LG KS20

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Prlecar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 08. Mar 2007. 11:08

Post od Prlecar »

[quote="dimi89"][/quote]
Pa zar menjanjem maske ne menjam kompletan oklop na telefonu i samim tim plastika preko touchscreen-a ce biti nova.Jurio sam juce masku ali je mnogo tesko naci tako da ako zna gde ima bio bih mu zahvalan.Danas cu da uzmem displex pastu za poliranje ekrana pa me interesuje kakva su iskustva sa tom pastom sto se tice touchscreen telefona,posto na forumima slabo pise o tome.
A sto se tice HTC rom juce sam odradio hard reset tako da sam ga ubio jer je telefon bio previse spor.Nije bio nista narocito,mnogo stvari je neupotrebljivo(klik na mnoge tabove ne reaguje na sve funkcije-u galeriji i sl.),jedino je tab sa vremenskom prognozom extra odradjen.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pa vidis nije bas tako sto se tice menjanja maske.Imas na you tubeu kako se rasklapa pa ces da vidis na sta mislim.Sto se tice duplex paste ja sam pricao sa nekim forumasima o tome i sa jos nekim mojim drugovima da li vredi to kupovati i kako funkcionise.Koliko sam razumeo duplex pasta izravnjuje povrsinu i polira...sad razliciti ljudi su razlicito zadovoljni jer neki kazu da nije nista posebno pomoglo dok neki kazu da su koliko-toliko zadovoljni. 8)

P.S. Pa preporucio bih onda da ga flesujes kiss4 Rom-om ili Oficialnim Romom jos bolje. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Prlecar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 08. Mar 2007. 11:08

Post od Prlecar »

Pa trazio sam ali nesto bezuspesno,posalji link ako imas.A duplex cu da uzmem danas pa sta mi Bog da.Volim da cuvam telefone i retko kupujem polovne ali mi je ovo iskocilo kao povoljna varijanta posto sam ga menjao za W910 bez doplate.U super je stanju ali ta velika ogrebotina po sredini mi upada u oci non stop.Kad vec pricam o njemu posle gomile symbiana koje sam koristio(6630,N73,W950,N95,E71) ovo je potpuno nova prica.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

SDHC patch !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344338 ovo je freeware pa shodno tome ne krsim pravila foruma. Pre nego to instalirate ili pokusate: Ja ne odgovara nizakakve probleme nastale na vasem aparatu koriscenjem ovog programa i sve ovo radite iskljucivo na vasu odgovornost! E sad objasnjenje. Ovo je SDHC petch koji omogucava da koristite kartice vece od predvidjenih 2 GB-a na vasem aparatu.Vecini ks20 aparata ovo radi (mozete da procitate u komentarima ispod posta na doticnoj strani) ali ima i onih kojima ne radi.Licno nisam stigo da isprobam ovaj petch ali cim budem u mogucnosti probacu i recicu vam da li radi na mom aparatu ili ne.pozz

P.S. obavezno napisite vase komentare. 8)
P.P.S. istestirao sam ovaj petch i radi sa karticom od 8 GB-a super .....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Eto ja mnogo volim da cackam oko registara baze(iako sam pre zadnjeg hard reseta reko da necu :) i proggoglao sam neke stvari koje su se pokazale kao veoma korisne...Napomena sve sto radite radite na SOPSTVENU odgovornost.Ja NEODGOVARAM nizakakvu stetu nastalu primenom ovog uputstva.Sve sto je u ovom postu napisano sam licno isprobao na mojoj Coroni ali ne garantujem da ce imati istih efekata i na vasoj. Zapravo radi se o tome da ubrzate vasu masinu i pritome dobijete i nesto ekstra memorije.. Pa da krenemo (napomena tutorial je na engleskom i zahteva osnovno poznavanje doticnog jezika ako ne znate ili niste sigurni koja rec sta znaci ne petljaljte!):

1.turn off simkit.those people who use 2 number in one sim card cannot use it.
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\7B58F1D9...\INPROCSERVER32 \SIMTKIT.DLL
change to NOSIMTKIT.DLL
2.turn of video call:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SECURITY\PHONE\SKIN\ENABLED=0;EXT=PHONEEXT.DLL
3.speed up the system:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\LI MIT=206696
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\STORAGEMANAGER\FATS\CACH ESIZE=4096;ENABLECAHCE=6
If you use a multi-simcard adaptor (simore for example), don't change the simkit.dll value (1st tweak). It's used to switch from on sim card to the other.
P.S.Sva zasluga za ovo ide ljudima sa xda-foruma ja samo prenosim njihovo znanje i trud.
P.P.S. Primoran sam da postujem za redom jer pokusavam koliko-toliko da doprinesem ovoj temi i nadam se da ce moderatori imati razumevanja.Unapred hvala. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Hteo bih da kupim ovaj telefon, ali me zanima da li je osetljiv na udarce itd... Pa me zanima sta bi se dogodilo kada bi voda pala na ekran, i kada bi telefon pao ?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ne razumem pitanje.Proizvodjac nije dao specifikaciju da je otporan na udarce i na vodu.Moze da ti padne 100 puta i da mu se nista ne desi moze da ti padne jednom i da ga sj.. totalno.Sto se tice vode ako si mislio da li je TS propusta vodu odgovor je da ne propusta.Sipas malo vode na TS i ona stoji tu znaci ne prolazi kroz njega. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Hvala na odg. Samo jos nesto.. :)) Telefon bih drzao u fotroli, da li je fotrola velika? Da li moram da budem bas nezan sa ovim fonom? (Sry za ova pitanja.. :P )

Tipkaros
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 14. Sep 2006. 00:18

Post od Tipkaros »

@dimi89: vidim da imas instaliran WM 6.0 pa me interesuje jel je to zato sto mislis da bi 6.1 ili 6.5 radili sporije i/ili jednostavno nema neke razlike i potrebe za upgrade-om?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Tipkaros. Ja sam moj ROM promenio na 6.1 samo nisma promenio to u potpisu.Ovaj rom sto trenutnom imam u teleofnu 6.1 professional(ROM je inace cooked) je po meni(koliko sam mogo da primetim do sada) stabilniji nego onaj koji je bio fabricki ubacen.Mislim da brzina i performanse samog telefona zavise od samog ROM-a koji se ubacuje u telefon.Ja sam imao prilike da probam i 6.5 ali ROM nije bio dobro cooked pa je bagovao dosta.

Jovann sto se tice nosenja telefon u futroli malo je glomazniji ali to toliko i ne utice.Ja moj teleofn nosim malo u futroli malo ovako i ne primecijuem neku veliku razliku.A sto se tice neznosti sa teleofnom mislim da se ovaj model ne razlikuje nista vise od uobicajenih modela telefona. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

zarin1977
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2009. 21:29

Post od zarin1977 »

za dimi 89
posalo sam ti mail u vezi pomoci oko zamene ROM-a
ako ti nije problem, probaj da mi odgovoris

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Naravno da mi nije problem.Vec sam odgovorio. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Video sam ranije neke postove sa imenima dodataka za vece tastature, bolje alarme itd. Al' sada nmg da ih nadjem.. Moze neko da mi da linkove ili imena tih.. dodataka? .. Koje su najvazniji / najosnovniji programi za ovaj fon koje bih trebao odmah da instaliram? Hvala unapred. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jovvan, imas lepljivu temu o Windows Mobile aplikacijama na kaficu: viewtopic.php?t=14779. Linkove mozes dobiti samo prema besplatnom softveru i zvanicnim sajtovima proizvodjaca. Sve drugo (linkovi ka warez-u i warez sajtovima) se moze smatrati piraterijom pa nije dozvoljeno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

tomas.hokenberi, Hvala. Znam za tu temu, veoma je korisna, i dosta dobrih pograma sam skinuo. Ne mogu da nadjem programe za tastaturu :/

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

U sledećoj temi smo Dimi i ja raspravili o virtuelnim tastaturama što je i meni predstavljalo problem, pogledaj pri dnu strane i nadam se da ćeš naći rešenje :

viewtopic.php?t=18250&start=20
Nokia Lumia 630

kyubic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 05. Jul 2009. 13:02

Post od kyubic »

Kao prvo pozdrav svim forumasima.Imam ovaj fon vec 3 mesea i prezadovoljan sam sa njim,medjutim javio mi se jedan problem.Prilikom ukljucivanja telefona,fon ne moze da nadje mrezu (no service) a telefon normalno prima i salje pozive,kada stisnem phone off pa phone on onda se mreza normalno pojavi.i po neki put zna da mi prekine razgovor.Moram da napomenem da sam dosta aplikacija instalirao i razinstalirao sa fona pa ne znam da li moram da uradim hard reset ili neko zna kako da otklonim smetnju "rucno",mada nisam za ovo prvo jer mi fon radi ekstra a i nisam nikada to radio,pa bih vas molio za pomoc (posebno dimi89-ja zato sto ima ovaj fon i na njemu je koliko vidim magistriro) unapred hvala!!!! :roll:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kyubic, probaj da iskljucis podrsku za 3G mreze. Verovatnije je problem sa 3G-om nego sa nekom aplikacijom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Magistatura ce jos da priceka.99% je neki program sredio odesavanja za mrezu i sad ima problema da je njadje.Najbolja preporuka bi bila da odradis hard reset.Hard reset ce ti vratiti telefon kao u trenutku ubacivanja njegovog roma.Tako da nece telelefon da se uspori ako uradis hard reset.Mozes i da pokusas SK Toolsom da sredis mobb ali mislim da je lakse i brze hard reset. 8)

P.S. Tehno maniac mislim da nije problem 3G jer meni radi bez problema ai on je reko da mu trazi mrezu a ne da mu je slab signal.I dalje sam za hard reset soluciju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kyubic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 05. Jul 2009. 13:02

Post od kyubic »

Hvala vam na brzom odgovoru.Iskljucio sam 3g ali mi i dalje ukljucuje kao da trazi mrezu(pojave se dve strelice kao kad je ukljucen active sunc.)Pokusao sam i sa sk toolsom ali ne vredi.Ako uradim hard reset da li treba da instaliram rom ili sve ostaje kao kad sam kupio fon posto je bio i office instaliran.Iskreno bezim od hard reseta jer ga za fon ne znam(komp nije problem)Dimi89 ako mora hard reset jer moze link za rom sto ti imas 6.1(ako smatras da je bolji od fabrickog) i upustvo neko za instalaciju jer si ti to radio vec nekoliko puta bez problema.

p.s Googlao sam i sve sam procitao ali..........tebi verujem!!! moze na P.M
Unapred hvala :roll:
Poslednja izmena od kyubic u Ned, 05. Jul 2009. 18:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori