LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G Pro 2

Post od Green »

Nisam ni ja nigde cackao Flex, ali sam relativno dobro znao u sta se "uvaljujem", pogledavsi maltene sve moguce video snimke na YT i procitavsi mnostvo komentara o iskustvima korisnika. Da budem potpuno iskren zagledao sam i G Pro 2, ali posto volim "egzotiku" i u mobilnom svetu, a Flex se tu bas fino uklopio, odluka je ipak pala na Flex.

Nego, kazi kako te "slusa" baterija na G Pro 2?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Ako stigneš, baci neki SS o bateriji u odgovarajućoj temi. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

@green da, jeste LG sa zadnjih par modela istupio iz nekih kalupa, ali Flex je po tom pitanju najradikalniji. :D

Što se tiče baterije, iskreno, poredeći sa S3 (moj S3 je bio znatno jače baterije od ostalih, imate u toj temi i ss-ove) LG ima jaču, tj duže drži da istim uslovima korišćenja. Jeste, ima LG 1000mah vise, ali ima i veći displej, veću rezoluciju i uopšte mašinu, tako da bih rekao da imaju baterije srazmerne svom hardveru i u takvom stanju stvari, LG duže drži. Ne baš cela dva dana, ali recimo ako ga danas u 10h skinem s punjača, do sutra predveče izdrži i bude na 5% (znači ne baš minimum). Korišćenje jako, kamera ne toliko ali pozivi da, yt da, surfovanje, dopisivanja (Viber, WhatsApp), Facebook, itd. Ne greje se skoro nikad. Jedino što ne igram igrice, ali sa ovim svim stavkama izdrži, ajde da kažem 24h mada neretko i više. Opet, ne koristim ga svaki dan isto, ali 27-8h je prosek. Naravno, nekada jedva 15,18h ali tad mu baš je*em kevu :D

@joca Sve u svemu pristojna i solidna baterija zaista. Staviću ss kad stignem

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Root za 10 sekundi, isprobao upravo, sve radi.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... 396&page=4

Ipak moja je preporuka da se ne rootuje jer nema potrebe. Podrška je slaba, tako da nekih full romova gotovo i da nema. Jedino eto da se izbace neke sistemske aplikacije i ubace neke koje zahtevaju root, ali to je već do vas. Mislim da fon šljaka perfektno na stock.

U svakom slučaju, ko voli nek izvoli ;)

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

El Laki, molim te reci mi koja je tvoja verzija telefona jel D838 (za azijsko tržište) te da li zbog toga ima određenih namenskih "bloatware" programa na njenu i gde si isti uzeo.

Vidim dosta ponuda na ovom sajtu i svi su D838, znam da standardno sadrži engleski jezik što je meni i dovoljno.

I ja sam kao i ti bio nameračen na LG G2, ali kad sam video ovo čudo rekoh to je to. Mali strah mi je veličina, jer sam imao priliku da držim u rukama npr. Nokia Lumia 1320 koja je sličnih dimenzija ali znatno "kockastija" i nije mi nešto prijala da se drži u rukama.
Sima

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

^ Da moj je D838 verzija, sastavljen/proizveden, kako god nazvao, u Koreji. Što se tiče bloatware programa, nije toliko zatrpan. Ima 4-5 LG aplikacija koje se odnose na igre, teme, aplikacije, međutim fabrički se mogu deinstalirati. Mada s obzirom na 3gb RAM, nema potrebe bilo šta izbacivati. Takođe, zbog lakog root-ovanja (post iznad) možeš da deinstsliraš svaku aplikaciju koja poželiš. U svakom slučaju, mislim da se te aplikacije ne razlikuju mnogo (ako ne i uopšte) od verzije do verzije, bilo F350, D838, D837...

Što se tiče "lezanja" u ruci, dimenzije telefona uopšte nisu problem (uopšte nemam velike šake). Ivice su lepo, prijatno, zaobljene a mutirani zadnji deo nije klizav kako kritičari kažu. Prijatno na dodir i lako za upravljanje. Pogotovo tome doprinose tasteri na poleđini telefona. Kod Nokie je opet druga stvar jer ima dosta manje zaobljene ivice, baš kao što si rekao.

