LG Optimus 4X HD P880

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

Probah malopre update kaze zadnja verzija ,doduse ide to i po zemljama moja je verzija firmwarea 10e
Sto se tice samog telefona meni se izled dopada moj je bele boje ,lepo lezi u ruci ,ne deluje glomazno,vidljivi tragovi prstiju po ekranu samo ,sto je slucaj sa mnogim telefonima
Ne krcka,lepo utegnut, ima neka lajsnica oko mesta gde se puni moze se lako zakaciti kada probas da ubacis punjac a ne udjes pod uglom od 10-20 stepeni odozgo , punjac se ne ubacuje pod pravim uglom sto moze biti problem dok se ne naviknes,nego jednostavno ima neki zleb u koji legne pod odredjenim uglom napisah kojim od prilike i onda sklizne bez veceg napora
Instalirao sam Novu prime,bolja je nego njegov launcher,brzi svakako ,ubacio live wallpaper fresh leaves,ne secka mi ,na Novoj nisam primetio nikakav lag,odlican launcher definitvno i uvek moj prvi izbor,mozda jedina mana sto widgete prikazuje kao u nekome padajucem meniju a ne u prozoru (stvar navike verovatno,dolazim sa S2) njegov launcher prikazuje normalno u prozorima.moguce da ima veze i sa optimizacijom same Nove vezano za LG telefone
Sto se tice ekrana ugao gledanja fantastican,bukvalno odakle god pogledas vidis sve ,na suncu se dobro vidi,boje su dobre malo razlicite u odnosu na samsung,mada i to je stvar navike ,vec i ne primecujem razliku
Nisam ga nesto opterecivao igricama jer ih iskreno ni ne koristim mnogo
Sto se tice interneta leti,nemam reci ja koristim 2 brauzera mozillu i operu ,nikakav problem nisam imao sa otvaranjem klipova itd
Tapatalk odlicno radi ako koga zanima
Slikanje nisam probao kao ni video zapis
Sa baterijom nisam imao nikakav problem drzi kao i slicni modeli ,postoji opcija na njemu kao i nasvim slicniom modelima za ustedu energije ,verovatno produzava rad baterije ,licno ne koristim,tako da ne znam koliko doprinosi produzenju zivota iste
Generalno prvi utisci su mii jako povoljni ,zaista brz telefon,sa odlicnim ekranom,dobrom baterijom, poredim ga sa S2 jer sam njega licno imao a i cenovni rang im je isti skoro ,iako to nema logike, jer je ovaj telefon definitivno bolji izbor od njega u svakom pogledu
Ako vas jos nesto zanima pitajte,verovatno preskocih nesto
dodao bih samo da LG -ijev program LG PS suit preko koga se povezujete na ps,bekapujete podatke ,sinhronizujete i slicno ,je zaista brz i za Kies od Samsunga je majka,veoma brzo ce te ga instalirati i odraditi sve sto treba a da se ne zakoci ,zabaguje i slicno
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od bestboy »

Колико сати издржи батерија са укљученим екраном?
Видех да може нов за ок новац да се купи :-)
Слобода или смрт

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

Moze da izdrzi sigurno 4h sa upaljenim ekranom minimum,kod mene je sve full .Ne koristim nikakakve opcije za cuvanje energije na njemu sto mi bas i nije pametno haha
Moracu se pozabaviti i time malo
Inace izasla je beta verzija JB za njega 20a znaci ocekuje se izlazak finalne verzije jako brzo
Kako sam procitao telefon ce konacno biti otkljucan tj but louder, tako da ce se moci raditi custom romovi ,bice poboljsano trajanje baterije ,kamera i same perfomanse telefona ,mislim da ce tek onda ovaj telefon doci do punog izrazaja sto on sa svojim hardverom i tekako moze
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

http://www.lgblog.de/2013/03/18/android ... l7-und-l9/
Mislim da se polako priblizava update :lol:
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od mrkixxx »

kvaka33, druze, jel si primetio ono sto su pisali po forumima da se vise zagreva nego ostali?
kako ti se cini kamera? jel mozes da je uporedis sa S2?

uopste, mislis da je lg bolja kupovina od S2?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

mrkixxx, ja sam dosao sa S2 T989 znaci sa tegre 2 na LG4X tegra 3,kada igras neku igricu 2-3 sata svaki se telefon zagreje,sto od ruku ,sto od igranja,nije ni ovaj izuzetak ali nista vredno pomena ,znaci klasika,sve normalno,nemas razloga za bilo kakvu zabrinutost
Sto se tice klasicnog koriscenja ,tipa internet,mail,pozivi,sms,tapatalk i slicno ,apsolutno se ne greje niti malo ,ja ga nekada ne gasim po 2h u komadu,totalno normalna temperatura
Kameru sam konacno koristio i sve odlicno,kako ljudi pricaju da ima neki bug ili da je losija od S2,S3 pojma nemam,mozda ima veze sa firmwerom moj je 10e Indijac,ja sam zadovoljan kamerom i ne pravi mi nista losije slike od S2,naravno kada hocu ozbiljnije slikanje nosim foto aparat,nema tog telefona koji ga jos uvek moze zameniti
Mada je definitivno potvrdjeno da ce se par stvari koje mu se ˝zameraju˝ biti sredjene ovim novim updejtom,a najvise mu se zameralo but loader koji nije otkljucan te nisu mogli romovi da se prave,sad ce hvala bogu i to biti reseno ,tako da ocekujem da konacno telefon poleti,sto svojim hardverom i zasluzuje
Kao sto napisah u mom prvom postu vezano za ovaj telefon ,definitivno je bolja kupovina od S2 u svakom pogledu
evo par slika malopre odradjenih ,nikakvo namestanje kamere nije bilo
http://img546.imageshack.us/img546/9195/cam00011e.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/540/cam00017.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/5241/cam00003.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/658/cam00004z.jpg
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od mrkixxx »

kvaka33,
extra su slike. bas sam prijatno iznenadjen.
jel si pratio kolika im je trenutno najniza cena?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

mrkixxx, a čuj u ovoj zemlji nema najniže cene :)
Sve zavisi kako se dogovoriš,uvek bilo i biće
Treba biti uporan ne žuriti ,pratiti oglase redovno i mislim da se može naći po dobroj ceni
Vidim kod preprodavaca je oko 290-300 evra nov,u radnjama ne znam koliko je, ne pratim, niti kupujem telefone u radnjama
Mislim da mi je Nokia N82 bila zadnja koju sam tako kupio a to je bilo baš davno :)
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od stefgm91 »

Pitanje za kvaka33:
Planiram da kupim ovaj telefon u logic shop-u, cena je ova sa sajta, i ima garanciju dve godine, pa da li mi preporucujes tu prodavnicu ili da idem u neku drugu? jer nisam iz bg
i da li da uzmem crni ili beli? ne mogu da se odlucim jos uvek, lepi su mi i jedan i drugi, ali ima li razlike u njima tj u verziji softvera, i da li je npr crni samo za evropsko trziste i tako nesto?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

stefgm91, pozdrav druže

možeš uzeti u logic shopu oni rade sa mts-om tako da je firmwere sigurno za evropsko tržište
Boja telefona nema veze sa tržištem,meni lično je beli lepši,ali o ukusima odavno ne raspravljam ,tako da to ti sam odluči :wink:
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od stefgm91 »

Hvala na odgovoru :)
ipak racunam da mi se isplati preci jedno 150 km i doci u bg da uzmem tu taj sa dve godine garancije, jer ovde kod mene svi daju 6 meseci garancije, a o duzoj nema polemike :/
Meni se beli mnogo svidja, samo se plasim da nije pomalo zenski :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

Mozes naruciti i online ,ne moras.dolaziti u Bg ,ipak su oni ozbiljna firma da bi se plasio da ce te prevariti ,pitaj samo koliko je dostava
A sto se tice bele boje telefona ,ne brigaj brigu ,ne deluje ni malo zenskasto
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od iLuka »

naruci preko http://www.mobilnishop.com Firma je iz SU i salje odmah sutra na adresu. Postarina je samo 200din.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

Skuplji mu je tu,nego u logic shopu
Poslednja izmena od McLaren F1 u Čet, 21. Mar 2013. 01:21, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nema potrebe citirati ceo poslednji post jer se podrazumeva da se na njega nadovezuješ.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od iLuka »

ok nisam ni mislio na cenu, nisam ni video posto je ali su sigurica za slanje ako je to problem :)

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od stefgm91 »

Hvala na odgovorima, uzecu u logic shop-u. Jedini razlog zbog koga cu doci u bg je taj sto ni ja ne mogu da odlucim koju boju da uzmem, na slikama mi se svidjaju i crni i beli :)

Generalno, gledam sto bolji nov telefon da uzmem do nekih 300 ili 320 € najvise (i mislim da bolji izbor od 4x za te pare nema?? ), imam xperiu p, i zadovoljan sam ali hocu ipak jaci telefon i veci ekran, jer nekad kad otvorim excel ili power point prezentaciju bude malo 4 inca, a isto tako me nervira kada ponekad secka otvaranje sajtova zato sto ima puno flash animacija, nadam se da nece biti tog seckanja na 4x :)

Jos jednom hvala na odgovorima

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od cvoruga »

stefgm91, ja imam beli L7 :oops: , neuporedivo je lepši od crnog.

4X je zver, čestitam na izboru :D

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od stefgm91 »

Hvala, ja sam se dvoumio izmedju l9 i 4x, mada nije mi bitna toliko razlika u ceni, nego sam rad telefona, funkcije, kamera i multi tasking, i zato sam se odlucio za 4x, a nadam se da ce raditi ok bar dve godine :)
A beli mi nekako deluje vise elegantan nego crni, i vec sam 90% se odlucio za beli :) samo jos kad bi imao neki providan silikon za njega, da ne pokvari izgled :?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od kvaka33 »

Ja i drzim na njemu providni silikonac ,imas preko oglasa da ga kupis za 400-500 dinara
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 4X HD P880

Post od stefgm91 »

Jos nekoliko pitanja za kvaka33 i ostale koji imaju ovo cudo, videh sinoc na testovima da mu zameraju na kavlitetu zvuka, kako na zvucniku tako i na izlazu za slusalice. pa interesuje me da li je to stvarno toliko lose koliko pricaju, ili je to ona fora kao sto pricaju i za alfa romeo da je krs a auto bruka :D
Jer uvece slusam muziku preko slusalica, a koristim ih i za skype preko mobilnog, i bitan mi je kvalitet zvuka, i trenutno to je jedina stvar koja me buni oko ovog telefona i odvraca od kupovine, ali vrlo malo odvraca :)

Odgovori