Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Ma jok, čovek je za dve godine promenio telefona koliko ja za skoro deset, i to sve skupe i dobre modele, tako da sam siguran da mu nije nužda da vuče telefon koji mu ne odgovara. Zato sam se i čudio što je uopšte uzeo tu Lumiju, jer sam znao da neće biti zadovoljan njom.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 24. Mar 2017. 14:09, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Hoću da kažem da ga w10m zanima, i sigurno je da mu se sviđa cela ta ideja. Jedino što je Microsoft zeznuo prilikom realizacije.

U principu, njemu je to sekundarni telefon koliko sam zapamtio, i koji je on kupio za neke (relativno) manje novce, pa onda i nema razlog da ga se rešava. A kad baš digne ruke od sistema, znaćemo. :)

Pa i ja se nekad slično kao on osećam. Sistem mi se sviđa, ali "samo" još da mi Skype Preview normalno radi prilikom video poziva. :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

Windows, nazalost, moze samo digitronu biti protivteza. MS je upropastio sve sto je valjalo, a nesposobni su da razviju sistem. Nokiji se vec pise svetlija budućnost samo kad su se otkačili MS-a.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Ili usmeravaju svoje ljude na pogrešnu stranu. Recimo, ne vidim kako nameravaju da se afirmišu kao kvalitetni razvijači aplikacija (ako to i pokušavaju), kad ljudi vide da nešto njihovo na njihovom mobilnom sistemu ne radi. Većinom nema problema, ali i dve aplikacije mnogo kvare sliku, i očigledna je nebriga za rešavanje tih problema.

Pisanje u njihovom Feedbacku je kao kad se čovek moli bogu - isto toliko očekujemo da će Microsoft nešto uraditi povodom našeg problema. :lol:

I dosta toga što su omogućili za aplikacije ni u njihovim aplikacijama nije implementirano. Recimo, skoro ni jedna njihova aplikacija nema otvaranje hamburger menija prevlačenjem sa leve strane, nego mora da se tapne u gornju levu najnepristupačniju ivicu ekrana.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

Širite defetizam samo kad je sve u qcu pa da li je moguće da baš ništa ne valja i da je tako loše. Bez neke namere da ubeđujem nekog da mi tel radi ok, ne mislim da je budućnost wp tako crna, sad u ovom momentu tako deluje ali još uvek nisam čuo da se neko iz MS obratio stim povodom i javio da odustaju od wp tj da neće biti više novih telefona sa win osom. Ne bih da mračim kao vi ali nisam ni neki preterani oprimista po pitanju novog telefona jer nema nikakvih najava, da moguće da više neće biti novih uređaja ali ne bih bio baš 100% siguran u to. Kako god ako bude novi uređaj super ako ne jbg razmišljaću šta dalje kad dođe vreme za to. Ali ja i dalje ne mislim da je wp loš niti imam nameru da uzimam neki drugi dok mi ovaj radi ok. A što se tiče naslova teme jasno je da sa ovim tržišnim udelom win ne može da parira androidu.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Svakako nas je gomila ovde koji koristimo Windows telefon kao primarni, sekundarne telefone ni nemamo. Da sistem ne radi dovoljno dobro, gledali bismo kako da ga se rešimo, a što ne činimo. :) Ali trebao bi Microsoft bolje da se posveti ovom sistemu. :) Glupo je što su sad došli do te tačke da zaista nikome ne možeš mirne savesti preporučiti Windows telefon - pre svega zbog neizvesne budućnosti.

No kako god, sistem će dobro raditi doklegod nas služe naši telefoni. :)

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

Vas 5-6 korisnika ovde je gomila? :D
Windows možda sada parira interfonu po funkcionalnosti i to je to.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

Taj broj ljudi je zbog tebe i tebi sličnih zbog omalovažavanja i sprdanja, a ne zato što je wp loš ali to je više na račun moderatora koji to dozvoljavaju. Ćuti da te gaze ako se pobuniš i kažeš nešto drugo onda si fanboj, bot ili šta god po izboru. Ako smo ovde samo nas 5,6 kao što i sam kažeš u manjini u odnosu na vas većinu čemu takvo ponašanje? Da se rasteramo i nas par pa da ne smetamo...

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Da, baš nas je Green sve nagovorio da napustimo Win. Nismo to uradili svojevoljno zato što je OS loš i zato što je situacija sve gora, već je to Green uticao svojim telepatskim moćima... *puts tin foil hat on*

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

TosaNS napisao:....Ako smo ovde samo nas 5,6 kao što i sam kažeš u manjini u odnosu na vas većinu čemu takvo ponašanje?
Zato što pišete nebuloze koje su nespojive sa zdravim razumom. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Ali ipak, što nas je više različitih, to je forum zanimljiviji. ;) Kontam da nema dosadnijeg foruma od onog na kome svi imaju isto mišljenje.

