LG optimus L7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
LukicK2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 02. Apr 2013. 12:42
:: LG L7
:: Nokia C3

Re: LG optimus L7

Post od LukicK2 »

@sHoLe92x
Povodom tvog pitanja za task killer, držiš jedino dugme na tel i otvoriće ti se sve aplikacije. Samo ih "gurni" u desko i ugašene su. :)
Kako updejtovati os? Meni javlja neku grešku? I imam još jedno pitanje, kako namestiti da me podseća na poruke, recimo kad dobijem poruku i ne čujem telefon već on sam posle, recimo 1 min, da se čuje ima nepročitana poruka?

sHoLe92x
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 14. Mar 2013. 20:17
:: LG l7 - Nokia 5800XM
Lokacija: Vršac

Re: LG optimus L7

Post od sHoLe92x »

Jedini update koji sam uspeo da uradim je sa V10i na V10k, i jedinu razliku koju sam primetio je to da mi se oko ekrana pojavljuje crveni ram, nemam pojma zasto..

EDIT:
Uplasio sam se da je nesto do telefona, i onda sam procitao da je ustvari ukljucen strict mode.
Ugasio sam ga, medjutim opet se desavalo isto, resetovao sam telefon i za sad ne primecujem nista. Nadam se i da necu :)

toske81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 06:13

Re: LG optimus L7

Post od toske81 »

Ćao svima, je li ko probao ovo forum.xda-developers.com/showthread.php?s=6c8310c1cda61f107d9d0e3285fdbdf5&t=2214717
JB root-ovan sa cwm. Ako je neko probao neka podeli utiske sa nama. Malo me kod kdz-a buni što kod phonemode stoji DIAG, obično je je EMERGECY. ???

sHoLe92x
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 14. Mar 2013. 20:17
:: LG l7 - Nokia 5800XM
Lokacija: Vršac

Re: LG optimus L7

Post od sHoLe92x »

More specifically, LG says it'll push Android 4.1.2 only to the unlocked versions of the devices. Presumably, those purchased under carrier subsidizing will have to wait for their carrier to approve of the update.
Ipak cu ja morati vise da cekam nego sto sam se nadao.. :disgust:

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

To nije istina jer je moj sa mreze (telekom) a ipak sam mu bez problema uradio update na jelly bean, saljem ti u pp gde i kako sam odradio i to za par min, veruj mi :wink:
pozz..

toske81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 06:13

Re: LG optimus L7

Post od toske81 »

@bojanra hajde pusti meni na pp uputstvo kako da ubacim JB, ako nije frka. Kakvi su ti utisci, ima li kakvih osetnih promena? Unapred hvala

LukicK2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 02. Apr 2013. 12:42
:: LG L7
:: Nokia C3

Re: LG optimus L7

Post od LukicK2 »

To uputstvo sam mogao dobiti i ja pa ako nije problem da se to i prosledi :)

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

:) posto nam je izgleda svima potrebno to uputstvo mozda bi najlakse bilo da to okacis ovde.

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-f ... -beta.html
Poslacu vam svima na pp u slucaju da moderatori izbrisu ovaj post, ne znam dali je zabranjeno reklamirati druge sajtove

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

bojanra, može opis JB, ako ti nije teško 8)

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Kako opis brate, mislim hoces moje utiske? ili kako da odradis update?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG optimus L7

Post od cvoruga »

bojanra, tvoje utiske Slika

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Pa evo ovako vam stoje stvari :) prvo sto se primecuje a to je da je izgleda ispravljen "bug" da kada se izadje iz neke aplikacije sve ikonice na pocetnom ekranu se izgube na par sekundu, e toga vise nema, dalje, ispravljeno je takodje ono sto mi se stalno desavalo da na fejsu i gmail-u kada god udjem malo malo pa izgubi konekciju, ni toga vise nema, rade app ko singerica, sledeca novina je da su ubacene pozadine za sms i meni gde su vam sve aplikacije tako da sada izgleda mnooogo interesantnije, dok smo kod poruka jos jedna ali sada korisna novina je da kada vam stigne sms, iskoci vam u gornjem levom uglu mali prozorcic u kome je ime posiljaoca i sadrzaj poruke (nesto slicno kao kod handceta samo ne onako preko celog ekrana, vec mnogo diskretnije) na koji vi bez ulazka mozete odmah istom i da odgovorite, imamo tu neke opcije za kameru ubacene tj kada hocete nesto da slikate na samom ekranu su dodali neke precice, ono sto je mozda i najbitnije a to je da se tel znatno ubrzao, primetno je nekako sve brze, sam odziv na ekrenu prilikom pritiska na bilo sta...
Generalno nista spektakularno ne treba da ocekujete ali da ima interesantnih poboljsanja to svakako, pitajte me sta god vas interesuje a i ja cu vam ako se jos necega setim da napisem 8)

pozadine mogu da se menjaju:
http://img546.imageshack.us/img546/3602 ... 230612.jpg

