Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od acamatic »

LG Flash tool je alatka koja omogucava da Vaš telefon ažurirate na poslednju verziju android sistema(uz pomoć kompjutera, da ne čekate OTA ažuriranje preko mobilnog telefona), da flašujete Vaš uredjaj ako je "brikovan", "upao u boot looping", "downgrade(flešovanje koje prebacuje Vaš mobilni na nižu verziju android sistema) ili jednostavno osvežavanje sistema.
Za flešovanje Vam je potreban kompjuter, telefon LG i njegov USB kabl(preporučljivo je fabrički, koji je došao uz kutiju telefona).
Prvi korak treba skinuti LG FLASH TOOL
Kada ga skinete, unzipujte ga i stavite u nekoj particiji hard diska.
Zatim treba skinuti odgovarajuće drajvere za Vaš mobilni telefon na OVOM LINKU
Ako ne nadjete drajvere na ovom linku, skinite UNIVERZALNI DRAJVER za LG telefon.
Zatim Vam je potreban ROM za Vaš telefon.
To možete naći na zvaničnom sajtu OVDE
Slika
Kliknite na deo gde je uokvireno, izaberite Vaš model telefona(ja sam izabrao moj LG l70) i pojavice Vam se lista svih dostupnih Firmware(ROM-ova).
Slika
Kada izaberete ROM skinite ga i stavite u neki folder na hard disku.
Sada proces flešovanja može da počne:
Prvo što treba da se uradi je da se na telefonu uključi USB debbaging (USB otklanjanje grešaka), zatim se telefon ugasi i treba da se ubaci u Download Mode. U taj mod se ulazi tako sto se mobilni telefon ugasi i drži se VOLUME UP(+) nekih 3 sekundi i zatim ubacite USB kabl u njega. Volume UP dugme se drži sve vreme dok se na ekranu telefona ne pojavi ekran Download mode.
Pre toga Vi ste instalirali drajvere koje ste skinuli na onom gornjem linku.
Sada pokrenete LGFlashTool2014.exe
Ako ne mozete pokrenuti LG flash tool, instalirajte Visual C++ Runtime Library i posle toga ne bi trebalo biti problema.
Slika
Sve kako je na slici uokvireno to ostavite, a u delu “Select KDZ file” nadjete Vaš fajl.kdz i ubacite ga.
E sada kada ste to uradili postoje dve vrste flešovanja NORMAL i CSE
NORMAL se koristi kada treba da osvežite postojeći ROM, naravno bez gubitka podataka(za svaki slucaj sačuvajte Vama bitne stvari). Uz napomenu da ovde smete da samo koristite flešovanje trenutne verzije ROM-a kog imate na telefonu, inače može doći do "Boot Looping-a"
CSE se koristi prilikom cele formatizacije ROM-a (fresh format), svi podaci prilikom njega se brišu. Korisiti se naravno i kada se radi "upgrading or downgrading ROM", ili kada jednostavno hoćete da se vratite na fabrički ROM
Izabrali ste od te dve mogućnosti, zatim kao na slici klinuti na Start
Slika
posle toga kao na slici samo klinuti na OK, bez promene jezika jer će automatski na sistemu biti engleski jezik.
Slika
Na telefonu ćete videti plavu liniju kako se puni, prilikom toga ne gasite mobilni telefon niti kompjuter. Kada dođe do 100% telefon će se sam restartovati i podići sistem, uz napomenu da malo duže traje nego uobičajeno prvo podizanje sistema.
Poslednja izmena od acamatic u Ned, 04. Dec 2016. 16:55, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od acamatic »

Evo konacno sam napravio i ovo, jer drugog nikog nije bilo , sve dok ja nisam naleteo na LG telefon :P
Neka administracija isproverava, ako nesto bude trebalo neka se koriguje, pa tema moze na LOCK
Ja mislim da je i ovo nesto ovako trebalo, jer sam se skoro susreo sa LG telefon a upustva nije bilo ovde (barem nije bilo vidljivog).Sigurno je napomenuto mali milion puta do sada kako se to radi u nekim temama, ali ovako zvanicno na jednom mestu nije bilo...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od Green »

Ne treba lock na temu, treba je "zalepiti", možda će nekom biti od koristi. Pohvala za trud. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od Azimuth »

Zalepio sam je.
Ako nekome nije problem da prekontroliše, ja nikako ne stižem ovih dana, pa ćemo je zaključati da ne bi napravili papazjaniju.
Hvala Aco!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od znemanja »

acamatic, Svaka čast, odličan tutorijal. Tema je kao što jer rekao Azimuth, zalepljena, a biće i zaključana čisto da se ne bi tema zatrpavala jer je upustvo više nego detaljno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od acamatic »

Nema na čemu, ovo nam je trebalo odavno. Imao sam jedan LG da sredim pa sam ga ovako flešovao. Neka još neko proveri, pa ako je sve u redu, ostalo je još da se lock tema i to je to.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Flešovanje LG telefona preko "LG Flash Tool-a"

Post od Drakenzen »

Imam ja jedan stari LG pa cu da probam veceras kad dodjem kuci.
Odlican posao Aco!!

Zaključana tema