LG KS20

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Ok, hvala na brzim odgovorima. :wink:

Jel imas mozda neki link da mi posaljes vezanih za osnove Windows Mobile OS-a? Pa da ga proucim. A i da mi preporucis neke aplikacije za njega.

Posto vidim da imas Windows Mobile telefon, da li Windows Live Messenger i e-mail radi ok preko WiFi-a? I jos jedno pitanje, koliko je tesko podesiti GPRS/MMS kod VIP provajdera? Ne vidim ga u spisku podrzanih telefona.

Vidim da telefon nema instaliran Adobe Reader. Jel ima neko resenje za to?

Hvala jos jednom!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nemesis87, za windows mobile aplikacije imas posebnu temu: viewtopic.php?t=14779. Tu ces naci dosta korisnih informacija o windows mobile aplikacijama. Sto se tice adobe reader formata - postoji adobe reader za windows mobile, kao i nekoliko alternativnih (i boljih) programa.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nemesis87, za Win Aplikacije slobodno pusti PP ili pitaj u temi što je tomas.hokenberi, dao!
Osnove: http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... e=Glossary (svi bi trebalo da pročitaju)
WLM ne radi preko WiFi-ja, zašto? Ne znam
Email - fantastično, i preko defaultnog i preko bilo koje aplikacije...
GPRS/MMS, kod provajdera nećeš naći, ali imaš programe za to, npr. AutoDataConfig (imam ga u WM 6.5 ROM-u)
PDF: mnogo programa ima za to ;)
Nokia 5800XM

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Kako se na ovom telefonu radi hard, a kako soft reset? Sta tacno radi koji i kada ih treba upotrebljavati?
LG KS20

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nemesis87,
Hard reset briše sve sa telefona, koristi samo ako je spremam za novi ROM/posle update ROM-a...
Postupak:
1. Turn off the LG KS-20 completely (do this by pressing and holding the power button and wait for the prompt).
2. Press and hold these three buttons–volume down, Call and power–till the LED (this is beside the front camera) flashes.
3. Release the buttons. That same LED should flash blue/red/green and power up.
4. The KS20 should be in a clean state.

Soft reset kad se ubaguje etc...
Valjda se stilusom gurne u tu neku rupicu ^^
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

LG ks20 nema soft reset dugme kao sto imaju HTC i drugi telefoni vec je soft reset vadjenje baterije(mada ne ubaguje se bas toliko da je potrebno vaditi bateriju).....Windows Live Messenger radi super preko WiFi-ja ne znam odakle to nemanji da ne radi ja ga koristim barem jednom nedeljno i radi uvek super.Sto se tice podesavanja za MMS-GPRS to ces morati da googlas jer ocigledno da ni VIP kao ni Telenor ( za MT:S ne znam) nisu mogli da se pomuce da zakace barem manualna podesavanja ako ne i automatska na netu. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Kako si ti podesio MMS/GPRS? Jel moze pomoc za to, posto mi za par dana stize telefon, a ta podesavanja ce mi trebati :wacko:

Hvala dimi89
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nemesis odakle ti stize telefon? (pitam zato sto ako je iz inostranstva moras da ga flesujes novim ROM-om za koji ces ili da platis il isam da odradis)..Sto se tice MMS-GPRS podesavanja mozes naci na internetu samo zavisi za koju mrezu ti treba 8) Pitao si u ranijim postovima koliko i kako treba oristiti hard reset i soft reset...pa odgovor je na osnovu toga kako ti radi telefon...evo da pojasnim:Soft reset koristis kad ti se ublokira telefon(mada veoma veoma retko se to desava) dok hard reset(barem ja)koristim kad mi se telefon znatno uspori i kad se slobodna ROM memorija spusti na 25 ili na mane.To se desava zato sto instaliram gomilu programa koje hocu da probam i neke reinstaliram kasnije neke ne ali svi oni ostave gomilu "prljavstine" u samom OS-ju sto dovodi do njegovog usporenog rada i onda odradim hard rest i instalirma samo programe koji mi zaista trebaju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Kupujem ovih dana kod nas (prodavnica u Beogradu). A podesavanja mi trebaju za VIP mrezu.