I da, uzeo sam ga preko mobilnishop. Preuzeo u woodoo servisu u Beogradu. Radio je neki dečko, dao mi je da upalim i pogledam telefon pre nego što platim. Korektno zaista. Kod njih je najvažnije "uleteti" kad je pad cene, jer se cene dnevno ažuriraju, pa dosta osciluju. Nekad su 30e skuplji od drugih radnji (logicshop, telekoplus, itd), a nekad kada je pad cena na sajtu, budu i jeftiniji.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Koliko si dao za njega ako nije tajna? :)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od kutijagreha »

Joco,haha,merkas merkas? :-D

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Nije tajna, 359e, Titanium boja/16gb verzija. Nisam video razloga da doplatim 30e tad za 32gb kad ima mogućnost za sd, i uz to mu ne zavisi ram od rom-a kao kod G3 npr.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: LG G Pro 2

Post od Joxy »

^ Pa da, u pravu si, meni nikako ne ide u glavu zašto su to sa memorijom tako uradili na G3 ali dobro. Imaš garanciju pretpostavljam, 2 godine?
kutijagreha napisao:Joco,haha,merkas merkas? :-D
Hahaha, ma nije nego da pitam čisto onako. ;)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Da, da.. Ma to samo oni znaju

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

El Laki, hvala na brzom i opsežnom odgovoru. Sve se više ohrabrujem da ga pazarim.
Sima

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Nema na čemu, druže, tu smo da se pomažemo. Ako ti novac nije problem, samo napred. Nema šanse da se pokaješ. Ja sam pre nego što sam kupio telefon, imao baš visoka očekivanja od njega, a on je nadmašio i to. Mislim da sam ti dovoljno rekao.

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

El Laki, svaka ti je reč na mestu.

Mene lično najviše "plaši" što vidim da mu je zvanična podrška slaba, još uvek je na 4.2.2 kao i u vreme izlaska, a stoji da je unapređenje na 4.4.X upitno, dok se android L ni ne spominje. To i nebi bio neki problem da ima rom-ova ali i oni su u manjku (precizno govoreći ima ih tek 2 u početnom razvoju).

Ovo najviše pričam iz ugla najave da će android L imati jako dobru optimizaciju, što se tiče zauzimanja ram-a ali i potrošnje baterije (ide i apllikacija battery save moda), pa kad bi se to primenili na g pro2, evo ti sreće do neba.
Sima

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Ovaj model je neverovatan u svakom pogledu, jako sličan modelu N3 a jeftiniji je. Ne znam stvarno što se podrške tiče zašto je toliko slaba za ovaj model.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Prevario si se. Ja sam kupio G Pro 2 pre 3 meseca i imao je fabrički 4.4.2 (proizveden maja 2014.), znači od kako je izbačen, G Pro 2 radi na KitKat-u. Tako da nemaš problema što se toga tiče.

Podrška jeste slaba, ali i nije toliko potrebna jer na stock, telefon leti. Potrebnija je nekim slabijim modelima gde sa kuvanim romovima može da se izvrši optimizacija. Ja stalno imam dosta slobodnog rama, pogotovo kad rootujem i ubacim Greenify. Sve i da nemaš tu app i da ga koristiš hardcore, kao što sam probao, ne možeš da nabaciš preko 75% ram. Dakle, telefon radi više nego fluidno. Uz neki Launcher plus (nova, apex) telefon radi kao čist Android.

Ukoliko Android L stigne uskoro, dobiće nadgradnju G Pro 2 jer je uz G3 i G2, glavni flagship, a s obzirom da sledeći izdanak G Pro serije neće pre 2015, logično je da će bar ova tri modela dobiti Android L.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Upravo tako, on je fabrički na KitKat-u. Uz G3 ovo je svakako flagship model, dođe nekako kao pojačana verzija G2.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

LG-ijeva Note serija, G Pro :D

simamanki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 16. Jan 2014. 09:04
:: AGM
:: Nokia N8
Lokacija: Fiji
Kontakt:

Re: LG G Pro 2

Post od simamanki »

Moja greška u pisanju mislio sam sa 4.4.2. na 4.4.3 ili 4.4.4. , ali to je manje bitno u odnosu na ono što mi ti kao korisnik govoriš, a to je da on i ovako radi dobro i zadovoljava potrebe većine korisnika.

A za Android L se nadam da si u pravu.

U zdravlju koristio svoj primerak i dugo ti služio. Pozdrav
Sima

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Nema niti će dobijati 4.4.3/4.4.4 iz prostog razloga jer LG nije ubacio te verzije u bilo koji svoj model. Ni najnoviji G3 nema, pa neće imati ni G2/G Pro 2.. Verujem da je sledeći uplate upravo Android L. Videćemo.

Hvala druže, nadam se da sam ti pomogao oko (sužavanja) izbora

Odgovori