Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

^ Nisi ni ti daleko. [emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od ~Arkan~ »

A gde su tu One Plus 6(t), Pixel 3 (XL) pa čak i 2?



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Ostali su svakako prepuni problema.
Sugar:kod Androida samo top modeli rade besprekorno koliko toliko. Ne možeš mi reći da mid-range radi kao top model, to je tek suludo. A kompromis ne pravim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

miodrage napisao:U stvarnosti, Android je postao kompetentan pre 3 godine otprilike, ali samo na pojedinim modelima, ostalo nije vredno ni komentarisanja. Broj modela na kojima sve radi bez greske moze da se izbroji na prste jedne ruke.
Ovaj i dalje neumoran u pisanju neverovatnih besmislica. :D

Cak i da jeste Android postao kompetentan pre 3 godine (a naravno da nije, jer je uvek to bio), i tada je bila masa modela koji su ljudima radili besprekorno. Od Kineza svaki Xiaomi, OnePlus i Oppo na primer. Za Huawei ne znam, jer ih nisam tad pratio. Ostale brendove da ne pominjem. Motorole su bile hvaljene na sav glas da sve i jedan model fantasticno radi, uprkos tome sto se stalo sa flagship modelima nakon X linije.

Druga stvar, u cemu se to ogleda "osakacenost" ostalih modela u odnosu na one nabrojane Samsunge i Huawei-je? I sta se podrazumeva pod tim "prepuni problema" i "koliko toliko" besprekoran rad top modela?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:Ostali su svakako prepuni problema.
Sugar:kod Androida samo top modeli rade besprekorno koliko toliko. Ne možeš mi reći da mid-range radi kao top model, to je tek suludo. A kompromis ne pravim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I opet pokazuješ koliko nemaš pojma i samo lupetaš. :D Bitno da nije suludo to što ti pišeš iako si već gomilu puta demantovan i dokazano je da su čiste gluposti, a ovo što je realnost odbacuješ pošto ti je znanje o tome ravno nuli. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joker123 »

miodrage, Evo Nokia 6 (2018) 3gb ram-a i Snapdragon 630 sa Stock Androidom telefon leti doslovno bez ikakvih bug-ova.
Midrange Android telefoni odavno rade vrhunski sto ti mnogi odavde mogu potvrditi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Opet ste skrenuli sa teme. Nastavite da pišete, ali bez komparacija jer za to postoji nedavno otvorena tema.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

miodrage napisao:Joxy, ako bas zelis:
Note 9, S9(+), Mate 20 Pro, P20 Pro i to bi otprilike bilo to.
Ova 4 modela jesu vrhunska , ostali su ipak na neki nacin "osakaceni". Izvinjavam se vlasnicima ostalih "vrhunskih" modela, ali ovo su cinjenice gospodo.
Pa gde covece nadje Exynos i Kirin. [emoji23]
Ovime si demantovao samog sebe. Svi navedeni modeli su bukvalno klasican primer za ono sto pokusavam da ti objasnim. Samsungov UI i EMUI nisu bas najsjajniji skinovi i reprezenti moci Androida danas. Iako si se i sam uverio u njihov kvalitet, koji je naravno vrhunski tu dileme nema, sta ces onda tek reci kada probas npr Pixele ili OP?
Bukvalno uzmi bilo koji model na trzistu sa S835/845 cipsetom pa vidi kako to radi, batali Kirin i Exynos. [emoji3]
Eh da, i to sto kazes da se srednji segment ne moze porediti sa visim po pitanju brzine i fluidnosti i tu gresis. Itekako su ta dva segmenta slicna po pitanju toga, maltene da ne postoje razlike osim u brzini otvaranja aplikacija ali to naravno zavisi od kolicine, vrste i brzine memorije sto opet zavisi od samog proizvodjaca. [emoji4]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Ajd još jednom, držite se naslova. Svaki post posle ovog mog koji bude off ili sadrži isti će biti obrisan.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Čitam o ovom havajsko-američkom trvenju, pa mi pade na pamet jedna parodična misao: havajci bi sad mogli da od MS-a otkupe W10M, srede ga tamo gde MS to nije znao ni hteo (dizgori [emoji23]) i ubace ga u svoje buduće modele. Odmah bi imali kupce u Gariju, iGuruu i meni. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Haha, vidiš... :D

S tim da sam ja zaista uveren da oni nemaju resursa za takav posao - oni prave hardver, i čeprkaju softver - i svi Android proizvođači tako. Uzimaju ono što im Google daje, zato i jesu inferiorni u odnosu na Apple recimo, ili ono ranije u odnosu na Nokiju.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Koristis Android od nedavno, a vec znas da je inferiorniji. :roll:
A to sto proizvodjac hardvera ujedno radi i svoj skin sa mnostvom opcija koje stock Android nema, nikom nista.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ne, Android je superiorniji u odnosu na recimo Windows 10 mobile, i to baš da ga pohvalim - kad se tek kupi telefon, bude mnogo posla, ali nakon što ga skroz "kastomizujem" po svojoj meri, onda bude baš dobar.

Ali sam uveren da to njihovo "skinovanje" nije ni p od pravljenja sistema. Na to mislim, i za to ni ne moram da budem korisnik da bi zaključio.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Poslednja izmena od гари u Pon, 20. Maj 2019. 20:39, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Upravo tako. Skinovanje golog Androida je daleko od pravljenja sistema, Takodje ubacivanje gomile budalastina *bloatware( je takodje jako daleko od samog sistema. Opet, i sam Android je kako ja to shvatam podeljen na ono njegovo osnovno, i Google servise. E sad, Huawei je ostao bez ovog potonjeg, ali navodno alternativu ima. Tje vidimo.
Takodje, svi postojeci uredjaji im nisu ugrozeni, samo novi, koji tek treba da ugledaju svetlost dana.
Inace Evi, odlicna ideja, bas bih voleo da je vidim u praksi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Naravno da je odlična ideja - moja je. [emoji1787]
Kad bi se ta bajkica desila, odmah bih promenio forumsko ime u Bata Bogdan i postao havajski ambasador na forumu. [emoji23][emoji23]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Nazalost ne moze da se desi jer je i Microsoft americka firma, sto ce reci i oni prekidaju dalje odnose sa Huawei-em.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

I dalje radi Lumia 735 koristim wapp, viber pregledam poštu, povremeno slušam muziku. Meni je dovoljno funkcionalan pogotovo što mi je nedavno poslužio i kao prevodilac. Naravno da se MS preorjentisao na druge OS iz prostog razloga što su odustali od daljeg razvijanja svog sistema, suviše su veliki da bi stavili ključ u bravu. Ima gde su dominantni na moju žalost i možda još nekih priča sa mobilnim se završila, idemo dalje nije kraj sveta... Zašto sam tvrdio da će se ms dalje razvijati iz nekog ličnog iskustva zadoljnog korisnika jer sam pre nego što sam prešao na wp imao problema sa android telefonima jer nisam imao dovoljno para da kupujem high end telefone. Iako sam mislio da ću biti zadovoljan sa s2 i kasnije sa s3 to se nije desilo ali jeste sa lumiom 630,a kasnije i sa 735. Naravno gledam u budućnost i gledam šta če biti neki moj sledeći izbor, naravno da mi nije sve jedno kada vidim prepucavanje između USA i Kine jer ne bih da se moj izbor telefona svede na Apple ili Samsung... Ni jedan ni drugi ne dolaze u obzir. Posle p10lite logičan izbor bi bio p30 lite što će najverovatnije i biti.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Iz mog ličnog iskustva, Samsunzi su odlični, posebno oni skuplji, a uopšte ne sumnjam da su i Ajfoni isti takvi.
Naravno, sasvim druga je stvar što bih voleo (i što sam želeo) da WP opstane jer, bez obzira na brojne mane (i tu ne mislim samo na nedostatak aplikacija i ograničenost funkcije postojećih), kao OS mi je odgovarao više od Androida jer, recimo, za oko 4 godine korišćenja Lumije 930, nisam iskusio nikakva (veća niti češća) štucanja ili usporenja sistema, što kod Androida, nekako, nije slučaj, po mom skromnom iskustvu.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Ne kažem da su loši samsunzi niti ajfoni, imam dva ajfona u kući rade ko sat, iako su odlični ne bih išao dalje od havajca. Zato i pratim vesti i dešavanja šta će biti sa havajcima.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ali oprezno, ako situacija ne splasne, može na kraju biti da ti zapadne lošiji telefon - iako su danas odlični. Ovi danas su odlučni, ali sa Androidom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori