LG G2 mini

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Hvala, nisam primetio opciju. Skroz je na dnu [WHITE SMILING FACE]

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Pojavio se Lollipop za L90 u Indiji. Malo čudno što on ide pre našeg minija ali ok. Biće i za nas uskoro.

zexobrenovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 13. Apr 2015. 23:15
:: LG-G2 mini

Re: LG G2 mini

Post od zexobrenovac »

Pozdrav svima. Ima li neko informaciju kada izlazi Lollipop za ovo nase cudo? Hvala

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Kako i koji custom recovery da instaliram na ovom čudu? Generalno ideja je da instaliram Xposed 3 pa da prebacim sa Dalvik na ART i prištedim ako može još malo baterije.

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG G2 mini

Post od zuncika »

Ja vec neko vreme koristim Lollipop 5.0.2 (custom rom) na ovom telefonu i za sada sam prezadovoljan ... nisam imao dovoljno zivaca da sacekam oficijalni apdejt ako ga i bude uopste ... :cry: :cry:
Neki imaju sitne probleme sa restartom (uglavnom na cm romovima) .. neki ne ... a ja sam u ovoj drugoj polovini (koristim pacman rom)... cini mi se da ima veze sta se brise u recavery-ju pre instalacije samog roma ... uglavnom radi mnooogo dobro ... i nisam imao niti jedan problem do sada ... po meni bio mi je najveci problem (ili sam bar mislio zbog prethodnog L9 telefona) otkljucati bootloader ...ali nije strasno i to iz prve .. 8) ...laksi deo je bio root i cwm .. i naravno kad se izabere rom onda je vec lako ... Stavio sam i oc kernel koji je stabilniji od onoga u samom romu ... :P :D
Ako nekoga zanima postavicu linkove pa neka se zanima ... naravno na svoju odgovornost ... :P :oops: :smutny:

zexobrenovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 13. Apr 2015. 23:15
:: LG-G2 mini

Re: LG G2 mini

Post od zexobrenovac »

Ajde okaci molim te detaljno kako da ubacim tu Lollipop 5.0.2 verziju?

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: LG G2 mini

Post od Vidovac »

Drage kolege, jutros naručen, a prekosutra bi trebao da mi stigne ovaj telefon, telefon po specifikacijama je idealan za moje potrebe, nadam se da sam dobar izbor napravio...

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG G2 mini

Post od zuncika »

Prvo i osnovno ... sve ovo radite na sopstvenu odgovornost ... i uvek sa ovakvim stvarima postoji sansa da brikujete svoj telefon ... :blinky: :blinky: :blinky:
Po meni posle skoro mesec dana koriscena pacman 5.0.2 roma... utisci su sledeci ... ima tu jos dosta nedostataka .. rom sam po sebi je veoma stabilan extra brz i fluidan ..tu nemam primedbi .. e sad nedostatak knock koda mi je bas smetao i same aplikacije tipa kamere i poruka sto mora zamenske aplikacije da se koriste...podesavanja ima jako mnogo i bas se lepo prilagodi korisniku ...sve u svemu kome ne smeta da rom nije bas skroz savrsen i da jos nema punu podrsku aplikacija sa marketa a da radi mnogo brzo i fluidno i bas lepo izgleda ovo je onda prava stvar ... da napomenem da sam se ja za sada vratio na kitket dok se ne ispeglaju stvari jos malo bolje ... :o
Odavde sam otkljucao bootloader i stavio cwm
http://forum.xda-developers.com/g2-mini ... i-t2900073
A odavde uradio root
http://forum.xda-developers.com/lg-g3/d ... e-t2821000
Romovi su ovde i ima ih raznih i naravno obratiti paznju na broj modela recimo 620
http://forum.xda-developers.com/g2-mini/development

Ukoliko niste sigurni sta i kako bi to trebalo odraditi...mozda je bolje ostaviti kako jeste ... :oops: :oops: :oops:

zexobrenovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 13. Apr 2015. 23:15
:: LG-G2 mini

Re: LG G2 mini

Post od zexobrenovac »

Hvala za post. Mozda je i bolje poslusati te. ;) Reci mi ovo sta mene konkretno zanima, posto je pocela sa radom uveliko 4G mreza kod nas a ova moja masina to podrzava a softverski ne jos uvek, da li postoji dodatak za LTE mrezu bez cekanja Lollipop-a? :D

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: LG G2 mini

Post od Vidovac »

Stigao danas, prvi utisci su veoma zadovoljni, bas ono sto sam hteo, odusevljen sam.. :):):)
Slika

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG G2 mini

Post od zuncika »

@zexobrenovac ... na lollipop-u je bila opcija u izboru mreze 2g/3g/lte ... ali nemam sim katicu za lte mrezu .... tako da tu opciju nisam mogao isprobati ... :shock: :shock:
A nesto se ne secam da sam igde video neki "dodatak" za to ... :uhuh:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 mini

Post od Apolo »

Vidovac, neka te lepo sluzi. Koristio sam ga jedno vreme, odlican odnos kvalitet-cena, subjektivno lep telefon :)
Festina lente.

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: LG G2 mini

Post od Vidovac »

Hvala @Apolo, kao sto rekoh, za moje potrebe i vise nego odlican..
Par slika stock kamere
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/30 ... e8885e.jpg[/img]
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/30 ... eb3838.jpg[/img]

I jedna sa blicom..

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/30 ... a1878e.jpg[/img]

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Ja i dalje koristim stock kameru. Probao sam druge i uvek se vratio na stock. Sve ostale samo komplikuju sa podešavanjima i ništa nisam dobio na praktičnosti.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 mini

Post od Apolo »

Mozda cu sad ispasti glup, ali eto moram da pitam... Sta je stock kamera? :|
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G2 mini

Post od Azimuth »

To je ona kamera aplikacija koja dolazi sa romom tj koja je podrazumevana.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG G2 mini

Post od pero0000 »

Izvinjavam se što ću pitati, verovatno je već bilo negde...da li će mini dobiti OTA update, odnosno oficijalni LP?

zexobrenovac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 13. Apr 2015. 23:15
:: LG-G2 mini

Re: LG G2 mini

Post od zexobrenovac »

Ima dodatak softverski tj podrska za LTE i to je MTS okacio sta i kako treba odraditi kada su pustili sa radom 4G mrezu. Uzeo sam i tu drugu karticu. Ja odradim sve kako su objasnili tj da se ubaci taj dodatak tacnije LteConfigs.apk, ali telefon ga ne prepoznaje. Telefon podrzava LTE naglaseno je na kutiji sa kojom sam i dobio telefon. Molim za pomoc :-(

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG G2 mini

Post od acamatic »

Jel možeš izbaciti taj link da pogledam što je mts postavio..
Jesi li probao sa ažuriranjem poslednje verzije softvera?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Prilikom jednog restarta telefona sam me je pitao da li želim da omogućim LTE jer imam LTE mrežu u blizini i od tad za odabir mreže imam i opciju GSM/WCDMA/LTE auto. Nisam išao da menjam karticu, a u mts-u sam od avgusta, pa možda imam te nove 4G enabled kartice.
Inače nisam na poslednjoj verziji software-a jer me mrzi da ga unrootujem zbog update-a pa opet rootujem.

Odgovori