LG GT540 Optimus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Posle par dana koriscenja mogu da kazem sledece u vezi ovog tel.i samog androida(prvi mi je).Brz je,lep na oko,dosta f-ja,mogucnosti,aplikacija,lakse je neke stvari raditi nego na symbian.Ali nazalost ono sto ubija android je baterija:1dan mi traje i to samo koristim pozive i poruke(30 i manje na dan por.)znaci uzas i katastrofa.Na svaki moj nokia fon drzala je duze nego dan,razocaran sam time jer nisam neki zaludjenik u sve one igrice i aplikacije nego fon mi treba za sms i pozive ocigledno android ne zna sta je to(bez uvrede).Verzija mi je 2.1.ubacio sam samo par apl.zbog memorijske,kalendar i kuckanje sms-ova je na nisko nivou tu opet dobija symb.mada navikao sam se na kuckanje sms.Toliko za sada

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

Stefi90, pogledaj ako vec nisi, u podesavanjima za wireless ces pronaci Mobile network, tu ukljuci use 2G only (3G mreza jako puno trosi baterije,a jos gradovi nisu u celosti pokriveni pa cesto imas skokove sa 2G na 3G sto crpi bateriju jos jace),
- takodje negde u podesavanjima pronadji Background data i to iskljuci,
- i jos mozes da smanjis osvetljenje na npr 40% ( mnogi koriste na 100% iako za tim realno nema potrebe u zatvorenom prostoru,a kad izadjes napolje ako ti je bled ekran pojacas osvetljenje),
- ako nemas wireless kuci iskljuci ga,ako imas u podesavanjima namesti na sleep kad se ekran ugasi
- proveri jesu ti iskljuceni gps i bluetooth (nema potrebe da budu stalno upaljeni
meni sa ovim baterija traje puna 2 dana i jos malo pretekne. :)


PS
Jel moze meni neko da pomogne, od kako sam presao na zanju verziju 2.3.7 (tzv swiftdroid ASIS rom) desava mi se da se prekine WiFi konekcija ali ne u celosti. Telefon vidi moj ruter i konektovan je na njega ali jednostavno nema protoka (nece da da pozeleni ikonica za jacinu signala,vec ostane bela i u settingsu pise connected).Da bi proradio wifi moram da restartujem telefon i onda opet par dana radi kako treba pa opet prekine. Na xda niko ne prijavljuje slican problem, inace sve ostalo radi savrseno

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Motoe770-ma kakvi 40,stavio na 30,sve zivo sam iskljucio znaci sve,jos fali samo da stavim na profil avion:)hahah,znaci sve mi je isklj.ali sta vredi

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

stefi90, Телефон са таквим сетовањима држи три дана, батерију највише црпи 3Г, интернет и игре. Ако то не користиш траје три дана, мени је вајрлес константно укључен, 2Г и ГПРС да би апдејтовала прогноза и држи батерија скоро два дана, осветљење смањено :wink:

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

jedino sto mi jos pada napamet da imas nekakvu nekvalitetnu aplikaciju (ili jos gore vise njih). Take aplikacije koju su lose napisane se razbacuju sa resursima (previse mamorije, srcu bateriju, ne daju da telefon udje sleep rezim, ili rade precesto partial wake), instaliraj (ako nisi) neki task manager i pogledaj sta to radi u pozadini (mnoge aplikacije se ne ugase kad izadjes iz njih vec se minimizuju) pa poubijaj sto ne treba

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Advanced task killer,bejeweled,picsay pro,tetris,contact widgets,android comic reader,to je sve sto imam instalirano.2G mi je ukjucen,ne vibrira,igre i ne koristim nesto posebno,jer mi fon treba za sms i pozive.Net mi stalno iskljucen.

mikkica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2011. 10:12

Post od mikkica »

treba mi pomoc.uzeo sam pre neki da lg 540 polovan ali bez navigacije u njemu.vidim da je fon rootovan i verzija androida je 2.3.5
problem je sto ne mogu da ubacim navigaciju igo.igo folder iskopiram na sd karticu kao apk fajl.kad ga startujem da instalira on krene lepo ali na kraju pise umesto aplikacija je instalirana,aplikacija nije instalirana.pokusao sam sa vise verzija igo ali uvek je isto.moze li neko da mi pomogne!!!!!!!
mikkica@softhome.net

gordi014
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2005. 15:07
:: LG Optimus 4X HD
:: Samsung SGH-U700
Kontakt:

Post od gordi014 »

Proveri da li ti kao naziv tog foldera piše iGO, znači ne igo, IGO ili IGo, mora biti baš iGO !!!

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

@ Stefi 90
Uradi jedan master reset. Meni baterija drzi po 4-5 dana u standby modu. Dnevno 1-2 poziva i par poruka, sa svim iskljucenim naravno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

Pozz svima

Mob je kupljen preko MTS-a a ja sam ga dobio na poklon pa rekoh da ga malo nabudžim.Verzija firmvera je 2.1-update1,verzija softvera iz 07.01.2011(tako piše na samom fonu).LG PCsuite mi prijavljuje da je softver ažuriran,tj da nema novije verzije.

