Ugašen i Lumia brend

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

Ugašen i Lumia brend

U sklopu akcije gašenja svega što ima veze s NOKIA imenom ugašen je i Lumia brend, a novi korak na putu koji vodi Surface brendu je - uklanjanje Lumia imena sa Microsoft sajtova. Tab Lumia više ne postoji, obrisan je sa sajta.

Lumia odeljak zamenio je "Education", a Lumia se može naći pri dnu padajućeg menija "Devices" ili tek na dnu, u potpisu stranice (podnožje sajta).

Lumia 950 i Lumia 950 XL dobile su i sniženje cena u EU zemljama, sa početnom od 299 evra, pa je verovatno da Microsoft priprema teren za nešto novo i rasprodaje zalihe telefona sa Lumia potpisom. Da li je sniženje aktivno i za Srbiju saznaćemo uskoro.

http://mondo.rs/a937080/Mob-IT/Vesti/Ug ... sajtu.html

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »


znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od znemanja »

Tipičan MS, kada nešto ne funkcioniše, što pre to baciti pod tepih i upustiti se u još jedan promašaj. Ne znam kada će shvatiti da im nije mesto u svetu smartphone-a.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

Sad bi bilo lepo da Nokia prisvoji Lumiju ponovo (ime mi deluje nekako mocno) I da razviju odlicne kamere i onda krenuti izpocetka.
Festina lente.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Drakenzen »

Aham, hoce to tako kad je MS vlasnik.......

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od znemanja »

Apolo, Ne treba Nokii nešto što ih asocira na promašaj. Pritom, novi Nokia modeli će raditi na Android OS-u, a lumia asocira na WP.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Green »

To samo umobolnici još ne shvataju da je Microsoft puk'o ko zvečka na mobilnom terenu. Kakv bre Surface.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

Green napisao:To samo umobolnici još ne shvataju[...]
Auuuu... Koji triggering će da nastane sad! :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

znemanja napisao:Apolo, Ne treba Nokii nešto što ih asocira na promašaj. Pritom, novi Nokia modeli će raditi na Android OS-u, a lumia asocira na WP.
Slažem se ali štete, slozices se Lumia lepo zvuci ako se distanciramo od MS.

Green, Surface kao tableti idu lepo, ako im je verovati nisu mogli da proizvodu kolika je bila traznja. Za telefon koji najavljuju ne sumnjam da ce harverski biti dobar ali morace i stabilan OS da ga prati.

Sent from mTalk
Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

Green napisao:To samo umobolnici još ne shvataju da je Microsoft puk'o ko zvečka na mobilnom terenu.
Tačno znam na koga si sve mislio... :lol: :lol: :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Green »

Apolo, čist marketing. Ako nešto ne ide, plasiraš informaciju da odlično ide, da se masa zainteresuje za to što "ide". Sve vesti iz Microsofta idu uglavnom sa njihovih specijalizovanih sajtova. Njima možda jedino Xbox fino ide, za ostalo ne verujem, boli me ćošak šta ostalo izvitopereno fanboy-stvo misli.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od acamatic »

Mene iskreno samo interesuje šta će miodrag da koristi kada zvanično i oni budu proglasili smrt :D. Pošto je rekao da za ajFon neće davati toliki novac, jedino mu preostaju oni dumb telefoni koji se dele za džabe u pakete 1k+ dinara na mesečnom nivou[emoji38]

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od iamivan »

Preći će na kraju na Android pa će i njega da brani kao da mu je dete rođeno. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Milcha »

3310 [emoji14]

Послато са SM-N910C

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od miodrage »

Preci ću na iPhone, ionako sam ga koristio davnih dana, pre velike većine ovde. Ali MSFT još nije rekao zbogom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »

Ovo je stara vest, o tome sam još pre dva dana čitao na Benčmarku od nekog tamo Ivana I. :D :D :D
Pazi našeg Barabu, usudio se da ovde otvori ovu temu. :P
Braćo, nema ovde šta da se komentariše, za gašenje Lumija se znalo još pre pola godine, ili tako nešto, jer su to davno, mada nezvanično, najavili.
W10M još neće crći, to je sigurno, MS će probati da nagovori neke druge firme da izbace pokoji uteđaj sa njihovim OS-om (iako im to neće dobro ići, siguran sam), a SP će najverovatnije sami izbaciti kad budu mislili da su ga 'ispekli' da valja.
Ono što mene više brine je što OS ne 'peku' dovoljno dobro i brzo, ali 'ajde da se nadamo da će do izlaska SP nešto uraditi po tom pitanju.
Druga stvar - koja za nas korisnike nije nimalo loša - jeste to što će 950 i 950xl sigurno moći da se nađu u prodaji još pola godine, ako ne i duže, i ne sumnjam da će im cena fino pasti, tako da ću uzeti jednu kad dođe vreme da moja 930 ide u zasluženu panziju. A posle 950xl biće SP, ako dođe na naše tržište, i ako ga uopšte izbace - a ako ga i ne bude, onda ću nositi dva Androida ili se možda i ja za*ebem, pa pored jednog Androida uzmem i neki IP.
I tako.... ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od miodrage »

Pa 950xl je sada 400€ zvanično, što će reći, Evi, spremaj keš.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

Evindzer, Upravo tako. Davnih dana su najavili da ce ugasiti Lumiju i navodno izbacuju Surface telefon. Pitanje je samo bilo koji ce to biti poslednji Lumija telefon, posto su najavljivali i 1330, 1030, 850... I nazalost nijedan nije ugledao svetlost dana. Strpi se jos malo dok popadaju cene pa uzmi 950/XL, u zaivnosti koji ti vise odogovara. Sistem zasad radi odlicno. Mani se "trulih jabuka" :P
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Evindzer »

WP_guru, u kojim radnjama je za 400? :blinky:
Apolo, nisam ni mislio na instant prelazak na jabuku. :wink:
Možda, ali samo možda, ako za par godina ne bude ničega dobrog (ili ničega uopšte) na W10M, mada je mala šansa da će MS potpuno odustati od mobilnog sistema.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Apolo »

Evindzer, Na KP 950 XL se mogao naci za 350-360e kada sam ja merkao L950, ukoliko kupovina preko KP dolazi u obzir. U bilo kom slucaju da merkas prelazak na jabuku, nisam to ocekivao od tebe :P
Festina lente.

Odgovori