iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

markomarko, ne bih se slozio sa tobom, ima nokia svojih prednosti u odnosu na iPhone po tom pitanju...
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ova tema je očigledno otišla dođavola i nema veze više sa iPhone 4 :angry:

Inače, vidim da se valjda 17og avgusta planira puštanje četvorke u još nekim zemljama, pa me baš zanima da li će na tim "novijim" serijama biti rešen deathgrip problem, ili će i dalje davati bumpere uz telefon? Ima li ustvari ikakvih informacija da se rešava na hardverskom planu problem sa antenom?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Do 30. septembra dele besplatne bumbere :D Inache sada je jailbreak laksi nego ikada do sada. I kako vidim po Twitteru, prilicno uspesan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

N70 v 5.0609.2.0.1

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Свађате се а мене не зовете :lol:

Ја имам једно питање, зашто је у неким земљама ајФон 500€ а у другим 650€?
Како се сад јабуци исплати да негде продаје за 500€ негде за 600€ а негде тек за 650€?

Нешто ми паде на памет, јел се у Француској за 739€ добија француска собарица у пакету или не :D

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

Wicker Man napisao:...
Izvini, parafraziracu,
Ko zeli poslovni ili bilo kakav smislen telefon u 2010. godini neka slobodno zaobidje bilo koju nokiju u krugu od 50.000 km!

Uostalom nokija se povukla sasvim sa americkog trzista, a gubi udeo u trzistu smartfona u svakom kvartalu munjevitom brzinom! Mislim da te dve cinjenice govore dosta o stanju nokije u ovom trenutku. U ostalom, symbian je smehotresna sala trenutno u odnosu na iOS i Android i buduci WM7. A meego i moblin su jos uvek na nivou bete.

Imao sam nokije, cenio sam nokije, ali ova firma se izgubila u svetu negde pre 3-4 godine.... Nadam se da ce nokia+intel+meego napraviti neko cudo za nekih godinu dana, i prokrenuti celo trziste naglavacke, ali ovom trenutku to nije tako.

edit:
LittlePrince napisao:...
Isplatilo bi im se i da ga prodaju za 300e (ifixit tvrdi da delovi i sklapanje kostaju oko 200 dolara), ali dok god ima ljudi spremnih da plate 650e ili 600e ili kolikogod, sto ne bi toliko naplacivali? Ponuda i potraznja.... marketing, ovono (:

Izmenio i spojio: IDzO
*ne citiraj ceo post na koji odgovaraš već izdvoji samo deo na koji se odnosi tvoj komentar*
*Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju Izmeni *

Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Poslednja izmena od markomarko u Uto, 03. Avg 2010. 20:35, izmenjeno 2 puta ukupno.

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Apple Vas preko iPhone 4 spijunira!
iPhone 4 kao i svi ostali Apple uredjaji sa iOS4 lociraju vasu trenutnu poziciju, navike a narocito one oko kupovine i taj podatak koriste kako zele pa cak i prodaju zainteresovanim kupcima.
"Apple's newest operating system, iOS 4, offers some major perks (i.e. multitasking), but it has a potential privacy issue as well: it automatically collects and shares the exact location of any user with an iPhone running iOS 4."
Izvor LA Times http://latimesblogs.latimes.com/technol ... -ipad.html
Prema priznanju Apple to radi jos od 2008 ali tek sada je izgleda izaslo na videlo to spijuniranje

Dakle stvarno ta sprava moze svasta, osim da se sa njom telefonira :lol:
N70 v 5.0609.2.0.1

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ови из Logic-a раде и вену и нос... :o
Slika

Или је нека грешка :lol:
Слобода или смрт

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

bestboy, ma jok....to je realna cena :lol:

