LG Nexus 5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Ja ti preporucujem da posetis '3G' . Nalazi se u bloku 29,preko puta zgrade 'B92' i kafica 'Kaldi'

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: LG Nexus 5

Post od Wortx »

Sta da ti kazem, case koji ja hocu da kupim kosta 40e :dry:

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5

Post od drdekzar »

artifex napisao:Ja ti preporucujem da posetis '3G' . Nalazi se u bloku 29,preko puta zgrade 'B92' i kafica 'Kaldi'
Gledao sam njihov sajt nemaju ali pozvacu ih danas.
Ubacio sam sinoc catalcysm stabile.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Imam ja iz 3g stora puro kejs, i nije nikakav za 1700 dinara.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od Azimuth »

Ako niste znali, u 3G nista nije original, sve su kopije tih maskica i bampera. Bolje vam je da narucite preko neta pa i da sacekate nedelju dana nego ovde da bacate pare na smece.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Ja sam 3G preporucio jer dosta mojih prijatelja je tu uzimalo kejsove i zadovoljni su. Licno,te futrole i kejsove nikas nisam nosio

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od Azimuth »

Fora je što ih prodaju po ceni originala, a po kvalitetu su daleko od originala. Zato kažem smeće. Sve je to iz kine, ništa original. Isto to možete naći i u Vip mobile (ne operater nego prodavnica opreme) po mnogo nižim cenama.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Ja koristim trenutno ovaj crni, i izasao me je 180 dinara, i plavi je toliko kostao. Ovaj zeleni i providni su bili po 450 dinara. E sada ovaj puro( taj providni sa belim okvirom) je kostao 1700 i nije nista posebno, ledja su tvrda pa se jako brzo pojave ogrebotine i ne izgleda lepo

Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5

Post od drdekzar »

Imam par futrola ali sam hteo da uzmem jedan Bumper koji u 3g nema, obisao deltu i usce i nema.

Jaza Vizantijac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 21. Mar 2013. 12:33
:: LG Nexsus4

Re: LG Nexus 5

Post od Jaza Vizantijac »

Bumper ćeš druže morati da naručiš preko Aliexspresa ili ebay-a.Kod nas nema da se kupi...

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5

Post od drdekzar »

Porucen danas preko aliexpresa, kod nas samo jedan i to 25e, mnogo je.

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: LG Nexus 5

Post od Wortx »

Izasao image za 5.0.1 ,je l' ima neko u planu da ga flashuje? Ja cu verovatno cekati ota.

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: LG Nexus 5

Post od MakiRocket »

Meni je upravo sada stigao ota 5.0.1. Evo instaliram ga .

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Flashovao cim je AOSP source izasao...Cisto peglanje bagova i novi radio...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od vanjuska »

Ja imam Ringke Slim case za njega, morao sam da kupim sa nemackog amazona, jer kod nas nece da isporucuju, prezadovoljan sam maskom, a kostala je tipa 10e. Apsolutno se ne vidi da ima nesto na telefonu. E sad, imam problem, koji nece bas izreklamirati sjajno masku :P ali nije do nje.. Ispade mi telefon i pade na ledja, i izgleda da je naleteo tacno kamericom na neki kamen i polupa se staklo kamere.. Jel ima neko ideju gde bih mogao to da zamenim kod nas? Gledao sam na aliexpress ima da se naruci za 7 dolara, ali mi se ne ceka mesec dana da stigne (u najboljem slucaju), pa reko da nadjem neko brze resenje :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Vanjuska,bas si baksuz druze :D meni se cini da ces morati to preko aliexpressa

Veruda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 17. Feb 2015. 16:54
:: LG Nexus 5

Nexus 5 - konekcija sa PC i USB - problem

Post od Veruda »

Postovani svi,

Pre svega da napomenem da sam amater sto se bilo kakvog softverisanja tice :) kao i da moj telefon nije rutovan (a i voleo bih da izbegnem rutovanje ukoliko je moguce odnosno to bih radio samo ukoliko drugacije nije moguce resiti probleme)

Imam dva problema pa molim nekoga ko mozda zna resenje da mi pomogne:

1. Do pre nekoliko meseci sve je funkcionisalo ok tj telefon sam mogao da konektujem na PC kako bih iz memorije telefona prebacivao slike i video zapise na PC. Zatim se ne znam sta dogodilo i sada telefon ne mogu da povezem sa racunarom a to mi predstavlja problem. Do tada je bilo sve jednostavno tj poveyem telefon i PC i sve ostalo se samo uradi (uspostavljanje veze itd). Problemi su nastali nakon update Androida iz Kit Kat u Lilipop. Sve radim isto tj kablom povezem racuna i telefon ali racunar ne prepoznaje aparat тј vise sе ne pојаvljuje u My computer kao removable disk. Na telefonu su ukljucene usb debbug i MTP opcije. Koristim Windows XP na racunaru.

2. da bih dok sam na putu mogao da povremeno oslobadjam memoriju telefona ja sam kupio usb stick koji na sebi ima micro usb prikljucak. Problem je sto moj telefon ne prepoznaje usb eksternu memoriju i ne mogu nista da prebacijem na usb kao ni sa telefona na usb (sto je jos vaznije). Aparat bi trebalo da ima podrsku za OTG ali ne mogu da prikljucim usb kao sto sam rekao. Takodje, snimio sam neki program koji bi trebalo da proveri da li je moguce povezati eksternu memoriju ali mi program pri samom pokretanju kaze da prvo diskonektujem usb OTG kabl (koji pritom nikada nisam prikljucivao na telefon niti je u tom trenutku prikljucen).
Isti usb sam prikljucio na neke starije Samsung i LG modele i odmah nakon prikljucenja telefoni registruju konektovan usb mass storage i potpuno slobodno se podaci sa telefona mogu prebacivati na usb i obrnuto.

Da li da radim factory reset ili da idem kod nekog strucnjaka?

Hvala svima unapred.

Pozdrav

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5

Post od El Laki »

Kakvi su utisci na Lollipopu? Baterija? Kamera?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG Nexus 5

Post od acamatic »

Veruda, pazi obako.
1. Ja mislim da telefon treba biti u mass storage mode kako bi prebacivao stvari sa njega na komp, a ne u MTP meniju. Ako i dalje neće, skini sa marketa aplikaciju AirDroid, sa njom ćeš moći da prebacuješ mnogo stvari sa kompa na mob i obrnuto i to bez kabla, samo je potrebno da telefon i komp budu na istu wifi mrežu.
2. Ne znam, ja sam to koristio na mojoj N8ici i sve je lepo radilo, na androidu nisam i ne mogu ti nešto više o tome reći..

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Ajde ja da probam da pomognem... Sto se tice povezivanja sa kompom,upali MTP i ugasi USB debugging i trebalo bi da radi.
Sto se tice OTG-a ,ja ga koristim bez ikakvog problema. Fora je sto telefon mora da bude rootovan i kernel mora da podrzava(cini mi se da moze i stock kernel,ali ne drzi me za rec nisam na stocku bio ni minut)

Odgovori