Ujedno, ovo mi je i prvi Windows Mobile telefon, pa mi svaka informacija i savet znace mnogo.

Hvala
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kao sto rekoh za VIP ces morati da googlas podesavanja,za sve ostalo tu je forum da ti pomognemo. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

forsaken
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 00:32

Post od forsaken »

Da li imas podesavanja za telenor ?
_________________
Izmenio McLaren F1: Zabranjeno je citiranje celog posta, a pogotovo onog iznad jer se podrazumeva da se na njega nadovezuje.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

forsaka posalji zahtev telenoru za podesavanja tvog telefona i oni ce da ti odgovore u roku od 1-2 dana....mada nikako da podesim MMS(nisu dali dobra podesavanja) a GPRS radi super 8)

P.S. u slucaj uda te bas mrzi da se bakces sa telenorom posalji mi PP pa cu da postavim podesavanja 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

mozda sam pogresno procitao ili pogresno protumacio "kuvanje" na xda serveru procitacu ponovo...i dalje uz sva objasnjenja nije mi jasno kako je moguce da se toliko pojede RAM -memorije ?Video sam kod druga na HTC-u da on moze da bira koliko ce da odvoji memorije za programe...interesuje me da li postoji ovako nesto za moj mobb ? googlao sam ali nema nista o tome 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, da nema tvoj drug možda Win Mobile 2003SE? Zato što je samo na toj verziji moglo da se podešava ;)
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ne ima HTC magician(tako nesto) i flesovao ga je 6.1 i ima to da se podesava 8) Cini mi se kao da je dobra stvar
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, dobra je, ali... To ne postoji od WM5 :smutny:
Nokia 5800XM

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Pozdrav svima,
Evo mene nazad :roll:

Najzad sam uzeo ovaj telefom. Svratio sam u VIP korisnicki centar i dali su mi podesavanja za GPRS i MMS. U Start-Settings-Connections sam podesio i jedno i drugo, medjutim, kad dodjem do dela da treba da odradim dodatna podesavanja za MMS u Start-Messaging-MMS pa na Menu-Tools-Options pa Servers totalno nam se razlikuju imena podesavanja. Oni spominju Server name, Gateway, Port i sl. a ja imam Title, MMSC URL, MMS Proxy, Port, Pccess Point. Da li je to to, samo druga imena?
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nemesis imam isti problem sa MMS-om i Telenor podesavanjima...razlikuju se dosta od onog sto ima u uputstvu. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Zanima me jos par stvari. Primetio sam da nocu, kada par sati ne diram telefon, on se jednostavno iskljuci sa mreze i nisam dostupan - dok se ne probudim pa odem na Start-Settings-Wireless Manager pa tu vidim da je Phone - off :blinky:

Takodje, da li treba u podesavanjima Powed u delu Advanced da bude stiklirano Turn off device if not used for 1 minute?

Ako imate neki savet sta jos da promenim od default podesavanja slobodno recite.
LG KS20

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nemesis i meni je isto to ukljucenoali nisam primetio da mi se telefon iskljuci sa mreze...mislim da tu nesto definitivno nije uredu....jedino kad mi se telefon iskljucuje sa mreze je kad dugo drzim crvenu slusalicu to sam inace slucajno otkrio a da bi ponovo ukljucio treba ponovo da se drzi crvena i on ukljuci opciju telefon. 8)

P.S. ta opcija power off je da ti se iskljuci displey telefona (kao sleep mod na kompu ili sta vec) da ti ne bi sisao bateriju...BTW kad ti mob uljde u taj rezim ako ti je u pozadini ukljucen bluetooth ili WiFi on ga automatski iskljuci...ali telefon niakko ne treba da se iskljucuje. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori