Ugašen i Lumia brend

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Deksi »

Za w10m ili kako ga već sada nazivaju isto nema npr. polovni automobili. Sto put sam im pisao ja i još poneki korisnici windowsa. Njihov odgovor je bio da nema potreba da prave aplikaciju za windows jer je vrlo mali broj windows telefona u upotrebi, to je bilo 2013/14 god.
Sad se može i za 100-120€. može naći upotrebljiv android. Što pre dve godine i nije moglo, znači windows je i tu izgubio. Kako li će oni nadalje videćemo.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Što znači da zapravo manjak aplikacija i nije baš toliki problem za većinu korisnika... 8)

@Deksi
Možda se sad u nekoj budućnosti situacija popravi kad aplikacija napisana za w10m može lako podesiti da radi i na kompjuterima, tabletima, i slično, ali vreme će pokazati.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Uto, 20. Dec 2016. 17:45, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

Deksi napisao:...Njihov odgovor je bio da nema potreba da prave aplikaciju za windows jer je vrlo mali broj windows telefona u upotrebi, to je bilo 2013/14 god.
Sad bi ti odgovorili da se ne isplati praviti aplikaciju za preostalih 15-20 korisnika. :lol: :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

гари napisao:Što znači da zapravo manjak aplikacija i nije baš toliki problem za većinu korisnika... 8)
Većina korisnika WP je statistička greška na globalnom nivou. Kome da se bune? Jedino ovde na MS. WP je postao nebitan globalno odavno. Jedino ovde na MS WP je OS iz snova, koji se još razvija :D
I u svim mogućim temama gurate mrtvi WP. Preterujete.

Mi Max

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

гари napisao:Što znači da zapravo manjak aplikacija i nije baš toliki problem za većinu korisnika... 8)
Sto broj windows korisnika u odnosu na android i potvrdjuje. :D :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Možemo da se bavimo ovakvim izvrtanjem do prekosutra. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Deksi »

гари napisao:Što znači da zapravo manjak aplikacija i nije baš toliki problem za većinu korisnika... 8)

@Deksi
Možda se sad u nekoj budućnosti situacija popravi kad aplikacija napisana za w10m može lako podesiti da radi i na kompjuterima, tabletima, i slično, ali vreme će pokazati.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
E sad to je dobro jer te ne navlače da ih instaliraš pa time i ne opterećuješ još telefon, pomiriš se sa time i to je to. Ali kako nadohnaditi ono što je baš potrebno. Ne znam kakva je sad situacija sa vremenskim prognozama ali za android ih ima daleko boljih, prognoze sa radarom koje meni mnogo znače i pomažu mi u poslu. Dok sam imao lumiu takvih aplikacija nije bilo do kraj 2015g.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od TosaNS »

sve je šega šala komendija, ne bih se ja previše udubljivao u objasnjavanje, naravno uvek ćeš u nekom daljem nadmudrivanju naći po koji razlog zašto ne ili zašto da MS i WP, tema se bavi Ugašen i Lumia brend ali koga briga za temu bitno je pametovati ...

Iako je ugašen Lumia brend wp i dalje radi bez problema apdejti stižu redovno itd. Mene više zanima koji će se modeli u tom cenovnom segmentu naći na tržištu umesto Lumie naravno da imaju windows OS. Ako bi neko mogao odgovoriti na konkretno pitanje.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Na šta tačno misliš pod radarem u prognozi?

Inače, ima i na Windowsu raznih aplikacija, mada mi je ipak MSN Weather najbolja. Najbolja po pitanju pouzdanosti samih informacija.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Deksi »

гари napisao:Na šta tačno misliš pod radarem u prognozi?
Slika

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

Pricam iz prve ruke, nema sta da uvrcem ili zvrcem. Imam windows phone preko godinu dana. Windows phone je paradoksalno smartphone bez aplikacija, i da budem iskren nisam bas najbolje razumeo ono "manjak aplikacija nije problem za vecinu korisnika". Da li si mislio "vecinu korisnika smartfona", ili "vecinu korisnika WP").

Moj telefon je lumia, izneo sam misljenje zasto je brend ugasen, a ugasen je zbog sustine jer je windows phone pukao, i sada pokusavaju rebrendiranjem da celu tu pricu predstave kao nesto novo, medjutim lako je to bilo za vreme obicnih telefona, napravis fensi metalni slider sa displejom koji je ogledalo, nazoves tu liniju Supernova i izvuces Nokiju iz srnj*a. Ili stavis N ispred imena i sva paznja ide na njih (n serija svojevremeno jeste bila vrhunska, ali tim slovom N su skrenuli paznju na sebe).
Danas je druga prica, mobilni telefon je eko-sistem i rebrendiranjem se ne mogu resiti sustinski problemi (dok je pre moglo da se resi dosta toga).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od filip89x »

Za ove aplikacije za vreme.... nema nista pamatno jos uvek...I sad znam da ce neki reci pa moze da se stavi u neki buokmark i pinuje neka stranica sa radarom i resen problem, al nije, app ipak ima opciju za vazna obavestenja koja su bitna u poslu u poljoprivredi i etc... Zato sam i ja presao sa windowsa nit je bilo profi app nit im je islo dobro sa obavestenjima...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Lobačevski, samo pogledaj ove poruke od malopre, i vidi kako jedan argument vrtimo i izvrćemo kako kome odgovara - taj sa brojem korisnika. A kažem da generalno ljudi ne koriste toliko aplikacije koliko bi to bilo potrebno da bi tvoji argumenti bili validni. I jednostavno, nema većina ljudi androide jer su baš njih hteli, nego oni u poslednje vreme čine većinu ponude. Lumiju su kupovali oni koji su to hteli uprkos glupostima koje čuju od mnogih trgovaca, a Android i takvi, ali i ona većina kojoj uvale neki svoj telefon.
Deksi napisao: Slika
Mislim da ima takvih aplikacija na Windowsu, ali nisam siguran. I ako ima, nisam siguran koliko im je sama prognoza pouzdana.
filip89x napisao:Za ove aplikacije za vreme.... nema nista pamatno jos uvek...I sad znam da ce neki reci pa moze da se stavi u neki buokmark i pinuje neka stranica sa radarom i resen problem, al nije, app ipak ima opciju za vazna obavestenja koja su bitna u poslu u poljoprivredi i etc... Zato sam i ja presao sa windowsa nit je bilo profi app nit im je islo dobro sa obavestenjima...
Može se reći da nije neophodna aplikacija za neke vesti, ili za YouTube, ali daleko od toga sa isto može da se kaže za prognozu. Ipak nije jednako zgodno, i trošilo bi se više podataka...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Lobachewsky »

гари napisao:Lobačevski, samo pogledaj ove poruke od malopre, i vidi kako jedan argument vrtimo i izvrćemo kako kome odgovara - taj sa brojem korisnika.
Ma da... "mi" izvrcemo... kada pokusavamo predstaviti da je potreba za aplikacijama kod korisnika na nivou statisticke greske ili kako god, a industrija aplikacija vredi na desetine milijardi evra, developeri najtrazenija zanjmanja, fakulteti koji skoluju za nesto "za cim vecina nema potrebu"...

Svi kazu kako je najveci problem windowsa nedostatak ekosistema, samo ovde na forumu citam kako vecini korisnika to nije najvaznija stvar pri odabiru telefona. Ok, tebi nije, i jos nekolicini ovde nije, ali nemojte ni praviti onda od windowsa nesto sto nije. Imam windows i glupo je prodavati pricu kako je windows po funkcionalnosti na visokom nivou kad nije. Dobar je za osnovne stvari usvakodnevnici i to je to. Cim te nesto malo zainteresuje van toga, razocaras se.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Jeste, developeri su potrebni, jer i da 1% korisnika samo koristi aplikacije, to je i dalje ogroman broj ljudi. Nemoj se fokusirati na to 1%, nego na 1% od sedam miliona potencijalnih korisnika iz Srbije, ili 1% od 16 miliona ljudi koji su iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne gore i Hrvatske.

Da ne pričam koliko je tu potencijalnih korisnika ako se aplikacija napiše i na našim jezicima, i na engleskom, pa još da se prevede i na još neki broj jezika...

A ako je makar 50% onih koje boli uvo za aplikacije, e njima je onda zapravo svejedno da li koriste Windows ili Android. Osim ako želiš da kažeš da 97% ljudi koristi aplikacije, pa da je zato broj korisnika Windows telefona manji od 3% (ne govorim o market share). :D

I ja ne kažem da aplikacije nisu nedostatak Windowsa, nego samo kažem da za veliki broj korisnika aplikacije ne igraju toliko važnu ulogu koliko to neki hoće da se predstavi, ali tom delu korisnika trgovci i operateri uvale šta hoće, i svaki sledeći telefon koji kupe, kupe ga na random.

Ti si se možda razočarao, ali ti si moderator na forumu Mobilni Svet, mislim da to samo po sebi povlači da si (za početak) daleko znatiželjniji od svih tih korisnika o kojima sada govorimo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

Još jedna tema o'šla u *****.
Slika

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Chobby88 »

гари napisao:Jeste, developeri su potrebni, jer i da 1% korisnika samo koristi aplikacije, to je i dalje ogroman broj ljudi. Nemoj se fokusirati na to 1%, nego na 1% od sedam miliona potencijalnih korisnika iz Srbije, ili 1% od 16 miliona ljudi koji su iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne gore i Hrvatske.

Da ne pričam koliko je tu potencijalnih korisnika ako se aplikacija napiše i na našim jezicima, i na engleskom, pa još da se prevede i na još neki broj jezika...

A ako je makar 50% onih koje boli uvo za aplikacije, e njima je onda zapravo svejedno da li koriste Windows ili Android. Osim ako želiš da kažeš da 97% ljudi koristi aplikacije, pa da je zato broj korisnika Windows telefona manji od 3% (ne govorim o market share). :D

I ja ne kažem da aplikacije nisu nedostatak Windowsa, nego samo kažem da za veliki broj korisnika aplikacije ne igraju toliko važnu ulogu koliko to neki hoće da se predstavi, ali tom delu korisnika trgovci i operateri uvale šta hoće, i svaki sledeći telefon koji kupe, kupe ga na random.

Ti si se možda razočarao, ali ti si moderator na forumu Mobilni Svet, mislim da to samo po sebi povlači da si (za početak) daleko znatiželjniji od svih tih korisnika o kojima sada govorimo.
TL;DR
Ne znam druze kako te ne mrzi da pises kilometarske postove kako bi opravdao nesto sto je nemoguce. . .

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

@Sugar
Evo, stajem. :D

@ Chobby88
Nije moj post nešto duži od onog posta Lobačevskog, ali sad stajem. :) Slažem se da je gubljenje vremena.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Deksi »

гари, druze tako sam ih ja i jos poneko branio 2013/14 ali tad su i jos davali znake zivota i bilo je nade da ce se stanje popraviti. Sada je vec sve jasno vidljivo da su stali. Naravno verujem da ce uraditi veliki reset i brknuti u dzep i uloziti u ono sta treba.
Pa dobro nismo skroz promasili temu, lumia i jeste sastavni de windows mobile zivota.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

Deksi napisao:гари, druze tako sam ih ja i jos poneko branio 2013/14 ali tad su i jos davali znake zivota i bilo je nade da ce se stanje popraviti.
Ovde moram da upadnem. Znači ista stvar je bila kod mene. Redovni članovi se sigurno sećaju kako sam se popi*kao sa 1808 pa smo popili ban na mesec dana. Ali kao što Deksi reče, tada su zaista davali neku nadu. Međutim umesto da su nastavili tako oni su napravili neki samo njima jasan zaokret i sve je otišlo u tri lepe, kao i ova tema.



Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Odgovori