iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Post od 035 »

danas kucao sam airblue sharing u app store i nisam uspeo da nadjem ni verziju koja se placa ni besplatnu ?

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

AirBlueSharing mozes samo naci u Cydia Store-u ...naravno imas verziju koja kosta i narodnu, sve zavisi od unetih Cydia izvora koje imas...
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Imam jedno prosto pitanje,koja je prednost S modela t.j sta sve "Siri" moze zaista,i d ali je razlika u 4 i 4S samo u njoj ili?Da li ste zadovoljni telefonom,i koliko je zaista bolji od S2 realno?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Prednost je u boljoj kameri,dual core procesoru koji je dignut na 1ghz mesto 800 koliko je imao 4.Ram memorija ista,ekrani isti.iOS 5 je novina.Da li je bolji od S2,neko ce reci da,neko ne.Po meni nikako,iako bih koristio 4/4s kao drugi telefon vrlo rado.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Razlike jesu te nabrojane... Za mene od iPhona bolji uredjaj ne postoji. Iako je S2 hardverski na papiru bolji, iliti jaci po specifikacijama, sam OS je ono sto je najvaznije, a samom njegovom implementacijom dobija se krajnje korisnicko iskustvo. Po meni, neprikosnoveno na iUredjajima.
E sad, bice uvek onih koji ce da popuju o nedostacima iOSa, i da dizu Android u nebesa, ali istina je ipak drugacija. Cinjenica jeste da je iOS poprilicno zatvoren, ali istovremeno i najsigurniji OS jos uvek, zahvaljujuci upravo zatvorenosti i rigoroznoj kontroli. Sa Androidom to nije situacija, vise slobode je dodeljeno korisniku, samim tim i vise nesigurnosti. Naravno, razne softverske intervencije resavaju sve, mislim na jailbreak i rootovanje.
Svako po meni treba da izabere uredjaj i sistem koji mu lezi. Meni iOS i iPhone legli ko budali samar, ali to sam sam ja u pitanju, nekome lezi Android.
Uglavnom sumanute su i rasprave na temu cene, jer pojedini Android uredjaji kostaju kao. 1.5 iPhone4s.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Post od 035 »

Mis iz roletne napisao:AirBlueSharing mozes samo naci u Cydia Store-u
kako doci do Cydia store ?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tako što JailBrake-uješ iPhone i pojavi ti se Cydia ikonica, s tim da ako si na 5.1 onda JB ne postoji, pa to onda znači nikako, za sada.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Post od 035 »

gargamel4, jesam na 5.1 sam. hvala

dolazim do zakljucka da blutut ne radi na telefonu od 600evra ana onom od 5 evra radi.

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Obavezno procitaj pravila foruma..

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tako nekako. iUređaji su fancy, i ti treba da podržavaš njihovu legalističku politiku o nedeljenju sadržaja telefonom, a ako baš nisi u tom fazonu uvek imaš zaobilaznih puteva u vidu kabla, Box-a ili Dropbox-a, tetheringa i tako dalje na tu temu.
I ja sam razmišljao i tom parčencetu softvera, a onda sam se setio da ga ni zbog HTCa koji ima normalan BT, nikad nisam upalio za 6 meseci imanja laptopa, pa sam odustao.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, dao si netacnu informaciju. JB za 5.1 postoji, ali je tethered - sto znaci pri svakom restartu telefona, on mora da se nakaci na racunar i da se preko njega upali, da bi radio. Nezgodna situacija, ali sta je tu je.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Post od 035 »

i sta sad imali li blutut ili nema blutut za iphone 4s sa 5.1 ?
ako ima kako ima pojasnit emalo sad sam skroz zbunjen.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ups, izvini, presaltao sam se, za 5.1 na 4s NEMA JB.
gargamel4, izvini.
035, nepostojanje JB jos uvek za 4s i 5.1 povlaci za sobom da ne postoji ni aplikacija koja bi omogucila BT Obex FTP protocol. BT naravno da ima, ali on ne radi za prebacivanje file-ova.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Jeste glupo da ovakvom telefonu ne radi blutut ali sta je tu je.Gledajuci klipove za Siri,mislim da je jako korisna opcija posto daje odgovore na sva postavljena pitanja,mada treba lepo znati engleski,e sad koliko je prakticna stvarcica to ne znam,to neka kazu oni koji imaju Iphone 4S.Jel je moguce ugraditi divx plejer i igrati Farmville kao na kompu,posto po nekim klipovima vidim d amzoe a ja na S2 ne mogu.

markomgj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2012. 09:03
:: apple iphone 4s
:: nokia 6680

Re: iPhone 4S

Post od markomgj »

Jel ima neko problem sa 4s, u vidu nemogucnosti prepoznavanja brojeva pola imenika? Ili je to stadardno.
Ostalo sto se tice telefona je izuzetno...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

markomgj, ako su ti brojevi upisano kao 06xxx onda je savrseno normalno. Sve brojeve u imeniku upisi kao +3816xxx, u regional settings stavi Serbia, language Serbian (latin ili Cyrillic), i opcija International assist ako je nadjes, stavi na ON.
To bi trebalo da bude to.
dule88, Siri je po meni budalastina, bar za nase prostore. Mislim da idem ulicom i da pricam sa nekim zenskim glasom u telefonu, i jos na nekom stranjskom jeziku... pa prvog kog bi video da to radi na ulici bi skleptao negde i pozvao nadlezne da ga odvezu gde mu je mesto :D A za ne-4S uredjaje postoje klonovi Sirija - tipa Voice Assisstant, EVI, Voice Actions... Rade vise ili manje dobro.
Sto se DivljiX playera tice, imas jedan poprilican izbor, konkretno ja na iPadu koristim GoodPlayer, dok sam za MKV filmove svukao sa Cydie RushPlayer+. Farmville nikad nisam igrao ali neke slicne igrice jesam - social city i sl. i iako nije bas identicno PC-u, sasvim je solidno odradjeno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Re: iPhone 4S

Post od 035 »

na 4s navigacija mi radi samo kad ima interneta a video sam kod druga na 4 radi i bez interneta kaze tako kupio telefon (polovan),
da li je moguce i na mom 4s da radi bez interneta ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

035, preko kojeg programa? Obican maps sigurno vuce net, a iGO ne vuce, ali koristi malo neta za aGPS. Ako potpuno iskljucis net, onda ce mu trebati 10-ak min (zavisno od vremenskih uslova) da uhvati signal.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Re: iPhone 4S

Post od 035 »

preko cydia skino sygic i u telefonu nema sim kartice znaci ne moze da koristi ni malo net i navigacija radi super a uhvati signal vrlo brzo mozda minut max.

naravno nista nije platio niti kupio taj program je skinuo kuci preko wifi i ima staru verziju 4.0 u telefonu ako nesto ovo moze da pomogne .

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Re: iPhone 4S

Post od Mis iz roletne »

Sygic skinuo preko Cydia-e?!? Prosto ne moguce... mozda si preko Installousa ali iz Cydia-e sigurno nisi.....
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Re: iPhone 4S

Post od 035 »

nisam ja, kaze taj drugar da je njemu taj tako uradio od kog je kupio tel.

Odgovori