Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Coni »

Ljudi juče na rođendanu dvoje sa lumiama se dotakli teme kako su prezadovoljni mezimcima i kako "ne baguju uopšte kao androidi" i onda ovoj curi stigne poruka na Viber-u, pritisne live tile, Viber se otvori i odmah zatvori :) to je taj sjajan rad od kog sam pobegao na android niže srednje klase koji radi mnogo bolje. Devojka ima L640 inače.
miodrage napisao:Small pop up ima za sve apps koje imaju notifikacije
Nije on mislio na to, nego na otvaranje aplikacija u malom prozorčiću što postoji na Sony, LG, Samsung modelima, čudi me da ne znaš to a znaš da je Android đubre.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Evindzer »

Jbg, Vajber to zna tako. :wacko:
Mada, ja stvarno nemam problema s tim na 930, jedino što mi ponekad prijavljuje abdejt koji sam zapravo uradio, ali nije mi bitno, ionako više koristim Votsap. :wink:
A opciju otvaranja u malim prozorima sam isključio i na Asusovom fabletu (Android), to me baš živcira - mada, naravno, ima ljudi kojima je to korisno. Koliko ja znam, takvo nešto nema na WP-u.

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od xCookie »

DamirBL napisao:Pa ne znam, evo sta meni kaze nakon par dana koriscenja (na telefonu 4.7''):...
Slika

----> "Core Editing" <----

https://products.office.com/en-us/mobile/office

Mozda pokusavas neku advanced opciju prilikom editovanja... ne znam, nisam pametan. :blinky:
Xiaomi Redmi Note 4X

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od miodrage »

Coni, pa ne znam ja takve finese, stidio bih se sebe da znam. Sto se Vibera tice, to je do app, ne do OS-a.

Ja mislim da ovaj Word Mobile nudi upgrade na neku opciju koja se placa. Sta tacno ne znam, jer treba stisnuti upgrade, pa videti sta i za koliko novaca. Dok se ne pritisne confirm, nema opasnosti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Baraba »

Što ne kažeš to je do nekog brenda koji vrti android? Kao sada što kažeš da nije do WP. Na njima ima ovo ili ono jer koriste skinovan android, na nexusu nema, to nije do androida. Ti da kupus nexus 5, ti bio doživeo otkrovenje, blagostanje, sreći toj ne bi bilo kraja, dok ne shvatiš šta si do sada koristio i koliko bio u zabludi i ograničenju.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

xCookie napisao:
Mozda pokusavas neku advanced opciju prilikom editovanja... ne znam, nisam pametan. :blinky:
Ne, apsolutno. Jednostavno pokusavam otvoriti bilo koji postojeci xls ili doc. I javi mi tako.

Plus naravno, pokusao sam da otvorim blank dokument u wordu i da krenem bilo sta pisati, ne. Ne moze.

Doduse kod mene je word verzija 17.6131.10062.0

Miodrage, kliknuo sam ja "buy", ali kako nemam sacuvane podatke kreditne kartice u walletu od prije (niti sam planirao da to tako drzim u telefonu) proveo me kroz par prozora i evo sad nudi da izvrsim uplatu tako sto cu odrediti payment method, tj. nigdje mi nije nudio da office 365 se vrati na besplatno. :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od miodrage »

Pa o365 je besplatan samo mesec dana, potom se placa ako zelis dalje da ga koristis.

Baraba, i sta bi kad si se probudio? Ja da koristim Android? idi bre covece...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Prije nije tako pisalo. Nego za uredjaje ispod 10'' dijagonale da ce biti besplatno...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Evindzer »

A šta sad - ispod 8"?
Kako su krenuli, za dva meseca će stići do ispod 5! :lol: :D :lol:

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

ne, nego uopste nema vise besplatnog officea 365... ali bar da ima core office, to bi bilo podnosljivo

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od miodrage »

DamirBL, ja i ne znam gde je pisalo za Office, znam da je pisalo za sam Win. Ali upravo se o tome radi, dace OS za dz, a servise ce da naplacuju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Baraba »

Alo, skrenuli ste sa teme :D
Poslednja izmena od Baraba u Pet, 02. Okt 2015. 08:10, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Evindzer »

Evo, ja ću da se vratim: Baraba je koristio žutu 1020, rekao da slike imaju nijansu istu kao boja telefona, i zbog toga ne valja WP! :D :lol: :D

IvanV
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 19. Okt 2015. 14:44
:: Microsoft Lumia 640

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od IvanV »

Evo, da opljunem i ja malo. Imam Lumiu 640.

Prva stvar koju sam video da ne valja: dialer. Na Androidu, i to jeftinim, i starim, i kineskim uređajima, ako u dialer unesem 4826, ponudiće mi kontakte koji se npr zovu Ivan, kao i kontakte u čijim telefonima postoji sekvenca 4826; WP to ne radi.

Druga stvar: tastatura! Na iole novijim Androidima postoji Googleova standardna tastatura, koja omogućava swipe unos na našim jezicima; na WP to nema za jezike kao što je naš (niti se može 3rd party tastaturom zameniti ugrađena).

To su elementarne stvari koje nemaju veze sa konkretnim telefonima.

Treća stvar: multitasking. Jutros igram pasijans u busu i slušam muziku; prebacim se u muzičku aplikaciju da promenim pesmu, vratim se u igru iz koje sam se prebacio par sekundi pre toga, i onda čekam da je telefon probudi, i to je standardna situacija. Na Androidu sa ekvivalentnim hardverom (Cubot GT99, quad core A7, 1GB RAM, koštao me 105€ pre dve godine) takve stvari rade lepše.

Naravno, ima i dobrih stvari, no kad s podvuče crta, ima štošta da se zameri.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od novak »

Sa W10 dolazi swype i smart dialer, a navodno ce biti poboljsan i multitasking. Sistem bi trebao da dobijes do kraja godine, a ako si nestrpljiv imas ovaj preview.

Odgovori