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

zvezdarac napisao:iPhone 4 kao i svi ostali Apple uredjaji sa iOS4 lociraju vasu trenutnu poziciju, navike a narocito one oko kupovine i taj podatak koriste kako zele pa cak i prodaju zainteresovanim kupcima.
i na Android OS-u možeš da biraš da li će google da uzme u obzir tvoju trenutnu lokaciju kod obavljanja raznih zadataka. Kako to npr. funkcioniše ako prihvatiš: npr. searchuješ u googlu "kineski restoran", on na osnovu tvoje lokacije vidi gde se nalaziš, i onda izbaci kao prve rezultate kineske restorane u tvom gradu, itd. No big deal.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

djoni, slazem se sa tobom... Mislim, nije kao da planiram ubistvo ili kradju pa da ne zelim da se nikako sazna moja lokacija... A i nije da mogu da me kontrolisu na taj nacin... Btw cini mi se da postoji opcija 'disable' za to... Bar na 3.1.2... Svarno je no big deal...
Samo nek se rolaju....sarme.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne, ne, treba prvo pljunuti pa tek onda razmišljati da li je to imalo nekog smisla ili ne. Mislim GPS koji ne može da se isključi...... :dry: A ni iPhone ni bilo koji drugi uređaj ne može nikome ništa da pošalje ako mu je isključen data saobraćaj, a ne znam zašto bi bio uključen konstantno, bez obzira na broj MB u pretplati.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gargamel4, meni je konstantno uključen data saobraćaj, zato što volim da mi se stvari koje se same apdejtuju zaista same apdejtuju :wink:

EDIT: a gde se to GPS ne može isključiti?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Na iPhonetu se i Data saobracaj i GPS mogu iskljuciti jednim klikom. Barem govorim za sve do iPhone 4 (njega jos nisam video), i do software-a 4.0 (za ovaj i potonje ne znam)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, ma tako je na svim telefonima, nego narod to ne zna i lupa gluposti. kakvih sam se predstavljanja nacitao u IT sekciji Blica, to je jad i beda :uhuh:

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Vi svi imate internet ocigledno? Kako bi bilo da se informisete o tome o cemu pricate ako vec pricate? Koje bre iskljucenje GPS i sl? Kada ne koristite GPS ili data protok Apple skuplja informacije o vama preko i Cell Tower ID sa sve jacinom signala i salje ih proizvoljno kada ima wifi protok na pola sata ako nema onda ide preko data NEKONTROLISANO sa vase strane. Tako je bilo od G2 a tek sa iOS4 ste dobili mogucnost da iskljucite slanje informacija o vasim pretrazivanjima, kupovinama i sl ali ne i o geo lokaciji koja se navodno salje samo u Apple centar. To ja da vidim pa da poverujem :P
N70 v 5.0609.2.0.1

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

zvezdarac, zabole me pankreas! Da samo znas koliko me jednostavno uopste ne zanima... Totalno mi je nebitno... A verujem da se vecina korisnika slaze sa mnom. Sta ti mislis da oni skupljaju sve te informacije kako bi ih iskoristili protiv nas kada budu vladali svetom, napredne 2053 godine... Kada svi mi budemo pokorna hipnotisana iMasa koja slusa svaku naredbu iStevice... I tada ce jedina hrana biti JABUKE!!!! Samo jabuke, jabuke, jabuke, i jos jabuka! Nista drugo... I nama to nece smetati... Jescemo ih iako su crvljive, samo zato sto su potekle od iStevice... I zato sto je on tako rekao!
Mislim, u kom svetu ti zivis?!
Naravno da prikupljaju te informacije da bi pomocu statistika unapredili njihove uredjaje...
Samo nek se rolaju....sarme.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Hahahaha iMasa... Ladno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pera Detlic, umesto bavljenja statistikom, mogli bi malo da se bave elektromagnetikom, mikrotalasnom tehnikom i teorijom (i praksom) projektovanja antena. Kada izuce te bazicne elektrotehnicke discipline moci ce znacajno da unaprede svoje uredjaje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

tomas.hokenberi, slazem se u potpunosti... bilo bi bolje, ali ja nisam iSteva, i ne odredjujem to... ali verujem da su vec ili ce uskoro resiti problem oko antene...
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori