LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG G2

Post od Ledjo »

Samo da javim da je G2 sredjen. Zamenjena mu je maticna. Kupio sam G2 sa polomljenim digitizerom, a ispravnim ekranom za 30e. U servisu za zamenu dao 800din. Videcu da izvucem neku paru za ove delove sto su mi ostali, cenim da cu barem tih 800 da uzmem. Tako da ce cela ova gimnastika kostati oko 30e. Ja sam zadovoljan.

Inace moram da pohvalim ovaj servis iz Kragujevca (znam da je reklama, al ako je pozivino iskustva, valja se podeliti - MgMobil), koji je bas pendantno uradio servis. Na osnovu iskustava koje sam imao, obicno serviseri skroz izgrebu telefon, a moj nema ni najmanjeg traga. Plus su mi moju polu ispravnu maticnu stavili u G2 sa polomljenim digitizerom, bez da sam im rekao i bez ikakave nadoknade.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Ispao mi G2 sa 30cm visine i ekran otisao u paramparcad.Kao da sam ga bacio sa zgrade,tako je izgledao.
Zamena 6600 dinara.Original LG LCD.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: LG G2

Post od ZzHn »

Pozdrav svima, u ponedeljak kupujem polovni g2 , 32 gb verzija , za nekih 40-ak evrica. Telefon mi se bas dopao,a kupujem ga od kolege sa posla, pa se nadam da ce fercerat' jos par godina :)
Ono sto me interesuje i sto bi zamolio posebno clanove koji su aktivni na ovoj temi, da me uputite na provjerenu adresu (bilo koji link , ili link stranice ove teme) na kojoj cu moci vidjeti sve informacije oko update-ovanja na Nougat verziju.
Naravno ako ima jos nekih stvari na koje trebam obratiti paznju.. 8)
Iskreno se zahvaljujem i ujedno izvinjavam ali stvarno od posla nema sanse da stignem da iscitam ovih skoro pa 400 strana topica :roll:
.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: LG G2

Post od ZzHn »

Zaboravih napisati da je u pitanju model 32b , d802.
Pitam najvise jer nisam siguran da li ga mogu slucajno zakljucati ako je ranije bio dekodiran sa neke od domacih mreza (operatera). Iskreno se ne razumijem mnogo u ta brikovanja itd... :oops:
Na netu ima dosta tutorijala kako ga update-ovati ,ali reko bolje da pitam ovdje prvo..
.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G2

Post od Azimuth »

Zaključavanje i brikovanje nije jedno te isto. Zaključavanje je onemogućavanje da se koriste kartice drugih operatera, a brikovanje je onemogućavanje da se koristi telefon iliti postaje cigla/za vitrinu/za kantu.
Dakle, ako ne znaš šta radiš, pre nego što nilo šta i pokušaš, čitaj i uči, pa se tek onda upusti u tu avanturu.
Što se samog telefona tiče, znam da još uvek ima onih koji ga koriste, ali je taj telefon vreme pregazilo još pre par godina..

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: LG G2

Post od ZzHn »

Azimuth, hvala za info o brikovanju. Tako je , nisam upucen , iz tog razloga sam i napisao post ovdje,i naravno da necu da zurim dok se ne obrazujem dovoljno dobro o svemu sto mi treba :).
Doduse tako je bilo i sa mojim Mi4,pa sam sve odradio kako treba i evo ga radi ko zmaj preko godinu dana vec.
Znam da je G2 stariji mob vec,ali se iskreno ne slazem sa tobom da ga je vrijeme totalno pregazilo. Evo i sama tema ima skoro 400 strana i (bez mojih postova) je cesto u vrhu,i to nesto govori zar ne?
Ja nisam lik koji juri high end masine vec dugo,tako da mi ova stara masina prilicno odgovara za moje potrebe,a to su:Dobra baterija, Viber , Skype, YT, GPS, Firefox, mjuza i jos par aplikacija koje stvarno rade odlicno i brzo na njemu,nista ne stuca,a pritom podrzava i Nougat koliko vidim. 8)
E sad , sto se update-a na noviji android tice , naisao sam na Lineage official forum i tutorijal za G2,od A do Š.
Da li je to mozda najsigurnije mjesto da se prate koraci za update?
.

Sehro1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 15. Avg 2015. 13:47
:: LG G2
:: Galaxy S2

Re: LG G2

Post od Sehro1 »

Kako na Lolipopu da ubacim TWRP, pomoću autorec aplikacije neće :(

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Ljudi,G2 me nesto ne slusa,ili se ja sa njim ne ophodim dobro.Doduse,koristim Iphone 7 ali G2 mi je primarni telefon,hocu da mu instaliram opet Cloudy 3.3,odradim sve,root,kitkat bootloader,krene instalacija,stigne do kraja i onda samo se ugasi,zapravo ne ugasi se skroz,vec ekran onako svetli jako slabo.
I onda moram u download mode pa preko kdz da flesujem sve ispocetka na stock.Toliko sam se iznervirao da je zamalo leteo u zid.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG G2

Post od bestboy »

Види на xda неки други ром, имао је добар Г5 порт, не сећам му се имена...пробај њега да инсталираш пре него што га олупаш. :D
Слобода или смрт

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Meni je vazno samo da mogu fix za kameru da mu instaliram.To ne moze samo rutovanjem da se odradi na stock romu?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

dejaxy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Pon, 25. Avg 2014. 22:05
:: Lg G2

Re: LG G2

Post od dejaxy »

Može na stock. Iz twrp-a flesujes advanced driver i posle samo instaliras xcam.apk
https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2548974

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG G2

Post od kopitaneskita »

5 i po meseci je prošlo kako sam prodao svoj g2 32gb i već neko vreme počinjem da osećam da sam možda pogrešio.

jednostavno posle g2 nisam pronašao model koji bi me zadovoljio kompaktnošću i smart funkcijama kakve je imao g2. naravno, nije bio bez mana, čak sam ga i prodao radi nekih od mana, ali ukupno me je više zadovoljavao nego svi mobiteli koje sam imao posle njega.

koja je prava zamena za moj neprežaljeni g2? :)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: LG G2

Post od Drakenzen »

Ne znam sta si imao posle, takodje ne znam ni koliko novca zelis da das za telefon.
Sve ima svoje

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG G2

Post od bestboy »

kopitaneskita napisao:
koja je prava zamena za moj neprežaljeni g2? :)
G6. :D
Слобода или смрт

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G2

Post od Green »

kopitaneskita, LG G6, ako bi i dalje LG. Mada, nije ovo tema za takve stvari. Otvori novu u "Poredjenju".

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G2

Post od Evindzer »

kopitaneskita napisao: koja je prava zamena za moj neprežaljeni g2? :)
Drugi G2. :D

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG G2

Post od kopitaneskita »

da ne odgovaram svima pojedinačno :):

zbog prirode posla, nakon g2 družio sam se sa a5 2017, redmi note 4x, nokia 5, j5 2017... dakle niti jedan flagship. i niti jedan mi nije bio bolji od g2. ali caka je u tome što ni g2 nisam kupio u vreme flagship cene, kupio sam ga godinu i po dana nakon što je izašao i platio ga oko 270 evra.

g6 i dalje drži cenu, tako da jedino u šta bi se mogao ugurati je g5 ili g5se. ali ne znam isplati li se uzimati jedan od ta dva modela. pogotovo što vidim da imaju ozbiljan problem s ghostingom ekrana.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Isti slucaj,Imam Iphone 7 i S8+,ali G2 ne nameravam da prodajem,cak me bolje sluzi od ova dva u nekim situacijama.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: LG G2

Post od marko.jtd »

Koje su to situacije?

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G2

Post od Evindzer »

One u kojima je G2 bolji od IP7 i S8+. ;)

Odgovori