Windows Phone 8 predstavljanje

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Windows Phone 8 predstavljanje

Post od miodrage »

Predstavljanje WP8 za sat i po, kako sam video na netu, bice uzivo prenos.
Jedva cekam.
Jedna od adresa gde ce navodno biti prenos: http://www.redmondpie.com/watch-windows ... ond+Pie%29

EDIT:
E tako... Sto se mene tice, mislim da dileme vise nema, mogu slobodno da kazem zbogom iOS, dobrodosao WP8. Kompletna integracija win8 uredjaja je za mene bila veliki uslov, i on je ispunjen. Ja sam zadovoljan!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: WP8 predstavljanje

Post od fannY »

Mislim da su mogli bolje,al dobro.:) Inace svaka cast za Dzesiku Albu.:D Samo mi nije jasno sto forsiraju taj odvratan oblik...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od skar »

sad sam gledao sve,i mogu reci da sam prezadovoljan,posebno sa mass storage i totalnom integracijom skypea...
jedino sta je moram se strpiti da padnu cene pa da pikiram neku 820!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: WP8 predstavljanje

Post od iKe »

Nisam baš pomno pratio, ali jeste napredak, sada videćemo kako će se pokazati na tržištu. Što se mene tiče sviđaju mi se Lumia 920 i One X. Evo i utiska o WP8 sa theverge
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

iKe, mislis 8x? Meni se on najmanje svidja od svih, dvoumim se Lumia 920 ili ATIV S. Videcu ATIV tablet koji je najavljen, pa cena ovo ono, i da li ce da bude sa full win8, ili RT. RT me ne interesuje uopste, samo full, tj. Surface Pro ali po nekoj razumnoj ceni. Da ima Padfone sa Win8, e za to ne bih ni pitao za cenu, samo bih uzeo...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Re: WP8 predstavljanje

Post od 90knele90 »

Pitanjce sta je sa nama koji smo kupili telefone sa windows 7 platformom ? Hoce li za nas biti update za 8 (sto je malo verovatno)?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

dobicete 7.8 verziju i to je to...
necete moci da uradite na win8... :dry:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: WP8 predstavljanje

Post od Adams »

Koliko sam razumeo, full win tableti su u sustini hibrid izmedju tableta i ultrabuka, a RT verzija je nesto vise od mobilne ali manje od full verzije? :wacko:
Jel ima recimo opcija na RT tabletima da se pusti youtube snimak u jednom tabu brauzera i da radi dok surfujes na drugom tabu?
Nokia Lumia 1520

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: WP8 predstavljanje

Post od janka_88 »

90knele90, svi koji imaju WP 7.5 će dobiti update na 7.8 koji će vizuelno biti potpuno isti kao i WP8 ali funkcionalno i ne baš zbog samog nedostatka hardverske podrške mada mislim da bi neke stvari kao što su usb mass storage mode, podrška za divx/xvid video klipova mogle se nekako i uz update ubaciti u starije modele ili griješim? :|

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Re: WP8 predstavljanje

Post od 90knele90 »

Vidim ja da cu uhvatim neki kuvani rom iz nekog telefona i koknem u ovaj moj. Znaci vecu glupost ne vide. Sad treba da kupujem nov telefon samo zato sto gospoda iz ms nisu mislila na nas koji smo se zajebavali od samog pocetka sam mango tango nodo... Mrzim sebe sto nisam kupio lepo android kao covek.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP8 predstavljanje

Post od Azimuth »

90knele90, mislim da ti to bas i nece poci za rukom. Sve mi se cini kao da su namerno uradili ovo sto jesu, ogranicili te "stare" na sve do wp8 koji je iskljucivo rezervisan za ove nove...
Bilo bi super ako bi oni silni humani ljudi sa xda odreagovali pa odradili tu nesto ali mi se cini da ce biti mrka kapa...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od skar »

cekajte ljudi prvo da se oni dohvate nekog WP8 roma,verovatno ce ga portovati...ne moze a da jos nije ni izasao maltene...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP8 predstavljanje

Post od araphel »

Poenta je u tome da su dosadašnje verzije WP, dakle do 7.5 bile i dalje bazirane na kodu sa windows mobile (CE? na mogu da verujem ali izgleda tako), dok su od osmice kodovi u osnovi jednaki između WP8, RT, i full osmice

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Re: WP8 predstavljanje

Post od 90knele90 »

Jedno kratko tumacenje. Svi mi koji smo imali telefone od 7004 verzije pa do uskoro najavljene 7.8 smo zamorcici i moglo bi se reci da smo imali beta verziju 8-ice. Zahvaljujuci nama kok bude imao para za fon za wp8 imace uglavnom ono na sta smo se mi zalili i sta smo mi mucili muke. znaci oni nece imati problema sa mass storage itd itd.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »


Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: WP8 predstavljanje

Post od Sale_M »

Evo malo vesti

Microsoft is allegedly working on an update to Windows Phone, called Apollo+. This will be a minor '.1' update that will add some of the features missing in the initial release, such as support for VPN networks and OTA updates. It will also include bug fixes for issues such as Wi-Fi connection bug.

Microsoft reportedly ran out of time for the initial release of Windows Phone 8, due to which they had to leave out features such as a notification center. You can expect to see these features roll out gradually in future updates for Windows Phone 8.

Meanwhile, you can expect to find out more about Apollo+ in the upcoming Mobile World Congress 2013.

izvor gsmarena...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: WP8 predstavljanje

Post od dulemcse »

Kakva je situacija sa aplikacijama za WP? Da li postoji siroka paleta kao za Android?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP8 predstavljanje

Post od Deksi »

dulemcse, isto pitanje i mene zanima ali kao sto postoje za android ili symbian sigurno ih nema.
Novi windows je odlican ali sigurno nece postati toliko popularan kao android jer android josmalo pa ce ga poceti postavljati i u kalkulatore.
Windows je jedinstven i nosice ga samo skuplji telefoni.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: WP8 predstavljanje

Post od telep »

Skuplji telefoni? Odakle ti to brate? ZTE, huawei će predstaviti jeftine budžet telefone, a i nokla će sigurno da izbaci zamene za njihove budžet wp7 i symbian telefone.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP8 predstavljanje

Post od Deksi »

Pa zasad po pojavljivanju nijedan nije bio ispod 250 eu. Zte ima jedan android i ispod 100 eu. bio je jesenas u telenorovoj ponudi.
Daj boze da dodju i jeftiniji windowsi (brate) :D to nemoze da bude lose.

Odgovori