LG i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Joxy napisao:Evo sta kazu na LG FB stranici povodom dostupnosti V50 kod nas. [emoji4]
[spoiler][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... a00e81.jpg[/img][/spoiler]
Cim stavio smajli, ima nade [emoji5]

U kako ce ovo da gruva i sto se tice samog rada i baterije. Zmaj 855 na 4000mah,uh

Samo da ne zeznu nesto, tu su sampioni

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

To i ja kazem. Prvo da se pojavi kod nas, da lepo prodje sve testove pa onda moze da udje u razmatranje. [emoji3]
Ali polako, bice jos dobrih telefona tokom godine. Treba sacekati da se vidi sta ce Xiaomi uraditi. Mix 3 5G sa 855 i 3800 mAh takodje zver, vrlo moguce i bolja baterija u najavi od V50 pre svega zbog softvera i odlicne optimizacije. Videcemo sta ce OP uraditi sa sedmicom, ispod 3700 mAh verovatno nece ici. Ali otom potom, ne treba zuriti. [emoji4]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Prva ljubav zaborava nema. Jos uvek sam u kontaktu sa momcima koji su razvijali kamere za G2, G3 i G4 i bas me popalili pre neki dan da ce da nastave sa V50 modelom, a ja da im budem glavni tester

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Moj ti je savet da uzmes V50 jednoga dana, koji god mob koristio u tom trenutku. Neka ti V50 sluzi samo za snimanje i fotkanje, iako bi bila steta ne iskoristiti pun potencijal takvog moba.
Iz jednog prostog razloga, kada si pravio onakve fotke sa G2, sta li ces tek raditi sa V50.
Secam se maltene svake tvoje fotke, ono je bilo nerealno, posebno LL uslovi, u tom periodu vidno iznad konkurencije.
I sada sa M20P pravis odlicne fotke ali iskreno mislim da je za tebe neki mob sa Zmajem, gde mozes da instaliras GCam i igras se sa podesavanjima. Tek tada bi izvlacio max iz svake fotke, ubedjen sam.
Ili Pixel ili neki mob sa 835 i 845, dok ne izadje krstena GCam za 855, ali nacekacemo se jos, tek kada izadju novi Pixeli pa prodje odredjeni period nakon toga dok ne izbace neku dobru verziju.
Ti bi npr sa Mi8 takodje pravio cuda. [emoji4]

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Ili kupis DSLR i pravis cuda kao sto bi i trebalo da bude. Telefon ne moze prici aparatu, ali ako nemas para moze i telefon da posluzi za ucenje. Ako si napredan, telefon je smesan.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Nije stvar u tome. Najlakse je naravno kupiti DSLR i zavrsiti posao. Ali, gde da vuces toliku stvar sa sobom? Vidis momenat, dok podesis sve, dok okines fotku gotovo, ode voz. Ovako izvadis mob, okines fotku i to je to, sve u par sekundi zavrseno.
Danas su kamere na telefonima izuzetno napredne i bas zbog toga ne vidim razlog za nosenje neke dodatne opreme za fotkanje.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Nadam se da se salis. Kamera telefona ni u jednom trenutku nece dostici kvalitet a ni mogucnosti jednog DSLR aparata. Ako si ikada koristio jedan ozbiljan 6D M2 ili neki bolji, znaces o cemu pricam.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

A gde sam ja to naveo da su kamere na telefonima bolje od profi aparata? [emoji4]
Poenta price je u tome da je prosecnom korisniku i vise nego dovoljno ono sto danas nude kamere na mobovima i apsolutno nemaju potrebu da vuku dodatnu opremu sa sobom.
Na ovaj nacin razmislja vecina korisnika. Pogledaj samo po turistickim mestima kakva je situacija, ne verujem da par % ljudi fotka profi aparatima, velika vecina njih koristi kamere na telefonima kao primarne. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Re_EDuCaTiON napisao:Kamera telefona ni u jednom trenutku nece dostici kvalitet a ni mogucnosti jednog DSLR
Vec su se priblizile. Recimo, tim koji radi na Sonijevim Alpha kamerama je radio na razvoju kamete Xperia 1 modela. Kvalitet jos uvek nece biti isti, kao ni broj funkcija, ali blizu su.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Green laicki gledano vecina danasnjih kamera na telefonima je odlicnog kvaliteta. Profesionalno gledano telefon nema sta da trazi u blizini aparata i objektiva koji je maltene tri puta veci od samog telefona. Ima dosta fotografa sa telefonima, ali oni koriste dodatne stvari, i opet ne mogu dostici taj kvalitet. Krenuvsi od samog cipa koji na 6D-u kosta 450e da ne pricamo dalje smesno je porediti. Za "prosecnog korisnika slazem se i G5, S6 i stariji telefoni rade savrsen posao. Ali sve staje tu kad se predje ta granica "prosecnog korisnika".

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Re_EDuCaTiON, evo ja obožavam fotografiju i solidno se razumem u istu, ali prvi nikada ne bih dao ogromnu sumu novca na profi opremu jer se ne bavim time profesionalno već čisto u prolazu. Da, evo mogao sam umesto što sam dao 50.000 din za Nokiu 8.1 da uzmem sasvim solidan foto aparat, ali smatram da mi je nepotreban. :)
Mislim da malo mešaš babe i žabe ili si možda pogrešio forum pošto se ovde priča o mogućnostima fotografisanja pomoću telefona, a ne foto aparata.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Otišli ste u off, vratite se na temu.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

A tema su LG i njihova poslednja dva modela, pre nego što prođu kao HTC. [emoji16]
Eto, braćo, pa vi i dalje navijajte za Kineze, a oni su krivi što je HTC tu gde jeste i što će mu se uskoro pridružiti LG i Soni. [emoji1]
Kinezi dizgore! [emoji23]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Nego šta nego da ih potisnu Kinezu kad ni HTC nije sam pravio telefon od glave do pete. Svi mogu da sklepaju uređaj - neki čipset, kamera, displej, a ono najvažnije - OS, to koriste od Googla. Prema tome, HTC i LG su kao i svaki proizvođač zamenljivi. Bilo koji od njih sutra da nestane, bilo bi više manje isto. Što nije moglo da se kaže recimo za Nokiju, pa ni danas za Apple po mom mišljenju. To što Apple nudi, ne nudi danas baš niko drugi.

Samo malo da dodam. Pa ja mislim da je onaj fotoaparat "idiot" bolje slikao noću nego većina današnjih telefona koji noću umuljaju fotografiju.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Re_EDuCaTiON »

Joxy napisao:Moj ti je savet da uzmes V50 jednoga dana, koji god mob koristio u tom trenutku. Neka ti V50 sluzi samo za snimanje i fotkanje, iako bi bila steta ne iskoristiti pun potencijal takvog moba.
Ja ne mesam babe i zabe ja tacno znam sta pricam i na sta se nadovezujem. Savetovati nekog da kupi V50 koji kosta boga oca samo za sliku i snimanje...
Mnogo se ljudi razume u podesavanja foto aparata iliti telefona, ali, ne razumeju osnovne stvari i razlike fizicke izmedju malog senzora i velikog senzora, izmedju malog objektiva kao na telefonu i velikog kao na aparatu, i nikad, stojim iza toga, nikad telefon nece zameniti aparat ako zelis da se bavis fotografijom, i najgori aparat ce nolje raditi posao nego najbolji telefon.

Sto se tice LG-a oni polako odlaze u aut. Ja cekam 9.0 vec jako dugo evo ni traga ni glasa stvarno sramota. Ne bi me cudilo da G8 izadje sa 8.0, tolika doza neozbiljnosti prema kupcima i krajnje nekorektnog ponasanja. Volim LG ali sta da se radi, verovatno nikad vise. Drugo manualnu kameru su hvalili samo tako kako pravi cuda. Ja, iskreno, nisam primetio znatnu razliku od auto kamere sto se tice kvaliteta. Manuelna je bolja zato sto sam imam moc upravljanja nad ishodom fotografije ali stvarno postprocesing je jak i umrlja fotografiju nekako. LG treba da se pozabavi osnovama jer kod njih neke osnovne stvari nisu okej a kasnije da krene u dodatke. Bolje da se ulozili novac u programere za novi android umesto u citac vena i pojacavanje muzike iz daljine koji pritom ni ne radi kako treba a i kada cu ja to stvarno i da koristim. I preview novog 9.0 je nikakav, isti android kao stvari imam utisam kao da ih je mrzelo da rade izmene, poglrdajmo Samsung, ljudi ulazu toliko truda u napredak svega sto se tice telefona od softvera, izgleda, kvaliteta, inoviteta... Sve vise uvidjam da LG treba da se drzi tv-a.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Re_EDuCaTiON napisao: Ja ne mesam babe i zabe ja tacno znam sta pricam i na sta se nadovezujem. Savetovati nekog da kupi V50 koji kosta boga oca samo za sliku i snimanje...
Mnogo se ljudi razume u podesavanja foto aparata iliti telefona, ali, ne razumeju osnovne stvari i razlike fizicke izmedju malog senzora i velikog senzora, izmedju malog objektiva kao na telefonu i velikog kao na aparatu, i nikad, stojim iza toga, nikad telefon nece zameniti aparat ako zelis da se bavis fotografijom, i najgori aparat ce nolje raditi posao nego najbolji telefon.
'Ajde jos jednom. "Jednoga dana"... Kutija covek nije profesionalac, ne zivi od toga, slika za svoju dusu, talentovan je. Ali, to nikakve veze nema sa onim o cemu ti pises. Da zeli da se bavi profesionalno fotografijom, sigurno ne bi jurio neki mob da mu u tome pomogne.
I procitaj ponovo sta je napisao. [emoji4]


"Prva ljubav zaborava nema. Jos uvek sam u kontaktu sa momcima koji su razvijali kamere za G2, G3 i G4 i bas me popalili pre neki dan da ce da nastave sa V50 modelom, a ja da im budem glavni tester."

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od somi92 »

E moj sugar, mogao si za 50k nokiu 8 siroko da uzmes, eno u gigatronu na akciji sad


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Nokia 8 Shiroko 40 k cena. :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

somi92 napisao:E moj sugar, mogao si za 50k nokiu 8 siroko da uzmes, eno u gigatronu na akciji sad


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi u toku. Ona je bila prva ideja, ali onaj edge ekran je čisto sra*e, nema OIS i ima samo još jedan apdejt sistema.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

https://youtu.be/IDyYbDS0YTY

Sumnjam da ima smisla otvarati novu temu, jer ne očekujem neku pomamu za ovim modelom, pa zato kačim ovde.
Sviđa mi se dizajn leđa, podseća na Samsungove prošlogodišnje Esove, koji su dizajnersko savršenstvo za ove nove uzdanice, i sviđa mi se plava boja leđa.
Ne sviđa mi se kapljica na čelu jer je debela, kao i debele ivice oko ekrana, i posebno mi se ne sviđa ekran od samo FHD - iako sam par puta ranije priznao da (bar na mom Samsungu) ne uočavam razliku između FHD-a i 2K.
Ideja sa dva ekrana mi je interesantna, mada ne znam koliko je funkcionalna u praksi i bojim se da prilično dodaje na težini ionako velikog i verovatno teškog telefona.

Odgovori