WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od vla-do »

Po internetu se spominje da je sa ovim apdejtom "dosta" poboljšana baterija. Čak se neki frljaju i sa dvocifrenim brojkama. :)
Javite stanje posle par punjenja.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Vlada Zem »

Meni je to trajanje baterije najteze odrediti, uradio sam reset juce, danas kao da duze traje (10-20%), mozda je i "placebo" efekat ali slabija od apdejta sigurno nije. Od mnogo to stvari zavisi a ja stalno nesto menjam tako da nemam ustaljen rezim.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Meni se isto cini da primetno duze traje,imam iste aplikacije kao i pre.Dosta sporije se prazni u rezimu mirovanja,a i ovako.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od vla-do »

alphablue597, režim mirovanja su posebno naglasili da je poboljšan. Cifra koju su spominjali da je baterija poboljšana je za 25%. :)

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od NijeZauzetoIme »

Po mom utisku, 10-13% poboljsanja. I dalje lose.. Dva punjenja dnevno ako ga bas koristim ili nesto igram, a bez toga skoro pa ceo dan.

Koji god browser da sam probao na WinPhone, ovaj forum mi konstantno "bezi". Skrolujem na dole, i hocu da kliknem na neki thread, medjutim prilikom odizanja prsta (da bi kliknuo na zeljeni link) stranica sama pobegne na gore. Ne znam zasto. Da li se neko susrece sa ovim?? I da li je resivo?

Takodje, nisam se susreo s browserom da nije zapucao par puta.. Ukljucujuci IE, koji nekako od starta gledam da izbegnem..

P.s. Maxton browser je kul, dobio u zadnja dva dana po update..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Sto se browsera tice,surfy nije los.To je do ovog sajta ne do telefona,i meni isto bezi.Ja zato koristim tapatalk,dosta je jednostavnije i lakse...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

Probao sam i ja nekoliko brosvera ali IE radi ipak najbolje.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Baterija primetno duže traje. Juče nekoliko razgovora telefonom, nekoliko razgovora putem Skype-a uz upotrebu kamere, duže aktivnosi u Store, podešavanja i još neka čačkanja oko telefona, malo muzike - stanje baterije uveče oko 18h je bilo na 66%.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od PetarI »

Drustvo vidim da se prica o svemu(koliko vidim Cortana i nije bitna),ali da li neko sigurno zna,da li je 8.1 doneo prebacivanje app na memorijsku karticu?

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Petre,mozes da prebacis aplikacije na sd karticu,kao i mape....

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od PetarI »

To je super.U ponedeljak se nakon kratkog "izleta" vraćam nazad u staro društvo.Taj izlet je bio malo iznudjepotez,ali...u ponedeljak mi stiže HTC 8S i koliko vidim podešavanjem reije i jezika na USA,dobijam Drive+ i zaobilazim probleme sa kamerom,ili grešim?Naime u telefonu je 8.1 i koliko vidim u postovima,rano je da bude oficijelni,stoga ti problemi prate ovu verziju a mogu se trenutno prevazići upotrebom engleskog...Jeli tako?

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Drive+ radi na svim regionima,za kameru moras na engleski,za sada...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od PetarI »

Mozda sam malko pogresio pitanje...Drive je bio besplatan kod svih Nokia sa wp8,Drive+ je bio besplatan kod jacih modela iste firme,ali svi drugi korisnici 8-ice(Samsung,HTC...ko li jos sve)su morali platiti nesto da bi dobili Drive,ajde reci cu plus.Da li je i sada takva situacija ili je 8.1 to popravio,tj.da li sada svi mogu da imaju Drive+ besplatno?

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Mislim da svi telefoni sa wp8.1 dobijaju drive+,bez obzira dal je Nokia ili ne,99% sam siguran,mislim da je bas ovde covek pisao da je na Samsung ativ-u dobio drive+ sa 8.1.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

Ja iskreno nisam primetio da mi baterija nesto duze traje,al sam ja generalno prilicno zadovoljan baterijom jer lagano izgura dan sto nije bio slucaj kod predhodnog telefona. :)

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

Ja iskreno nisam primetio da mi baterija nesto duze traje,al sam ja generalno prilicno zadovoljan baterijom jer lagano izgura dan sto nije bio slucaj kod predhodnog telefona. :)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

Meni na Ativu traje bas solidno duze, evo skrinsotova, napunjen poslepodne i izdrzao sutradan ceo dan, stavljen na punjenje pred spavanje, uz aktivno koriscenje (sms, whatsapp, update aplikacija, pozivi, slikanje, pretrazivanje, tapatalk), tim tempom pre ovog najnovijeg updatea bat. je uspevala da izdrzi poslepodne jednog i do podne drugog dana i to uz noc na battery saveru, na drugom skrinsotu preko 4 sata na sleepu nije povukao ni 1%, potrosnja se vratila na nivo wp8 ili bolje..

Slika Slika

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od PetarI »

alphablue597 napisao:Mislim da svi telefoni sa wp8.1 dobijaju drive+,bez obzira dal je Nokia ili ne,99% sam siguran,mislim da je bas ovde covek pisao da je na Samsung ativ-u dobio drive+ sa 8.1.
Nisam ni stigao da se zahvalim na korisnim informacijama,pa to sada cinim.Zato se i radujem mom,da kazem novom aparatu.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

U vezi drive+, da potvrdim, ja ga skin'o regularno na wp8.1 sto na wp8 nije bio slucaj..

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

Da li jos neko ima problema whatsapp-om ,ne stizu mi notifikacije a kad udjem u app izadje mi ovo "Whatsapp has detected an issue whit your device's Push notification system. Please reboot your phone" ...i onda ga restartujem i neko vreme radi ok i onda opet isto...da li
neko zna u cemu je problem?

Odgovori