Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

гари napisao: Hmm da li si u pravu ili ne, ali malo sam pogledao na netu sad - cena oko 15.000, nije loše, ali 1GB RAMa, ta to nisam siguran za kakvo korišćenje je na ovom telefonu to dovoljno. Taman ako moja mama ostane pri tome da hoće Android, pogledaću i recenzije tog telefona.
Koji je to model za 15 hiljada? Ako će joj služiti za pozive, sms i Votsap ili Vajber, onda je u redu, ako će za nešto više, bojim se da je nećeš usrećiti.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 14. Okt 2016. 16:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Azimuth »

Nisu svi dobili w10m. Zašto sam rekao Nexus i Lumia? Zato što su i Nexus pravili drugi (Samsung, HTC, Huawei, Motorola), baš kao što je Lumiu pravila Nokia. Ako tako postaviš stvari, a jedino je tako ispravno, onda ne znam o kakvoj podršci pišete. Ako postavljate stvari tako kako postavljate, zašto npr onaj Samsung (zaboravio sam kako se zvao model) koji je radio na 8 ili 8.1 nema apdejt? Zašto htc sa nema apdejt? Zašto gomila Lumia nema apdejt na w10m?

Android se apsolutno može koristiti bez ratovanja. Evo ja ga prvi koristim. To što sa rutovanjem imaš mogućnost da staviš sistem koji nije ono što ti nameću je lični izbor, ali taj izbor ne postoji na drugim platformama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Evindzer napisao:Koji je to model za 15 hiljada?Ako će joj služiti za pozive, sms i Votsap ili Vajber, onda je u redu, ako će za nešto više, bojim se da je nećeš usrećiti.
LG Spirit mislim da sam to gledao.

U glavnom bi bilo to, ali ko zna za šta bi ona htela možda još da ga koristi u naredne minimum dve godine.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od fannY »

Gari, nek uzme Spirit. Odlican je telefon za te pare. Jel ima mozda neka bolja Lumia za tu cenu? Nije prozivka, cisto me interesuje. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:(...) onaj Samsung (zaboravio sam kako se zvao model) (...)
Ativ S, čini mi se. Bio je odličan za svoje vreme, a prošao totalno nezapaženo, i od tada mislim da Samsung više nije pravio modele na WP.
Gari, Spirit je dobar, ljudi se uglavnom hvale na njega, nisam znao da mu je cena toliko pala, mada, realno, on je sad vremešan model, pa je i red da mu je cena u skladu s tim.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Moguce je da ce Lumia nakon nekog vremena raditi fluidnije od androida iste klase, al s obzirom da je primarna namjena viber velike su sanse da on nece dobro raditi na W10.
Iz iskustva, manje zahtjevnim korisinicima fluidnost ne znaci puno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

fannY napisao:Gari, nek uzme Spirit. Odlican je telefon za te pare. Jel ima mozda neka bolja Lumia za tu cenu? Nije prozivka, cisto me interesuje. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mislim da su Lumia 535 I Lumia 550 odlični telefoni, i da sebi kupujem neki u tom cenovnom rangu, kupio bih Lumiju 535. Moguće je da se sa njom imaju problemi sa touchom, ali taj problem su svi koliko sam video rešili tako što su stavili foliju na ekran, a koju ja inače stavljam. Problem je što je touch preosetljiv, i bude nezgodno kod operacija sa više prstiju, o tome se radi. Kod 550 mi je bezveze što nema dual sim.
Evindzer napisao: Gari, Spirit je dobar, ljudi se uglavnom hvale na njega, nisam znao da mu je cena toliko pala, mada, realno, on je sad vremešan model, pa je i red da mu je cena u skladu s tim.
Mada ima Android 5, i na GSM Areni stoji da može da se nadogradi na Android 6, pa mislim da zbog toga neko i ne bi toliko osetio sad to što je telefon vremešan. Eno, HTC prodaje svoj neki telefon sa Androidom 4.4 za slične novce. E, sad, ako bi kupovala isključivo kod operatera, onda najverovatnije nema LG Spirit u MTS-u, i pored onih Lenova, Acera, Asusa i Huaweia mislim da je Lumia 550 bog i batina.

EDIT: I slažem se s Novakom, fluidnost ne bi ni mojoj mami bio toliko prioritet, oba telefona bi joj letela u poređenju sa ovim sad.

I opet bih rekao - u tom cenovnom rangu - to je samo trgovina između dve stvari: da li neko hoće dve aplikacije, i da mu one imaju bolje mogućnosti, pa da posle skoro ništa ozbiljno ne stavlja, ili da ima telefon na koji će moći da natrpa više stvari, a da bude spremna da možda povremeno treba da restartuje telefon, ili nešto slično. U tom slučaju, ja za sebe biram Lumiju. :)

Sent from mtalk on Windows 10 PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

miodrage napisao:S2 tera redovan ili neki modovani MM? Jer legendarni HTC HD2 je uspeo da potera svaki windows do sada, ali nista od toga nije bilo zvanično.
гари napisao:Naravno da je to sa rutovanjem, to nema veze sa podrškom na toj platformi, nego se korisnici snalaze
Je l' neko pitao kakva je developer podrska za android? Napisah ukratko kakva je. Sta to vama dvojici onda jos nije jasno!?
Koji bi proizvodjac zvanicno update-ovao uredjaj star 5 godina. I kako nema veze sa podrskom na toj platformi? Za vas je podrska samo ako Microsoft pusti nesto za Lumije? Zato ste tu gde ste sa sistemom i zato developeri beze od Lumija. Tegla kiselih krastavaca ima bolju podrsku.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Podrška razvijača je bolja na Androidu neko na Windows Mobilu, nema tu mesta za diskusiju. Android ima više korisnika, i to je to. Podrška proizvođača je ista. Ali kad kažeš kakvu taj uređaj ima podršku, ja podrazumevam pod time "kakva je podrška proizvođača".

I naravno, Microsoft je zeznuo WP8.1 ekosistem sa pojavom desetke jer sad gura univerzalne aplikacije, i u buduće će svakom razvijaču biti isplativije da radi univerzalne aplikacije u kojima je budućnost i koje ne mogu da se pokrenu na tom starijem sistemu. Jedino sada ostaje nada da Microsoft neće odustati od ove nove platforme, i da će nastaviti da je nadograđuje kao što to radi Google sa svojom platformom. Neko kaže "pa već smo videli ranije kakvi su", a ja samo kažem, polako, hajde da vidimo kakvi će biti ovog puta. :) Sada su bliže svom cilju nego što su bili ranije kad su odustajali od svog prethodnog pravca.

Eno ti Benchmark forum, ako pogledaš moje stare postove videćeš i mene da sam pljuvao na takve Microsoftove poteze - i što je ukinuo FM Radio, i što je najavio da Skype na WP8.1 neće raditi od nekog momenta tokom 2017. godine, što toliko WP8.1 nije dobilo makar osakaćen W10M, i tako redom... Jedino što sam u međuvremenu prihvatio to kao trenutno stanje, pa hajde da vidimo šta će dalje činiti, ali se i dalje ne slažem sa tim njihovim potezima. Trudim se da sagledavam sve racionalno, pa u tom procesu dođem do nekog zaključka zbog kojeg me je neko etiketirao kao nekog fanboja koji pravda sve poteze Microsofta, ali neka, nema veze - sve što će pomoći da se oni osećaju bolje, i što će rasteretiti njihove frustrirane duše. ;)

Dakle, slažem se ja sa tobom, jedino ne mislim da je to sve kako se odvija katastrofalno, i što to nije dovoljno da ja prestanem da gotivim ovu platformu više od preostale dve platforme. I to mi neki očigledno ne mogu oprostiti. :D Eh, da, to, a i to što sam uvideo da nema nikakve koristi od iznošenja svojih frustracija - trebali bi i oni da gledaju to drugačije, i lepše će se osećati u svojoj sopstvenoj koži. I ja sam par puta tamo započinjao požare, ali nisam to činio namerno, a kad sam iz drugog puta video šta sam učinio, onda sam prestao to da radim. Hehe, i to je priča o meni kao o WP/WM fanboju. :D Jbg, ja neću da pozivam na linč kako bi se uklopio u nečije društvo. :D

Sent from mtalk on Windows 10 PC

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Microsoft svojim potezima jednostavno odbija korisnike. Recimo univerzalne aplikacije. Sama ideja je vrlo zanimljiva. Medjutim kad je krenulo implementiranje onda je poceo show. Prvo pojasnjenje je bilo da kad se napravi aplikacija onda ona po defaultu treba da radi na svim uredjajima. Onda pojasnjenje kako to bas i nije tako. Pa onda ti nekakvi emulatori i kupovina servisa na sva zvona koji kako je na pocetku pisano samo jednim klikom (karikiriam) pretvaraju app sa ios u uwp. Sada ide prica kako to bas nije tako jednostavno i jeftino, a zaboravlja se prica od prije pola godine.
Evo sad se svako malo pomjera datum navodnog izlaska surface telefona. Msft gasi Lumije. Mislim da ce u dogledno vrijeme ugasiti mobilnu diviziju, a ako razvijaci ne prihvate pricu (a nema nekih velikih pokazatelja da ce je prihvatiti) i ostali ce vjerovatno dici sidro.
Povremeni dolazak novih aplikacija stvara privid da se nesto radi na mobilnom segmentu, a zaboravljamo cinjenicu da nijedna aplikacija nece propasti ako propadne mobilni dio vec ce ostati da se koristi na desktop verziji. Oni time ne gube nista


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Green napisao: Tegla kiselih krastavaca ima bolju podrsku.
Zavisi kako je držiš, meni je jedna ispala iz ruke pre mesec dana. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Slažem se s tobom Novače, samo što se meni čini da Microsoft sad održava sistem kolko tolko živim da bi imao na kome da testira sistem koji razvija i za koji ima dugoročni plan. E sad, to što verovatno imaju dugoročni plan ne znači da neće dići ruke, a to bi bio još jedan od nema nerazumljivih poteza. I ne bi bilo prvi put. :D Ali očekujem da neće biti tako.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

Treba razdvojiti ličnu projekciju od one koja jeste, šta se dešava trenutno? Da li se w10 mobile apdejtuje i poboljšava ili se ništa ne popravlja i unapređuje, da MS razmišlja o wp kao odumirućem sistemu mislim da ne bi izlazili ti apdejti jednostavno ostavio bi sistem po strani onakav kakav jeste. Što se surfejsa tiče nisam čuo da su iz ms rekli tačan datum više su to neke priče i pretpostavke, nego što je to prava inf. Kako god možda se nekom čini da će MS pustiti wp niz vodu ali niko od zvaničnika to nije potvrdio čak mislim da je skoro bio nekakav demant od strane ms da oni neće ugasiti wp program nego naprotiv ići će u suprotnom pravcu. Kao što reče Gari treba vreme da se pokaže ova nova w10 platforma nema razloga otpisati je pre vremena. Po meni ne može se porediti bb i wp to su dva različita sveta, mislim da je bb bio namenjen više poslovnom svetu i bio je preskup i nedostižan običnom svetu kojem i nije bio namenjen, pa samim tim bio je ograničen na određene kupce. Dok ova nova w10 platforma ipak može da se unapređuje za razliku ostalih wp platformi i to će po mom mišljenju dovesti do toga da wp neće pripasti. I da može biti kakva takva protiv teža telefonima sa android os.

Soilent Green is People
Poslednja izmena od TosaNS u Pet, 14. Okt 2016. 17:36, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Ma to su sad sve sve tekstovi kao i pred izlazak Windows 10 Mobile - mesecima su pisali "evo, za nedelju dana izlazi desetka", i kakvih je sve još bilo informacija. Tako sad i za Surface Phone, oni nisu ni rekli da će ga biti, a ljudi mu već dali i ime. :) Eto, uživo gledamo kako su u narodima nastajali mitovi i legende. :) I slažem se, em stižu ažuriranja i na insajderu i na zvaničnim kanalima, i već su i konkretno najavili šta su neke od stvari koje će unapređivati u narednih šest meseci.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Baraba »

Win 10 se ništa nije promenilo, spor je pa je spor, vrti one tri takčice pa vrti. I dalje problem sa nedostatkom app. Signal i popularna igra Hill Climb Racing 2 nemaju, kod mene je to provršilo meru i gubim živce sa win. Aplikacije koje imaju, njima i dalje fale opcije, viber nema tajne četove i poruke koje se uništavaju, zaštitu od snimka ekrana... Tapatalk i dalje nema. Win je toliko potono da ga više i nema na mapi.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od m@c|-|oR »

Baraba, ti li si ovo kucao ili ti je 1808 ukrao telefon?
:o :o :o
On the serious note - sa skoro svim što si napisao se slažem. Jedva čekam da mi istekne ugovor koji firma ima, pa da uzmem telefon k'o čovek.
8) 8) 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Baraba napisao:Win 10 se ništa nije promenilo, spor je pa je spor, vrti one tri takčice pa vrti. I dalje problem sa nedostatkom app. Signal i popularna igra Hill Climb Racing 2 nemaju, kod mene je to provršilo meru i gubim živce sa win. Aplikacije koje imaju, njima i dalje fale opcije, viber nema tajne četove i poruke koje se uništavaju, zaštitu od snimka ekrana... Tapatalk i dalje nema. Win je toliko potono da ga više i nema na mapi.
Navodno je CU bolji po pitanju performansi, ali to ćemo videti sad za oko mesec dana.

Tapatalk ima, bi trebalo da možeš lako da instaliraš odavde:
https://www.appx4fun.com/xap/13959/
Samo skineš, ne znam da li treba da je na mem. kartici, trebalo bi da ne moraš ni da menjaš ništa u podešavanjima da bi omogućio sideloadovanje, nego samo da tapneš na njega, i da odabereš da se instalira, i da malo sačekaš.

Za Viber si verovatno čuo "lepe" vesti da su oni odustali od razvoja aplikacije do daljnjeg, tako da se uvođenju tih mogućnosti i ne nadamo. Dobili smo animirane stikere, šta više hoćemo. :lol:

Meni lično taj manjak opcija ne predstavlja problem, ali moguće da bih mislio isto kao i ti da sam koristio i neki od novijih Androida. Videćemo, uskoro i kod mene u kuću stiže jedan noviji Android, pa ću se i s njime malo intenzivnije igrati. :)

Slažem se da je jadna situacija.

Sent from mTalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

m@c|-|oR napisao:Baraba, ti li si ovo kucao ili ti je 1808 ukrao telefon?
:o :o :o
Ha, ha, ha,.... provaliste me. E, jbg..... :lol: :lol: :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Baraba, ne razumem te što se još bakćeš s tim, W10M je OS bez budućnosti, to je sad jasno i onima koji su se ranije nečemu nadali, i danas ga koriste samo ljubitelji OS-a ili oni koji ne mogu da priušte nešto drugo, a ti ne spadaš u te kategorije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

On je u ovoj drugoj kategoriji. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Zaključana tema