LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

El Laki, naravno za nov , i to potvrđujem .
kvaka33, mislio sam na podršku zajednice tipa : ROM-ovi / Kerneli , možeš od N3 da napraviš S5/S6/Note 4 ... šta god da izvadiš iz pomenutih modela radiće na Note 3 ... na tu vrstu funkcionalnosti sam mislio (za entuzijaste naravno) .

G PRO 2 je best buy za one koji koriste Pfablet "out of the box"

Na G Pro2 mi se nije svideo prikaz notifikacija na zaključanom ekranu (Lollipop) - nema opcije "sakrij osetljiv sadržaj" , mp3 u sluškama lošije zvuči nego na Note 3 , kamere su tu - približne . To sve pričam za out of the box - bez ROOT-a .

Kome je cena presudna i želi Pfablet idealan za surf i društvene mreže - nema novo bolje za te pare .
16 godina na forumu MOBILNISVET

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Zoreli
Ok to je tacno
Mada nema mnogo ljudi spremnih da se igraju [emoji4]
Vecini root obavi posao ,tipa navigacija itd
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Upravo sam to i rekao. Pa ja crkoh od dosade sa LG-jem.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

To što ima više podrške ne znači da je telefon bolji. Evo i ti si sam rekao da si se smorio na LG, ne da on radi loše. Onaj ko voli stalno da menja stvari, ok, podrška mu jeste bitan kriterijum. Ali neko kome je bitan sam rad telefona, nikako mu se ne isplati da plati 100e više za Samsung.

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Ali ljudi pocetak price je da sam rekao "zeznuo si se sto si note 3 zamenio sa LG" a ne da ne valja LG.
Poslednja izmena od Azimuth u Ned, 14. Jun 2015. 20:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaras.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Da, ali samo zato što tebi znači podrška koju ima konkretno Note 3, ne znači da i njemu to znači i da će se kajati. Naprotiv. Takvi komentari mogu odvratiti ljude koji u budućnosti budu čitali temu od kupovine G Pro 2 misleći da ne valja.

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Pozdrav ljudi.
Nisam se javljao neko vreme,testirao sam malo lolipop i neki opsti utisak je ok.Medjutim definitivno sam siguran da baterija duze traje na kitkat a i poor conection mi znaci tako da cu se definitivno vratiti na kitkat.
Telefon nisam rutovao,apdejtovao sam ga redovnim putem tek kad je izasla lizalica.
Mislio sam da cu se vratiti na kitkat ukoliko uradim factory reset,medjutim spustio ga je na lolipop 5.0
Moze li mi neko pomoci oko vracanja na kitkat?
Moze i poruke u inbox.
Hvala unapred!!!

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

Pogledaj par postova ranije ubabic je lepo objasnio meni. Postupak je krajnje jednostavan.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 14. Jun 2015. 22:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: LG G Pro 2

Post od Valentinik »

Slika

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Nasao sam postove vezane na vracanje na stock rom.Hvala na pomoci.
Sinoc sam pokusao da odradim vracanje na stock,medjutim i dalje sam na lizalici.
Na linku http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=62 uspeo sam da nadjem rom za moju verziju telefona,instalirao sam lg flash tool 2014 i instalirao sam lg united mobile drivers 3.8.1.
Pokrenuo sam flash tool odradio sve kao sto je slikovito opisano na sajtu xda,izabrao sam opciju CSE,stavio sam telefon u download mode i pokrenuo.Telefon je odradio apdejtovanje frimvera i resetovao se.Medjutim kad se ukljucio ponovo je pokrenuo 5.0.1
Sta sam odradio pogresno :disgust:

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

pa pitanje koji si firmware ubacio, mozda si opet flesnuo isti

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: LG G Pro 2

Post od Stefan21 »

salamander, ako vraćaš na stock rom, moraš da izbrišeš prethodni sistem, tj wipe cache data u recovery-u. Čini mi se da je tako, odavno sam to radio. Takodje ako radiš sa Odinom moraš staviti na PDA svoj firmware i kada ti je telefon u Download modu priključiti sa kompjuterom.
Izvinjavam se ako si sprečen nekako da uradiš ovo ovako jer prošle odgovore nisam čitao

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

au brate, koliko se ja razumem u struju Odin je varijanta za Samsunga i covek uopste nema recovery

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

Stefan21, on flešuje LG a ne Samsung :) :) :)

salamander, flešuj TWN/TAIWAN V10f LGD838 626 , pre i posle fleša uđi u fabrički recovery i uradi hard reset . Mada ne vidim razlog da se vraćaš na KK samo zbog baterije , sa ROOT-om i par aplikacija baterija će ti trajati bar 30% duže . Meni lično (dok sam imao G PRO 2) je Lollipop em bolje radio em lepše izgledao :) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Hvala na odgovorima.
Najvise me nervira to sto se od kako sam na lolipopu telefon cesto skida sa wifija navodno zbog lose konekcije.Pritom to se desava u sobi u kojoj mi je ruter.Baterija je jedan od razloga.Postoji li nacin da se resi ovo sa wifijem?

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

salamander, ako ti je uključena opcija "pametna promena mreže" u opcijama "napredno wifi" - isključi je .
Isključi i Guglovu opciju "stalno skreniranje čak i kad je wifi isključen" - isto u wifi opcijama .
16 godina na forumu MOBILNISVET

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

sta ti je to "pametna promena mreze" majke ti? aj to na engleskom, to kod mene nema??

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: LG G Pro 2

Post od Stefan21 »

Aa, dobro, kažem nisam čitao, svakako, sigurno imaš na yt neke tutorijale i svašta još. Meni je na Samsungu čak i duže trajala baterija na 5.0.1

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G Pro 2

Post od drom »

chole napisao:sta ti je to "pametna promena mreze" majke ti? aj to na engleskom, to kod mene nema??
Kolega, shvatam da ste novi i da niste upuceni u kucni red, ali malo obratite paznju na izrazavanje.
"Majke ti" se koristi na ulici.
Ovo je ozbiljan forum, a da stvar bude gora, "majke ti" ste uputili vrlo postovanom clanu.
Siguran sam da cete shvatiti ovu kritiku na pravi nacin, dovesti vase izrazavanje u red i uzivati u forumu. :)

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Proverio sam u wi fi podesavanjima i jedino je bilo stiklirano trazenje novih dostupnih mreza i ostani aktivan u mirujucem modu....
Postoji li nacin da malo optimizujem sistem?

Odgovori