iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

OK,probaću! U iTunes imam BackUp za njega.Napravio sam ga skoro, na koji način ja mogu da ga iskoristim i vratim u telefon!

miodrage:evo našao sam tinyumbrella-4.30.05 pokrenuo je i od mogućnosti koje si mi naveo mogu samo da pritisnem Enter Recovery.
iPhone 3G 16GB v3.1.3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jesi probao prvo sa Hard reset? To je osnovno da pokusas... Ako ti umbrella kaze da nije u recovery, onda se verovatno zablesavio... Mislim da ti ne gine restore.
Nadji firmware koji je u njemu na netu, cist naravno, i uradi shift+restore u iTunes. Potom samo restore svog backupa i to je to. Elem, za sve potrazi po nestu, ima gomila tutorijala da se ne zeznes nesto pa da imas u najboljem slucaju jedan skupi iPod.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

miodrage:naravno,probao sam Hard reset,zatim u umbrella.Još jedno pitanje Kada dodjem shift+restore gde da nadjem bakup iz itunesa.Ako može putanja do njega!
iPhone 3G 16GB v3.1.3

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

bejz, pa gde si ga smestio kad si ga skinuo sa neta... ? [verovatno my documents/ downloads] :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bejz, kad kliknes restore, on ce da ti ponudi tvoj backup. Ali ne smes da brkas restore i Shift+restore. Shift+restore je vracanje iPhoneta u devicanski cisto stanje - nesto kao reinstalacija kompa. Tek kad to zavrsis, radis restore u iTunes. Nazalost, posto sad nemas kontrolu nad uredjajem, ne mozes ni da odradis backup imenika.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

miodrage, OK odradio sam devičanski restore. I kada dam nalog za restore ne daje mi moj backup već se povezuje sa serverom i nalazi verziju 4.1.Da li treba da instaliram drugi itunes? trenutno imam 9.2.1.5 Šta da radim?

sve mi se čini da bih bole prošao kada ne bih koristio iTunes.Čitao sam o redsn0w-win ali ni jednu verziju koju imam ne prihvata moju 3.1.3 samo pše "unable to recognize specified IPSW"
iPhone 3G 16GB v3.1.3

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

Uspeo sam sinoć kod mog dobrog prijatelja da odradimo moj 3G.Koristili smo redsn0w-win_0.9.2 i jedino sa tim smo uspeli da ubacimo 3.1.2. :D malo sam i ja sad sigurniji tako da ću uskoro opet da mu ubacim 3.1.3.
iPhone 3G 16GB v3.1.3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A zasto redsn0w, kad za 3.1.2 imas blackra1n koji je one-click-jailbrake? Svasta! Uglavnom vidim da ti malo brkas restore i shift+restore. REstore ti vraca neki backup koji si nekada radio telefonu. Shift+restore - forsirano ubacuje ono sto ti odredis u telefon - najcesce drugi firmware!
Po meni 3.1.2 bolje radi i stabilnije nego 3.1.3, a ti kako hoces!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

Naravno da brkam, :oops: Voleo bih više da se bavim iphonom ali ne dozvoljava mi slobodno vreme.Učim pored vas :) Hvala!
iPhone 3G 16GB v3.1.3

jooko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 29. Nov 2009. 12:36

Post od jooko »

Imam jos jedno pitanje..:P Imala sam igo navigaciju koja je super radila, mislim sve normalno. I telefon mi je zabagovao i izbrisao nekoliko aplikacija medju njima je bila i igo. Ja sam skinula Igo my way, preko instalusa ali ima samo madjarski glas, i npr kada ukucam Beograd-vracar neko mesto, on mi pokazuje rutu iz francuske. Sada me interesuje, da li ima negde da se skine normalna verzija ili kako vec to ide..?? :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

jooko, ima naravno. Posto ovde na forumu ne smem nista da objavljujem, pogledaj link koji cu da ti prosledim na PM.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Za koliko moze da se nadje perfektan, da sve radi, da je odlicno ocuvan, sim free ili jbovan, kako god, nebitna starost 3G?

Gledam cene i negde krece se izmedju 150-200e, jel to realna cena or? Sta gledati i sta mu je slaba tacka da znam ako budem trazio nesto polovno?

