LG KS20

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Ok, nije se vise ponovilo ovo za iskljucivanje sa mreze. Inace, jel mozes da mi proporucis neke dobre aplikacije za njega?

Npr. dobar budilnik, kalkulator, program za pregled slika i sl. I ako mozes nesto da ami prokomentarises za one teme koje vidjam (da lici na iPhone, HTC i sl.).

Hvala!
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

aplikacije imas na forumu u temi WinMobile korisne aplikacije pa pregledaj i odaberi sta ti treba da ne bude da smo ostali forumasi i ja bezveze kacili aplikacije....najbolji budilnik je G-Alarm,za pregled slika koristim vec preinstaliran na LG-u ili S2V,te teme su pravljenje za program koji se zove SPB Mobile Shell.Teme su pravljene za verziju 2.xx a sad je kako je nas drug Cale okacio izasla verzxija 3.0 koja je stvarno perfektna...osim sto kad je kod mene u telefonu pokrenta kamera nece da mi radi jer javlja da imam malo memorije.....to sa druge strane ne znaci da i kod tebe nece da radi pa ti savetujem da skines program i probas.Sve sto ti nije jasno/dvoumis se pisi na ovoj temi odgovoricu najbrze i najbolje sto mogu i znam. pozzz 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Kad odem u Memory stanje je ovakvo (nista nije instalirano niti cackano):

Storage
Total: 151.22
In use: 14.72
Free: 136.50

Program
Total: 81.59
In use: 45.72
Free: 35.79

Da li je to normalno?
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pa nemesis na zalost kod ovog LG-a je to normalno :dry: Koliko sam primetio svi ostali win telefoni imaju dosta bolje odradjenu celu stvar oko RAM memorije i samog windows-a tj menia koji su ubaceni... doduse meni free memorija kad nemam ni 1 aplikaciju instaliranu ide do 39 mb...Sve u svemu mogli su dosta bolje da naprave sve iako ima dobru konfiguraciju.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, pa s obzirom da je to najjeftiniji WM telefon, i nije neka mana... Za ~170e je Best-Buy (:
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nemanja pa ako su stavili 128 mb RAM-400mHz procesor-WiFi itd. mogli su onda da se potrude i lepo da naprave isoftwer....komponente koje se ugradjuju u telefon su najskuplje i one imaju veliki deo u diktiranju cene aparata. 8) hteo sam da kazem da su sve super komponente ugradili smao su sj... softwer(mada to je i najbitnije) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

vucko81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Mar 2009. 23:28

Post od vucko81 »

Zna li neko da li moze da se nadje KS20 jeftinije od ove cene date na sajtu?
Ako zna neka mi javi na privat, hvala unapred.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

MMS - MTS Mreža:
start---settings---connections---connections---add new modem connection(pod My Work Network) ---enter a name for the connection(Mts mms)---select a modem(cellular line gprs, 3G, HSDPA)---klik na next---access point name(mms)---next---user name(mts)---password(064)---domain(ostaviti prazno)---finish Ovim je zavrsen prvi dio podesavanja. Dalje kliknuti na ikonicu messaging pa menu i tu izabrati MMS settings, zatim new i tu redom: title(TelekomMMS)---MMSC URL(http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc)---MMS Proxy(172.17.85.131)---Port Number(8080)---Acces Point(My Work Network)---MMS size limitation(200k)---Save
GPRS - MTS Mreža:
GPRS podesavanja: Start---Settings---Connections---Connections---pod ,,My ISP' kliknuti na Add new connection---enter a name for the connection(mts gprs)---Select a modem(Cellular Line GPRS,3G,HSDPA)---next---Access point name(gprsinternet ili gprswap)---next---User name(mts), Password(064), Domain(ostaviti prazno!) pod advanced treba sve da ostane ,,user server assigned'---Finish
Nokia 5800XM

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ja sam bio shvatio da ovaj telefon nema WiFi. Drago mi je da čujem da ima. dimi89, kako se ponaša pri odlasku na Internet? Da li ima izbacivanja, low memory i sl. gluposti? Krajnje je interesantan model.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Vincent, nema! Jes' da nemam elefon, ali nije to kod WM-a :)
Nokia 5800XM

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

NemanjA^, ma je li, Boga ti? :D Cigo jedan koji hvali svoga konja! :D. Šalim se, of kors, ali bih ipak volio da mi dimi89 to potvrdi, ili Nemesis87, ili ma koji vlasnik ovog telefona. Daklem: da li ima low memory problema prilikom "bavljenja" Internetom?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

vincent instalirao sam operu 9.5 bet-a verziju i sve radi savrseno(bukvalno savrseno) do sad mi se nije desilo da nece da mi otvori neku stranicu ili da izbacuje sa neta......
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Bez ikakvih bagova. Danas sam povezao na racunar telefon i par sati krstario. Koristim ugradjeni Internet Explorer.

********************

Da dodam iskustvo za ovih par dana...Ovo je odgovor u komentarima koji sam napisao danas...

Odlicnog je kvaliteta iako je od plastige. Za sada ne "krcka" niti se lomi. Telefon je vrlo lagan. Takvog je materijala da se otisci prstiju vide i stalno ces morati da brises telefon. Ne baguje i radi odlicno. Jedan je od najjeftinijih telefona sa Windows Mobile platformom (ako ne najjeftiniji). Jedina mana mu je slab zvucnik, ali su zato slusalice super. Baterija mu uz normalni koriscenje najvise izdrzi 2-3 dana, a uz intenzivnije najvise 1 dan. Brzo se puni, a puni se i preko USB-a. Uz njega dolazi sav potreban softver, kablovi, kao i odlicna kozna futrola za nosenje telefona. Kamerom sam odusevljen (s obzirom da ima samo 2Mpx) - slike su vrlo zive, jakih i toplih boja (imas i autofokus i blic). Opusteno mozes da fotografije uradis u foto radnji i bice super. WiFi radi odlicna, a sto se tice podesavanja sa GPRS/MMS moze ih naci po forumima ili otici u korisnicki servis svog provajdera. Za sve ostalo imas odlican forum na ovom sajtu.

Trebace ti malo vremena da se naviknes na touch screen i na malu tastaturu, ali vec posle nedelju dana koriscenja, neces imati problema. Okran odlicno reaguje na dodir (ne savrseno kao iPhone), ali sam vrlo zadovoljan. Takodje, telefonu mozes ubaciti bilo koji Windows Mobile program, pa svaku njegovu softverku "manu" resiti - bolji alarm, imenik ili sta ti se vec ne bude svidjalo. Sto se tice zvucnika, sto sam napisao, jeste slab za zvono, ali se tokom razgovora odlucnu cuje, a sagovornici kazu da me odlucno i glasno cuju. Tako da odlicno cujes i odlicno te cuju :) Koristim karticu od 2GB koja je puna pesama i telefon radi kao i bez nje (nema usporenja). Ako se setim jos necega dodacu.

***************

Za koji dan postavicu slike koje cu napraviti sa ovim telefonom.
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Upozorenje za sve korisnike LG KS20!!!!!! Ne korstite Windows Media Player jer bukvano jede memoriju ( to samo potvrdjuje ono sto smo tomas,cale i ja diskutovali oko OS-a) Instalirajte nitrogen player super je i lepo izgleda (skinove uvek mozete da menjate)

P.S.trenutno se trudim da izbacim iz windows-a neke stvari koje mi bespotrebno jedu memoriju kao sot su WM player-LG toolbar itd....Slike cu naknadno da okacim cisto da vidite razliku u memoriji kad je Nitrogen ukljucen i WM player. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, Nitrogen je odličan Finger-Friendly player, ali... Ima slab zvuk ;) Preporučujem Pocket Music Bundle
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nemanja ne bi se sozio da nitrogen ima slabi zvuk verzija koju sam ja skinuo je ekstra + na ekvivalajzeru mozes da podesavas kako ti odgovara.Kao sto rekoh meni sasvim odgovara Nitrogen.

P.S. verzija koju sma skinuo je 0.3.2( ako se ne varam) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

forsaken
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 00:32

Post od forsaken »

Opet ja, uspeo sam da podesim telefon za telenor (radi i MMS), međutim sada me zanima koju softversku tastaturu koriste ostali vlasnici KS20 ? Ja sam isprobao nekoliko i za sada mi najviše odgovara FingerKeyboard (našao na XDA) - krupni tasteri, ima podršku za naša slova i tako dalje ali mi je nekako prilično spora, dakle, ima li predloga ?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

forsaken ubuduce pogledaj na forumu temu-Win mobile korisne ap;likacije i nacices sta te insteresuje

Ja koristim RESCO keybord pro(full qwerty) i super je mada sam skinuo i monoblok testaturu jer sam mislio da ce kucanje poruka lakse da ide ali izgleda da mije qwerty usla pod kozu i sad je ne menjam..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Citao sam da podrzava 2GB ali da postoji patch (SDHC_Patch_WM6) koji se instalira i moguce je koristiti kartice od 4 i 8gb.

Jel to neko probao?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pitanje za korisnike LG KS20 da li vam TS izgubi preciznost kada mobb prikljucite preko USB-a na komp? ( ne kao flesh disk vec preko PC suita)

P.S.spaso ja se nisam do sad do probao (cuo sam i citao o tome) jer mi realno i ne treba meni kartica od 2GB-a sasvim zavrsava poso... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori