Windows Phone 8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson

Da li Vam se svidja novo najavljeni WP8

Da
24
75%
Ne
8
25%
 
Ukupno glasova: 32

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8

Post od snenad »

rotkod, u pravu si 7.5 je mango 7.8 je tango. moja greska tako su isle najave.
Sro se tice 7.8 za Lumiu najavljen je in coming weeks. to kod nokie obicno znaci za nekih mesec dana. znaci ja ocekujem 7.8 na lumii do avgusta

Uveo sam glasanje, zaboravio sam kad sam postavio temu.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Windows Phone 8

Post od skar »

hmmm,dosadasnje iskustvo sa Nokiom i Microsoftom,mi kazuje da sumnjam u svaku njihovu najavu...znali suda nas ispale ko male majmune,Mango su predstavili u Februaru a tek poceli sa pustanjem krajem avgusta dok je 100% pokrivenost updateom,bila tek krajem oktobra....
mora to brze da se radi,Wp7 je i dalje inferiorna platforma,iako jako stabilan i brz,ubija ga traljavost njegovih stvaralaca...
Ja ga koristim i zadovoljan sam,al cekam update 7.8 jer ce odma uslediti port romova...a to znaci da cemo mi sa prvom generacijom uspeti da ubrzo uzivamo u finom restajlingu ! 8)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8

Post od telep »

Nadam se da ce u Wp8 da se ubaci mega giga napredna opcija da odaberem da li da se wifi gasi ili ne kada se ekran ugasi, prosto nisam mogao da poverujem da ta opcija ne postoji :shock:
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

@skar@

Samo se ti hvali i ima da ti dođem na update... :D

Malo se zezam, ali ima i dosta ozbiljnog u ovome što govorim, ja sam "majstor" za uništiti stvari, tako da ću upgrade "rumova" ostaviti tebi... ;)

Traljavost MS-a? Pa šta da ti kažem, oni prosto rade kao da su u Srbiji, opušteno i na "tenene"... :D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8

Post od snenad »

skar, Ne bih da branim bilo kog, ali ja ne bih svu krivicu svaljivao na proizvodjace vec i na operatere. Evo mog primera sa grugog OS-a. Nokia izbaci update, prodje 2 meseca Telenor ga objavi. Bio sam svaki put "primoran" da menjam product coda da bih "uzivao" u update-u. Prva provera za Nokia/WP najave je 27.06. za kad je najavljen tethering za Lumiu 800 i 710.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Windows Phone 8

Post od skar »

hmm.sta znam,nikad se nisam oslanjao na operatere,
uvek sam isao na to da fleshujem ono sto se meni svidja...
a sad ste u pravu za to,operateri koliko znam kasnije dobijaju update,ne znam zasto..
uostalom update za lumie je upravo u progresu :D
rotkod
veceras cu te cimnuti na skype,da odradimo to...

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8

Post od snenad »

Nokia ispunila prvo obećanje 27. krenuo Tango update za Lumiu 710 i 800

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

skar napisao:rotkod
veceras cu te cimnuti na skype,da odradimo to...
Jbg... Još sam na poslu...

Biće prilike, nemoj da misliš da sam odustao od dolaska i gajbe piva... :)

Windows Phone 7.8 will be delivered directly to all Windows Phone users, bypassing the carriers. You will be able to download and install Windows Phone 7.8 over Wi-Fi, at home or wherever else, and install this update.

:D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8

Post od snenad »

Izašla lista WP8 Marketplace-a koja će po najavama biti dostupna od prvog dana. Srbija na spisku.
http://windowsteamblog.com/windows_phon ... place.aspx

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Heh! Znači li to da će nakon update 7.8, odnosno izlaska wp8 telefona, market biti dostupan i za SRB (wp7.8)?!
Ili se svodi samo na wp8.

Uzgred, zna li neko, kad će početi update na 7.8... :x

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8

Post od iLuka »

treba da je vec poceo... ne znam za vas ali ja ozbiljno razmisljam o prelasku ili bar pokusaju prelaska na WP7.8 sa androida... :unsure:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Pa ja jesam na WP7 mango... I razmišljam da pređem na android... ahahahaha... Šalim se! :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8

Post od Green »

Sto se mene tice, prelaska sa Androida na WP8 ni u snu nece biti, iako mi je sam sistem ekstra zanimljiv. Citam ono sto pise Eldar sa mobile-review, u vezi WP7 (sada vec WP8), kao i u vezi braka Nokije i Micro$ofta. Jednostavno ne zelim svoj novac za telefon da dajem lopurdama, licemerima, lazovima i manipulantima kakav je Micro$oft.
Nadam se da je Eldar zaista u pravu kad pise da je WP7/8 osudjen na propast...

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Green, Hehehe... Da ne pravim veliki off topic, ali nije lepo za "njih" reći lopurde i sl. Pa budimo iskreni, oni su nam omogućili da uživamo sve ove godine u pirateriji... Samo da bi nas navukli na svoje proizvode... Realno, imam SE arc s, koji je po svemu, osim kućištu bolji od mozarta, a opet... Uživam u radu wp7, nikad nije "šlogirao" dok arc... android jeste...
Sviđa mi se jako WP8, razmišljam o kupovini telefona...
Brak nokie i M$-a, te njihova propast... Jeste, kako da ne... MS-ova propast, jednaka je smaku sveta 2012...

