i od zemalja u okruzenju. Znachi, nema potrebu da ima i shemu kako mi upisujemo brojeve. I zato i ima taj problem. Kako je to slucaj na dosta mesta u svetu, dobri ljudi su napravili zakrpu pod imenom callerID fix. A to opet mnogima smeta pa su reshili i na taj nachin da pokusavaju da degradiraju jedan prilicno dobar proizvod.
Nadalje se nadovezuju isti ti likovi da je iPhone out-of-the-box siromashan, i da za sve treba aplikacija. Da vidimo, koliko istih tih likova koristi svoj rachunar ili smartphone ili sta vec out-of-the-box, i da nema nista nadogradjeno. Verovatno nijedan. Licno, ja kad reinstaliram sistem, ubacujem u svoj komp oko 70 aplikacija u startu (stalno neophodne, bez kojih ne mogu). U Nokiu sam ubacivao oko 40 bez kojih nisam mogao, a u HP 10-ak (nisam se mnogo druzimo sa WinMob), a jedna od obaveznih je bila SPBShell koji je prakticno sistemska aplikacija za menjanje celog UI.
I onda Android se rootuje, Symbian se hackuje ili se prave nelegalni sertifikati, Win je ceo crackovan, a kada se na iPhonetu radi JB onda je to procedura i napada se iUredjaj jer eto ne moze da radi kao drugi svi ostali. Ma vazi!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Koren, naravno da je samsung morao da iskopira apple, ne zato sto je Appleov dizajn savrsen (postoji beskonacan broj raznih savrsenih dizajnova), vec zato sto hipnotisana cula zombi mase vide samo takve cetvrtaste ikonice.
Koren napisao:Naravno da tako treba da bude. Koja je poenta da ti sebe promovises ako mediji to ne prihvate i nastave to da rade?
Ocigledno ne pricamo istu stvar. Niko ne spori da je Apple marketinski genije... vec pricamo o tome koliko neciji mozak treba da bude ispran da tolikim intenzitetom forsira apple u medijima i opisima drugih telefona. A sam nema nikakvu korist od toga. Smatram da nema potrebe podvuci da je cilj medija da satro budu sto objektivniji. Uzrok je, dakle, cista ispranost mozga, koja dalje generise horde zombija novih ispranih mozgova. A sve zahvaljujuci marketinskim genijalnostima applea. Poenta cele price.

Slika

Ovo je appleova reklama (klikni sliku). Ali, ironicno, mene ovi ljudi podsecaju na appleove fanove. Apple je pricajuci o drugima tada, pricao o sebi.
Citiras tamo da Toshiba, google i motorola spremaju ubicu iPada. Ne spremaju ti proizvodjaci ubicu iPada, oni prave uredjaj za taj deo trzista kao sto prave za trziste plejera, telefona, televizora, zvucnika- da li u njemu bio samo Apple ili tu bili i kinezi, toshiba, google, motorola, svi zajedno. Ali mediji, ciji su pojedinci ispranih mozgova, pod uticajem i povlacenjem mase (zakon mase) stvaraju takvu sliku, kao da se ceo svet vrti oko applea. Veoma prosta stvar. Veoma veoma prosta stvar.
Mozes ti da se divis tom fenomenu zvani apple i njihovim genijalnim marketinskim sposobnostima, ali kao posmatrac. Trece lice. Medjutim, kada krenu direktno da uticu na tebe i da ti vredjaju inteligenciju ravnopravnom poredjenju sa evo-om (ili njegovim gsm ekvivalentom), kada ti pricaju da je iPhone 4 najbolji telefon, a gubi signal, kada ti fan applea kaze da je suludo upisivati brojeve bez prefiksa +381... Moras malo da kazes... Polako bre.. Stani... Ne vrti se svet oko tebe... Ne drze svi telefon kako ga ti drzis... Necu da kupim futrolu za moj iPod, vec za "obican" mp3 plejer (cuj obican... zombi masa ispranih mozgova.) Mozda je tebi tvoj iPhone najbolji telefon na svetu, kao sto je meni moja nokija 3310. Ali o ukusima se ne raspravlja. Mozes da ga podelis sa svima, ali ne i da sve silujes sa njim. Jer da bi se doslo do mog ili njegovog ukusa na zdrav nacin, potrebno je razgovarati i slusati ljude koji se sluze cinjenicama, posmatrajuci stvari iz ugla koji tezi objektivnosti, a ne gubiti vreme na zaludjenog prosecnog apple simpatizera koji je u tripu da je apple promenio svet video callingom.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