Prihvati, 1808, da ima nas kojima Facebook aplikacija nije bitna, i koje ne pogađaju te mane sistema koje tebi smetaju. I kojima je Windows primamljiviji od Androida i kao ovakav.

Nije sve u specifikacijama i brojevima. ;) Niti možeš da sve staviš na jednodimenzionalnu skalu, pa da ih porediš. Čak ni kod dva različita Android telefona to u opštem slučaju nije moguće.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

TosaNS, i tebe ću da slomim ko beba zvečku, samo mi daj malo vremena da sastavim dobru strategiju. Ima da budeš ko bela lala. :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари, tek što sam izneo konstataciju, eto tebe da potvrdiš napisano. :lol: :lol: :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

TosaNS, Ne, vi ste sami krivi što imate takav tretman od drugih članova na forumu. Branite OS za koji je nedvosmilsno utvrđeno da je loš jer ne može da odgovori tržišnim zahtevima. Ista situacija bi bila kada bih ja ili neko treći postovao na forumu koji se bavi automobilima i pričao kako je jugo savršen automobil jer meni završava posao, lep, mali, jeftin, kompaktan, preveze me od tačke A do tačke B i meni dosta. Bio bih ismevan od strane članova tog foruma jer je jasno da je jugo nužno zlo i da je to sada loš automobil. Pritom, niko ni tebi ni ostalim Windows korisnicima ne spori da vama Win OS završava posoa, ali ako vama završava posao to ne znači da je isti dobar, već znači da su važi zahtevi specifični i očigledno različiti od većine drugih korisnika kada taj OS može da zadovolji takve zahteve.

гари, gore napisano se i na tebe odnosi, nije bitno šta ti koristiš ili šta ja koristim, bitno je da OS može da zadovolji najrazličiteije moguće zahtve korisnika. Npr. ja ne koristim snapchat, ali to ne znači da Andorid ne treba da podržava tu aplikaciju, ima ljudi koji ga koriste. Umesto da vi, koji ste korisnici Win OS, budete najglasniji u kritici MS, vi opravdavate i branite mane tog OS bez ikakvog razumnog objašnjenja.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Postujuci da nekom odgovara win, on ako je nekada i bio protivteza u pokusaju, danas to vise nije. To je sistem koji u ovom obliku u kojem ga vi koristite nema buducnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Green napisao:TosaNS, i tebe ću da slomim ko beba zvečku, samo mi daj malo vremena da sastavim dobru strategiju. Ima da budeš ko bela lala. :D
S obzirom da nema Windows telefona u najavi, nemoj da se trudiš oko strategije, samo pevuši "Time is on my side... Yes it is...". :D

Ali šteta bi bila da ne bude novih Windows telefona, možda bi se 1808 osećao kao da nema svrhu, pa bi pao u depresiju. :D

1808, verovao ili ne, bitno je da li se nekome telefon jednostavno sviđa ili ne. :P

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

znemanja napisao:Umesto da vi, koji ste korisnici Win OS, budete najglasniji u kritici MS, vi opravdavate i branite mane tog OS bez ikakvog razumnog objašnjenja.
S ovim se slažem u potpunosti. Čim sam prvi put počeo da prijavljujem probleme sa W10m, dočekan sam odmah sa spremnim kolcem (nenamašćenim), a nisam bio jedini. Odmah su tražena opravdanja (ne valja hardver, ne znaš da koristiš telefon, ne držiš ga kako treba...) i samo se ponavljala ona stara mantra - meni radi savršeno.



Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

znemanja napisao:TosaNS, Ne, vi ste sami krivi što imate takav tretman od drugih članova na forumu. Branite OS za koji je nedvosmilsno utvrđeno da je loš jer ne može da odgovori tržišnim zahtevima. Ista situacija bi bila kada bih ja ili neko treći postovao na forumu koji se bavi automobilima i pričao kako je jugo savršen automobil jer meni završava posao, lep, mali, jeftin, kompaktan, preveze me od tačke A do tačke B i meni dosta. Bio bih ismevan od strane članova tog foruma jer je jasno da je jugo nužno zlo i da je to sada loš automobil. Pritom, niko ni tebi ni ostalim Windows korisnicima ne spori da vama Win OS završava posoa, ali ako vama završava posao to ne znači da je isti dobar, već znači da su važi zahtevi specifični i očigledno različiti od većine drugih korisnika kada taj OS može da zadovolji takve zahteve.

гари, gore napisano se i na tebe odnosi, nije bitno šta ti koristiš ili šta ja koristim, bitno je da OS može da zadovolji najrazličiteije moguće zahtve korisnika. Npr. ja ne koristim snapchat, ali to ne znači da Andorid ne treba da podržava tu aplikaciju, ima ljudi koji ga koriste. Umesto da vi, koji ste korisnici Win OS, budete najglasniji u kritici MS, vi opravdavate i branite mane tog OS bez ikakvog razumnog objašnjenja.
Zašto da ne ideš na forum i ne pišeš da je Yugo TEBI dobar... Možda neko ima iste potrebe kao ti, i iste mogućnosti, pa se ipak za njega opredeli. Možda bi bio podvrgnut sprdnji kako si siromah, ali to ne bi bilo uredu kao što ne bi bilo uredu ni ti ostale da etiketiraš kao snobove. Forum služi za razmenu utisaka, iskustava, i slično, i što je iskustvo vozača Yuga irelevantno...

I ja nisam ni jednom rekao da Windows zadovoljava opšte potrebe korisnika. Konkretno, kad jer neko dolazio da pita za predlog za telefon, ja sam ga odmah pitao "jel ti je Facebook bitan". Baš nedavno sam pisao o problemima sa Skype Preview aplikacijom koje ima moj brat. Niko se ne pravi lud i ne govori da je ovo savršen sistem, ali kolegu 1808 boli što nas ima i ovoliko kojima je Windows dobar ovakav kakav je.

Baš je dobro što su pomenuo primer sa automobilima. Jer - jel postoji najbolji automobil? Ne. Jel postoji najbolji automobil za moje potrebe i moje mogućnosti? Verovatno da postoji. Zato sam rekao da ne može da se napravi jednodimenzionalna skala. Može za mene konkretno, ili za tebe, ili za 1808, ali ne može da se napravi takva skala za sve. Jer biti nam se svima sviđa jednako samsungoliki dizajn, niti nam je svima jednako bitna prednja kamera, niti nam se svima sviđaju iste ideje za interfejs, itd.
novak napisao:Postujuci da nekom odgovara win, on ako je nekada i bio protivteza u pokusaju, danas to vise nije. To je sistem koji u ovom obliku u kojem ga vi koristite nema buducnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je tačno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

znemanja napisao:TosaNS, Ne, vi ste sami krivi što imate takav tretman od drugih članova na forumu. Branite OS za koji je nedvosmilsno utvrđeno da je loš jer ne može da odgovori tržišnim zahtevima. Ista situacija bi bila kada bih ja ili neko treći postovao na forumu koji se bavi automobilima i pričao kako je jugo savršen automobil jer meni završava posao, lep, mali, jeftin, kompaktan, preveze me od tačke A do tačke B i meni dosta. Bio bih ismevan od strane članova tog foruma jer je jasno da je jugo nužno zlo i da je to sada loš automobil. Pritom, niko ni tebi ni ostalim Windows korisnicima ne spori da vama Win OS završava posoa, ali ako vama završava posao to ne znači da je isti dobar, već znači da su važi zahtevi specifični i očigledno različiti od većine drugih korisnika kada taj OS može da zadovolji takve zahteve.

гари, gore napisano se i na tebe odnosi, nije bitno šta ti koristiš ili šta ja koristim, bitno je da OS može da zadovolji najrazličiteije moguće zahtve korisnika. Npr. ja ne koristim snapchat, ali to ne znači da Andorid ne treba da podržava tu aplikaciju, ima ljudi koji ga koriste. Umesto da vi, koji ste korisnici Win OS, budete najglasniji u kritici MS, vi opravdavate i branite mane tog OS bez ikakvog razumnog objašnjenja.
Branim OS koji si ti nedvosmilsno utvrdio da je loš, i šta god da ti kažem ti ćeš meni da lažem i da ne govorim istinu no tvoje mora biti zadnja jer si moderator pa ti je verovatno sve dozvoljeno i ubeđivati nekog u nešto pri čemu ti nemaš wp niti znaš kako on radi i da li ima problema i koji su to problemi, ali ti znaš da on ne može da odgovori tržišnim zahtevima, što je po meni vrh tvog komentara. Ne moramo se mi slagati u mišljenjima ali nema potrebe da me ubeđuješ da je nešto loše dozvoli da se ne slažem sa tobom i to je to. Možemo završiti dalju raspravu tako što ću se ja povući od iste i dopustit da pričate to što pričate bez namere da više bilo šta odgovaram dalje. Nemam posebne prohteve niti sebe smatram specifičnim korisnikom ali sve što treba on mi završava posao, a verujem i ostalim korisinicima ali ko je sudija koji kaže ovo valja ovo ne ti pera, marko, janko, i opet išli u krug sa pričom o tržištu itd i to je jedini argument za tebe ali ne i za mene što opet otvara priču na široko i u čemu je na kraju poenta da me ubediš u svoje mišljenje da si u prav pa to sigurno nećeš niti ja imam potrebu da ubeđujem tebe u suprotno, tako da je besmisleno pisati bilo šta više ...

Sebe ubrajaš u većinu zato što koristiš S7 edgeali šta je sa ostalim korisnicima tog OS-a koji imaju probleme koji nisu zadovoljni ali ćute i ne bune se jbg. I oni voze juga ili ...

Da završim priču: Da kažem da je windows OS korektan na osnovu onog što sam imao prilike da vidim.

Pozdrav
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Krenuli kilometarski postovi i citiranja istih... [emoji38]

Slika

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

Zaključana tema