LG i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od bata bogdan »

Ma, samo kad se setim prošle godine, pre kupovine note3 sam bar hteo da vidim LG g pro2, reko mozda mi se svidi više, al dzaba, kad ga ni tada nije bilo a ni sada....
Dok je sad situacija sa g3 bas dobra, svuda ga ima i svuda ga nude i to kod operatera za 1e sa smart watch LG.
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Slažem se. Jesu oni pravili dobar posao sa Optimius G ili G Pro, nisu se kupci pokajali (ali nisu bili toliko zadovoljni kao ovi sa G Pro 2), međutim jednostavno sami od sebe nisu zaživeli kao što je G2. Jednostavno marketing mora da bude dosta bolji ako žele da udare na Note seriju. A kao što reče Bogdan, i pokrivenost tržišta mora biti bolja.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Pa ja nigde nisam video LG reklamu na tv-u, samsung ima koliko hoces, a i kako ste rekli ja g pro 2 nikad u zivotu nisam video uzivo, niti znam gde ima kod nas da se kupi sem na netu, pa cak ni g2 nema toliko. Marketng je jako bitan faktor za prodaju, ljudi su navikli na samsung, samsung i samo samsung, kad nekom pomenem S5 ili note 4 ili bilo koji samsung, imam utisak da ljudima oci cakle, kad im kazem G Pro 2, nemaju ljudi pojma, nikad culi. Jako je tesko ubediti sad nekog da za 100€ manje ima telefon istih perfomanci kao i note serija, svi misle "pa da, to je jeftino, sigurno ima neki razlog zbog cega je tako jeftino, idem ja na samsung to mi je sigurica". Hoce moj drug da kupi S4, ja mu kazem uzmi G2, posto igras igrice jako je bolji, posto mu kamera nije bitna. Ne on hoce S4 jer za njega svi znaju, ja kazem u redu uzmi ti S4 ja cu G2 pa ces videti da S4 nije bog. LG je stvarno poceo da pravi kvalitetne uredjaje sa jako povoljnom cenom, jos samo da udari na marketing, bice bolji od konkurencije. bio bi pun pogodak kada bi izbacio bolji telefon od samsunga sa malo jeftinijom cenom, samsung ce da izgubi tu bitku. Sad samo ostaje da gledamo sta ce uraditi i kako ce se stvari odvijati. :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od bata bogdan »

Jednostavno, jaci marketing, jace i cene, tako da cisto sumnjam da ce LG da ide javim marketingom, ne mogu oni da se izbore sa tim kao samsung, a opet LG je na dobrom putu, lagano i sigurno idu koracima napred.
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

ЛГ јесте одлична компанија и некако, по мени, праве уређаје најсличније Самсунгу, али макар по оним вестима и табелама о највећим светским произвођачима телефона, Самсунгу они нису главни конкуренти а то се све мање-више и зна.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od acamatic »

LG G4- trebalo bi da ima sigurno veci ekran od 5" a navodno se navodi da ce biti 5,6"
Nesto vise o ovome ovde mozete procitati
KLIK

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Veći od 5.5" ne 5, jer je G3 imao 5.5". Nema logike ići ispod sa istom linijom. Pogotovo ako naprave spajanje sa G Pro serijom (5.9" poslednji model).

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od fannY »

Koja je onda poenta imati G Pro seriju?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Samsung stagnira sa svojom S serijom na dijagonali od 5.1.S obzirom da LG sa G serijom zeli da bude konkurencija Samsungu, mislim da LG ne bi trebao da ide na bilo sta vece od 5.5 inca jer tada potire G pro seriju. G pro serija treba da bude konkurencija Note seriji i zato treba da ima dijagonalu preko 5.5 inca.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

По неким причама ЛГ ће укинути Г Про серију мада би била штета да се тако нешто догоди. У том случају Самсунгова Ноте серија не би имала конкуренцију.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Slažem se sa Nemanjom, ali ako se ukida G Pro, logično je da će ići preko 5.5".

Mada, ja očekujem da G4 bude isto 5.5" ali metalni, uz možda malo izmenjeni dizajn. On je konkurent Galaxy S seriji, naravno.
Pored njega mislim da će ići LG G Note (ili G4 Note) sa većom dijagonalom 5.7-5.9", koji će imati G Pen i biti direktni konkurent Note seriji.

To mi deluje nekako najlogičnije. Time bi se samo modifikovala G Pro serija, ne bi se ukinula jer bi LG i dalje imao defakto fablet liniju.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

И нема баш логике да Г Про линију преименују у Г4 Ноте рецимо. Боље да остану при старом називу него да узимају назив од Самсунга, ипак зна се права Ноте серија коме припада. ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Sumnjam da ce se zvati Note, verovatno je sam naziv "Note" Samsung vec zastitio sa pravne tacke gledista. No, neke je nazovu kako god hocu, ali mislim da je mnogo bolje da ostane serija Pro (ili kako god rese da je nazovu) sa fablet uredjajima, a G serija da bude rezervisan za uredjaje dijagonale do 5.5 inca koju ipak preferira dosta veci broj ljudi.
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 16. Mar 2015. 17:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Pa da, ali opet, kao i Xiaomi npr što radi, možda će i LG. Bar sam tako čitao. Naravno da je originalnije G Pro 3, samo da mu dodaju G Pen i malo metala. :D

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Ali samsung pravi telefone sa manjom dijagonalom ali vecim kucistem a lg veca dijagonala manje kuciste, tako da su skoro iste velicina a kod lg-a znatno veci ekran. Ljudi ne vole telefone sa vrlikom dijagonalom zato sto su glomazni, ali sa LG-to nine slucaj, jer nabiju veliki ekran u malo kuciste i onda mu to dodje na isto. G Pro 3 ce mozda imati i 6+ inca ali i dalje ce biti velicine skoro kao note.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Razlike budu do 1cm što mu na sveukupnih 16 i nije prevelika razlika. Mnogima je glomazno sve preko 13cm koliko ima npr S3. Poenta je da mogu samo malo da smanje kućište, jer 6 inča je 6 inča a to je ogromno.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od zoreli »

Easily Root LG Devices using the One-Click Root Script

http://www.droidviews.com/easily-root-l ... ot-script/
16 godina na forumu MOBILNISVET

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Report: LG G4 to forgo metal in favor of plastic

http://www.androidauthority.com/report- ... ic-596211/

" The report does offer some hope, however, in that the upcoming (rumored) G4 Note may, in fact, use metal. Given LG’s claims of a new product that exists above the G series, it seems fairly likely that LG would consider adopting a more premium metal design in order to help justify such a high-end status … and price tag."

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Ledjo »

Ja sam protiv metala, aluminijuma ostalih materija koji nisu plastika. Sta mi znaci "premijum osecaj" kad svi ti premium telefoni zavrse silikonjari od 500 kinti. Metal sa sobom povlaci i vecu cenu

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od El Laki »

Ne mora da znači. Ja telefon ne nosim u futroli pa mi osećaj metala svakako znači. Zato sam između ostalog i gledao Note 4, Mate 7...

Odgovori