I da, baterija sa umerenim koriscenje, znaci par poziva dnevno i par porukica. Koliko drzi? Moze li 2 dana da izgura?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati poruke jednu za drugom.. koristi opciju Izmeni.. Obavezno procitaj pravila foruma..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Stefan33, to sto si naveo jeste neka realna cena. Prvo naravno pogledas u kakvom je stanju uredjaj. Zatim pogledaj koja je verzija firmware-a u njemu, i koji je modem baseband. onda gledas da li je SIMFree ili ne. Potom gledas WiFi da li radi (i tu ga uzmi, nakaci negde, i krebi da svlacis neku igricu od 30-40 MB), jer postoji mogucnost da je chip pred geknjevanjem, da vlasnik to zna, ali nije lud da ti tako nesto kaze.
Sa upotrebom koju si naveo, moze da izgura 2 dana. JA licno moram moj skoro svako vece da punim, ali kao sto sam naveo u nemalom broju postova, ja ga zaista terorisem!
To bi ukratko bilo to. Ukoliko imas jos pitanja - slobodno postavljaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Hvala puno za odg ;) Zanima me detaljnije ovo oko provere fwa i modema. Naime iPhone mi nikad nije bio sfera interesovanja pa se nesto nisam mnogo ni raspitivao o njemu niti ga cackao do detalja. Linak za primer igre bi takodje bio ok :D

Danas sam malo zagledao drugov iPhone, ali opet nista detaljno. Kaze da za 230ak mogu uzeti 3gs i da vredi doplate. Da vredi doplate znam i verujem, ali u kakvom stanju moze biti to ipak ne znam. Radije bi perfektan 3g nego skrnav i izakan 3gs.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Slazem se sa tobom, ja bih mozda malo pristedeo za 3Gs, jer sa duplo vise RAMa i brzim procesorom je stvarno vredan doplate (do 270€), naravno ukoliko imas te pare i mozes da pristedis toliko. Ako ne... Naravno da je i 3G dobra opcija.
Koji te detalji zanimaju? Udjes u settings pa ides general pa about, i tu sve pise sto ti treba. Za igre - imas sve na AppStore ili na Installous (JailBreak).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Mislio sam da se verzija fwa i modem gledaju preko nekih kodova, kao fw na symbianu. :oops: A koji fw da ocekujem, tj koji je valjan ako budem proveravao i koji modem treba da bude? Sta ga jos razlikuje od kineza? Mislim to je lako izvaliti samo po izradi, al aj ga je*i...
Vidim mnogi u oglasima navode ne radi wifi. to tek tako prsne ili?
I karticu ako budem seckao, da li posle moze u drugi 'normalan' telefon ili moram praviti kopiju?

PS. Izvini ako sam dosadan, al' posedujes i 4 i 3g i vidim oces da izadjes u susret kad je pomoc u pitanju pa da te iscedim onda :D Jos da si iz NS pa da idemo zajedno da kupim fon i da ga dobro proveris bilo bi perfektno :lol:

Nije mi bas o glavu da uzimam 3gs, tako da uzecu 3g do 200e, ako moze perfektno ocuvan i ispravan, a ako mi se svidi apple svet onda nekad na leto uzmem 4g :)

edit:
Zanima me i navigacija. Da li radi, kako radi, koja? Ako je na nivou garmina na n95 koji je bio aktuelan pre 2 god, onda cu biti prezadovoljan :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Navigacija - Navngo IGO MyWay - jedna jedina i najbolja. Postoje jos mnoge, ali ovo je ono sto ti treba, ali o tom potom kad uzmes aparat.
WiFi chip ume da prsne tek tako, ali nije greda ni da se zameni - mislim da kosta oko 50€. Ako kupujes iz BG, mogu drage volje da podjem sa tobom da isproveravamo aparat uzduz i popreko. Po meni je najbolji FW 3.1.2, ali moze i 3.1.3. Poslednji je 4.2.1.
Nadalje - ako su Modem BB 5.14 ili 5.15 sigurno je SIMFree. Ako ne, onda videti jel ima Cydia-u i u njoj instaliran Ultrasn0w (sluzi za unlock, pa znas da nije SIMFree). SIMFree je skuplji, ali neznantno, jer se svaki 3G moze podici na 6.15 BB i time otkljucati - jedino sto moze da GPS prekine da radi... Uglavnom, ti prvo nadji po oglasima, kontaktiraj ljude, pa onda mozes i mene, pa da vidimo sta i kako.
Kartica za 3G ne mora da se sece, samo za i4.
I poslednja stvar - nije u redu da reklamiram, ali ja bih bio raspolozen moj 3G 8GB SIMFree da zamenim za iPod Touch 4G (cene su priblizno iste), pa ako ima interesenata...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Svaka cast. Hvala, kad odlucim i iskopam primerke, ili ako ti dotle ne prodas/zamenis svoj cucemo se ;)

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

Pozz ljudi imao sam dosta dugo ovaj fon i mogu vam reci da sam zadovoljan prvo sam imao 8g pa mi je bilo malo pa sam uzeo od 16gb 8) .Jedino mi je smetalo sto nema blic i nije mogla da se promeni baterija al sve u svemu fon je extra.Samo me zanima kako da sam update softver,dali se to radi preko itunesa ili preko nekog drugog.Hvala :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Update radis preko iTunesa - a ako ne znas sta i kako, pitaj cika Googla, pa iscitaj jedno zilion tutorijala, pogledaj na YouTube klipove o tome, i tek kad znas sve napamet, onda se usudi da uradis nesto. Inace ako ga zakljucas - mozes da se spalis benzinom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori