Najavljen Apple iPhone!

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

VladaII, pa pogledaj smajli koji si stavio... Znaci da ti je bezveze... Stavio si ovaj smajli :dry:

Kada se salis onda stavljas recimo :lol: :) :wink: :oops: 8) a ne onaj smajli...

I, nije mi dosadno u zivotu, nista se ti ne brini, imam jako lep zivot, kakvi bi mnogi pozeleli... Gledaj svoja posla... I, nisam mu advokat, odgovorio sam zato sto sam pre video tvoju glupost(koja bi opet bila sala da si stavio neki normalan smajli...).... I, da, nisu me tukli roditelji...
iPhone + CX300

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Što se tiče tog famoznog sms izvještaja dostave zar ono sa stavljanjem "!" na početku poruke ne radi na svim telefonima? To nije vezano za telefon nego za mrežu, tako je bar na telenoru...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Što se tiče tog famoznog sms izvještaja dostave zar ono sa stavljanjem "!" na početku poruke ne radi na svim telefonima? To nije vezano za telefon nego za mrežu, tako je bar na telenoru...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sensei, e sad ga lupi i ostade ziv. Naravno da je vezano I za telefon, jer ako telefon nema opciju delivery report, a koju, slazem se, mreza MORA da podrzava, onda kako mislis da stigne report?
Za stavljanje ! na pocetak poruke, nemam rechi. Pa koji telefon danas osim nekih ubogih krseva (ubrajam i Apple-ov prvenac) nema ovu opciju da ukljuchi i iskljuchi?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

miodrage, prije će biti da si ti malo (malo više) lupio! ;-)
Nikad ne pričam o onome što ne znam, na mojoj staroj motoroli NISAM imao izvještaj o dostavi pa sam koristio ! da bi mi stizao i UVIJEK je odlično radilo!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Bogami, ode najveca mana iPhone-a... :)

miodrage, bogami, ti si ga lupio, a ne on... Evo, upravo sam sa n91 poslao poruku na w800, ugasio d. report, i stavio znak uzvika, i stigao mi je report... Isto uradio i sa w800, i i tu mi je stigao....

Tako da je miodrage(srecom) pogresio...


A, Sensei, svaka cast, ja se toga nikad ne bih setio, a d. report je najveca mana iPhonea, tako da je sada sve ok...
iPhone + CX300

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Spyker napisao: Kada se salis onda stavljas recimo :lol: :) :wink: :oops: 8) a ne onaj smajli...
:chytry:

Sto se tice smajlija, stavicu onaj smajli koji Ja u tom trenutku zelim da stavim!
I vidim da sa tobom stvarno nema svrhe komunicirati jel ne vredi...kada je neko glup tvdroglav, bezobrazan i zeljan rasprave ne mozes dokazati suprotno...ne isplati se... i vidi se da ti je dosadno, jer svuda trpas nosinu, otherwise u wouldn`t...
sta tebe boli uvo koji sam smajli stavio...

necu vise u off obecavam ;)

vratimo se na iphone... :roll:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa ne znam ko je tvrdoglav, lepo ti kazem da se ispred imena ne stavlja ono @, ti ga stavljas... Isto i za smajli, glupo ti je izgledala poruka... I, koliko vidim, ja tebe nisam vredjao :uhuh: Ajde da se ne slazemo, ali necemo sa vredjanjem...

A i vreatili smo se bili na iphone, pa si to upropastio... Ali, nema veze... Ajmo opet nazad...

Sto se tvoje situacije tice(ne znas da li da uzmes 4gb ili 8gb) pogledaj sta ces sve staviti na telefon, i onda vidis da li ima potrebe za 8gb... Ako nema, onda je dzabe bacati pare...
iPhone + CX300

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Ali zar je to TOLIKO bitno sta podebljavam ili gde stavljam @, kao da ce svet da propadne ako nesto drugo se ubaci...ili izmeni...
Najlakse je uvek svaliti krivcu na drugoga....opste poznato...no dobro... idemo dalje :roll:

Sto je najgore uvek ce se naci stosta sto moze da se shibne na fon, kojekakve gluposti koje mi nikada nece trebati...ali ajde neka budu tu...sta znam imam jos jedno metar dana da odlucim, videcemo...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

a para se nema,jedva imam za lebac :( a da ne idemo u off Andrijano interesuje me jesi pustao filmove na njemu?Jel podrzava avi?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

E evo mene da razjasnim neke nedoumice :D

Prvo sto se tice sms izvestaja evo sad sam probao stavio sam prvo "!pa onda napisao poruku" i stigla mi je odmah poruka "messsage pa onda napisao poruku to 38163****** succeeded" sto na moje opste iznenadjene RADI :lol: :lol: ,tako da smo resili problem sms izvestaja :lol: . Sensei ipak si bio u pravu :wink: .

Vlada II,mislim da je 4gb sasvim dovoljno jer razlika od nekih 150$ je velika,jer 4gb je stvarno dosta,pogotovo sto uvek mozes da komuniciras preko kompa i da menjas stvari. E a sto se cene tice pa taj lik je imao ssamo ovaj jedan,pa ne znam kolika bi cena od 8gb bila.

Gargamel 4,vidim ja ovih dana nesto se dosta devojaka vrzma oko mene iphone hvala ti :D -salim se naravno. Mnogo rado bih dosao na okupljanje ,ali imam malo slobodnog vremena sad ovih dana,ali kad se sazna tacan datum javicu na vreme,voleo bih da ga donesem da se malo bolje upoznate,ima vremena pa cemo videti.

Nego ne znam da mu ugasim onaj edge,milim nema neka opcija,a vpn i wi-fi sam iskljucio,ali me nervira ono e sto mi stoji na ekranu,mislim da mi crpi bat.,ali mozda i ne moze da se iskluci. :dry:

Madneess99 nisam pustao filmove jer trenutno nemam itunes,ostao mi je na flesu,pa kad ponovo instaliram na kompu,pokusacu.,a muziku sam ubacio jos kod druga odmah i zvuk je vrh :D ,i mnogo se glasno cuje.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa zvuk je verovatno kao na iPod-u classic a on je vrh brate :D a nista skupljanje para za iPhone 8GB ili iPod TOuch
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa jedino ako cena ipod toucha,bude drasticno manja,u drugom slucaju ne vidim,zasto bi kupio touch ,a ne iphone skoro identicno samo jos sa ovog mozes da zoves i saljes sms :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Kažem vam ljudi nikad ne pričam o onom što ne znam(za razliku od nekih ljudi koji su pisali u ovoj temi) :-D
Andrijano, eto i taj problem smo rešili i baš mi je drago što sam pomogao sadašnjim i budućim korisnicima iphone-a, da se nisam zaljubio u w960 možda bi i ja bio jedan od njih :-D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Sensei, i ja ne podrzavam nekoga, dok ne proverim... Kao sto rekoh, svaka cast da si se toga setio...

A, ti Andrijano, mi nisi jasan uopste!!! Imas najpozeljniji fon i ne iznosis komentare :lol: Salim se naravno, ali ajde iznesi komentare...

I, kakav mu je signal, i ono glavno jel tacno da se zakljucava svaki put, ili to moze da se izbegne(mislim cim ga iTunes registruje...)

Ajde, (i ostali bi zeleli) jedan opsiran "test"...
iPhone + CX300

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa cuj iPod Touch 8gb 240 eura 16 gb kosta 320 eura a iPhone 8gb 400 eura pa gleda j ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Spyker, da naravno zaboravio sam da se tebi zahvalim na podršci, hvala i primi moje iskreno izvinjenje neće se ponoviti :-D
Stvarno bi mogao jedan detaljniji opis telefona da padne... :-)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

madness99, sta znam, ja bih uzeo ipak iphone, jer ne volim da nosim dva uredjaja. Mnogo vise volim da koristim samo jedan...
iPhone + CX300

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

a ja za telefon uzimam verovatnu klasicnu 8800 i to polovnu u nemackoj i iPod ili iPod Touch,jer necu da mi se prazni baterija na mobu stalno.Ovih dana sam dosta putovao i na w950 mi se baterija jakooo brzo prazni a to mi se ne svidja,jer je ipak mp3 mp3 a telefon telefon
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Dobro evo ovako,da napisem moja zapazanja:
Ergonomija telefona-iako je malo veci,kad se drzi u ruci ne deluje uopste tako,a u dzepu posto je dosta tanak se i ne oseca se u dzepu.
Malo je nezgodan za javljanje kad je zakljucan-javljas se na identican nacin kao da ga otkljucavas,a to je da provuces prstom poprecno prko ekrana,tako da mora sa dve ruke.
Kad je otkljucan on non-stop svetli,tako da cim ne radis sa njim moras da ga zakjlucas da ne bi stalno svetleo,a onda opet okljucavanje koje postaje vec smorno.
Poruke se kucaju solidno brzo stvar vezbanja,ali mora uvek sa dve ruke :dry: ,i ne moze da se iskljuci t9,sto malo smara,vec u poruci na svaku rec moras sam da ga iskljucujes,ali je to solidno prosto i brzo.U hodu nema sanse da se pise sms.
Zvuk u slusalici pri razgovoru je dobar i glasan.
Signal solidno varira,ali nisam ostao bez njega mada sam u gradu bio ovih dana,ali na nokiii mi stalno pokazuje full signal,a ovde retko.
Ima opciju merenja vremena koliko je bio u stanby-ju od poslednjeg punjenja, a to ke kod mene 1 dan i 16 sati i baterija je pri kraju,a ja sam se sa njim zezao za to vreme 4 sata i pricao sam jedno pola sata.
Vreme razgovora meri i odlazne i dolazne sve sabira tako da je to shit :chytry:
Poruke nema klasican inbox/sent items,vec svako ko ti posalje poruku ili ti njemu formira se njegov folder i sve poruke sa tom osobom idu jedna ispod druge kao kad se cetuje.
Zvono za dolazni poziv je dobro,ali za sms,skoro ne upotrebljivo jer se veoma slabo cuje,ali vibracija pomaze,a i nekako je kratko zvono,bez mogucnosti promene :chytry:
Kamera je nista posebno,recimo da je po meni na n70 mnogo bolja,ali to mi nije ni bitno.
Ekran je vrh vrhova i kad je Brightness pojacan na max odlican je ekran i na danu se super vidi.
E sada on dole kod mesta za usb ima i sa jedne strane i sa druge mikrofon simetricno,e sad kad pustim pesmu,na jednom se cuje muzika,a na drugom ne-verovatno je drugi za mikrofon pri razgovoru.
Ja sam ga kacio na itunes i nije se zakljucao,ali nisam bio konektovan na net,znaci on ce se ponovo zaljucati,ako instaliras novu verziju softvera,a to ce ti on sam ponuditi i reci neka hvala. :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Odgovori