miodrage, zelim samo da se nadovezem na zadnji deo tvog posta oko JB-a... Ajde sto je to sasvim normalna stvar, nego sto je i najlakse od svih... Ja jos uvek nisam ukontao kako da root-ujem android... Neces verovati koja je procedura... Za symbian sam iskreno zaboravio kako ide... A winmo nisam nikad ni koristio...
A sto se tice JailBreak-a... To je samo download i klik... I to je to... A sad je jos lakse... Samo odes na sajt direktno sa uredjaja i samo 'slide-to-jailbreak' i to je to... Bukvalno ne moze lakse...
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Iskreno to što ti nisi provalio kako da rutuješ telefon je subjektivno i ništa ne znači, ja sam to odradio za 10 minuta (ali bukvalno). Isto tako bruka ljudi do ovog poslednjeg džejlbrejka nije znala da ga odradi, tako isto i za dosta modela imaš unrevoked rut koji se obavlja jednim klikom. A i za razliku od džejlbrejka rut ti nije potreban (osim za neke napredne stvari) kao što je to potrebno na iPhone-u da bi ispravio neke apple gluposti, tipa ne možeš da staviš više od 12 aplikacija u folder na iOS 4.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ako je Apple postao religija, onda suprotstavljena strana može da bude proglašena za sektu. Ne zna se šta je gore...

Elem, malko bih dopunio pomenut CallerID i Delivery Report.
Miodrage je objasnio zašto identifikacija ne radi kako treba - nisu definisani precizni parametri za neke regione, uglavnom se radi o zemljama u kojima se iPhone ne prodaje zvanično. I pored toga, iPhone se bolje snalazi sa prikazom od Nokia telefona. Na primer, imam unet isti broj za jednu osobu sa različitim prefiksima (čest slučaj kod nas):
Pera mob 064-123456 i Pera kuća 011-123456, može i još jedan mobilni broj - Pera posao 063-123456
Bez obzira sa kog broja Pera zove, Nokia će pokazati da je sa kućnog broja. Drugi problem - ako je greškom unet isti broj dva puta pod različitim imenom, samo će se broj i prikazati, bez imena. iPhone će u ovom slučaju lepo prikazati da zove "osoba 1 ili osoba 2". Ako postoji tri ili više istih brojeva, prikazaće "osoba 1 i još dve, tri, četiri, pet drugih". Na Androidu je ovo takođe lepo odrađeno, pojavi se Pera, H:011-123456 ili Pera, M:064-123456. Za Nokia telefone ne postoji rešenje ovih problema, za iPhone postoji, zašto ga ne iskoristiti? Ako sam mogao da živim sa svim nedostacima uz sve Nokia modele koje sam imao, zašto i u buduće ne bih mogao da pravim kompromise za bilo koji telefon ako mi se u globalu dopadne?

Dalje, Motorola u jeku nekadašnje popularnosti i nedostatak Delivery Report opcije, zaboravili? Možda su oni išli logikom da je to nepotrebno, možda se to u Americi tada naplaćivalo kao što se danas naplaćuju i dolazne poruke?

Samsung i SMS tonovi?

Kada bismo krenuli na nabrajamo svakakve propuste na koje ni jedan proizvođač nije imun, gde bi bio kraj? Kod iPhone-a je lepo što je zajednica toliko velika da je potpuno izvesno da će biti izbačena nekakva zakrpa, dok je za ostale to potpuno neizvesno (sa izuzetkom Androida koji je svakim danom sve bolji).