P.S. Svakako uvek imaš izbor, uskoro će i TV preći na android, a ako ti ni oni ne mirišu, "voćka" ti je uvek tu... Ja ću biti na "pendžeru"... ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8

Post od telep »

Jeste, ali na wp7 ne možeš ni trećinu stvari da uradiš koje možeš na bilo kojem androidu. MS jeste uplašen i to mnogo, inače ne bi toliko novca spiskali na jedan fail od proizvoda kao što je WP7. Oni su svesni da nema još mnogo vremena da se uđe na mobilno tržište, inače mislim da će WP8 biti ili prekretnica za mobilni windows ili kraj.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Apsolutno tacno, android ima svojih prednosti... I to dosta... Samo meni je na prvom mestu komunikacija... Ovo ostalo... Za to postoji racunar... Mobilni telefoni su mi suvise mali da bi po njima mrsio... Jeste, mogu ponekad da pomognu, ali kad je hitno...
Pa koji moj da setam web stranicu na 3.7", kad mogu na 22", bez da se corim...
Ja sam wp7 uzeo samo sto mi ja iphone skup, a android mi ne radi tako britko kao wp7... Govorim o androidu pre 4.0

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8

Post od Green »

rotkod napisao:Brak nokie i M$-a, te njihova propast... Jeste, kako da ne... MS-ova propast, jednaka je smaku sveta 2012...
Ne mislim na propast M$-a kao kompanije, vec propast WP7/8. Preporucujem pomenute tekstove Eldara sa mobile-reviw. Dovoljno je samo reci kolika je zainteresovanost operatera, a o korisnicima i da ne pricam, za WinPhone. Android se svake sekunde aktivira na 12 uredjaja...
I zasto nije lepo reci o lopovima da su lopurde? I Google-ovci su lopurde, samo sto oni nisu tako ljigavo licemerni poput M$-a ili Apple-a...
A o pirateriji cemo nekom drugom prilikom, ona nema nikakve veze sa WinPhone.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Ajd' da završimo na ovome, pošto mislim da se slažeš sa tom konstatacijom, a i već je ponavljana x puta...

Svaki novi os je dobro došao... ;), ako ništa drugo, da se postojeći dobri os-ovi drže u pripravnosti...

I nemoj misliti da se ne slažem sa tvojim tvrdnjama, samo što bi ti rekao apple i MS su prvi počeli, logično da će i druge "lopurde" slediti njigov primer...

WP7 je za mene skroz zanimljiv, a žao mi je što niko, uključujući i operatere, sem nekih malih akcija vip-a, ne želi razvijati app za ovaj os... No sačekajmo i taj dan, pa da vidimo šta će se dogoditi pojavljivanjem WP8.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8

Post od Green »

rotkod, svaki novi OS je itekako dobro dosao, potpuno tacno. Ali, sta je tu problem?! Microsoft je znao da nece biti nimalo lako takmiciti se sa ostatkom OS sveta, zato je, ne bih rekao bas na brzinu, izbacio WP7, kao sto je i tako agresivno navalio da unisti sve sto je Nokia decenijama stvarala. Zasto? Jednostavno je, ako pogledamo koliko je jak Symbian bio dok je bio na vrhuncu popularnosti. Jos lepse je pocelo sa razvojem Maemo sistema, pa je onda na red trebao doci MeeGo. A kakve je tek mogucnosti mogao Meltemi da pruzi, ostaje nam samo da nagadjamo. Ljigavci iz Redmonda to nikako nisu mogli dozvoliti, toliko konkurentnih operativnih sistema + toliko izbora za korisnike i morao je nesto hitno da preduzme kako bi sacuvao svoju intelektualnu svojinu od propasti.

S druge strane, WP7/8 je i meni skroz zanimljiv, vec sam dosta puta napomenuo, ali mislim da se apsolutno nista znacajno nece dogoditi pojavljivanjem WP8. Ni za Microsoft, ni za korisnike. Barem ne u skorije vreme...

Ko zna, mozda ce u buducnosti i Google postati slican, jer je glad za profitom nemerljiva i bicu istog misljenja. Tada cu prestati da koristim smartphone aparate, nabavicu telefon sa 3 funkcije cisto za "ne daj boze" komunikaciju i to je to. Neki princip uvek mora da postoji...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Windows Phone 8

Post od miodrage »

A koje su to opcije koje na WP i iOS telefonima nemas a na Androidu imas? Mislim, svi telefoni su sada skoro pa isti razlikuju ih malo procesori, memorija, kamere, i to je to. Glavna razlika je sistem, i sa odredjenim manipulacijama na svakom se sve moze.
Da se vrnem na temu, jedva cekam WP8, dace Bog da se dobro primi i ugazi i Apple i pogotovu Google.
Jos da se M$ smisli pa izbaci i Suface fon, i Bog da ih vidi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori