Windows Phone 7

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Fox, to sto oni kazu da nece da postoji to ne znaci da nece kasnije da ga naprave...Sve zavisi kako se pokaze Windows 7. I dalje mi nije jasno kako moze da zazivi neki OS koji su vec toliko unakazili mada vreme ce da pokaze svoje.


P.S.Kao i sto sma predpostavio stigle su "svezije" vesti u kojima se objasnjava da Skype nece jos da pocne sa pravljenjem programa za WM7 ali da planiraju da urade to. >>>>> Link
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Na Engadgetu su se pojavili snimak i capture onoga sto bi trebalo da bude HTC Sense. Ako se ovo ispolira ima da bude vrlo interesantno. Ako pak ne, izgledace interface kao roadkill spakovan u kvadratice...

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

HTC predstavio pet novih Windows Phone 7 pametnih telefona

HTC Korporacija, globalni proizvodjač pametnih telefona i dugogodišnji Microsoft-ov partner, danas je predstavila pet novih Windows Phone 7 pametnih telefona: HTC 7 Surround, HTC 7 Mozart, HTC 7 Trophy, HTC 7 Pro i HTC HD7.
Ova snažna i raznovrsna porodica telefona koje odlikuje nova Microsoft-ova Windows Phone 7 platforma ima dizajn koji se ističe i inovacije po kojima je HTC postao prepoznatljiv, uključujući i različite najnovije tehnologije i seriju jedinstvenih HTC aplikacija kojima se može pristupiti putem novog HTC Hub-a koji upotpunjuje Windows Phone 7 Hub iskustvo.

„Windows Phone 7 predstavlja potpuno sveže iskustvo i HTC ga sa uzbuđenjem razvija u velikim razmerama. Vidimo ogromne korisničke mogućnosti sa Microsoft-ovim najpopularnijim servisima kao što su integrisani Xbox LIVE i Zune,” rekao je Piter Čou, Generalni direktor HTC Korporacije. “Vrednost koju Microsoft donosi korisnicima mobilne telefonije širom sveta postavlja nove standarde u ovoj industriji. HTC će na samom početku ponuditi pet novih HTC Windows Phone 7 pametnih telefona kako bi svojim korisnicama omogućio širok izbor”.

“HTC je partner sa Microsoft-om od kada smo lansirali naše prve telefone pre skoro deset godina i veoma smo uzbuđeni zbog nastavka ovog putovanja lansiranjem Windows Phone 7”, rekao je Andi Les, Predsednik sektora za mobilne komunikacije u Microsoft-u. “Windows Phone 7 karakteriše novi smer za Microsoft i njegove partnere, a HTC je to podržao na značajan način tako što je doneo na tržište pet novih Windows telefona”.

Slika

WINDOWS PHONE 7

Windows Phone 7 je pažljivo osmišljen da pomogne korisnicima da postignu više sa manje koraka zahvaljujući jedinstvenim Hub i Tile interfejsu. Windows Phone 7 Hub pruža brz i jednostavan pristup najnovijim i najznačajnijim informacijima korisnika i uključuje kontakte, slike, igre, muziku, video sadržaj, poslovni i Marketplace sadržaj. Windows Phone 7 takođe integriše mnoge popularne i jake Microsoft servise kao što su Xbox LIVE, Windows Live, Bing i Zune.

HTC WINDOWS PHONE 7 PORTFOLIO

HTC je novom Windows Phone 7 portfoliju pametnih telefona pridodao svoj inovativni dizajn i kreativnost putem prepoznatljivih materijala i jedinstveno dizajniranih elemenata uz pružanje uzbudljivog seta vrhunskih karakteristika i vrhunske tehnologije. HTC pruža ekskluzivnu seriju aplikacija i usluga koje obuhvataju nove HTC aplikacije za vremensku prognozu i berzu, novu aplikaciju za obradu fotografija koja vam omogućuje primenu specijalnih efekata pre nego što fotografije podelite sa prijateljima putem novog HTC Hub-a, kao i mnoge druge aplikacije.

