LG G3

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG G3

Post od somi92 »

Evo da iznesem ja moje utiske posle mesec dana druzenja sa ovim telefonom. Da pocnem od ekrana, ostar i lep, meni licno mnogo prijatniji od amoleda na s5 sa kojim sam ga najcesce poredio, na suncu kad je na 100% stvarno nema problema i sve se lepo vodi, ovo sam napisao jer sam u dosta review-ova citao kako mu je taman ekran previse i da se na suncu jako slabo vidi pa sam se i ja malo plasio za to ali ako neko planira da ga kupi i dvoumi se zbog toga, neka zna da nije bas tako crno kao sto pricaju. :) Baterija je dobra i izdrzace 1 dan upotrebe sigurno, do sada realan prosek 4h SoT uz najcesce dan i po koriscenja, sve popaljeno, gps, wifi, 3g cim izadjem iz kuce se pali ( mada mi je i inace upaljen dok sam na wifi ), lokacije, sve sinhronizacije itd. Da dodam da telefon nije rutovan i da to moze bolje, kutija kao primer. Sto se tice kamere, slike sve govore. Zvuk u slusalici je dobar, i moram da dodam da se meni desava povremeno cuveni "buzzing" problem. Telefon i lepo lezi u ruci bez obzira na 5,5" display i izrada je ok. Mozda je meni to i najveci minus ovog telefona jer sam pre njega koristio Desire HD i xperiu P. Nista mi ne baguje, niti telefon zakucava, sve klizi kao podmazano. Zvuk u slusalicama je OK, voleo bih da probam m8 da vidim kako je tamo pa da mogu da uporedim lepo sa najboljim telefonom i da vidim gde je tu moj g3. Od xperie je svakako bolji i da dodam da imam solidne sennheiser cx215 slusalice pa i to malo izvlaci kvalitet. Eto nadam se da sam pomogao malo mada vec ima dosta utisaka ali nece skoditi jedan vise.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Optimizacija ram memorije nakon 15 dana konstantnog uptime-a. Nije stucno za sada :)
Bez brisanja recent apps

Slika

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG G3

Post od acamatic »

Kutija jel si brisao onaj fabrički šljam od aplikacija što dolazi uz mob a ne koristiš ga?

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

acamatic, pobrisano to odavno. Lg health,antivirus i jos mnogo toga

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Re: LG G3

Post od markoskjk »

Kutija, moze li lista svega sto si pobrisao? Brisao sam i ja nešto, ali dosta nisam smeo.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

markoskjk, Evo

Slika Slika

Brisacu jos,samo da iscitam jos par foruma :)

simkenzy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2015. 23:02
:: HTC One M8
Lokacija: Novi Banovci

Re: LG G3

Post od simkenzy »

Imam osecaj da imam neki delay kada me neko zove i javim se,prodje oko sekunde dok ga cujem,a taj je vec izgovorio nesto,da li se tripujem,trebalo nesto da podesim,jel se desavalp jos nekom?
Stock 6.0, Sense 7

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: LG G3

Post od levca »

Koji rom se preporucuje za ovaj fon, ja probao Chupacups, ali mi sporije nesto radi, pogotovu "back" buton, sada sam na Cloudy 2.2, malo je fluidniji, mada je u sustini to osto, izgleda da je 20h koji je stigao sa zvanicnim update-om bio najbolji i najfluidniji, ali ja ga rutovao i sada ubacujem ove custom romove, pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

stejer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Uto, 18. Jun 2013. 00:11
:: //

Re: LG G3

Post od stejer »

Stock 20h, root, custom recovery, obrises bloat pomocu Titanium Backup-a, ako ti treba nesto iz custom romova instaliras Xposed, nabacis G3 TweaksBox i uzivas.

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: LG G3

Post od levca »

Da, ali nisam mogao rutovati stock 20h, pa sam isao na downgrade na 4.42, preko flash tools-a i kdz-a, pa root, pa na update, ali mi prilikom updat-a nije ponudio vise 20h, nego 20f, pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: LG G3

Post od levca »

Resurrection_Remix rom, strasno dobar, fluidan, brz, dosta podesavanja, slobodna ram memorija mi prelazi cak i 2gb sto je bilo nemoguce kod 20h, 20f, 20i, Chupa Chups i Cloudy roma, dialer odlican, sa slikama preko pola ekrana, jedino kamera nema onoliko opcija kao kod stock romova (snimanje nema opciju za uhd, sto i nije toliko bitno, jedino ako neko ima one zakrivljene 4k tv-e), pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

simkenzy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2015. 23:02
:: HTC One M8
Lokacija: Novi Banovci

Re: LG G3

Post od simkenzy »

Da li rootovan g3 dobija ota update? Ili mora da se unroot ili moze update preko lg suite bez unroota?
Stock 6.0, Sense 7

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG G3

Post od acamatic »

Kada se rutuje telefon uvek se gubi OTA update. Ali zato uvek možeš preko kompa da ga ažuriraš na željenu verziju...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Ja sam imao rutovan G2 i dobijao OTA redovno. Na G3 nisam probao to,ali mi stoji root,cim mi bude stiglo neko OTA azuriranje,kacim ss

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G3

Post od drom »

Moje iskustvo:
Root definitivno ne utice na OTA update, dakle dobija se normalno.
Isprobano na g2 i g3.

simkenzy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2015. 23:02
:: HTC One M8
Lokacija: Novi Banovci

Re: LG G3

Post od simkenzy »

Npr kad bude stigao 5.1, i odradim update i posle toga uradim Factory hard reset root ostaje ili se gubi?
Stock 6.0, Sense 7

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Root se gubi

simkenzy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2015. 23:02
:: HTC One M8
Lokacija: Novi Banovci

Re: LG G3

Post od simkenzy »

Ima neko neki tutorijal za xposed kako sta detaljno i jel mora za xposed da se instalira custom recovery?
Stock 6.0, Sense 7

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG G3

Post od toda81 »

Pisano je o tome druze na vise mesta. Koristi pretragu
Note IV N9100 dual

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: LG G3

Post od milke86 »

Ljudi treba mi pomoc imam lg g3 32g vec 5 dana super je i savrseno radi ali imam problem kada hocu da slikam ekran ili nesto na netu nebitno sta je u pitanju pritisnem dugme power i volume u isto vreme i ono kao slika ali mi izbaci FAJL JE OSTECEN NE MOZE SE KOPIRATI I u slikama imam samo crno nema slike..jel se to nekom desavalo imali resenje?? Znaci i pocetni ekran i menu i sve zivo sto slikam izbaci mi to. Hvala unapred

Odgovori