Najavljen Apple iPhone!

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Jos jedna zamerka :D .U toku razgovora kad stigne poruka,nema zvucnog signala kao kod npr. nokie(mislim ono beep u toku razgovora),vec telefon zavibrira i nekoliko puta me je strecnulo to :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Potpuno ista stvar je i sa W950i. Preko običnog punjača mu treba nešto malo preko sat vremena, jednom me je čak šokirao sa 45 minuta, a preko USB kabla minimum 3-3,5 sata. Jedino što su za Apple ti punjači bezobrazno skupi.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Apple ograničio prodaju iPhone na dva po osobi, i ne daju ih više za keš...
http://www.nytimes.com/2007/10/27/techn ... yt&emc=rss
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

koliko je glup fazon... sta znaci ja ako hocu da kupim 4 iPhone-a za familiju,nema sanse? koliko je retardirano... imaju glupe fore i fazone... :?
Nokia E71... Elegant, but deadly

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

kapoerista90, vidiš i sam podatak da oko 250,000 komada nije aktivirano na njihovoj mreži, nego je "otključano" ili prenešeno preko "grane". Mora da je AT&T izvršio pritisak na Apple, a i njima nije svejedno - dobijaju kintu od AT&T za svakog aktiviranog pretplatnika.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Nisu to glupi fazoni, to je velika korporacija, i moraju na neki nacin da se zastite od nas zeljnika...:)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Vlada II evo odgovora kako da iskljucis t9.-- Instaliraj aplikaciju Kb2 (za 1.1.1) ili Kb (za 1.0.2)
i imaces opciju u Keybord settings Enable autocorrect. Obe aplikacije imas u Installeru sa instaliranim Comunity Sources--www.iphone-srbija.com,ja licno nisam probao,jer se nesto plasim da ne zeznem nesto,a bas mi treba fon ovih dana,nego ako ti ovo uradis,ajd napisi kako se tacno radi.
:D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Komar Podkomar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 20:41

Post od Komar Podkomar »

Juce sam kupio Ajfon, i nisam jos ubacio SIM karticu. Zanima me da li je neko od vas podesio gprs na telefonu i kako, isto pitanje vazi i za EDGE. Konkretno, zanima me samo za Telenor.

Takodje, dosta vas pomenulo je da telefon ne sme da se update-uje, ali nisam shvatio gde treba da se odbije isti, na telefonu ili na kompu, da li je neko prekinuo update? Kako i gde?

Kada tapnem na ikonu installer, pa tapnem malu ikonu dole "install", vidim da vec ima nekog softvera razvrstanog po kategorijama, da li je to nesto sto je vec instalirano ili tek treba da se instalira, ili je neko vec koristio ovaj telefon pre mene. Takodje, kada kliknem na ikonu dole "update", pojavi se nesto sto se zove Installer Version 3.0b8. Da li ovo ne smem da kliknem da se updateuje ili sta? Mislim nemam poojmaa... :uhuh:

Da li je neko uspeo da pokrene youtunes?

Hvala unapred.

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Adrijano, kako radis sync sa kompom? Samo povezes usb i on ga prijavi kao fotoaparat. Instalirao sam itunes i ne mogu da nadjem nigde opciju sync. Bas me buni i nervira!!! :angry:

Inace prvi put sam radio sinhronizaciju na jednom lap top-u dok sam bio u Americi. Da li to ima nekakve veze.
Takodje me interesuje, ako znas koje su dobre apps i gde se mogu naci. Da li da instaliram ovaj novi instaler 3.0?

Komar Podkomar, odes u Telenor i podesis EDGE, a gprs mislim da iphone ne podrzava. Sto se tice update ako ti je verzija softwera 1.0.2 kao meni, nemoj da update-ujes na 1.1.1 samo to jer se u tom slucaju zakljucava. Mislim da se update vrsi preko itunes. Update se radi na telefonu.

Sto se tice toga sta sve ima u installeru, to tek treba da se instalira, a telefon je koriscen ,naravno, u najboljem slucaju samo da se dekodira.
E sada da li se update-uje 3.0b nisam siguran, ali ne bi trebalo da skodi. To je isti software koji imas samo upgrade-ovan. I ja se razmisljam da to skinem. Odes lepo na neki hotspot neki kafic, i sve natenane. Ali toliko programa ima , i jos uvek ne znam sta je ok, da li ima nekih virusa i slicno.
Ne znam ni da li se pojavio neki antivirus, mada bi i to trebalo zar ne?

Sa telefona ne pokreci itunes, itunes instaliras na kompu pa onda vrsis sync muzike itd.

Pitanje, kako se prebacuju slike, filmovi na iphone? Jbg, jednostavno ne stizem da cackam vezano za to.Ko ima odgovor, samo napred.... :roll:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

VladaII, virus za MacOSX? Tesko!!! Nema bojazni od virusa sa iPhone-om. Bar za sada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Vlada II ,prikljucim ga na komp,otvorim itunes i onda kliknem iphone i onda biram music,photos,videos.... i pored svakog pise sync,kliknes i to je to. :) ,meni radi.
podesavanja za EDGE kod telenora su:
apn:internet
username:telenor
password:gprs
sve radi odlicno samo jede kredit,tako da obazrivo :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

3G iPhone stiže 2008. godine
Predstavnici kompanije AT&T, koja u SAD ekskluzivno prodaje Appleov mobilni telefon/lični digitalni pomoćnik iPhone, saopštili su da će se verzija tog uređaja sa podrškom za mreže treće generacije mobilne telefonije (3G) pojaviti u 2008. godini.

Appleov uređaj se u SAD koristi u mreži zasnovanoj na povećanoj brzini prenosa podataka za GSM evoluciju (Enhanced Data rates for GSM Evolution, EDGE). EDGE mrežu karakteriše manja brzina prenosa podataka nego u 3G mrežama - 200 kilobita u sekundi (Kb/s), prema 3,6 megabita u sekundi (Mb/s).

Prema izjavama predstavnika Applea i kompanije AT&T, glavni problem u razvoju uređaja sa podrškom za 3G mreže mobilne telefonije jeste njihova prevelika potrošnja energije. U narednom periodu očekuje se da će iPhone dobiti bateriju većeg kapaciteta, što bi omogućilo da se Appleov uređaj upusti u tržišnu utakmicu sa 3G mobilnim telefonima drugih proizvođača.

Prema podacima svetskog Udruženja operatora GSM telefonije (GSM Association, GSMA), trenutno u svetu oko 200 miliona korisnika koristi 3G mreže mobilne telefonije. (G.B.)

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

meni je frend u austriji nabavio za 300evra iphone,donela mu je neka prijateljica iz amerike,on ga je otkljucao za sve mreze,a sto kod nas kosta 1000e ako ne i vise ,a u americi 300 ,,mislim u evropi, :shock: :shock: ,,,jedva cekam da ga osetim u rukama

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Nesto mi se 3puje iphone, nece da vrsi sync, nisam jos uvek probao na nekom drugom racunaru...mozda mi itunes ne valja...kako sam se smorio... :disgust:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od Baraba »

Tajvanska pop zvezda Džimi Lin, prikazano je na svom nalogu "dreamerjimmy" fotografije slikane najnovijim modelom "ajfona 5".

Slika


4 inča? Ovo kopiraju S2 :D

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od Behemoth »

Pitanje je da li ce se zvati Iphone 5 ili samo Iphone.
Tako sam procitao u Blicu danas
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od Baraba »

To predpostavljaju na osnovu slike koja je procurela sa novog pakovanja, mada se na osnovu nje ništa ne može zaključiti 100%
Meni ovo izgleda kao kopija S2 sa ovim povećanjem ekrana, sad kad samsung tuži a dobio ih u Japanu :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od Baraba »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od miodrage »

Ma to su sve fake makete... pojavio se i video sa navodnim bootovanjem, jasno se vidi da je editovan video pri cemu je ekran "lepljen"... Saznace se sve za 6 dana :D
I da, novi iPhone ce da se zove samo iPhone. Nece imati NFC, imace LTE (region dependent), 4" displej, novi usb konektor i isti prakticno nepromenjeni dizajn.
S obzirom da verovatno nece biti nicega da me privuce na tu stranu, najverovatnije idem u Windows vode, i sve mi je lepsi onaj Shitsung ATIV S. Ali o tom, potom...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najavljen Apple iPhone!

Post od Baraba »

miodrage, da da, win ovo ono, kada bi spomeno android i prelazak na isti razapeli bi te ovde :D
A samsung baš izgleda poslovno, odiše elegantnošću, ali veliko je 4.8 inches :D kako bi to držali u ruci i kucali poruke i stalo u plitak džep gde je do sad bila jabuka :D
Imam par jabukovaca na poslu štu se se kleli u stari iTelefon i maleni displej i kako im ne treba veći, samo da uzmu ili pohvale novi od 4 inča :D

Odgovori