HTC 7 SURROUND

Bilo da su u pitanju igre, filmovi ili muzika, HTC 7 Surround je ultimativni multimedijalni uređaj. Sa jedinstvenim slide-out zvučnikom i integrisanim Kickstand-om sa integrisanim Dolby Mobile i SRS WOW HD™, HTC 7 Surround pruža hi-fi audio i virtualni surround zvuk koji korisnicima omogućuje da razmenjuju omiljenu muziku i video zapise sa svojim prijateljima. Više ne postoji potreba da se koriste slušalice za odlično surround audio iskustvo jer HTC 7 Surround zvučnik čini iskustvo slušanja tako prirodnim i prijatnim.

HTC 7 MOZART

Izrađen od jednog komada brušenog aluminijuma, HTC 7 Mozart odlično pristaje u šaci i podiže HTC-ovu estetiku dizajna na viši nivo. Za visoki kvalitet zvuka i video zapisa integrisan je Dolby Mobile™ i SRS WOW HD™. Integrisanjem Microsoft Zune korisnici mogu da sinhronizuju HTC 7 Mozart sa svojim računarima, što im omogućuje da svoju muzičku i video biblioteku nose svuda sa sobom. Tanak, solidan i pametan, HTC 7 Mozart izgleda isto tako dobro kao što i zvuči.

HTC 7 TROPHY

HTC 7 Trophy je ovladao snagom Xbox LIVE. Gejmeri će uživati u brzini i odzivu u toku igre brzog tempa, koje podržavaju Snapdragon procesor visokih performansi od 1 GHz i kontrola putem vivid WVGA 3.8” ekrana osetljivog na dodir. Hi-fi virtualni surround zvuk – putem SRS WOW HD™ – pružaju nam bogato audio iskustvo bez obzira na to da li korisnik igra igricu, gleda video ili sluša svoju omiljenu muziku.

HTC 7 PRO

Razvoj HTC 7 Pro inspirisan je moćnim korisnicima koji žele da kombinuju vrhunsku poslovnu efikasnost sa mogućnošću da na najbolji mogući način iskoriste svoje slobodno vreme.
Uglađeni telefon otvara se klizno i otkriva punu QWERTY tastaturu za brzo, ugodno kucanje uz opcije kojima se uvećava produktivnost kao što su sortiranje, skeniranje i upravljanje e-mailovima iz Outlook-a, otvaranje i editovanje najnovijih Office dokumenata na telefonu i praćenje tržišta uz pomoć HTC aplikacije za berzu, nudeći nove načine za maksimalno iskorišćavanje radnog dana.

HTC HD7

Vlasnici HTC HD7 mogu da uživaju u svojim omiljenim video zapisima i filmovima u bioskopskom stilu zahvaljujući velikom ekranu visoke rezolucije od 4.3 inča, dok im oslonac telefona omogućuje da se zavale i uživaju u radnji filma, a da pri tom ne moraju da drže telefon. Za one koji odbijaju da naprave kompromis u pogledu svog iskustva u igranju igrica na mobilnom telefonu, HTC HD7 otelotvoruje moć Xbox LIVE udišući igri život na način koji premašuje kućno igranje konzolnih igara.

DOSTUPNOST

Pet novih HTC pametnih telefona će od kraja oktobra biti dostupno preko mobilnih operatora i maloprodaje na tržištima Evrope, Azije i Pacifika i Severne Amerike.

Izvor

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »


dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ako ovo >>Key features:
Premium mobile OS (high minimum hardware requirements)
Clean, uncluttered interface with distinctive design language
Easy and thumbable user interface
Smooth operation with cool animations and transition effects
A fresh start with no legacy support needed
Backed up and developed by one of the largest software companies in the world
Excellent MS Office mobile implementation
Top-notch social integration
Excellent cloud services integration (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)
Wireless syncing of multimedia content
postavljaju kao glavne prednosti windowsa mobile 7 onda je jasno da nece da nista pametnije nisu mogl ida napisu a morali su nesto ipak.Moj alcatel OT800 ima fabricki face -spejs itd cat kao i operu mini uostalom wm je jos jednom pokazao da im GUI ne ide od ruke (barem neko moje misljenje ) jer im novi OS izgleda kao da je radjen kolazom. Uostalom kad nema >>No system-wide file manager,No Bluetooth file transfers,No USB mass storage mode,No multitasking
No copy/paste,No DivX/XviD video support postavlja se pitanje sta uopste pruza ovaj OS ? Misle da ce screenshotovima neke opasne igre da privuku kupce samo im nije palo na pamet da android 100x lepse izgleda i takodje ima igre koje kidaju u grafickom pogleda.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ali zato Win7 Phone OS ima teme ! Cak dve - crnu i belu ! :lol: Kao e250 pre 4 godine kad je izasao :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

