iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Citao sam na gsmareni uporedjivanje iphona 4 i galaxy S-a i kazu da galaxy ima bolji muzicki player i zvuk od iphona iako je to iphonu glavna karakteristika.A ne da pricamo o kameri.Sta reci vise.:)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

На ГСМ Арени је Шљамсунг бољи у свему али опет у закључку није бољи већ је то као индивидуално :lol:

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

LittlePrince, pa ne bi bilo u redu prema Stivu da mu napljuju njegovo cedo,zar ne ? :lol: A i Sljamsung vise nije Sljamsung.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Jednom se Eldar bese drznuo da nadje manu originalnom iPhoneu, i zna se kako je prosao :D Medijski mrak :lol:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kao sto reche Miskoni, ima onih koji ga vole, i onih koji ga mrze. Oni koji ga mrze, mrze ga iz dna dushe i radikalno se ostrvljuju na isti, pljujuci ga najgore sto mogu.Meni to isto tako nije jasno.
Nadalje, da se vratimo samo na iPhone 4, slazem se da nema najbolju kameru, ali je prilicno dobra, a izrada i ekran jesu vrhunski i to ne moze da se porekne. Ako neko moze, ajde da cujem!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, izrada nije vrhunska samim tim sto postoji fizicki problem sa antenom. Kad to rese, onda ce se moci nazvati vrhunskom. Citam kojekakve komentare da pri padovima staklo puca kao od sale, ali to bi valjalo videti bar na nekom snimku pre nego sto se tvrdi da je istina.

Ne mogu nikako da se slozim sa konstatacijom da je Galaxy S bolji telefon, barem ne po mom nacinu gledanja. jeste mi drazi Android kao OS, ali ga je Samsung toliko upropastio vizualno, pokusavajuci da kopira izgled IOSa, da je to strasno. Plastika od koje je izradjen Galaxy S bi se u najmanju ruku mogla nazvati "sumnjivog kvaliteta".

Kad srede antenu na cetvorci i kad se cena svede na oko 500, mogao bih razmisljati o ovako necemu, cisto sa strane dizajna i kvaliteta izrade. Ali mrznja prema iTunesu, glupavom nestandardnom kablu, nezamenjivoj bateriji i pre svega politici forsiranja odredjenog nacina koriscenja, sve do jednog ostaje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Za bateriju me zabole, ionako ni kod drugih telefona koji imaju izmenjivu bateriju nisam rezervnu furao po dzepovima, politika firme je takva i tu puno ne mozes sem da se pomiris, a sto se iTunesa tiche veruj mi da nema radikalnijeg mrzioca istog od mene. Za port, opet me zabole jer kabl dobijam sa njim i to je to. Ako mislis to sto ga moras nosati da bi nesto prebacio kod ovoga ili onoga, zaboravi, mozes iPhone da prikljucis na max 5 racunara i to je to. A da ne spominjemo mogucnost da ti se pobrljavi ceo Library. Zato fileovi, samo preko WiFi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

miodrage,"a izrada i ekran jesu vrhunski i to ne moze da se porekne. Ako neko moze, ajde da cujem!"
Ajd ne samo da cujes nego i da vidis
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... na_007.jpg
levo je iPhone u sredini galaxy s a desno choko
Vrhunski ekran na suncu se maltene ne vidi u poredjenju sa ova dva modela. Oni porekose sa dokazima.
Pikselaza jeste najveca ali to mu dzaba kada na testu galaxy ekran ocenise kao "Indeed, the most beautiful display to look at indoors doesn’t lose its charm in the open and the bright of day. The Galaxy S display viewing angles are bordering on perfection, onscreen content looking as if printed on paper."
N70 v 5.0609.2.0.1

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage napisao: Ako mislis to sto ga moras nosati da bi nesto prebacio kod ovoga ili onoga, zaboravi, mozes iPhone da prikljucis na max 5 racunara i to je to.
Mozes ali nema potrebe, ili postoji ogranicenje?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Lobachewsky, iTunes dozvoljava samo 5 racunara da se istovremeno autorizuju za jedan iTunes nalog. Moze neki da se deautorizuje, pa da se doda sledeci, al bezveze je u svakom slucaju.

zvezdarac, a sta cemo sa ovom slikom?
http://www.streammed.com/wp-content/upl ... rm-eng.jpg
Ovo je prva na koju sam naleteo na googlu, posto me mrzi da dalje trazim testove.

Mozda nema najbolji ekran, ali definitivno ne moze da se kaze da je los! Sto se tice rada na suncu, ja imam iPod touch 1g koji se dobro vidi na suncu, ne verujem da bi 4 generacije displeja kasnije to pogorsali.

Ako pogledas ove uporedne testove, videces da ni galaxy S nije nista bolji na suncu. Maltene identicni.
http://www.engadget.com/2010/06/24/ipho ... led-fight/
Meni iskreno ona zirafa u prvom videu za nijansu zivlje boje ima na iPhone-u, ali nista spektakularno. I jedan i drugi imaju sasvim zadovoljavajuce ekrane za moj ukus, jedino sto bi donelo eventualnu prevagu u tom segmentu je kako se samsung oseca pod rukom, jer nisam imao prilike da probam.

PozZ

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Koren napisao:Lobachewsky, iTunes dozvoljava samo 5 racunara da se istovremeno autorizuju za jedan iTunes nalog. Moze neki da se deautorizuje, pa da se doda sledeci, al bezveze je u svakom slucaju.
Ma daj! Ne verujem :P Ma bitno da je fensi dizajn, multitac, sareni meni i savrsene animacije na odlicnom ekranu. I dobar (ali ne i najbolji, kako testovi kazu) zvuk. Preko svega ostalog cemo preci. Jer to je Apple. Signal? Ma, naucicu da ga drzim, ipak je to Apple. On je najbolji. Spolja gladac, unutra gladac! Ruku na srce, sirokoj masi i pozerima kao da je nesto dalje od toga i bitno. Dalje od povrsine. Za njih je izmedju ostalog i pravljen. Zamara me samo sto se trpa tamo gde mu nije mesto (ultimativni smartphone), a definitivno vidimo da nije.
Uh... odoh ja da spavam. Sada je vec svima ocigledno, tako da mi postalo dosadno :) :) Pozdravljam vas.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Pon, 09. Avg 2010. 23:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

besmisleno je previše raspravljati o "najboljem" ekranu na 3.5 incha. većina tih ekrana o kojima govorite su već dovoljno dobri. fizičke dimenzije ekrana ograničavaju njegovu upotrebnu vrednost kako god da okrenete. na 3.5" je svaka vrsta dužeg čitanja texta ili gledanja videa, ili bilo čega sličnog, jako zamorna.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ljudi moji, sve je to lepo, ali sam ja danas u radnji opet malo cackao cetvorku, ovoga puta malo "dublje" i imam samo reci hvale. :)

Ekran je prelep, mozda je cak i previse jasan, ili sam ja stekao takav utisaK, ali je stvarno odlican. Odziv ekrana savrsen, mada se tu i tamo primeti jaaaaaako mali lag, ali to se stvarno ne bi moglo nazvati nekim nedostatkom. Kretanje kroz meni je zaista brzo... "opasno" brzo, cak se usudjujem reci da je za nijansu brze od Desire-a.

Ali sada shock! Izgleda totalno jeftino! Plastika (ili sta je vec) od koje je izradjen, uopste ne odise nekim kvalitetom. Uporedio sam sa Galaxy S, jer su telefoni bili jedan pored drugog, i onaj ko kaze da Galaxy S izgleda ko, recimo, "otrcana cetka za kosu", nije uopste drzao telefon u ruci. Ovo je ipak osecaj koji sam ja stekao, tako da ipak uzmite sa nekom dozom rezerve...

P.S. velicina ekrana je stvarno ovog puta mogla biti barem 3.7 inca, i da, model koji sam cackao nije patio od gubitka signala :D

P.S.#2 ne brinite, nisam se preobratio, ne razmisljam jos da zamenim moj Desire za ovo "utopijsko bozanstvo" cak i da mi neko nudi zamenu ;)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

zvezdarac je propustio da napomene da je na slici koju je postavio 3G ili 3GS, a ne 4rka :chytry:
Ko ne veruje neka u adresi broj slike smanji za 2 ili 3 da se vidi i na svetlu koje modele porede, a to da je slika na 3G-u i 3GSu blago rečeno "isprana" u odnosu na AMOLED je odavno poznato, ali vidljivost bilo kog iPhone-a na suncu je na nivou nonTS Nokia.

