LG G7 ThinQ

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Green napisao:Huawei je znaci prvo napravio upitnik pre nego sto je napravio P20 Pro sa tri kamere? Vec sam napisao da ljudi ne znaju da li im nesto treba ili ne treba dok to neko ne ponudi. Kakva bre istrazivanja.
Isto tako je Apple sproveo istrazivanje i utvrdio da narod zeli obrvu!? :roll:
Ne, to mislim na one proizvođače što prate glupe trendove.

Inače se slažem sa tvojom poentom, da su ljudi ovce, i da je potrošačko društvo bezveze.

Sent from mTalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Meni se cini da si ti jako ogorcen na ljude oko sebe i zivot u gemeralnom smislu.
Iskreno nemam nesto vremena da se bavim ko sta radi oko mene i sta slika i hranu i garderobu itd, ja sam volim da se slikam do duse nikada se ne slikam sam tu je profi fotograf jer jednostavno telefon nije ni blizu dslr aparatu.
Onaj ko se informisao zna da sve tri kamere kod Huawei uredjaja sluze necemu i da rade non stop i puno doprinose kvalitetu slike (potpisujem da p10 plus ima jednu od najboljih kamera na telefonu koje sam koristio na zalost p20 pro nisam jos uvek koristio ali bice prilike uskoro).
Ono sto mi se ne svidja kod Huawei je to sto je treca kamera zaduzena za zum i ima opticki zum, ja to nikad ne koristim kada slikam nesto na primer obalu save, vise bi mi koristila wide angle kamera nego zum. Cinjenica je da su fotografije na huawei telefonima jako dobre zbog druge kamere monohromatske i da bez nje ne bi imao tako dobre slike. Samim tim logicno je da bi bilo jako dobro kada bi LG napravio telefon sa tri kamere, RGB, Mono i Wide Angle.
A to sta zele ljudi to je jako prosto. Svako hoce nesto nedostizno i bolje od ostalih. Zmaci bolji ekran, bolja kamera, brzi telefon, bolje funkcije na telefonu ali one korisne...
G7 jeste kompletan uredjaj ali nema nista sto ga izdvaja od ostalih i nema razlog zbgo koga bi neko kupio G7 a ne novi Samsung koji treba da izadje ili P20. LG je ispao iz igre i to je istina i sami su krivi za to, ja u vrhu vidim Samsung i Huawei i tu se nesto gura Sony ali slaba vajda, LG-a nema prosto ni na vidiku, ako hoce da isplovi ponovo moraju sa izbace nesto spektakularno i plus dobar marketing. 4gb ram memorije? Eto opet ce da ga prozivaju kao i G6 za procesor. Svi znamo da 6GB rama nije nista specijalno ali kad pogledamo konkurenciju koja ima 6, za ovaj 4, jasno je ko je bolji za korisnike koji se ne bave telefonima. Uzece bolje i to je to. Kao sto rekoh svi hoce bolje jace i vece.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

^ :wacko: :wacko:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G7 ThinQ

Post od Evindzer »

Green napisao: Kakva bre istrazivanja.
Isto tako je Apple sproveo istrazivanje i utvrdio da narod zeli obrvu!? :roll:
Nije, ali je LG uradio anketu baš za ovaj model i saznao da narod ne želi obrvu. I kao rezultat toga - imamo G7 sa obrvom. :D
Pisali smo pre par meseci o tome. :)
Što se tiče G7, meni lično bi širokougaona kamera bila odlična, a osećam i da bi mi se ekran dopao više nego kod P20P - iako je IPS, a P20P ima AMOLED, koji generalno više volim.
Po pitanju muzike, mogućnost pojačavanja putem nekog tipa rezonatorske kutije je zanimljiva, ali pošto retko puštam muziku sa telefona a da nije kroz sluške, za mene je to više novotarija nego presudan detalj pri kupovini. :)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: LG G7 ThinQ

Post od Martin Mystere »

Green napisao:3 kamere su totalni overkill, osim ako niste pripadnici ove nove generacije beskorisnih, kojima je jedini smisao zivota fotkati se za instagram i fezbuk svakih 10 minuta.
Zbog ovakvih komentara mi je krivo što se na forumu ne može dati + ili lajk (a nisam pripadnik iste te generacije koja pored gore navedenog svrhu života vidi u tome da besomučno lajkuje i na svakih minut do dva radi refresh stranica na istom tom instagramu ili fejsu, ne bi li videli da li im je i ko lajkovao sliku /komentar).

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G7 ThinQ

Post od pero0000 »

^+1000.

Послато са SM-A530F уз помоћ Тапатока

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Znaci ljudi koju imaju telefon sa 3 kamere su nova generacija debila, ostali sa 2 su pocetni stadijum a gospoda sa jednom su perfektna bozanska bica jer tri kemere automataki oznacava da ce neko sa se slika na svakih 5 minuta i kaci selfije, dok jedna, hah ona je ipak jedna ne moze da napravi 3 puta vise slika kao sa 3.

A da, sada sam se setio zasto me nije bilo dugo na ovom forumu.. . :uhuh:

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: LG G7 ThinQ

Post od Martin Mystere »

Uopšte nisi shvatio šta se piše ali uopšte.

Poenta komentara je potpuno drugačija od tvoje generalizacije ali ako ti veruješ u to što si napisao - OK.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

Martin Mystere, pero0000, 8)
Re_EDuCaTiON, evo ima još ljudi koji su ogorčeni na ljude oko sebe i život u generalnom smislu, vidiš da nisam jedini. :roll:

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Green, nisam rekao da si ogorcen zbog razlicitog misljena od mog nego po tvom stavu prema ljudima, "nova generacija beskorisnih", "ovce za sisanje" itd.
A to za 3 kamere kazem moje misljenje koje bi meni odgovaralo posto jako volim da se igram sa kemerom i slikam sve zivo i pokusavam da pravim profi fotke, LG jednostavno nema dovoljno dobru kameru kao Huawei za tako nesto, cinjenica, informisite se za sta sluzi mono kamera na Huawei uredjajima i kako poboljsava kvalitet, ostrinu, detalje, balans bele, kontrast itd itd. Nije "ukras" ima svoju svrhu, overkil? Okej ko nece neka kupi telefon sa 1 kamerom, ima izbora koliko hoces. Ali to sto telelefon ima na zadnjoj strani 3 korisne kamere znaci sa ce neko imati mogucnosti da napravi bolje slike, i pribliziti se dslr aparatu da ns bi pored telefona pucao jos 1000€ za polovan solidan dslr, a ne za selfije kako sve izvrnuli smisao mog komentara.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da 3 kamere imaju sasvim ok funkciju jer da bi telefon zadržao koliku toliku kompaktnost nemogućeje sve natrpati na jedan senzor. Ova telephoto kamera sa 2x optičkim zoomom na Mi A1 baš puno znači i mislim da je korisnija od monohromatske koju Huawei gura... ali zašto ne bi imali obe? Eto setupa sa 3 kamere. Wide, telephoto i monohromatska. Za onog ko voli da fotka ovo je sasvim dobro rešenje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Re_EDuCaTiON napisao:Nije "ukras" ima svoju svrhu, overkil? Okej ko nece neka kupi telefon sa 1 kamerom, ima izbora koliko hoces.
To je tačno. A onako bi mogli reći da je bilo koji high end telefon overkill. Toliko neki Snapdragoni 800 i nešto, i gigabajti RAMa, a za uređaj koji treba da obavlja ljudima nekoliko osnovnih stvari, isto kao i taj jeftiniji, samo fluidnije. Puca se na prejak hardver, a softver se baš presporo razvija.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

^ Sve je to potrebno, jer ljudi postaju vrlo nervozni i nastupa stanje blage histerije ako im telefon ne odradi neku radnju za 0.023 sekunde. Takvih imamo i ovde na forumu.

3 kamere su i dalje budalastina. Dodata druga wide angle/telephoto, odjednom se bez toga ne moze zamisliti telefon. Odjednom svi fotkaju sve zivo, ne bi li dokazali kako su sada poboljsali svoja fotografska umeca. Dodata treca, u jeee, automatski se postaje foto legenda poput Ansela Adamsa. Cenim jedino vidno poboljsanje kvaliteta u nocnim uslovima, to svakako treba.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od sugarcoated_ass »

Green, vidi se da ne znaš čemu koja kamera služi. Telephoto meni jako puno pomaže oko makro fotkanja jer minimalna razdaljina za fokus je prevelika za nekio iole valjani makro. Tu telephoto sa 2x optičkim zoomom odlično igra ulogu jer ne gubiš na kvalitetu kao sa digitalnim zumom. Ovo je samo jedan primer koliko dodatna kamera može da znači. Monohromatska, kao što sam već rekao, meni ne znači ništa, ali zašto ne bi bilo više izbora na jednom uređaju? :)

Da su svi ovako razmišljali još uvek bi živeli po pećinama i grebali crteže mamuta po zidovima iste... ili je možda i to previše i bespotrebna budalaština? :lol:

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LG G7 ThinQ

Post od brankisha »

Joj bre. Ja se slazem i sa jednima i sa drugima. Jednostavno kad vidim nekoliko prijatelja koji em stavljaju fortke i na insta i na fejs ali to nije dovoljno, ouuu ne ne, mora da ide i live i onaj stori *ebeni. Znaci milion storija u toku dana. Pa crknite kad ostanete bez neta.

Nego das vrnemo na fon. Mozda promenim operatera, jer su ovi poceli opako da me klepaju. Ako sve bude ok bice dilema G7, V30 ili Pixel 2XL. Imaju cak i P20 i pro u ponudi. Videcemo.

Meni je ok telefon, samo sa se makne obrva ali nije neko znacajno poboljsanje. Jeste taj procesor noviji ali ja kad predjem sa S8 na Mi5 ne osetim nikakvu razliku. Tj osetim u korist Saomija.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Green napisao:Dodata treca, u jeee, automatski se postaje foto legenda poput Ansela Adamsa. Cenim jedino vidno poboljsanje kvaliteta u nocnim uslovima, to svakako treba.
Ovako nekako? :D
.
Slika
.
Mada, ruku na srce, kod fotografije i jeste oprema jedna od veoma važnih stavki. Možeš imati smisla koliko hoćeš, ali lošiji aparat te mnogo ograničava.

Sa druge strane, glupo mi je da neko kupuje preskup telefon, i to pravda isplativošću zbog fotografije. Opet će taj telefon praviti lošije fotografije od toliko skupog aparata, a aparat će ti raditi duže. Manje ga amortizuješ i sporije zastareva.

Sent from mTalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G7 ThinQ

Post od Re_EDuCaTiON »

Green, budalastina je i najnoviji procesor sa 8 jezgra i 4-6 gb ram memorije i sve preko 32gb obicne memorije, budalastina je i 2K ekran jer nema teorije da ce iko da primeto znacajnu razliku izmedju full hd i 2k ekrana, budalastina je figerprint senzor, nekom je tesko da otkljica telefon prstom, strasno, ima jako puno budalastina a eto nas opet tu gde jesmo. Ovo nisu telefoni koji su mid range pa da pricamo o tome sta treba a sta ne treba. Ovo je high end telefon i na njemu se kompanija dokazuje da valja i da jako je bitno sa to bude sto bolje.
A u zivotu postoje ljudi koji uzivaju u zivotu i zive ga punim plucima, opale po koju sliku, rade sva vole sa rade mozda slikaju sto da ne, mozda pisu pesme, mozda treniraju itd.
A, postoje ljudi koji sede kod kuce i gledaju sta drugi rade, iz nekih svojih razloga hejtuju druge ljude, pokusavajuci verovatno da sebe izdignu iznad drugih i tesuci sebe da su bolji jer nisu kao "ostali". U sustini svi ljudi pate od kompleksa, samo drugog tipa. Mozda neko nema one komplekse za koje proziva ostale ali svakako ima neke druge. Ali btw odo od teme.
Da izvucemo pouku, sa ovo je high end telefon i treba da ima sve najbolje kako bi adekvatno predstavio brend LG i njihove mogicnosti.

Da ali ne pada mi na pamet da dam 1000€ za solidan aparat plus jos duplo toliko za dobre objektive, dodatne baterije, grip, memorijske kartice, futrole, bliceve i jos brdo stvari. Ne bavim se profi slikam za sebe iz zadovoljstva i igre, moze da mi sluzi i solidan telefon jer imaju stvarno dobre kamere za dnevno slikanje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G7 ThinQ

Post od гари »

Ali zašto ovaj telefon porediš sa profesionalnim aparatom sa svim posebnim dodacima? Svaki telefon je po pitanju fotografije igračka u odnosu na solidan, a ne toliko skup aparat kao što ti navodiš. Za početak po fotografijama u slabijem osvetljenju.

Sent from mTalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: LG G7 ThinQ

Post od Mladen7 »

Što se mene tiče apsolutno nije tako.

Probao sam izrađene fotografije uporediti, slikano Canon aparatom i sa 2 različita smartfona. Zaključak je prvi put bio naravno čuđenje koliko se zapravo ne bi moglo odrediti šta je s čim fotografisano da se ne zna.

Ima i na netu ,da sad ne kačim, dosta uporednih testova to treba pogledati pre ovakvih izjava. Čak ultra skupe kamere koje teško da iko privatno poseduje ;-)


RNE-L21

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G7 ThinQ

Post od Green »

sugarcoated_ass, da, ti mi objasni za sta sluze dodatna sociva. Sad kad si dobio telephoto kameru, odjednom imas potrebu za makro fotografijama i odjednom si ekspert i umetnik. Bre totalno ste unistili onu temu o slikama postavljajuci sve i svasta, cisto da se okine, a u principu jedva cekajuci da vas neko pohvali i da pita gde je slikano.

Odgovori