Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

zavodnick napisao:1808, teleP bijase zar ne ?!
NE, ali tebi baš pristaje nik TELE obzirom šta pišeš. :D

Eto, jedino je гари poverovao u ovu tvoju budalaštinu, ko' da ste braća rođena. :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Osmice, tvoje pisanje opet počinje da biva uvredljivo. Nije da si me pogodio, samo vidim malo gorčine u tvojim komentarima. Nemoj tako, sebi najviše štetiš.

Sent from mTalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od znemanja »

miodrage napisao:Daleko da je najbolji OS, najzastupljeniji da, ali najbolji ni pod tačkom razno.
E Miodraže i ti nekada baš debelo odvališ. Non stop propagiraš Android kao loš OS, a isti uopšte nisi koristio. Kako onda možeš da kažeš da je loš, a nisi imao dodira sa istim?
Razumem da ti se ne sviđa OS, razumem i da imaš odbojnost prema istom, čak donekle mogu da razumem da nećeš da koristiš Android iz principa, ali ovakva tvrdnja bez ikakvog objektivnog ili bilo kog verodostojnog argumenta je bez ikakve logike.

1808, povedi računa, vređanje je zabranjeno na forumu. Nije prvi put da te opominjemo. Postoje drugi načini, bez vređanja, kojima možeš da izraziš svoje neslaganje sa određenim iznetim stavovima.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Nemanja, da je najbolji po mom skromnom mišljenju, i ja bih ga koristio. Slažem se da je najzastupljeniji, da pruža nekome velike mogućnosti, ali ga ne smatram najboljim. Tačka.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ali u smislu da je jedan od dva trenutno objektivno najbolja, nije toliko daleko od najboljeg. :) Deli ga najviše jedno mesto. :)

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Ali bitno je da miovrage svoj kackavalj od telefona i dalje smatra najboljim danasnjice. Kakav covek jbt...
Zavodnice, i treba da se traumiras, mozda dodjes sebi. 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ništa ovo nije novo. Ni Windows Phone/mobile nije prvi sistem koji je nestao, a da su mnogi njegovi korisnici smatrali da je bio najbolji, i da je šteta što nije uspeo. Konkretno za Lumiju 950, ona i dalje ima razne stvari koje ni jedan Android nema, a koje su mogle da funkcionišu i na starijim telefonima. U potpunosti je razumljivo da ima korisnika kojima se w10m i kao ovakav više dopada nego iOS ili Android.

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ja imam taj telefon, samo sto sam ja napravio glupost i pustio da mi skida update. Ja sam trebao da se zaustavim na AU i to je to. Ali jbg, nadao sam se da ce OS napredovati...ali nista!
Green, cemu vrijedjanje ?! Cek sta je sa tobom i 1808, samo vrijedjate ?! Ljudi, ako nemate sta da kazete pametno a da ne vrijedjate... Idi na forum od Androida pa nas tamo pljuj jer ja tamo ne ulazim. NE petaljam se gdje mi nije mjesto, pa isto i vas molim. Eto, toliko!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

zavodnick, sta se i obazires na baljezgarije neznalica? Ja ih ni ne citam, jer ionako ne kazu nista pametno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Gari, šta Win ima što nema na Androidu? Ja ne vidim ništa, čak dosta toga fali i još polako nestaje i više.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

pshnd napisao:,...šta Win ima što nema na Androidu?
Kako šta,.... ima keramiku, pa čuveni Resume, svakodnevni reset, pa WDRT, interop tools, vađenje baterije i na kraju ga tresneš o pod (što reče neko ovde od prozordžija). Kao što vidiš, ima dosta toga.... :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nedostaje mi na w10m aplikacija za mbanking.

A na Androidu nema recimo Continuum. Ona rešenja od Huaweija i Samsunga ipak nisu dovoljno dobra, a i to je za preskupe telefone. Sve zavisi od toga šta je tebi bitno. Ako si u inostrantsvu, i imaš karticu sa 600MB recimo, bolje ti je da povežeš telefon bez ikakvog kabela na kompjuter, i koristiš ga kao laptop nego da napraviš hotspot, pa da ti ovaj srkne mebabajte. To je eto jedna korist Continuuma. I ceo interfejs je modularniji nego na Androidu, pa onda taj Continuum ima više smisla nego recimo Dex.