A za poređenje recimo postaviš ovu sliku.
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 10. Avg 2010. 15:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Green, sto se galaxz S tice, ja sam se dobrano poigrao sa njim, i definitivno ostajem pri tome da mi je plastika kao sa kineskih igracaka.

miodrage, tek sad ne mogu da se opasuljim, ovo za samo 5 racunara nisam ni znao. Zbogom Apple, ne mislim vise o tvojim proizvodima uopste! Pa ja se non stop kacim na neke kompove i skidam sa njih kojesta, uglavnom muziku!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, pa to mozes da radis putem WiFi-a sa tog rachunara bez ikakvih problema. Kablom, preko iTunesa, neces tek tako. Ustvari neces nikako :Dzvezdarac, pa nemoj da poredis 3G i ove super amoled ekrane, to je vec tendenciozno iskrivljavanje istine, da se tako izrazim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Koren, mislis na ove zirafe? Levo je Galaxy S a desno iPhone 4
Slika
gargamel4 i ovo nije sa 4?
Gledam malo forum do juce ste svi pricali kako je Amoled nesto naj a sada kada Apple kaze nije vi u horu NIJE! PO MENI je amoled u svakoj prednosti sto se tice vidljivosti a narocito stedljivosti. Problem sa dnevnim svetlom je resen na Super Amoledu tako da mu to vise nije mana. Poenta miodrageovog posta je da je to vrhunac a ono ispade da bas i nije uopste daleko ako ne i losiji od nekih drugih.
N70 v 5.0609.2.0.1

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E sada jeste, ali priznaj da si hteo da ga ocrniš još više pa si namerno okačio naj lošiju sliku koju si našao. NIje uopšte stvar u tome što Apple to kaže, stvar je u tome da kada je Samsung izbacio prvi AMOLED da je bio pionir i wooohooo, svaka čast, sada je Apple stavio IPS i woooohooooo, svaka čast. Stvar je subjektivnog doživljaja da li su boje isprane, dobre, ili prenaglašene. Ja na Fotoaparatu držim uključen vivid a neko to nikad ne radi. Tako da ne kažem da 4orka ima najbolji ikad napravljen ekran i da to nikad niko neće dostići i šta biste možda želeli da mi stavite u usta, ali znam šta je IPS i zašto je jako cenjen, a AMOLED poštujem. Jel sad jasnije?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

zvezdarac, da na te zirafe sam mislio. Na ovoj slici stvarno izgleda da je samsung bolji, ali to ne menja moje misljenje o onom videu. Nisam ih drzao jednog pored drugog, pa zato sudim samo po onome sto sam video tamo.

Evo testa Samsunga Galaxy S / sPhone-a u sa istog mesta kao iPhone, ima zanimljivih zakljucaka.

Kod: Obeleži sve

http://www.benchmark.rs/benchmark-testovi/mobilni-telefoni/test-samsung-i9000-galaxy-s-sphone.html
Napravili su odlican telefon, po mnogim stvarima bolji od iPhone-a a ipak su sebi dozvolili da ih nazovu rip-off-om iPhone-a. Slazem se sa autorima teksta da uopste nisu imali potrebu za tim.

PozZ

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

I posle svega gde smo? Sve sto je opricano ovde svodi se na neke navodne prednosti. Ja licno vidim novo samo taj ziroskop koji je dobar za igrice pa okreni obrni dolazimo do onog mog posta gde sam rekao da je iPhone dobar samo za igrice. Ekran eto poredjenja pa sami dajte ocenu. Od *smart* ne vidim ama bas nista sem sto moze da nagura te iste igrice bas kao PS2 ili Nitendo. Reakcija ekrana je ista ili losija od Galaxy S *pricam poredeci i na osnovu iskustva sa 3G* Snimci su previse ispeglani sa noise reduction flterima a WB daje zeleno plavu boju. Rezolucija videa je max 720p da bi upao u HD. Problem sa drzanjem. Problem sa senzorom. Problem sa dugmicima za pojacanje i smanjenje. Problem sa privatnoscu jer ja sam kupio iPhone od nekog lika pa nisam potpisao ugovor sa Apple pa me opet spijunira. Problem sa iTunes. Problem sa sim karticom i koriscenju iste na drugim telefonima. Problem sa stavom Appla oko Jave i Flasha pa ne vidm npr pola sajta. Problemi pomenuti ovde, imenik i brojevi, pozivi i brisanje, nedeljni pregled kalendara. Uh breeeeeeeee pa ima li nesto gde NIJE problem? Uzivanje? Pa kako mi se cini ovde se uziva u problemima i pacenju sa ovim uredjajem a ne u onom sto treba, DA TELEFONIRAM! Za to dati 7glava ojra da se patis? Ili kako neki kazu *neponovljivog osecaja lakoce koriscenja* jes of skroz!
N70 v 5.0609.2.0.1

Odgovori