LG G4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bender_007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 350
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 09:48
:: LG G2

Re: LG G4

Post od bender_007 »

Probao sam g4 od kolege sto je recenziju pravio i odlican je. E sad, odlican je i g2. Vjerujem da je i g3 odlican. Da odlucim koji je "meni bolji"morao bi sve na 7 dana barem drzati. Ali koza na njemu je meni barem definitivno zakon iako nisam fan takvih stvari, kamera extra. Meni osobno vise bolje lezi u ruci nego s6. Znaci nekome ce naravno biti obrnuto ali ujedno gledam i na development. Sljedeci uredjaj na kojeg se prebacim ce biti moj na 1-2-3 god i na njega planiram preseliti development appova i support pa mi je bitno sve.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

El Laki napisao:@1808 mislim da za G4 kažu da čak nije puna rezolucija, tj da nije tačno 720p već nešto manja rezolucija.
Puna rezolucija.

https://www.youtube.com/watch?v=nsU7HvSIwtY

Inace,ko hoce kvalitetan slow motion,zna se kako se radi.UHD rezolucija i Vegas ;) Ostalo je smesno,izuzev Ip6

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od vojkan85 »

Jel se meni ovo cini ili su pixeli vidno primetni na snimku?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od znemanja »

I meni se čini da se vide piksele, izgleda da slow motion nije tako dobro odrađen kao kod iP, odlično je Apple tu opciju implementirao. Kada nađem vremena moraću malo da se poigram sa Sony Vegas da vidim kakav slow motion snimak može preko tog programa da se napravi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od vojkan85 »

Ja zapazih, ali reko da proverim sa vama, jer je bas vidljivo. Narocito na ovoj deci se vide bas bas.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

vojkan85, znemanja, nesto mi tu nije jasno :unsure: Ako uporedim ovaj slow motion sa G3-jkom,G3 ima bar za dve lestvice bolji. Ali videcemo to za mesec-dva.
znemanja, Vegas je cudo. Ima i drugih programa. Evo ti primer gde je radjen preko Magix Videa. Trebali su da naprave UHD snimak,pa da ga 'obrade' :) Mada i u 720p rezoluciji je sasvim dobro.

https://www.youtube.com/watch?v=JY_ktL6Q6Ps

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od znemanja »

kutijagreha ovaj snimak izgleda ok. Vegas sam pomenuo jer je stvarno moćan program i kao nešto malo znam da radim u njemu, pa moram videti kakav slow motion snimak može u njemu da se napravi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od vojkan85 »

Nista bez Adobe Premier Pro, tamo ko zna da radi, moze cuda da napravi ;).

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

Evo fhd snimak sa GoPro Studio
Inace mogao je on ovo jos vise da 'pegla',jos vise uspori snimak,ali dobro ;)

https://www.youtube.com/watch?v=v5-v30Pkyes

Ima jos x takvih primera. Ali jedno je sigurno,Ip6 bez ikakve obrade ima najbolji slow motion :wink:

Inace u Vegas ako se obradi UHD,izgleda bas mocno.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: LG G4

Post od vojkan85 »

Moram sada da napravim jedan sa N4 pa da okacim ;). Ne moze jabuka protiv mene :D.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

Ovo je vec profi uradjeno :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ry-l1Q04ePk

PS. Ne trazite savrseno,vec ga sami svojom pojavom usavrsite :lol:

bender_007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 350
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 09:48
:: LG G2

Re: LG G4

Post od bender_007 »

Haha ovo je zakon

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG G4

Post od Fox »

Fox napisao:vojkan85, moj licni utisak je da su trebali da 'sidju sa cenom' za najmanje jos 50e, a neka cena koja sa namece kao najrealnija, za 'plasticni' 550e odnosno 'kozni' - 600e.
To su inace i bile cene po kojima je u pocetku prodavan G3 (2 i 3GB), sad da li je ovo ispravna odluka - videcemo.

P.S. Ono sto je meni licno najcudnije je da su poslednjih godina svi proizvodjaci 'prozivali' Apple zbog njihove cenovne politike, a onda su HTC, Motorola, Samsung i na moje veliko iznenadjenje LG dosli na isti ako ne i visi nivo (pricam o ceni).
Evo, posle samo 2 meseca (tacnije telefon se nalazi u prodaji od 30.05.), dosli su na ono sto su trebali od samog pocetka da urade po pitanju cena.

Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

Joca-Samsung napisao:Nisam imao tih problema za sada sve radi kako treba.
Da sada i ja baš gledam, kod G4 je 5.1 a kod Samsunga je to 5.1.1, to je to. :)
Navodno preskacu 5.1.1 jer sve sljaka kako treba. Okrenuti su vise ka android m sistemu,da to ispeglaju od samog starta kako treba. Mada,juce je bio sitan update za G4. Navodno jos fluidnije radi :wink:
Kod nasih komsija je bas aktivan G4. Preko 20 clana poseduje isti

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

Malo pre se igrao dobrih pola sata sa G4. Mogu reci da me izgled nije previse odusevio. Najvise zbog prednjeg dela. Veci utisak za mene je ostavio S6. Zaista premium izgled. Odlicno je takodje S6 optimizovan,ali G4 je bar za 10% brzi. Novi UI zaista izgleda lepo. Ekran je dosta svetliji,citljiviji od G3. Ovakav panel su trebali u G3 da stave. Zaista mocno izgleda. Koza deluje zaista lepo,i otmeno. Crna boja je bila u pitanju.
Kamera na G4 je brutalna,prednja takodje. Kroz manual mod S6 nema sta da trazi. U automatskom rezimu je pola,pola.
Ono sto me je odusevilo kod G4 je ta zakrivljenost. Telefon moze slobodno da se stavi na ravnu povrsinu,socivo kamere nema sanse da se ogrebe. Zasticeno je bas zbog te zakrivljenosto na sredini. U pakovanju dolaze dve maskice (odlicno resenje)
Posle G2 i G3 ovo ce biti telefon koji cu nositi bez silikona. Neka se ogrebe koza,neka krene da puca,neka menja boju,imam drugi poklopac koji ce posluziti radi dalje prodaje :-)
Za pola sata sot-a otislo je 10% baterije,od toga camera deamon 10 minuta. Baterija mozda za 10% bolja od G3. Mada,treba tu proci par ciklusa punjenja da bi se stekao pravi utisak.
Sve u svemu,i vise nego zadovoljan ;-)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G4

Post od iKe »

Ja bih voleo da je G4 veličine G2-ke, da napred izgleda kao G3, a ovo ostalo da je kao što su i napravili.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4

Post od El Laki »

G3 mi je s prednje strane definitivno najlepši Lg u zadnje 2 godine. Na G4 su mi previše debele lajsne oko displeja, tzv bezeli. Ali razumljivo jer je ipak ista dijagonala displeja a veče kućište. No, nije ništa glomazniji G4 rekao bih, jer su dobar posao uradili sa zajrivljenošću koja doprinosi kompaktnosti i lakoći korišćenja jednom rukom.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G4

Post od kutijagreha »

G3 s prednje strane izgleda mnogo bolje. Pozadi je G4 lepsi :-) G4 i G3 iste velicine,bas sam uporedio. Zakrivljenost je bombona. Konacno mogu da spustim telefon na sto,i da ne razmisljam oko sociva kamere da li ce se ogrebati ;-)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G4

Post od iKe »

Pa ja sam to i napisao, samo mislim da G2 ima još manje ivice oko ekrana, mada sam mislio da vrate i i veličinu ekrana na 5.2 inča.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4

Post od El Laki »

iKe napisao: samo mislim da G2 ima još manje ivice oko ekrana
Slažem se, i meni G2 odaje takav utisak, ali pre svega levo i desno od displeja, te ivice deluju tanje.

Odgovori