iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hmmm, pa evo jedne glupe stvari, ali idi u Settings, general, Auto-Lock, pa proveri na koliko ti je. Stavi 1 min, pa testiraj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

a ako to ne pomogne, vidi sta si poslednje skinuo sa cydie obrisi to pa vidi mozda te je i to zezalo posto zna da se dogodi da zeza neki programcic skinut sa nje

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

Provalio sam kako funkcioniše Auto-Lock i radi kada ga ja ostavim da se sam ugasi,jedino neće u slučaju koji sam ranije naveo...poruke i pozivi. A što se tiče programa koje sam poslednje skinuo preko cydie ima ih mnogo otkako imam ovaj problem.A rešavam ga da češće gledam u telefon :( .U glavnom...Hvala!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bejz, garant je u pitanju neki program koji si instalirao a ima mogućnost da kontroliše šta će se dešavati sa ekranom dok su dotična obaveštenja aktivna. Proveri podešavanja u programima tog tipa, ne znam da ti predložim kojim jer nisam nikad imao takav slučaj.

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

:| hvala na savetima,trebaće ,mi vremena da isprobam. U glavnom imaću dodatnu zanimaciju ako se ne pretvori u zajebanciju!
iPhone 3G 16GB v3.1.3

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bejz, zajebanciju sam imao ja jutros posle mog posta. Instalirao sam "StatusNotifier" da vidim da ti nije slučajno on napravio zvrčku i - prc. Zaglavio se telefon na jabučici i ni makac. Jedva sam izbrisao program. :roll: Loše urađen instaler, ne prijavljuje da nije kompatibilan sa iOS4.x i eto problema...

bejz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 20. Feb 2010. 23:18

Post od bejz »

Opet ja.Cydia na samom pokretanju pokazuje sledeće:
Slika Slika
A kada se učita nastavlja opet pa izbaci i ovaj prozor
Slika
Šta sam zabrljao?
iPhone 3G 16GB v3.1.3

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bejz, nisi ništa zabrljao. Izabrao si opciju "make my life easier", opcija da Cydia sačuva tzv. SHSH blobs za tvoj telefon da bi mogao da se vratiš na prethodne 4.x verzije iOS-a. Apple ne dozvoljava ubacivenje starije verzije od one koja je aktuelna (trenutno 4.2.1) i pomoću ovoga može da se zaobiđe ova zabrana. Za 3.x ovo nije potrebno u slučaju 3G-a, dok za 3GS jeste. Greška koju si dobio je verovatno posledica zagušenja na Saurikovom serveru, budi uporan.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ljudi, kako da promenim font? ako je uopste moguce? gledao sam onaj FontSwap, ali tu ne mogu da ubacujem svoj font... vec samo one fontove koji su vec u programu... dakle, zelim da skinem sa neta odredjeni font i da ga stavim kao sistemski font... da sve bude ispisano tim fontom....

izvinjavam se ako se vec pisalo o ovome, ja nisam nasao... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

fox1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 17:16

Post od fox1988 »

Pozdrav svima na forumu,a ponajvise MIODRAGE tebi jer od nedavno posedujem svoj prvi iphone 3g 16gb i teski sam pocetnik ali i ovo malo sto sam naucio je sa vaseg foruma i najvise iz tvojih komentara :P :D Hteo bi samo da zamolim za pomoc jer mi je iphone na 3.2.3 verziji,a ne razumem se koliko je to dobro i imam problem kada sam hteo da malo ulepsam tel pokusao sam preko cydia koju imam u tel. , ali nece nikako da se pokrene...vec mi ucitava (Loading Data) bezuspesno dok me ne vrati na pocetni meni... da li znate neko resenje? hvala unapred i veliki pozdrav za sve na forumu :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

fox1988, 3.2.3 za iPhone ne postoji, samo 3.1.3. FW 3.2.2 je za iPad. Sto se tice tvog problema, sa Cydiom - jel imas instaliran Mobile Terminal, iFile ili Open SSH? Ako imas bilo sta od ovoga - napisi, ako nemas, bojim se da je restore jedino resenje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fox1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 17:16

Post od fox1988 »

imas pravo...ipak je 3.1.3. :-( moja greska :dry: nemam nista od toga instalirano ... cini mi se da mi je jailbreak uradjen preko nekog Blackrain-a :unsure: :blinky:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

fox1988, pogledaj temu
viewtopic.php?t=22363

Ima još rešenja, nadovezaćemo se tamo.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ovaj kupio je brat pre neki dan 3g, onako dobro ocuvan posto je 80% bio u kejsu. Medjutim malopre se on vratio iz skole i kaze napukao mu pozadi iphone gde ide punjac pa na gore 1cm mozda ima crta kaze nije ga ispustio, sve vreme mu je u kejsu od kako ga je uzeo. Jel jos neko imao slican problem da mu iz nikakvog razloga napuke zadnja maska gore kod punjaca?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da, to je cest problem kod 3G i mislim 3Gs. I meni je isto tako napukao, a meni nije u case-u 80% nego 100%. C'est la vie!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Aham kul da znam da je to problem, ja sam imao 3g jedno 5 meseci i nisam ga vadio iz onog silikonskog kejsa i bukvalno kao nov je bio al eto desilo se njemu

fox1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 17:16

eto

Post od fox1988 »

isto je i kod mene 3g 16 gb bela maska ... 1cm pukotina :o :cry: izgleda da im je to boljka stvarno :shock:

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

Bar maske nisu skupe danas... :)
Kod mene nije jos dreknula ali hoce, kao i kod svakoga... :uhuh: :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

lesa0208, i meni je na starom 3G-u svojevremeno puklo kućište, baš kao što si opisao. To im je definitivno boljka. :(

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

da evo definitivno boljka doshao drug sa faksa danas do mene i njemu puklo isto pozadi na iphnu koji sam mu ja prodao, kaze pre neki dan mu puklo on stavljao tel na punjenje i puko mu. :(

Odgovori