Tebi možda nije bitno, meni je zanimljivo. Pominjao sam već i šarenilo sa raznim vidžetima, a naspram vidžeta na iOS-u, i živih pločica na Windowsu.

Samo hoću da kažem da definitivno Android u odnosu na Windows nije upgrade, više je sidegrade. Aplikacije imaju bolju podršku, ali mi se sam sistem manje sviđa. Pozitivno je ipak to da se neki proizvođači trude da ublaže tu situaciju.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao: a i to je za preskupe telefone.
Pa nisu baš ni Lumia 950 i 950XL bile jeftine kada su se pojavile. Debelo su i one koštale. O HP Elite da ne pričam.

гари napisao:Ako si u inostrantsvu, i imaš karticu sa 600MB recimo, bolje ti je da povežeš telefon bez ikakvog kabela na kompjuter, i koristiš ga kao laptop nego da napraviš hotspot, pa da ti ovaj srkne mebabajte.
Šta si sa ovim hteo da kažeš?

Teško da nije apgrejd. Do sada nikoga oko mene ko je prešao sa WP/W10m na Android nisam čuo da se žali već su svi zadovoljniji njime i to primetno zadovoljniji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od pshnd u Uto, 13. Feb 2018. 23:14, izmenjeno 2 puta ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od znemanja »

гари napisao:ppSamo hoću da kažem da definitivno Android u odnosu na Windows nije upgrade, više je sidegrade.

Sent from mTalk
Mojle lično mišljenje je da si ti OK lik, malo više voliš da pričaš (pišeš), ali generalno ok, a onda napišeš ovaku neku glupost, notornu glupost. Razumem da je tebi Win mobile OS dobar, da ti završava posao, ali ni u jednom svemiru, ni u jednom paralelnom univerzumu Win mobile nije bio bolji od Androida, ikada. Po kojoj logici OS koji je trenutno najsavršeniji na tržištu može biti sidegred u odnosu na poluprozvod pun bagova kao što je Win mobile koji je povrh svega toga i napušten jer je katastrofalno loš. Da li malo razmisliš pre nego što nešto napišeš, pa samo ova tvoja rečenica je razlog za ban jer iznosiš očigledne dezinformacije i namerno dovodiš u zabludu potencijalne čitaoce (posetioce) foruma.




Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

znemanja napisao:....Da li malo razmisliš pre nego što nešto napišeš, pa samo ova tvoja rečenica je razlog za ban jer iznosiš očigledne dezinformacije i namerno dovodiš u zabludu potencijalne čitaoce (posetioce) foruma.
Eeeeee, od kad taj piše svašta bez bilo kakvog prethodnog razmišljanja i smisla, a ti si tek sad to primetio. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

pshnd napisao:Pa nisu baš ni Lumia 950 i 950XL bile jeftine kada su se pojavile. Debelo su i one koštale. O HP Elite da ne pričam.
To jeste, pojeftinile Lumije 950 su u nekom trenutku na 50.000, ali da Microsoft nije odustao od te priče, bile bi cene kanda visoke. Mada je Continuum za telefone sa minimum SD617, tako da ipak to ne bi bilo rezervisano samo za sam vrh. Ali to ja samo hipotetički.
pshnd napisao:Šta si sa ovim hteo da kažeš?
U inostranstvu si, nemaš WiFi, pa si kupio SIM karticu sa nekom manjom količinom megabajta. Ako prosto povežeš laptop na net preko hotspota potrošićeš više megabajta zbog raznih gluposti koje imaš na netu, i dok se okreneš ode 100MB na primer. Umesto toga baciš telefon na laptop preko Continuuma, koristiš njegovu rastaturu, njegove periferije, i monitor, i uradiš šta si želeo, a sa telefona. Bez nenadane potrošnje megabajta.

Nekome je to glupost, i to razumem.
pshnd napisao:Teško da nije apgrejd. Do sada nikoga oko mene ko je prešao sa WP/W10m na Android nisam čuo da se žali već su svi zadovoljniji njime i to primetno zadovoljniji.
znemanja napisao:Mojle lično mišljenje je da si ti OK lik, malo više voliš da pričaš (pišeš), ali generalno ok, a onda napišeš ovaku neku glupost, notornu glupost. Razumem da je tebi Win mobile OS dobar, da ti završava posao, ali ni u jednom svemiru, ni u jednom paralelnom univerzumu Win mobile nije bio bolji od Androida, ikada. Po kojoj logici OS koji je trenutno najsavršeniji na tržištu može biti sidegred u odnosu na poluprozvod pun bagova kao što je Win mobile koji je povrh svega toga i napušten jer je katastrofalno loš. Da li malo razmisliš pre nego što nešto napišeš, pa samo ova tvoja rečenica je razlog za ban jer iznosiš očigledne dezinformacije i namerno dovodiš u zabludu potencijlne čitaoce (posetioce) foruma.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Znemanja, ko radi, taj i greši. :D

Šalu na stranu, jeste ipak sidegrade. Kao što je upgrade Android 7 na Android 8, ili iOS 9 na iOS 10 (tu se dobija više mogućnosti, i vremenom sistem napreduje), a nije prelazak sa iOS 11 na Android, niti je prelazak sa Androida na iOS.

Bez potrebe da umanjujem prednosti Androida. Ako nekome prednosti Windowsa nisu bitne, onda je to njemu samo upgrade, ali generalno govoreći: treba uzeti sve parametre. I ja se slažem da je Android bolji možda i po svim parametrima danas koji su bitni većini (stabilnost, podrška za aplikacije...), ali nije bolji po svim parametrima, ma koliko oni bili nebitni tebi. Već sam naveo primere, ponoviću opet. Korisnicima je bitna i estetika. Iz tog razloga cene kada vide da je neki sistem razvijen tako da je developer mislio o detaljima. Konkretno ta razlika se vidi između iOS-a i Androidu. Prosto vrišti, skače, ne može da se ne primeti. :D I Windows je po tom pitanju u prednosti, a razlog za to je jednostavan: jedan gazda ga je razvijao, kao i Apple, i držao po kontrolom. Davao ostalima uzor kako stvari treba da izgledaju. Kod Androida, šta da kažem, ja bih voleo kada bi svi developeri krenuli po pitanu dizajna Samsungovim stopama recimo, i svi da rade stvari na isti način, a ne da ja pitam "Znemanja, a jel ima Samsung svoj vidžet za to? Ima? Hvala bogu!".

Mislim da moje pisanje nije za ban, svako ko me pita šta mislim o Windowsu, ja kažem onako kako jeste, nikoga ne dovodim u zabludu. Tako je bilo i ranije, uvek sam ukazivao na obe strane medalje. I isto i sad. Jel bi neko da kupi Windows telefon? Reći ću mu kakva je situacija, pa neka odluči, neću mu sipati moje mišljenje u glavu. Neke aplikacije se još razvijaju, neke stagniraju, a više njih se gasi i nestaje iz prodavnice.

Sorry zbog dugačkog posta, evo krompir.
[img]http://interconnectedworld.typepad.com/ ... b42970b-pi[/img]

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:U inostranstvu si, nemaš WiFi, pa si kupio SIM karticu sa nekom manjom količinom megabajta. Ako prosto povežeš laptop na net preko hotspota potrošićeš više megabajta zbog raznih gluposti koje imaš na netu, i dok se okreneš ode 100MB na primer. Umesto toga baciš telefon na laptop preko Continuuma, koristiš njegovu rastaturu, njegove periferije, i monitor, i uradiš šta si želeo, a sa telefona. Bez nenadane potrošnje megabajta.
Opet ne razumem.
Kakav hotspot? Kakve veze to ima sa povezivanjem laptopa i telefona? Jesi ti siguran da sam znaš šta hoćeš da kažeš?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Gari, šta ti imaš od toga što WIN ima continum? Kad ga već stalno potenciraš.

Pa ti a ni 1% korisnika win telefona u Srbiji ga ne koristite.
I jedno pitanje za Garija, zar posle svakog napisanog posta od bilo kog člana ovde, mora da ide jedan tvoj.

Kad bolje razmislim, teško ljudima koji dođu na ovaj forum da se informišu o WIN telefonima i WM OS.

Kad već Gari, a i pojedini članovi ovde, imaju tu slobodu i širinu da pišu sve i svašta, da napišem i ja koju reč o WM, možda nekog neiskusnog potencijalnog prozordžiju zanima.

Dakle posedujem lumiu 640 I P10 Lite.nisam neki prezahtevni korisnik, jer jelte imam normalan socijalni život sa dosta obaveza, pa mi sami mobilni aparati nisu prioritet u životu. Menjam ih retko, na 2-3 godine.
Lumia me služila lepo, nešto novo i zanimljivo, pa i HERE navigacija koja je radila savršeno, a i malo da promenim OS.

A onda vremenom kreću nebulozni potezi od MSa sa brdom nekih ažuriranja, pa u jednom momentu nisam uspevao više da ih pohvatam. Pa sam morao da se udubljujem u tu problematiku, jer jelte, trebao mi funkcionalni smartphone.
Posle svakog ažuriranja sam radi samo restart a vremenom sam morao da radi i HR. A onda sve jovo na novo.
A uz sve to kreće igranka. Počinju nervoze sa kontaktima, pogube se, nestanu. Ej, ja ih imam godinama unazad ali MS rešio u moje ime da to ne ide tako i da mi ne trebaju svi. I ako sam ih sinhronizovao sa MS servisom, ponovo ima nekih problema. I tako jedno jutro se neki kontakti pojave u stotinama duplikata. A drugih nema nigde. Ajd, sredim ja to, ceo dan sam izgubio na sređivanje kontakata, bez garancije da će svi sutradan biti na broju.
E a onda viber. Koristim ga, jer ga koristi cela Srbija a i šire. Ali ja sam, eto, morao da ga osvežavam ručno, ako hoću da odgovorim ljudima na poruke, a neke su znale da čekaju i danima na odgovor.
I tako, pomirim se i sa tim kad jedan dan, zapitam ja nešto van Beograda i u nekom selu uključim navigaciju, kad ono, nema adresa, ne mogu da ih nađem, pogotovo off-line (a to je bila prednost ove navigacije), (Zamisli Gari, morao sam da potrošim još koji MB dodatno). I tako na pumpi skinem Google mape i završim putovanje.
Mogao bih još podosta, ali pošto će Gari da se javi odmah I krene u demantovanje svake moje napisane rečenice, to bi zagušilo servere ovog foruma, pa da ne rizikujemo.
Inače, vrlo često kad sam pisao baš na ovom forumu, TTalk nije hteo da mi da više od X redova da napišem.
O samim App u prodavnici ne bih baš trošio tastaturu, jer sve što mi je trebalo tamo sam našao na androidu.
Još samo jedna vrlo bitna stvar, svi, ali svi MS servisi koje sam koristio na lumiji, odnosno WM, koristim I dan danas na androidu I rade perfektno. A na lumiji je bilo pravo mučenje da mi sihronizuje jednu fasciklu na Onde Drive. Pukao mi film onog momenta kad mi je nekim čudom u sinhronizaciji nestao vrlo važan dokument sa podacima koje sam skupljao mesecima.

Baš me je zaintrigirao sam WM, i uzeo sam L925 sa win8 I onda nadgradnja na win 10 I uzeo sam L640 I onda potpuni raspad sistema.

Nema tu više šta da se priča.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

pshnd napisao:Opet ne razumem.
Kakav hotspot? Kakve veze to ima sa povezivanjem laptopa i telefona? Jesi ti siguran da sam znaš šta hoćeš da kažeš?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Siguran sam da znam šta hoću da kažem. :) Imaš izbor pošto nemaš WiFi: ili da na telefonu napraviš hotspot, pa da se povežeš sa laptopom, ili da sa laptopa koristiš telefon kroz Continuum.

A Knežević je skroz u pravu.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Ali šta će mi hotspot? Nabodeš ga na USB i barataš fajlovima na njemu kad već imaš laptop. Hotspot ti treba ako ćeš da koristiš telefon kao WiFi modem da preko njega ideš laptopom na net.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori