LG optimus L7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Re: LG optimus L7

Post od Miloske83 »

Drugari jel moze pomoc treba mi neki dobar rom za l 7 ako u opste postoji znaci treba mi preporuka od nekoga ko je vec ubacio neki rom na l 7.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Re: LG optimus L7

Post od peky@n93 »

probaj preradjeni rom od samsung s4 ja sam ga dugo vreme koristio.ali po meni l7 je prespor telefon.i jos jedan rom koji se meni pokazao kao dobar je 4.1.2
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG optimus L7

Post od kvaka33 »

Uzeh lepsoj polovini LG L7 II u Telenoru, peti dan otisao na sarvis :)
Udjes u neku aplikaciju recimo Viber pa onda malo neke igrice tipa escape ,onda zalutas u kameru i bum,zakuca se ceo fon
Ostavis bateriju nocu na 70% ujutro na 19%
Juce stigao sa servisa bio tamo 2 dana samo,opalili mu instalaciju softvera i za sada sa istim aplikacijama sve u redu ,baterija kao da je od G2 sjajna
Sad da li je samo softverski problem bio ,pojma nemam po ovome kako sada radi izgleda da jeste
Inace hteo ja njoj uzmem LG9 ili HTC 500 ali ovaj joj se bas dopao a i ne voli velike ekrane ,uz moj paket izasao me 4k dinara ,sto i nije mnogo a njoj super prvi tac telefon ,uziva sada ahahha
Kamera je ok ,radi posao ,nista posebno ali ok
Zvuk preko zvucnika poprilicno los ,ne krci i slicno ali nekako metalan,nisam probao sa slusalicama
Dobro se cuje ,dobar signal,wi fi odlicno radi,kao i njegov brauzer
Igrice dobro gura ,bar ove jednostavnije ,generalno vizualno lep telefon(moj je beli),za normalne korisnike zavrsava posao bez problema ,bar neki moj utisak ,eto to je to za sada
Mozda jos nesto napisem ako uspem da ga nekako otrgnem iz ruke ahahaha

Dodao bih samo da je kompaktan telefon ne krcka i slicno ,naravno zbog ne posedovanja GG dobio je odmah zastitnu foliju i silikonsku masku providnu .Sve u paketu me izaslo 590 dinara
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: LG optimus L7

Post od Nenad-77 »

cudi me da lg L7 ll nema GG staklo jer obican L7 ima GG staklo znam posto ga imam.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Re: LG optimus L7

Post od Motoman »

Da li je svima vama koji imate lg l7 2 stigao update sa knockON-om?

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Re: LG optimus L7

Post od mijko »

Evo ja da odgovorim za mene. Jeste stigao je kod mene, ne mogu da kažem za sve, ali kod mene ga ima. Ali nije nešto odrađeno kako treba. Nadamo se 4.4 i da će tamo konačno sve biti rešeno. L9 II je već krenuo, valjda će i na L7 II uskoro...

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Одг: LG optimus L7

Post od aleksdesert »

znemanja napisao:Definitivno se ne isplati sada kupovati L7 ima poprilicno star hardver. Za taj novac moze da se kupi OT-997 koji je dosta bolji telefon ili za jos koji evro vise tu je i Alcatel Idol koji je takodje odlicna kupovina.
Pa ja nisam primetio da je taj telefon imao dobru recenziju

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

Ljudi,ispala mi je neka kombinacija da zamenim svoj Xperia Arc S za L7 II. :) Sta mislite,koliko dobijam ovom zamenom i da li se isplati uopste? :)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG optimus L7

Post od Coni »

Bolju bateriju, malo bolji hardver, losiju kameru. Koliko je star Arc S a koliko L7 2, koliko doplacujes...? Koji softver imas u Arc S?

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

Arc S je star 2 god i 3 meseca i ima 4.0.4 sistem. A LG je star oko godinu i nesto,ne znam tacno. Ne doplacujem nista. Sto se tice rezolucije same,prikaza filmova,slika visoke rezol,kakav je LG po tom pitanju u odnosu na arc s?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG optimus L7

Post od Coni »

Manje vise isto. Iz mog iskustva, Sony 4.0 radi ocajno. Mada ni l7 2 nije bas brz. Nisam pametan, ja bih zamenio. Neki od tih l7 2 su imali problem sa mikrofonom, prestajao je da radi, dok ga ne restartujes, tako nesto. Raspitaj se i proveri.

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

vazi,hvala ti. pa dobro,po karakteristikama je jaci od arc s-a. :-) bar tako specifikacije kazu.

edit:

negde procitah za L7 2 da ima 4 gb interne memorije,a da je dostupno samo 1.78 gb. zasto to ? i mnogi se zale da im se ta interna mem brzo napuni,a ne znaju cime,sto to ?
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sub, 05. Jul 2014. 02:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikad ne pisi postove jedan za drugim, koristi opciju izmeni.
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Azimuth »

pele90, pa sta mislis gde ce se smestiti rom? Gde budu ti silni fajlovi nego u toj istoj memoriji? :uhuh:

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

da,ali ostalo je 1.78 giga. :-) jel bi pomogao root,da se pobrisu ti neki nepotrebni sistemski fajlovi i prebace na sd karticu ?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Azimuth »

Sistem nikako ne može da bude na kartici, prosto mora da bude u memoriji telefona. Tako je i logično ;)
Možeš ga rutovati i eventualno nešto od tih aplikacija da obrišeš, ali samo ako znaš šta je šta. Ako nešto zezneš, dobićeš držač za papir umesto telefona.
Uputstvo za rutovanje, kako i uz pomoć čega, imaš ovde na forumu :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG optimus L7

Post od Coni »

Nisam bas siguran ali mislim da su sistemske aplikacije i one koje instaliras na razlicitoj particiji, i da brisanjem sistemskih neces dobiti vise prostora za aplikacije koje instaliras. U stvari, kad ga rutujes, preko npr. Titanium backupa obrisi nepotrebne aplikacije (na netu mozes naci sta je obavezno za rad telefona a sta ne, znaci nikako ne brises phone, systemui, framework), a onda mozes preko root explorera (nema ga na play prodavnici, moras ga naci na netu kao .apk i rucno instalirati) u folder system/app ubaciti programe koje zelis, samo posle zadrzis prst na njima kad ih ubacis, pa permisions, i tu cekiras sve, i nakon restarta, imaces te programe kao sistemske i bice ti slobodna ta particija gde on gura programe koje instaliras na klasican nacin. Jedino sto za tako instalirane programe (ubacene u taj folder system/app) ne mozes deinstalirati na konvencionalan nacin vec, pogadjas - preko Titanium backupa. Uh, valjda nije previse konfuzno :) Ja sam tako pobrisao pola Sony sistemskih aplikacija, aplikaciju za poruke, launcher, widgete, facebook, g+... I da, ako ces da brises default launcher (home se zove najverovatnije), pre toga instaliraj neki drugi (Nova je moja preporuka) inace hteti sistem da se podigne, a posle cimanje sa adb komandama...ne treba ti to :)

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

hvala puno. ;-) videcu sta i kako, kad pocnem da se bakcem s tim :-D
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

Imam jedno pitanje. Zamenio sam arc s za LG L7 2 i sad hocu da ga rootujem. Moje pitanje je da li cu i nakon rootovanja dobijati informacije od strane sistema kada mi bude dostupan update softvera?
I jos jedno: Zasto mi ne skida npr igru sa google play-a na sd karticu vec ide na memoriju telefona? Imam na sd kartici oko 3 gb slobodno,a ne mogu da skinem igru od 1.5 gb jer skida na internu memoriju. :( Kako to da podesim?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG optimus L7

Post od Coni »

Odgovor na prvo pitanje je da, a na drugo ne znam. Ali bolje da ti neki vlasnik kaze.

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: LG optimus L7

Post od pele90 »

jel nekome izbacuje poruku "nije dostupno dovoljno memorije " prilikom skidanja aplikacija sa google playa ? meni to prijavljuje iako imam 1.5 gb slobodno. negde sam procitao da se pravi problem ako imam externu sd karticu jer tada android ne koristi celu internu memoriju za smestaj aplikacija vec samo jedan njen deo a drugi deo prepoznaje kao drugu sd karticu. zna li neko kako ovo da resim ?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Odgovori