Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Hahaha! Pazi, i očuh razmišlja da uzme WP, ali neki veći. Od 535 je odustao zbog rizika da mu upadne loš touch i možda uzme 550 ako bude kod Vipa ili Hendija. :D
Ne može se reći da ljudi nisu zainteresovani za WP i samo da MSFT ne za*ebe sad sa 10kom mislim da imaju šansu za napredak. Mali, ali značajan za u buduće.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

Pa, ako već 'oće neki veći, reci mu da uzme 1520, pa kad ne bude mogao da se navikne na veličinu, da ga onda pokloni tebi. :D :D
Ali, tebi će to biti kao da koristiš tri telefona istovremeno - i to jednom rukom :lol: :lol: :lol: :lol: - pa ćeš morati da ga prodaš i uzmeš neki minijaturni. :D :P :D
Tako da ti ne gine 550, vidim ja. :lol: :D :lol:
A što se tiče zainteresovanosti za WP, bar u mojoj okolini (skoro) niko nije zainteresovan, posebno ne ljudi mlađi od 30 godina - interfejs im je ružan i dosadan (dok je meni uniforman i ozbiljan, što je meni pozitivno), a jedino interesovanje je izazvala L535 jer su je prodavci kao ludi nudili svakom ko je tražio telefon u tom cenovnom rangu.
I na kraju, imaju neku šansu za napredak po tom pitanju, ali samo ako naprave ozbiljan i dugoročan plan, a ne da očekuju uspeh preko noći. Kako su do sad radili, nešto sumnjam da su pametni da ovako postupe..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Ja u svakom slučaju planiram da uzmem 550ku sledeće godine, ali prvo da vidim kako će ići sa 10kom kad se malo slegne.
Za 1520 sigurno niko od nas nema para, a da imam toliko za tel. već bih šetao iPhone 5C. :lol:
535 su baš nudili i pored očuha je još i ženčetov brat razmišljao o njemu (samo gledam kad će da razlupa onaj njegov Samsung o obližnji zid), ali isto je odustao zbog toucha.
Jbg, po tome se vidi da se MSFT malo opustio sa kvalitetom za razliku od Nokie. Ok, bilo je i 620ki nekih faličnih, ali ne cela serija da ima neki problem.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

Pa, eto rešenja kako da prodaš više jedinica: spustiš kvalitet, a reklamiraš ga k'o lud. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Ima da im #*&%@ sve po abecednom redu ako 550ka bude imala tako neku falinku. Jako sam se zagrejao za njega, ali srećom dok to dođe na red svi će ga već dobro istestirati i znaću na čemu sam.

Znači osim sazrevanja OSa potrebno je da MSFT sazri i sa izborom hardvera. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Ono sto sam ja do sada pisao, je da WP prilicno dobro radi kao sistem. Sto se 10-tke tice, videcemo, ako bude radila kao na kompu, bicu prezadovoljan. S obzirom na kolicinu novaca koju cu morati da izdvojim, mislim da cu sa 950XL malo da sacekam, prvo da dobije neko testiranje i da se prosiri prica po forumima, a onda i da jurim samo u fullu sa sve Continuumom. Nadam se da ce do tada izaci Win10 za moju 930, pa da mogu sve lepo da istestiram, potom da spakujem, i prepakujem, pa nesto zenici, nesto caletu, kevi...
Falinke su moguce kod svih uredjaja, kao i random restarti i sl.
Eto Lobachewsky kaze da je za 2 meseca imao 6-7 restarta (random), ja za 3 godine na 2 uredjaja to nisam imao. Mislim da sam imao max 5 restartova. Ne racunam one koje sam sam radio iz raznih razloga
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

On nije rekao da je imao restarte već smrzavanje i da je morao na silu da ga restartuje preko dugmića što je druga stvar, a to nisam srećom doživeo još na WP.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od 9R94 »

Meni se desava na recimo mesec dana da nece da mi se otkljuca telefon, pa moram da vadim bateriju. To je na Denimu, ali mislim da je do memorijske, kako sacuvam neku sliku i zakljucam telefon tako se kasnije nece otkljucati, kao da se ugasio.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od djolex »

9R94, samo se zacrni ekran, ali može da se isključi ili restartuje (dugmićima za utišavanje+uključivanje). Na GDR2 je to rešeno (npr. u Internet Explorer-u kad se desi) da čim se zaključa i otključa, telefon ponovo prelazi u normalno stanje.
Nokia Lumia 630

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od cvoruga »

Meni se nije niti restartovao niti zaglupeo WP nijednom tokom korišćenja, kapa dole za stabilnost.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Evindzer »

http://wmpoweruser.com/microsoft-suffoc ... 2014-2015/
I još kad to objavi blog posvećen WP-u, šta više reći? :(
_____________
http://wmpoweruser.com/microsofts-new-s ... lackberry/

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od sugarcoated_ass »

Svega toga su i sami korosnici već svesni (za Milorada ne garantujem :D ) i puno nas je reklo da čeka da vidi šta će biti sa 10kom pa da planira sledeći korak.

Zašto je mala zainteresovanost za ove nove Lumije? Novi korisnici su dosta skeptični upravo zbog ovakvih vesti, a stari su dosta nesigurni u budućnost platforme i nisu spremni da žrtvuju novac.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od araphel »

Dobri linkovi, Evindzer.

Nazalost MS ocuglesno ne zeli da vidi koliko njihovo cik cak kretanje strategije odbija korisnike. S moje strane (iako vise nisam korisnik, i dalje pratim), sve ovo izgleda kao da ce opet odbaciti sve prethodno i krenuti iznova sa W10M. Nemojte me shvatiti pogresno, znam da i stariji telefoni dobijaju update u nekoj formi, ali subjektivno to tako izgleda.

