LG G3

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

Molim bolje upucene korisnike za malu pomoc:

1. Postoji li nacin da u porukama povecam font slova (dosta su sitna - naravno za mene), ne font slova u sistemskim podesavanjima nego samo u porukama ranije sam to na nekim modelima imao ali ovde to ne vidim i


2. Na samom mobilnom mi kaze da koristim zadnju verziju OS a kad proverim na PC Sitie izbaci mi poruku da koristim V10i, koja mi i jeste na telefonu i kao da ima novija verzija ali opet tu istu nudi V10i. Pustim ga da odradi azuriranje i opet je ta ista verzija na mobu i opet mi PC suit isto prijavljuje - radio sam i factori reset i opet isto

Hvala-

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G3

Post od dachakragujevac80 »

Za ovo pod br.1: ne postoji posebna samo za poruke,već samo za ceo sistem
Pod 2: poslednja verzija je V10H,ne bi znao šta da ti kažem! Jel ti tel skinut sa neke mreže,na nekoj mreži ili original od ovlašćenog distributera?

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG G3

Post od Chobby88 »

Slobo G3, Probaj sa dugmicima za pojacavanje zvuka da povecas slova u porukama ili pinch to zoom.
Za ovo pod 2,uradi apdejt ako ti nudi preko pc suite,jer cesto prijavi tu apdejt a ota kasni pa te to buni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3

Post od El Laki »

Baš kao što Chobby reče, poruke, imenik i tako neke app, na novijim LG modelima imaju opciju za veličinu slova preko volume tastera ili ptz. Verujem da je i na najnovijem modelu tako.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG G3

Post od mazzy »

Na g2 velicinu slova u porukama povecavas na nacin isto kao sto zumiras slike . Znaci sa dva prsta prema unutra tj. vani .

U samsunga se to radi na Volume tipkama :P

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G3

Post od dachakragujevac80 »

mazzy, Hahaha,da ti ne napisa ovaj post,ja to jos uvek ne bi znao! :D
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 20:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citirš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG G3

Post od mazzy »

dachakragujevac80, To neka ironija?
Momak iznad je pitao...ja samo odgovorio
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 20:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citirš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G3

Post od dachakragujevac80 »

mazzy, Ne bre brate,nego ozbiljno,i ja sam pokusavao sa volume tipkama i mislio sam da ne moze,a onda si ti napisao post...Jebi ga,sta ces,ipak sam bio Samsungista do skoro! :D

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G3

Post od zoreli »

Install Fonts on Android via AROMA with FontFly (150+ Fonts)


Link: http://www.droidviews.com/install-fonts ... h-fontfly/

Roboto Bold izgleda odlično kad se instalira , ja sam ga koristio na G2 .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

dachakragujevac80 napisao:Za ovo pod br.1: ne postoji posebna samo za poruke,već samo za ceo sistem
Pod 2: poslednja verzija je V10H,ne bi znao šta da ti kažem! Jel ti tel skinut sa neke mreže,na nekoj mreži ili original od ovlašćenog distributera?
Ne nije sa mreze org sim fre fabricki uzet kod logicsopa u Balkanskoj, ja prvi skinuo stik sa klutije, znaci imam verzijku OS v10i i pc suit kaze da ima nadogradnje ali isto mi tu ponudi, pustim ga odradi i opet mi ostane ta ista verzija i nakon proivere mi to isto kaze da imam v10i da ima za nadogradnju ta ista v10i i sve u krug a na proveri preko maba kaze da imam zadnju verziju os.

Z velicinu slova u porukama jeste sa dva prsta povlacenje unutra i vani - svaka cast iskustvo je iskustvo

Hvala

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G3

Post od zoreli »

How to Fix Lag on LG G3 without Root

Link: http://www.droidviews.com/how-to-fix-la ... hout-root/
16 godina na forumu MOBILNISVET

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

zoreli, Gledao sam ovo ali koliko sam razumeo ovaj lag se odnosi na poboljsanje brzine rada uredjaja.

Kada konektujem mob na pc suite i proverim nadogradnju izbaci mi ovu poruku:

- Dostupna je nadogradnja na najnoviju verziju softwera
- Nadogradite sada?
* Trenutna verzija: VD85510I
* najnovija verzija: V10I

Klikne na (DA) on odradi sve najpre prevuce novi softwer onda ga instalira u mob, mob se u medjuvremenu nekoliko puta restartuje i kaze da je uradjeno.

Kada nakon toga opet na PC suit pustim pretragu izbaci mi istu ovu poruku koju sam napisao napred i sve tako u krug.

Na telefonu mi i pre i posle nadogradnje stoji: Verzija softwera V10i-SEA-XX, sto znaci da on tom nadogradnjom nista ne promeni a mislim da je ista verzija koju mi PC suit i nudi, ali ipak prijavljuje da ima nova za nadogradjnju.

Imao sam razne telefone ali na ovakav slucaj do sada nisam nailazio-
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 20:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citirš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3

Post od El Laki »

Kakva je situacija što se tiče pregrevanja i baterije? Dosta sam čitao da su se ljudi žalili na te dve stavke. Lepo mu je pala cena na kp, bar ovom 16gb modelu, pa da znam da li da ga imam u planu u skorije vreme.

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

El Laki, Pre ovog imao sam g2 od 32 gb, nikada se nije ni malo grejao, dok ovaj oce to da uradi mada je igrice ne igram, sto se tice baterije neznatno malo krace traje od g2, ostalo nisam mogao da primetim neke bas tolike spektakularne promene i prednosti u onosi na g2 osim promenjljive baterije i slota za memorijsku karticu.



Ubacio sam iGO i sada kad udjem u galeriji slika puna mi je nekih glupih slika iz foldera igo (mesecinem, sunca i dr). Kako da to odradim da mi te igove slike koje on koristi za svoj rad ne zvrje tamo u galeriji lika bez da se mlatim ono sa skrivanjem foldera i slika.
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 20:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citirš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G3

Post od dachakragujevac80 »

Slobo G3 napisao:Ubacio sam iGO i sada kad udjem u galeriji slika puna mi je nekih glupih slika iz foldera igo (mesecinem, sunca i dr). Kako da to odradim da mi te igove slike koje on koristi za svoj rad ne zvrje tamo u galeriji lika bez da se mlatim ono sa skrivanjem foldera i slika.
To sam i ja imao dok sam koristio Note 2,ali nisam smeo da ih obrisem da ne bi poremetio nesto na navigaciji! :D A kazi mi jel rezolucija za njega ili neka manja?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3

Post od El Laki »

Slobo u nekim sistemskim galerijama imaš opciju hide i tako sakriješ slike ili foldere koje ne želiš da drugi vide. Ovako na prvu loptu sam se setio galerije sa marketa, QuickPic, besplatna je, mala, brza i ima tu opciju koja ti treba.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG G3

Post od mazzy »

Ja na g2 imam opciju Hide. Drzis duze prst na folderu i izaberes HIDE.... valjda bi trebao i ti imati...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3

Post od El Laki »

Pa da, neki to imaju fabrički, ali i da nema, nije strašno, jer postoji brdo rešenja

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

dachakragujevac80 napisao: A kazi mi jel rezolucija za njega ili neka manja?
rezolucija je OK

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G3

Post od dachakragujevac80 »

Nikako da pitam: jel postoji mogucnost da se u fabrickom kalendaru vide dogadjaji sa fejsbuka (tipa rodjendani i sl),korisna je stvar,a ja jos uvek nisam nasao nacin da ih prikazem! Koliko vidim postoji samo mogucnost sinhronizacije sa google nalogom! Recimo imenik moze da se sinhronizuje i sa ostalim nalozima!

Odgovori