Windows Phone 8 predstavljanje

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: WP8 predstavljanje

Post od Baraba »

Kakva je situacija sa aplikacijama za WP? Da li postoji siroka paleta kao za Android?
Ni blizu, ponuda wp je smesna za sad.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: WP8 predstavljanje

Post od telep »

WinPhone nećeš videti kod nas jeftino dok im ne krene prodaja, a u ostatku sveta wp telefoni su obično jeftiniji od drugih, a ako nisu odma jeftiniji brzo im spadne cena (bar je do sada tako bilo). Videćemo, vidiš da i samsung ne izbacuje ativ dok ne vidi šta će tržište da kaže.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP8 predstavljanje

Post od araphel »

Samo da kažem da na primeru Lumie 920 mogu da kažem da nisu ništa jeftiniji. Evo u Beču se Lumia nalazi tu i tamo za 650, što je skuplje i od Galaxy S3 i od Note 2, a što se iPhone 5 tiče, nisam siguran, ali mislim da je tu negde cena. Mislim da je to bezobrazno s obzirom da poprilično kupuješ mačku u džaku, i da kao hoće da se probiju na tržište, a da ne govorimo o tome da je ovo za Nokiu poslednja slamka spasa verovatno.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od Layne_Staley »

araphel, u pravu si. Mnogo je da stavljaju toliku cenu.. Ne kazem, note 2 je preskup (koji sam skrpio da kupim), ali opet, sistem je nov (jeste unapredjeni wp7 ali opet..), a i nokiji je ovo flagship phone.. mozda i zato stavljaju toliko cenu..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: WP8 predstavljanje

Post od dulemcse »

Sistem je nov i mislim da je stabilniji bas zbog toga sto jos uvek ne postoji toliko aplikacija kao za Android. Vec duze vreme razmisljam o kupovini Windows telefona pa zato i gledam ove forume i svakakve testove. Inace trenutno koristim symbian...
Plasim se da ne pogresim ako kupim WindowsPhone. Nisu mi bitni gadget aplikacije kao sto su PhoneHUD i tako to. Vise me interesuje njegova funkcionalnost a gadgeti su mi u drugom planu...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP8 predstavljanje

Post od Baraba »

dulemcse napisao:Sistem je nov i mislim da je stabilniji bas zbog toga sto jos uvek ne postoji toliko aplikacija kao za Android.
Ako ovako razmišljaš onda je iOS najnestabilniji sistem jer za iOS ima najviše aplikacija, ali nije tako na svu sreću. Što više app je plus za jedan OS a ne minus, ako taj OS ne može da gura to je problem do OS ili slabog hardvera.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od Layne_Staley »

Baraba, apsolutno se slazem. Ali ipak mislim da ne treba da se bilo ko plasi da li ce biti smooth WP8 (sudeci po WP7). E sad tu su razne funkcionalnosti koje mozda nedostaju...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: WP8 predstavljanje

Post od dulemcse »

Da, slazem se. Ja sam se lose izrazio. Hteo sam da kazem da korisnik nema prilike da instalira puno aplikacija bas zbog toga sto ih nema. Dakle telefon ne bi bio preopterecen i zato bi bio stabilniji. ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: WP8 predstavljanje

Post od telep »

Stabilnost nema apsolutno nikakve veze sa aplikacijama. Evo pogledaj iOS (WP je kopija njegovog načina "poslovanja"), tamo aplikacije koje bi mogle da unaprede sistem nisu dozvoljene, kao što nisu dozvoljene ni na WP marketu. Ali zato kada JB telefon i počneš da dodaješ neke opcije odma ode sve u rac ako staviš nešto što je loše napisano, tako je svugde, znači nema sam sistem veze sa time, ima sama aplikacija.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: WP8 predstavljanje

Post od rudulan »

Pozdrav :p treba mi pomoc. Kupio Sam nokiu 820 pa me interesuje kako mogu sa iPhones prebaciti kontakte ili sa symbiana na windows phone, takodje me interesuje kako da zabranim prikazivanje slika sa fb-a u galeriji telefona?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

rudulan, sto se kontakata tice, najprostije je ako ih na iPhonu syncujes sa hotmailom (odnosno svojim win live accountom), ili gmailom. Posle ce telefon samo to da povuce i gotovo.
Sto se zabrane slika sa FB tice, mislim da imas neku opciju filter... ali nisam toliko testirao WP. Znam da mi je zena odusevljena time sto na telefonu moze da gleda sve slike sa FB (ona to obozava, dok se ja jezim svega toga)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od skar »

jedino da sklonis slike iza fb albuma u galeriji ti je da sklonis i svoj FB nalog..druga opcija za WP7 bar koliko znam ne postoji

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: WP8 predstavljanje

Post od rudulan »

e to je onda prva stvar koja mi se ne svidja :smutny:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

evo ja sam sad uneo facebook nalog ali ga nisam conectovao kako mi je ponudio sa microsoft nalogom i u galeriji mi stoje samo moje slike a ne i slike svih prijatelja...
ako si na to mislio... ne znam na cije si slike mislio?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: WP8 predstavljanje

Post od telep »

Verovatno ne zeli uopste bilo kakve slike koje imaju veze sa fb-om.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: WP8 predstavljanje

Post od rudulan »

ne zelim nikakve slike sa fb-a :))

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od skar »

obrisi FB nalog,i instaliraj FB aplikaciju sa marketa,to ti je onda jedino jer koliko znam nemas opciju za filtriranje u nalogu

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: WP8 predstavljanje

Post od rudulan »

e onda nemam chat ? :D nema veze, nekoko cu se navici na to :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: WP8 predstavljanje

Post od telep »

Pa instaliraj fb chat aplikaciju, sa marketa. Trebalo bi da je ima
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

evo nekih vesti, slicno kao i kod Androida, podrska od 18 meseci -

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=696473

Odgovori