LG G7 ThinQ

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od sugarcoated_ass »

Sad već zaista pljuješ bez osnova. Kad već toliko pratiš temu i već napadaš direktno mene, onda bi trebao znati koliko retko kačim fotke i kakve fotke kačim, izvučene i sa najvećim kantama od telefona. Ne volim da se hvalim, ali moje fotke telefonom su korišćene u izveštajima sa koncerata, žurki, pa čak je jedna i korišćena kao reklama za Booster na njihovim zvaničnim kanalima. Mislim da to dovoljno govori da li znam šta radim ili ne.

Što se tiče kačenja fotki na forum prođe i po par meseci da ne stavim ni jednu fotku na temu.

Da, puno mi sada znači telephoto jer mi olakšava. Ranije je nisam mogao imati jer, gle čuda, nije je bilo, pa je bila rezervisana za dosta skuplje uređaje od onih za koje ja mogu da odvojim novac i najzad se pojavila i u mom džepu.

Na kraju krajeva, ako ti se ne sviđa možeš se slobodno pridružiti kolegi iLuki, kog si lično oterao jer više nije imao živaca za tvoj hejt, i vratiti se u pećinu kad ti već napredak tehnologije toliko smeta. Ja zaista ne znam šta i dalje tražiš ovde kad si već toliko protiv unapređenja i noviteta koji će možda nekome značiti. Bukvalno na svaku novost moraš da se popišaš jer tebi to ne treba i automatski je to glupost, pa hajde da spemujemo teme već kad ništa pametno nemamo da napišemo. Ako ti sve ovo smeta, znaš gde je Log Out.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

^ Davno ovoliko patetike nisi napisao. :dry:
Steta, a bas si bio ok lik. Pozdravi mi Zukerbergovica kad ga vidis. 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Mladen7 napisao:Što se mene tiče apsolutno nije tako.

Probao sam izrađene fotografije uporediti, slikano Canon aparatom i sa 2 različita smartfona. Zaključak je prvi put bio naravno čuđenje koliko se zapravo ne bi moglo odrediti šta je s čim fotografisano da se ne zna.

Ima i na netu ,da sad ne kačim, dosta uporednih testova to treba pogledati pre ovakvih izjava. Čak ultra skupe kamere koje teško da iko privatno poseduje ;-)

RNE-L21
Za dnevne slike OK, ali sumnjam da je tako i za noćne slike.

Sent from mTalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

гари, Naravno da ne ali amatersko slilakanje i slikanje iz zabave moze itekako lepo da se uradi sa dobrom kamerom na telefonu i sa solidnim znanjem u pro rezimu. Telefon sa dobrom kamerom kosta 500€, aparat sa svim dodacima kosta 2000+€, objektivi su jako skupi a ako hoces da slikas raznovrsno ne moze da imas samo jedno, i od kvaliteta objektiva cesto zavisi kvalitet slike.
Pa sad meni se ne isplati da dam 2000€ za usko strucan uredjaj koji slizi samo za fotovrafiju, pored toga opet moram telefon, kad za moje potrebe ucenja i amaterizma moze da posluzi i solidan telefon. Uglavnom slikam po danu, mada i Huawei P10 Plus pravi meverovatne slike po noci, ja sam se iznenadio, pogotovo sa modom koji sluzi za noc ako je neko imao prilike da se sretne zna o cemu pricam, samo je mana sto mora telefon da bude statican , kazu da na P20 Pro je poboljsano i ne mora telefon da bude statican.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Da, ali meni se čini da i za 500€ može da se kupi solidan DSLR aparat, ili kakav već, a koji će to da obavlja bolje od telefona. Ako grešim, neka mi neko od upućenih kaže "grešiš silno, sinak". :)

A s ovim na umu, ako telefon uzimam samo zbog kamere, i ne mrzi me da nosim taj aparat sa sobom, onda ću se čini da je na duže staze isplativije kupiti takav fotoaparat, pa dok njega koristiš izmenjaš 3-4 telefona od po 200€.