1)Postoji li novija verzija Androida za ovaj fon?Kako se instalira?

2)Kako se instalira navigacija i koja?

3)Mogu li teme da se instaliraju?

Imam još pitanja,ali ova su za početak.Znam da sve ovo ima na forumu ali sve je razbacano na 100 strana,nemoj da se ljutite što pitam,lakše ću da se snađem kad mi je sve napisano na jednom mestu

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Званично нема новије верзије, незванично имаш овде упутство на српском:
Линк

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Prodao sam pre par nedelja gt540,kupio n97 mini polovan.Da kazem par stvari o androidu to jest ovom modelu:zalosna baterija(dan i po izdrzi),za poruke treba se navici,kamera onako,os sam nije los brz je,sve da bude na dohvat ruke to mi se svidja i to sto moze koliko hoces aplikacija da inst..Strah me je da se vratim na os android jer kao da ne mogu da se naviknem na njega(pokusavao sam),nekako sve mi je novo i teze ne mogu da opisem...Ostacu na symbian sto duze pa kad padne cena nekih androida eto mene opet,nadam se uspesnije.poz.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

stefi90, Није то толико до ГТ540 колико до Андроида који је очајан, почевши од система графичке обраде, преко сервиса које не можеш да контролишеш па до њихове дозволе да произвођачи стављају хардвер који је испод минимума за тај систем... На жалост, Андроид је тренутно један од најбољих ОС-а на тржишту ако не и најбољи :cry:
Ако ниси захтеван корисник држи се неког другог ОС-а, ја се размишљам да побегнем на Виндовс али је он пун ограничења која мене иритирају, иОС као Виндовс + скуп, Бада бледа копија Андрида, Симба мртав ОС :wacko:

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Android sam nije los,jedino baterija unistava je i sama komplikovanost,badu nisam probao mada sam cuo da je na tim telefonima baterija vrh.Simbian jeste mrtav ali je i on stabilan za mene jer mi ne treba tv,komp.nego mobilni:pozivi,poruke,slike,zika,igrice neke,sve u granicama i sve normalno.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

stefi90 napisao:jer mi ne treba tv,komp.nego mobilni:pozivi,poruke,slike,zika,igrice neke,sve u granicama i sve normalno.
U ovom slučaju bi ti trebao da kupiš neki dumb telefon i da lepo imaš bateriju od nedelju dana :P
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

android komplikovan? sve moze na widgete, a tolika moc se krije cak i u ovom malenom gt540 :D

ja sam moj toliko personalizovao da mi svaki drugi OS dodje kao dumb phone. A ubacio toliko korisinih (i ne korisnih) aplikacija da kad god nekom pokazem izazivam wow efekat 8)
trajanje baterije od 2 dana za mene je sasvim OK,nocu na punjac i uopste ne mislim o tome.
jednog dana sigurno menjam telefon,ali platforma ostaje android (ako se ne pojavi nesto revolucionarno u medjuvremenu, mada vec sada ICS predstavlja ono sto je win7 za XP) :wink:

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Post od stefi90 »

Motoe770-komplikovan je za pocetnika,npr.da se stavi ringtone za sms drugacije itd..ali ne odustajem od njega,planiram da drzim ovaj pa onda na galaxy ace ili wildfire s predjem.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

motoe770, Реци то мојој другарици која једва зна позадину да промени, њој је он исти као и Самсунг С5230 само компликованији (читј има много опција) :wink:
Иначе овај телефон и није нешто без 2.3, има мало интерне меморије, мало РАМ-меморије и без Циогена није баш најидеалнији, са њим је већ друга прича.

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

LittlePrince, e pa sad :oops: , mada i tu ima leka,stavis im facebook aplikaciju koja ima chat :dry: i kao da si im ameriku otkrio (dok ne zovu da pitaju gde im kredit ne staje :shock: )
Inace slazem se CM7, sasvim nova dimenzija ovog optimusa (produzio mu je vek kod mene)

stefi90 pa mora biti bar malo komplikovano kad sa dumb telefona prodjes na telefon sa OS, ali mogunosti su neogranicene. :)

bojanmarinkovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2011. 18:09

Post od bojanmarinkovic »

Od kad sam instalirao Android 2.3.5 Cyanogen mod 7, cesto se desava da sam nedostupan iako je telefon ukljucen.Da bi me neko pozvao uspesno, mora bar dva tri puta da me okrene dok ne postanem dostupan. Telefon je naravno iz mts-a. I moj drug koji ima potpuno istu instalaciju 2.3.5 ima takodje isti problem. Da li jos neko ima slican problem i eventualno neko resenje?

Odgovori