pise da nece imati bluetooth transfer, kao na prvom androidu?! :wink: :wink: :wink:

andrejs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 30. Jan 2011. 15:22

Post od andrejs »

Pretpostavljam da za WP7 jos ne postoje hackovane igre kao sto imaju za iPhone npr da se skinu na svakom koraku ?

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Mogu da se skidaju igrice ali se placaju za sada. Bice i toga uskoro jer veliki broj hackera se time sada bavi

andrejs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 30. Jan 2011. 15:22

Post od andrejs »

E jos jedno pitanje, kada sam ja npr u nekoj aplikaciji ili igrici i pritisnem back ili start taster, da li to znaci da sam time izasao iz aplikacije u potpunosti i da se ona vise ne nalazi u memoriji telefona ili ne?
Pitam jer sam navikao na symbian gde sve moras kliknuti exit da bi izasao inace ostaje sve ucitano xD

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Koliko znam za sada na win7 nije moguc multitasking.. znaci ne moze da se vrti vise aplikacija u pozadini.

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Moze da se vrti u pozadini ako ne vracas se sa back strelicom nazad. To se desava ako pritisnes win button i vracas se na home, onda ta aplikacija, na kojoj si vec bio radi u pozadini. U tom slucaju ako opet pritisnes back onda te vraca na tu aplikaciju.

andrejs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 30. Jan 2011. 15:22

Post od andrejs »

Posle par dana koriscenja zakljucio sam da mi se ne svidja windows phone 7. Svi kazu da ce biti bolji kad izadje update za 5-10 dana, a od Nove Godine nikako da prodje tih 5-10 dana. Daj boze da uspem svoj Trophy zameniti za iPhone 3GS...

E i zna li neko zasto nece da mi salje MMS? Jel i to jos jedna od prsotina OS-a? Probao sam sa Vip i MTS karticom sa kojih sam mogao poslati MMS i sa starog Samsung U700 i Nokia 5530 telefona, ali sa HTC Trophy nece nikako... Od podesavanja za poruke jedino imam onaj message centar da promenim i nista vise... Zna neko u cemu je frka?

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Ima jedan hack koji treba da uradis da bi ti uradio MMS, nazalost nije omoguceno po default da radi iz prodavnice

andrejs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 30. Jan 2011. 15:22

.

Post od andrejs »

Aj baci neki link za to ako mozes,pliz? Ne mogu verovati da to nisu omogucili po defaultu... Gz Microsoft once again...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

http://www.marketplacebrowser.com/26701 ... n-keyboard

Један јако леп програм, отворио бих нову тему али можда ће аутор доћи на наш форум па не бих да га минирам. :)
Слобода или смрт

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Ima li kakvih novosti? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 7

Post od miodrage »

Rekoh da ne otvaram novu temu, jel zna neko da li je moguce na WP7 telefonima, konkretno Lumia710 pogledati stanje na mt:s? Posto *797# ne radi, a zena nece da predje an Vip? Ok, sada nekako uspe da proveri preko 788, ali se dobiju samo minuti i poruke, ne i net, a prosli mesec je za 2 dana probila i napravila 4000 din racun...
Stavio sam neku aplikaciju Counters, ali nije bas da radi kako bi trebala :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 7

Post od telep »

Mislim da nema nacina, tek wp8 podrzava ussd kodove.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 7

Post od iLuka »

Na mts-u nikako. Kasne i po 15dana sa osvezenjem brojaca... :dry: :dry: :dry:

Odgovori