Jer ako sad kupiš telefon za 500-1000€, onda ćeš i za dve godine biti u situaciji "a sad posle ovog skupog jedino ima smisla prelaziti na onaj skup da ne bih prelazio s konja na magarca".

Inače se slažem s ovim što je Sugar navodio kao koristi koje ima od svog telefona. Posebno jer on ne kupuje baš zmajeve od telefona. (Iako ja i u odnosu na njega imam zmiju u džepu kad je u pitanju kupovina telefona. :D )

I fingerprint senzor je spominjan. Mislim da je on posebno koristan, i ako već može jeftino da se implementira, što da ne.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od sugarcoated_ass »

Green napisao:^ Davno ovoliko patetike nisi napisao. :dry:
Steta, a bas si bio ok lik. Pozdravi mi Zukerbergovica kad ga vidis. 8)
Znači prvo prozivke i sada bez argumenata sve što imaš da napišeš je, kao i uvek kada ti neko konkretno odgovori, samo još jedna budalaština? No, šta me čudi od nekoga ko širi neke teorije zavere po forumu i ima vidne, doduše blaže, simptome tehnofobije.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: LG G7 ThinQ

Post od novak »

Ne znam cemu toliki hejt za 3 kamere. Slovom i brojem jedan model ih ima i pitanje je koliko je korisnika uopste kupilo uredjaj. Ja ne vidjeh nikoga sa P20Pro. Kome trebaju 3 kamere i kupit ce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

sugarcoated_ass, s tobom vise nema argumentovane diskusije. Ne pada mi na pamet da se raspravljam s nekim neukim i naivnim kao sto si ti. Imas lepo "ignore" opciju i boli te uvo.

novak, kakav "hejt" sad i ti potenciras? Svako protivljenje necemu je automatski "hejt" i "tehnofobija"?
Lepo napisah da su 3 kamere na telefonu visak (tek ce da ih bude, Huawei je prvi), a"hejt" je krenuo bas od tada, na taj moj komentar. Admin onda neka uvede pravilo koje ce jasno isticati da je dozvoljeno pisati samo u najpozitivnijem smilsu i eto resen problem.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od znemanja »

Držite se teme !

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

гари, Da da ali apart mozes da kupis i za 300e ali oprema je mnogo vise skuplja, objektivi i sve ostalo.
A sto se tice 200e telefona nikad vise, imam G2 i imam J5, iako su tu negde po specifikacijama, G2 posle toliko godina radi mnogo bolje nego J5 koji je godinu dana star, i ne kvari se kao ovaj na ovom vec zeza softver i baterija. Flagship telefoni su ipak kvalitetnije napravljeni i da duze traju ov ovih "jednogodisnjih" telefona.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G7 ThinQ

Post od Sale_M »

Stigao review :

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test ... G/G7-ThinQ

Koliko sam video kamera nista posebno,ispod proseka cak.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G7 ThinQ

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=dPndPnMUMwQ
LG G7 ThinQ Review: It's Worth It. [JuanBagnell]

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Da se nadovezem na video klip odozgo da li je vredno.

Da li je vredno da se predje sa G6 na G7?
Ako me neko pita sa strane novca i sta se dobije novo u onldnosu na G6, onda ne, ali to je druga prica, istina je da telefoni stoje u mestu vec duze vremena i nema neki jaz izmedju njih da se toliko razlikuju kao nekada sto je bila razlika izmedju telefona, ovaj video sve govori: https://youtu.be/CeNRG6Qt8LU

Ali gledano sa strane tehnike, svakako da.
Cinjenica je da svi ovde na forumu volimo telefone i tehniku, zato smo verovatno i ovde, samim tim ono sto je za prosecnog korisnika mala razlika za nas je velika. G6 ne gubi mnogo u brzini i kameri i svemu ostalom u odnosu na G7, jer i stariji procesori su mnogo, mnogo jaci od onoga sto zapravi treba obicnom korisniku koji koristi instagram, facebook, pozive, poruke, kameru, muziku itd. Ali mi treba da gledamo i analiziraml u "sitna creva" sve sto se ponudi. ono sto se meni svidja kod G7 i mislim da je vredno da se predje na G7 je sledece:
+novi cipset, CPU i GPU (navescu posle zasto)
+dosta bolje selfie kamera, malo bolja zadnja kamera, AI na kamerama (mada ne radi bas dobro kako kazu na forumima i review-ima)
+gorilla glass 5 sa obe strane (ovo mi je jako bitno jer opet sam "sigurniji" koliko mogu biti da ne razmisljam da li ce se slomiti na malim visinama)
+bluetooth 5.0
+bolji i svetliji ekran i veci
+bolji i jaci svucnik (mada ovo i nije toliko bitno meni licno)
+bice update na 9.0 pepermint
+baterija (ovo je vezano za procesor, cipset i gpu jer su optimizovani da trose manje energije nego stari stoga jeste da ima manju bateriju ali sudeci po stranim forumima traje malo duze nego na G6 sto ne tvrdim da je tacno)
+dugme za zakljucavanje sa strane (ovo se meni licno vise svidja od klimavog senzora za otisak prstija pozadi)

Ono sto mi se ne svidja:
-cena, ako zele da budu konkurenti, cena i nije bas niska ako vidimo da pojedini flagship uredjaji kostaju skoro duplo jeftinije
-noch, nije da mi se ne svidja noch i njegova ideja, ali mi se ne svidja sto su stavili i noch i donji deo ispod ekrana huawei je to uradio zbog senzora za otisak prsta a ne vidim specijalan razlog za LG da uradi to, trebali su da biraju izmedju ta dva, a jos vecu razlog zasto ovo ne volim jeste kopiranje drugih.

Ako neko nece da baca pare ovolike za ovaj telefon da napomenem da je oko 600€ u oglasima, na razmatranje moze doci i V30 koji je jako slican uredjaj ali bez noch-a i po perfomansama skoro isti, i ustedeti dosta novca. Jedina mana koju ja vidim jeste Amoled ekran koji gori i pravi problem (volim amoled ali ne volim linije po ekranu mog telefona).

:wink:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G7 ThinQ

Post od Evindzer »

Re_EDuCaTiON napisao:
(...) od klimavog senzora za otisak prstija pozadi (...)
Nisam znao da se klima, ako je tako, možda može i da otpadne. :D
Re_EDuCaTiON napisao:(...)noch i donji deo ispod ekrana huawei je to uradio zbog senzora za otisak prsta (...)
Nije, već zato što je tako jeftinije, a i iz estetskih razloga - da ne bi remetio asimetričnost leđa telefona, koja treba da podsećaju na fotoaparat.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Ja G6 koji sam koristio od druga, kad se stavi prst na njega nekako imam osecaj kao da se klima, ide levo desno, ili je moj drug za to zasluzan ili je cela serija takva ne znam.
Pa da ali ja kazem da posto su vec smestili napred otisak prsta mora da bude donji deo debeo, a lg nema to, cemu onda taj deo dole ili cemu onda noch. :roll:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

Necim mora da se sakrije konektor koji spaja ekran sa ostatkom hardvera. Otud deblji donji deo. Pisali smo u Oppo Find X temi...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G7 ThinQ

Post od Evindzer »

Tako je.
Jedino što su havajci tu neophodnost prikrili postavljanjem prednjeg senzora za prst. :)

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Da zato je tu noch koji kod iPhone X radi posao konektora, infrared kamere, dot senzora, prox senzora i kamere, sve ovo sluzi za face detekciju. Ne vidim svrhu noch-a i debljeg donjeg dela.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LG G7 ThinQ

Post od brankisha »

I pece palacinke pride. Sviranje onoj stvari.
Steta sto je malko unapredjen telefon. Iskreno ocekivao sam malo vise. Ovo je samo za pola stepenika bolje od V30 ili G6. Nazalost, kako U12 tako ce i G7 proci nezapazeno u globalu.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

brankisha, to upravo i ja kazem kada je "sviranje onoj stvari" zasto ga svi kopiraju a pritom i ne kako treba.

Odgovori