I ovde mozete da menjate razne pozadine
http://img856.imageshack.us/img856/2003 ... 231537.jpg

pozadine mogu da se menjaju:
http://img543.imageshack.us/img543/3602 ... 230612.jpg

novi accu weather sa brutalnim pozadinama:
http://img443.imageshack.us/img443/5892 ... 232038.jpg
Poslednja izmena od Miškoni u Čet, 04. Apr 2013. 23:51, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši postove jedan za drugim, koristi opciju "izmeni"! Slike postavljaj u "thumbnail" formatu!

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Pojasni mi sta ti je to "thumbnail"?, gde da procitam o tome da bih mogao tako i da postavljam.

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

bojanra, Hvala za link veceras cu probati da ga upgrade-ujem. Jel neko upoznat sta se desava sa garancijom nakon sto instaliramo ovaj android. Ovo nije regularan operaterov upgrade (VIP, Telenor). Ovo sam procitao na njihovom sajtu.
Please note flashing is legal (thousands of people do it every day) but it might void your phone warranty.

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Danas, sutra kada izadje "zvanican" otkud ce oni znati kako i odakle si ti preuzeo tvoj 8)

U krajnjem slucaju ako si te srece da ti se nesto desi posle update ti uvek mozes vratiti tel na predhodnu verziju i to ukucavanjem sledeceg, citiram:

*2767*3855# je jedan od “najopasnijih” kodova. Formatira kompletan uređaj i reinstalira firmware. Gazi sve pod sobom. Kada ga jednom utipkate, povratka nema, zato pamet u glavu.


Pozz ;)

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Inace imam puno razlicitih kodova za android tel, tipa provera baterije, ulazak u servis mod, pokretanje testa WLAN-a, razni kodovi koji pokazuju razne informacije o firmwareu, test vibracije i osvjetljenja itd :D Ko hoce moze dobiti sve na pp

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Master Joda Matori sve ti je gotovo za par minuta, jako je jednostavno i lako, samo pusti da on sve sam odradi kada pokrenes KDZ i konfigurises u njemu ono sto ti je i prikazano na slici, nista nediraj, prosto da prostije ne moze biti, videces ;)

Pozz

SickMF
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 18:43
Lokacija: Beograd

Re: LG optimus L7

Post od SickMF »

bojanra napisao:Inace imam puno razlicitih kodova za android tel, tipa provera baterije, ulazak u servis mod, pokretanje testa WLAN-a, razni kodovi koji pokazuju razne informacije o firmwareu, test vibracije i osvjetljenja itd :D Ko hoce moze dobiti sve na pp
Odlično, šalji ;)
N73ME

sHoLe92x
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 14. Mar 2013. 20:17
:: LG l7 - Nokia 5800XM
Lokacija: Vršac

Re: LG optimus L7

Post od sHoLe92x »

Nesto mi je govorilo da ne pokusavam, ali sa druge strane nesto me je opet vuklo.
Skinem, instaliram sve, ispratim uputstvo... BAM! ERROR!
Zaglavio mi se u EMERGENCY modu i ne mrda. Vadio sam bateriju 5x i nista...
I posto nisam imao nista da izgubim, rek`o aj da probam jos jednom, i uspem...
Odradio je sve, i na finisu izbaci STOP WORKING... Meni opet mrak na oci :o
Ali sekundu kasnije telefon se sam resetovao, odradio sve sto je imao da odradi, i radi... Za sad :D

Tako da ako budete imali slicnih problema, opusteno, ja sam se nervirao i za vas, nema potrebe da i vi sizite, radice :D

Vizuelne promene se vide odmah, a sto se tice samog rada telefona... hmm... Bas mi i ne deluje brze, naprotiv, osecam lag... Trosi bar 50MB vise nego ranije. Ali nadam se da ce se stabilizovati nekim sitnim update-ovima

Odgovori