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Miškoni napisao:Ako je Apple postao religija, onda suprotstavljena strana može da bude proglašena za sektu. Ne zna se šta je gore...
C... Ne moze ovako da se gleda. Objasnio sam i zasto, da se ne ponavljam.
Ne zna se šta je gore...
Ma daj... Zna se sta je gore. Zna se ko siluje, a ko prska suzavac da ne bude silovan. Sigurno ne silujemo mi koji citamo review za Galaxy S ili LG Crystal.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lobachewsky, i jedni i drugi siluju one u sredini, i jedni i drugi fanatično nastupaju. Dve suprotstavljenje krajnosti koje toliko smaraju da je najbolje da se oni iz sredine sklone i puste ih da se pokokaju po kratkom postupku. Nema više Apple-a i zagriženih protivnika, živeli svi ostali dok jednog dana jedna firma ne iskoči i postane sve ono što je Apple bio, pa i gore. Recimo HTC? Nema konkurencije, mogu da rade šta hoće. Ništa me ne bi čudilo...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

telep, pazljivo posmatram pazljivo teme i o Desire i o ostalim telefonima...ta 'unrevoked metoda', cini mi se da je djoni postavio uputsvo, ne deluje uopste jednostavno... i samo uputstvo... je sadrzalo jedno 10-15 smernica kako bi zavrsili 'unrevoked root'...
ja sam govorio iz moje 'noob' perspektive... i veruj mi da svako ali bukvalno svako, cak bi i moja baba (ali ozbillno govorim) mogla da JailBreak-uje iPhone...
ja verujem da je tebi nenormalno lako da root-ujes bilo koji Android... jer koliko mogu da uvidim, dosta znas o tome i upoznat si kol'ko-tol'ko sa programiranjem...
ali u mom slucaju nije tako... mislim nije da nemam veze sa mozgom, ali...
Samo nek se rolaju....sarme.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Miškoni,

Slika
Nigde veze. Dalje, recimo recimo...

Slika

Baciti pogled na kategorije sajta B92. I koja je podvucena drugom, novom bojom (nisam ja izdvojio iPad, vec B92) jer je zaista posebnija od svih i svetsko cudo XXI veka (!!!). I posle zasto je Apple popularan? Pa kada se, ne reklamira, nego vrsi sugestija od satro objektivnih gde god se okrenes. Ni iz cega. Samo zato sto su svi postali zombi Applea, koji dok Apple zgrce materijalno zadovoljstvo, oni dobijaju duhovno. :lol: Sto je najcrnje, tako je. A pritom, kada je iPad kategorija nastala, nije ga ni bilo u Srbiji. Android je tu jer je popularno osvezenje u Srbiji, a iPad- jer tek treba da postane. Isprani mozgovi u sluzbi Applea.
Miškoni napisao:Lobachewsky, i jedni i drugi siluju one u sredini, i jedni i drugi fanatično nastupaju. Dve suprotstavljenje krajnosti koje toliko smaraju da je najbolje da se oni iz sredine sklone i puste ih da se pokokaju po kratkom postupku.
Mi fanatici i mi silujemo? ... Vidi samo sliku. Poredjenja. Nigde slicnosti, nigde istih dimenzija, nigde istih cena, dal' je qwerty ili ne... briga njih za qwerty kad to niko ne koristi. Ionako ce iPad da zameni laptopove, kako kaze Steva. :dry: Propaganda, propaganda, propaganda.
I posle zasto volis iPhone. Zato sto ga vidis gde god se okrenes, ko koka-kolu. Ali posle koka-kole ne pocinjem da ubedjujem da ima dobar signal iako ga nema. I ne skacem obicnom citaocu na vrat kada god kupim 24h ili Blic.
I onda smo mi fanaticki pljuvaci Applea (koji su pretpostavljam nastali i pre samog Applea, da bismo sprecili njegov nastanak, ali je Apple izvojevao sudbonosnu pobedu jos davne nulte godine appleove ere). A kada posle komentara da je suludo ubacivati brojeve u 06x formatu, ili da je nepotrebno imati vise od 12 aplikacija u folderu na cetvorci, nama "fanaticima" dok*rci i krenemo da lupamo samare kada vec zakon o ljutskoj gluposti ne postoji, onda mi silujemo i stavljamo se u isti kos sa Apple fan deckicima... Objektivno, objektivno.
Za neke stvari opravdanja jednostavno ne postoje Miškoni.
Toliko od mene u ovoj temi i u Apple podforumu. Pozdrav.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Miškoni,
ovo
Bez obzira sa kog broja Pera zove, Nokia će pokazati da je sa kućnog broja. Drugi problem - ako je greškom unet isti broj dva puta pod različitim imenom, samo će se broj i prikazati, bez imena
jednostavno nije tacno.
U ovome je najveci problem pojedinih Iphone usera. Kada neko navede da taj telefon ne poseduje ili ne moze nesto onda oni pokusavaju da dokazu da to ne radi i kod ostalih.
JB, Root, Hack sve je to OK, ali donedavno glavna zamerka symbian uredjajima je bio taj hak. A sada kada je Iphone u pitanju to je prosto ko igracka. Ajde budimo malo objektivni kada ocenjujemo neke stvari.
Nista od ova tri gore navedena nikad nijednom OS-u nisam uzimao za zlo, jer to je vec licni izbor svakog korisnika.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Čitajući ovu temu čudio sam se koliko ovde ima hejta,a po meni, sve zbog jednog razloga.Naime svaki telefon pa iPhone ima nedostatke i to je neizbežno, ništa nije savršeno.Svi korisnici symbian-a priznaju, iako možda vole svoje symbian telefone (kao ja npr.), da symbina ima mane, propuste i slično, ali apple fanovi jednostano toliko hvale svoj famozni iPhone kao da je on svetinja, idelizuju da u svakom aspektu.Cela tema ne bi bila potreban kada bi se apple fanovi spustili na zemlju i jednostavno priznali da iPhone nije ništa bolji od drugih telefona (pa samim time u drugih OS).Jednstavno, ko koristi iPhone, koristi ga zato što hoće i zato što možda njemu baš takav telefon odgovara, ali opravdavanje svake mane iPhona i proglašavanje istog za neko savršenstvo je ravno debilizmu.Propust kao što je greška sa antenom je katastrofalana, tu nema nikavog opravdanja, firma bi trebala da povuče sve prodate primerke sa tržišta i zameni ih novim, ali ona to nije uradila i time pokazala koliko zaista ceni svoje potrošače.Greška sa ne prikazivanjem imena pozivaoca ako broj nije napisan u adekvatnom formatu je takođe ogroman propust, zar je treba da se prilagođavam telefonu ?!, valjda kupujem telefon da bi on meni olakšao svakodnevne aktivnosti, nikada nisam upisivao broj u formatu +381.....zar treba sada da počnem zbog apple propusta?.Nedostatak Delivery Report neću ni da komentarišem i nokia 3310 je fabrički imala ovu opciju, ali kod iPhona treba app da bi to radilo.Da ne nabrajam sve mane iPhona jer ih morao da pišem celu noć, ali pitam apple fanove zašto bih ja zamenio svoju nokiu za ovaj iKrš?, koliko vidim i nokia 5800 je u startu superiornija od iPhona (Bar ću videti ko me zove, bez obzira da li sam dodao prefiks +381.... :D ), a da ne pominje Android telefone koji iPhone jedu za doručak.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

znemanja napisao:Propust kao što je greška sa antenom je katastrofalana, tu nema nikavog opravdanja, firma bi trebala da povuče sve prodate primerke sa tržišta i zameni ih novim, ali ona to nije uradila i time pokazala koliko zaista ceni svoje potrošače.
Његош. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lobachewsky, izvini, ne znam zašto si se osetio prozvanim kada sam jasno napisao da "siluju" a ne da "silujete" ili "siluješ". Ne posmatramo isto stvari i ne mogu da se složim sa velikim delom svega što si napisao. A vala potrudio si se da napišeš celu studiju i otišao si toliko daleko da za neke stvari ne mogu a da se ne zapitam da li si se šalio? Zašto ne mogu da se složim? Iz prostog razloga što ne dozvoljam da na bilo koji način neko ili nešto vrši uticaj na mene. Ne dotiče me Apple-ova politika, novinarska potreba da svaki telefon upoređuju sa iPhone-om, B92 i njihova iPad rubrika, isprani mozgovi, itd, itd, itd. Ako me već ne zanima Apple-ova politika, ne zanima me ni politika kritičara iste. Jednostavno se trudim da prikažem i onu grupaciju ljudi koja ne spada ni u ljubitelje ni u protivnike Apple-a, već u korisnike određenog uređaja koji im u tom trenutku zadovoljava potrebe. Kada sutra pređem na recimo neki HTC-ov telefon, da li će se moj stav prema Apple-u promeniti? Ne, ostaće isti jer Apple meni ne može da diktira šta ću da radim i kako da razmišljam, kao što ne može ni HTC. Ovako razmišljaju skoro svi ljudi u mom okruženju i još nisam uspeo da naletim na neki ispran mozak koji bi se uklopio u tvoju studiju. Verujem da postoje tamo negde ali ne predstavljaju primer klasičnog korisnika sa evropskih prostora.

P.S. Mislio sam da ti se potkrala greška ali sad vidim da nije samo jednom. Ne kaže se "ljutskoj" nego "ljudskoj".

jerkann, ovo što sam naveo je tačno, poigraj se malo i videćeš da sam u pravu. I ne pokušavam da dokažem da ne radi, to je opšte poznat problem oko koga se i nije digla neka prašina iako je vrlo iritirajuć. Možda zato što nije Apple? ;)

znemanja, i ja sam mnogo puta podvukao "da iPhone nije ništa bolji od drugih telefona" iz iste kategorije, već da se ravnopravno nosi sa konkurencijom u većini stvari, a u nekima je i bolji. I nije potrebna aplikacija za Delivery Report, dovoljno je ukucati *!# na početku poruke kao što je bilo nekada na Motorolama. Dodatni program to još čini mnogo interesantnijim jer ima raznih fora kako će izgledati izveštaj. Što se tiče zamene iPhone 4 modela, Apple to i radi svima koji se požale na bilo šta, čak i ako nema veze sa antenom.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Miškoni, ja sam proverio. Sve savrseno radi na 6220 c. Nije Iphone ali ipak radi verovao ili ne.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

jerkann, mogao si da proveriš samo ako imaš unet isti broj mobilnog i fiksnog ili isti broj kod dva operatera, odnosno sa različitim pozivnim brojevima, može i sa +381 i bez. Probaj i isti broj pod dva različita imena. Provereno na nekoliko telefona iz N i E serije, potpuno ista stvar. Možda je tvoj 6220 neki izrod? ;)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Miškoni, imam isti broj kod 2 operatera (tj. moj otac) pa sam tako i proverio. Ne verujem da je izrod, ali ako ti je lakse tako neka bude.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Ja ne znam da li vi mislite da vas dugi postovi cine pametnijim osobama, da li se osecate superiorno kad napisete duzi post od prethodnog ili sta, samo znam da ste svi vi mnogo kakite. :oops:

Uuuuuuuu. Ljuti ste.

Odoh sad malo da guglam neke stvarcice, citam pametne postove po drugim forumima, malo posle odgledam koji filmic bez bilo kakve pretnje u vidu virusa ili cegagodne na svom iMacu. Aj' uzdravlje.

:P
iPhone 4.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Evo ja proverila na mojoj 97ici i posto mi je isti broj i na MTS-u i u stanu i prikazuje samo broj.. A kod tebe tacno prikazuje ime pozivaoca? I oba broja su ti u kontaktima? Ako je tako onda je stuarno cudno?? Mozda ima veze sa operaterom? Na kojoj si mrezi?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori