otkljucan iphone!!!

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

nesto mi ova slika deluje pomalo fake, ok za nano ali za shta bi ljudi koristili ovaj shuffle. stvarno izgkeda neupotrebljiv kao telefon

hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

Post od hunter »

E ljudi, iPhone je stvarno otkljucan pre neki dan. Znaci potpuno funkcionise, na bilo kojoj mrezi.

Mozete da procitate ovde:
http://www.ilounge.com/index.php/news/c ... ware/11242

a i da vidite demonstraciju sa T-Mobile karticom ovde:
http://www.youtube.com/watch?v=tvJ1RGlxe8Q

Lik je obecao da ce za nedelju dana postaviti na svoj sajt uputstvo.


Inace, ona slika iPhone nano i shuffle je, naravno, lazna. Takovih slika ima gomila po netu...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Lik je obecao da ce za nedelju dana postaviti na svoj sajt uputstvo.
Pa on nece biti ziv za nedelju dana ako saznaju ko je taj covek... Da li si svestan kolike su pare u igri? Mislis da ce oni dozvoliti da on to objavi? Verovatno ce cim saznaju ko je biti ubacen u zatvor, kakvo sudjenje, on je svoje odradio... Samo je pitanje koliko ce biti tamo...
iPhone + CX300

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

darkado napisao:...ali za shta bi ljudi koristili ovaj shuffle. stvarno izgkeda neupotrebljiv kao telefon
Ne kazem da sam u pravu, samo sam video tu sliku na netu...
A sto se tice upotrebljivosti, shaffle bi se verovatno koristio kao i 7380

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

naprotiv, postoji presedan USA zakona za ovako neshto a to je ono shto sam spominjao milion puta -

ako on okaci uputstvo, i napishe da je to uradjeno u edukativne svrhe, niko mu nishta ne moze.

prvi primer sa tim je bio kada je MS pravio probleme oko WGA, i ljudi sa mydigitallife su to odradili na taj nacin, i dobili na sudu, a ako se neko malo razume u americki pravni sistem, znace da je presedan dovoljan da se u slicnim slucajevima presudi u korist onog ko je postupao kao pobednik presedana.

ko im kriv shto nisu napravili neke munje. shto nisu ubacili jedinstven novi kod, koji definishe pristup mrezi, to je tracava 2 megabajta za vrhunskog programera.


mali off -- dan danas predsednici drzava komuniciraju na jedinstven nacin, kako bi izbegli prislushkivanje, a sistem je uveden 65' -

dva predsednika nekih drzava (npr bush i putin) imaju u svom sefu najobicniju kasetu sa random bitovima, i kasete ta dva predsednika su iste, identicnog zapisa. i sada, kad putin poshalje poruku bushu, on napravi sabiranje bitova sa originalnom plain text porukom AsCI koda u binarnom zapisu, i bush iskoristi kasetu za oduzimanje. obojica su sa kasete istroshili isto bitova, i mogu da nastave komunikaciju, a niko ko je presre poruku ne moze da zna shta pishe na njoj, i digitalni zapis mu je bezvredan bez shifre sa kasete.

a meni neko oce da kaze da apple, koji je ljubimac NSA-a, nije u stanju da zashtiti mobilni od nekog freelancera ... pa se vi zamislite da li su sve te nebuloze istina ...
There is no knowledge that is not power

hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

Post od hunter »

Objavili su celo uputstvo za otkljucavanje! Ajde neka proba neko, pa neka nam javi sta je uradio.


http://iphonejtag.blogspot.com/2007/08/step-1.html

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

hunter, :lol: ko bre da proba, odakle nam iphone :lol:
iPhone + CX300

hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

Post od hunter »

Pa ima valjda nekoga ovde ko zivi u Americi? Ili nekoga ko je dovoljno bogat da moze da dobavi jedan iz Amerike pa da proba? :)

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

U principu bih mogao ja to da pokusam, ali ko mi garantuje da cu uspeti? Nesto mi se i ne rizikuje, :unsure: Da reskiram 600 $ nije mala stvar. Za te pare lap topchinu da uznem...a ionako bih morao da ga cuvam kao oci u glavi , a ne zelim da razmisljam o telefonu na taj nacin, on meni sluzi, a ne ja njemu... 8)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

guava
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 01:56

Post od guava »

ne treba ti iphone da bi ga otkljucao.... mislite o tome :?
e treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucaoe treba ti iphone da bi ga otkljucao

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

iPhone otključan i u Srbiji

Nišlija koji je član online udruženja korisnika Macintosha u Srbiji je prvi koji je "otključao" iPhone u Srbiji.

iPhone je otključan tzv. SuperSim metodom koja podrazumeva da posedujete programator SIM kartica i odgovarajući fajl kojim ćete "otključati" iPhone, a koju je početkom avgusta otkrio jedan ljubitelj iPhonea sa ostrva Krka u Hrvatskoj.

Vest se pojavila danas, 24.08., a Nišlija o kojem je reč je izjavio na forumu MacSerbia da bi otključao iPhone još ranije da nije čekao programator poslednjih SIM kartica desetak dana. Nakon ovoga iPhone je moguće koristiti i u Srbiji, na Telenor mreži.

izvor:b92


,a evo i slika:
http://img214.imageshack.us/my.php?image=img5284ol5.jpg


Licno mislim da je sasvim ok,zato sto ce ovo drasticno uticati na cenu kad se iphone zvanicno pojavi kod nas.Pa znate kad se ipod pojavio prre neku godinu,pa bio je skuplji bar tri puta nego u Americi,ovako sve jedno je koja ce cena biti kod nas kad stigne,a mislim da ce biti velika,jednostavno ti neko donese iz Americe... :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pa kada se pojavi kod nas,tj kada majstor sa Nisave pocne vise komada da otkljucava po popularnim cenama (100e/kom) bice ih za 1000-1500e,sve zavisi od verzije...
Ipak USA je dalja od Nemacke(t-mobile),Italije (tim),Engleske,tj Madjarske (vodafone)....pa je i prevoz skuplji... :lol: :lol: :lol:
D500&E71

Odgovori