Imam neke poznanike i kolege koji su i dalje WP evandjelisti, i snalaze se sa problemima putem zaobilaznih resenja i alternativnih aplikacija. Dzabe sva fluidnost sistema (a ja stvarno nisam imao problema po tom pitanju), kad moras da se krpis za osnovne funkcionalnosti.

S druge strane, znam ljude koji su bili vatreni obozavaoci WP sve do skoro, a onda resili da se pokupe i odu jer im je dosta cekanja. Jednostavno nisu imali volje vise.

I sad MS prica neku pricu o enterprise segmentu, i sta ja znam. Pa kakav enterprise segment kada ne mozes dokument da attachujes na mail (ustvari mozes, ali je proces tako neinventivan i zakomplikovan da ti treba kristalna kugla da ga provalis)? Jeste, W10M ce da resi nedostatke, i da donese Continuum i bla bla. Osim sto nece svako da kupi novi mob odmah, pa mora da ceka do decembra ili ko zna kad da bi dobio osnovnu poslovnu funkcionalnost, a to je ipak malo neozbiljno za toliku firmu.

Zao mi je, ali ako se nesto znacajno ne promeni i ljudi u MS odjednom dobiju nevidjen fokus, W10M nece spasiti nista. Vreme je da se polako Windowsu na telefonima kaze zbogom.

Voleo bih da za godinu - dve opet pricamo o ovome ovde na forumu, i da budem u prilici da kazem da sam pogresio, ali mislim da se to nece desiti.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od novak »

Fino receno araphel. Procitao sam mali milion komentara kako je wp idealan sistem za poslovne ljude, a taj sistem trenutno ne podrzava kacenje dokumenta u mail. Po nekim je super za socijalne mreze i app tipa viber, a do danas su oficijelne aplikacije za mreze bile ocajne, a Fb je nije ni imao. O radu vibera su se eseji pisali.
Manjak aplikacija neki i dalje gorljivo brane.
Dzaba placeni clanci o kvaliteti, trziste je neumoljivo. Kvalitet se prepozna, a pateticna je prica o korisnicima koji znaju sta hoce i da su oni bitni

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od ilidan »

Koliko se meni čini WP je u problemu zato što je MS zabrljao sa Windows 8. Tačnije, zabrljao je sa kreiranjem sistema koji radi i na desktop i na tač uređajima. I umesto da ili batale taj koncept ili da odmah krenu u izradu onoga što je Window 10 oni su uspeli da izbace samo Windows 8.1.
Tu je mnogo vremena izgubljeno, svi resursi su preusmereni da Windows 10 i WP nije dobio nikakav update skoro dve godine. Vrerovatno su smatrali da da je WP izgubljen slučaj kao i Windows 8/8.1 i da ne vredi dalje ulagati u njega. Samim tim ni developeri nisu hteli da se angažuju i rade aplikacije za sistem od koga i sam tvorac odustaje.
Sad, nije da je WP loš sistem i da nije mogao da se nadogradi. Ali takav kakav jeste nije se uklopio u koncepciju Windowsa 10 i univerzalnih aplikacija. Imam osećaj da ni u MSu nisu znali kako će na kraju izgledati Windows 10 pa nisu hteli da ulažu u mobilni OS koji se možda i nadograđen neće uklopiti u njihov glavni proizvod. Uglavnom, problem im je bio nedostatak vizije.
Čini mi se da sada imaju jasan cilj i viziju šta žele i gde vide sebe u budućnosti. Da li će im to ići lako?ne verujem jer su ljudi izgubili i poverenje i strpljenje i trbsće im vreme da to povrate.
Čitam negde da će možda da se fokusiraju na poslovni segment kada su u pitanju telefoni. Surface i laptopovi su već namenjeni poslovnom segmenu ako imamo u vidu cenu tih uređaja. Ako je to tačno onda se postavlja pitanje čemu sve ovo višegodišnje maltretiranje običnih korisnika sa Window Store i sada sa univerzalnim aplikacijama, sa kombinovanjem desktop i tač interfejsa? To su funkcije koje običnim korisnicima najmanje trebaju. I ako sad odustanu od telefona za široke narodne mase džaba smo se mučili sa Windows 8/8.1, džaba ovo zezanje sa Windows 10 i džaba univerzalne aplikacije jer poslovnim korisnicima neće mnogo značiti budući da njima i ne treba mnogo aplikacija. Uostalom Windows OS (desktop) nema toliku tržišnu dominaciju zsto što ga koriste firme već zato što ga koriste obični ljudi

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Coni »

Meni smetaju samo lošije aplikacije i manjak (ali ne toliko)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Deksi »

Da nedostatak pojedinih aplikacija je idalje problem ali se snalazim i bez njih.
araphel, aplikacija File Attacher odicno radi svoj posao za ubacivanje dokumenata i slicnog u e-poruku.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od araphel »

Jeste Deksi, ali je sve samo ne prakticno. Moze to i kriz file manager, ali umesto da lepo otvorim mail, pogledam attachment, ispravim sta treba, uradim reply i prikacim taj fajl, ja treba da se setam izmedju aplikacija kao blesav. Neka hvala, WP je mene izgubio kao korisnika, i to je to.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od novak »

Pa ispravili su to u W10. Ne moze se reci da bas nista ne rade:) ostaje im problem aplikacija

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od araphel »

Ispravili, ali koliko je bezobrazno da nisu reagovali na to ranije, jer ce biti reseno u desetki. Pa ti cekaj lepo. Da ne mracim dalje, ja sam odustao, ali pratim sta se desava i mozda se jednog dana vratim.

Odgovori