Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

S obzirom da je već četvrtak uveče, a da smo većinom dobili ažuriranje u sredu ujutru (mada je na Windows Central pisano o ažuriranju još u utorak uveče), rekao bih da ti već imaš ovaj build. Verovatno ti se telefon sam ažurirao dok si spavao. Vidi samo koji ti je build.

Jel si na Creators Update, ili na Anniversary Update? Inače nema potrebe da budeš na insajderu ni za jedno od ta dva. Na AU treba valjda da je stigao 14393.1715, a na CU 15063.608.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

15063.540 - biće da ipak to nisam dobio. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Izeš ga, trebalo bi da i tebi stigne... Valjda će stići samo u nekom trenutku. Ja sam preko insajdera stavio CU, ali sam posle toga sa insajdera izašao, i ostao na Production.

Sent from mTalk on Windows PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Ja sam na ovom poslednjem 608 od utorka, i imao sam par restarta juče, danas nijedan. Do čega je ne znam, ali znam da se sam od sebe 3-4x restartovao. Videćemo.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Je l' to onda i dalje najbolji telefon današnjice, kad se sam od sebe toliko restartuje? :D

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Da l' su kojim slucajem popravili offline pretragu nadogradnjom, mada cisto sumnjam? Posto nemam prostora za azuriranje ne znam da l' ima smisla azurirati., ako nema promene ostavicu ovako.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tombola. Možda u Novom Sadu nalazi ulice sa malo većom verovatnoćom nego ranije, a možda je i isti đavo kao što je i bilo. Pre će biti da je ovo drugo.
Green napisao:Je l' to onda i dalje najbolji telefon današnjice, kad se sam od sebe toliko restartuje? :D
I mojoj devojci se povremeno restartuje Lumia 650, bude nekad i par puta nedeljno. Ali ne da da joj telefonu priđe dr Jel Si Probao Reset Bez Backupa. :lol:

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Meni se telefon ne restartuje ali zbog toga ne tvrdim da je najbolji telefon današnjice [emoji1]samo da radi ok.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Sve to može da se sredi. Lep čist hard reset, i milina. :)
.
Slika
.
Ili sa WDRT, ali to je nama sa starijim telefonima malo veća avantura.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

A to što ja nisam dobio nadogradnju - nikom ništa, a? [emoji14] :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da probaš i ti hard reset bez backup? :D 8)

Šalu na stranu, probao bi soft reset, pa bi proverio da li ima neko ažuriranje. Naravno, pod pretpostavkom da si već radio. Ako ne upali, onda bi probao da uđem na insajder na Release Preview, video da ažuriram telefon, pa izašao sa insajdera opet posle nadogradnje.

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Nije šala sa wdrt i HR mogu da pomognu i isprave neke sitne bagove koji se obično pojave nakon silnih instaliranih abdejta. Poslušao sam Garijevo uputsvo uradio wdrt pa hr, bez vraćanja bekapa i nakon toga instalirao sve abdejte i evo telefon sad radi ko satić. HR sam uradio samo jednom obzirom da sam prešao na win10 posle dobijenih abdejta su se pojavili sitni bagovi na pr. prilikom poziva nisam mogao da se javim, to se dešavalo random i ne tako često, mtalk nije hteo da se pokrene itd.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ma, mrzi me da radim HR zbog neke minorne nadogradnje, posebno jer telefon trenutno radi sasvim dobro. Hvala na predlozima, u svakom slučaju, a taj .608, ili koji god da je, ako dođe - fino, a ako ne dođe - nema veze. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ne bi ni ja radio hard reset zbog toga. Probao bi samo ono sa insajderom.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ti ne bi radio HR ?! :cry: Ljudi, ja ne vjerujem... Za svaki moj problem rekao si da HR uradim, a sad... :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Jbt, Microsoft treba da sledeći uređaj izbaci sa fizičkim HR dugmetom. [emoji38]
Možda i da ga nazovu HR Phone. [emoji38]

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

:)
ništa, samo da prijavim, rade(bar ono što radi i za moje potrebe) 550 i 925 na CU-608 non-insider, nix- problemi, nix-HARD RESET, a kamoli WDRT još od kako je iziš'o CU.
I uspeo na 925 da podesim windows-puce, svetli kao notifikacija, jee!
Doduše 2-meseca sam samo acao Note III(falio mi i trebao iGO), dosadilo, uželeo se mistrije i pločca :D

Sent from my L925 using mTalk

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

sizif, Da li ima neki zivi "komjuniti" sa moderima i uputstvima kako i sta oko windowsa 10 i lumija... Imam Mi4 znam da treba nesto da se cacka oko registra da bi se dobili poslednji bildovi i na njemu + mora nesto da se cacka oko RAM memorije da bi bolje radio. Gde mogu sad da njadjem takva uputstva ili forum? Moze neki link?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ima na onom xda-developer forumu...

Mada, možda i ja mogu da ti pomognem. Hard reset nisi probao kažeš? Hehe, trebao bi da stavim dr Zoidberga na avatar. :D Moram malo da se zezam, :) mada jasno, ovo su u glavnom telefoni koji su po godinu dana radili bez reseta, i sad počelo da ponešto zeza. I napredni Androidaš bi verovatno nekoliko puta rutovao telefon za to vreme, a hard reset je jednostavniji.

Sugar, neki Lenovo laptopovi imaju dugme za resetovanje ako se ne varam, tako da ono, što da ne. :P

Šalu na stranu, možda stvarno mogu da ti pomognem, a i Sizif. Jel znaš otprilike šta treba da uradiš? Ako sve možeš da uradiš sa Interop Toolsom, njega lako možeš instalirati na w10m, samo taj njegov fajl kopiraš na memorijsku karticu, omogućiš u podešavanjima instaliranje aplikacija koje nisu iz Prodavnice, i instaliraš aplikaciju iz File Managera. S tim da verovatno tu nije samo jedan fajl za instalaciju, nego neka četiri. Imam ga ja i na kompu, ali svakako bolje da vidiš Interop Tools sa xda da skineš, sigurno je do sad taj alat dosta napredovao. (Možda bude potrebe da smanjiš skaliranje, ranije je bio problem kod Interop Toolsa na malo manjim telefonima, početni ekran nije stajao na ceo ekran, pa ti neka dugmad nisu bila dostupna. Mada tvoj telefon nije tako malen, ali kažem za svaki slučaj ako se susretneš sa problemom.)

A kako to što hoćeš da se uradi unutar Interop Toolsa, to tačno ne znam, nisam pokušavao za sebe to da radim.

Da, i ako se dobro sećam, Interop Tools može da prevari sistem za insajder, ali ne može da prevari za zvanične nadogradnje.

A to oko RAMa što pominješ, Filipe, je možda i placebo...

Sent from mTalk on Windows PC

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

@filip89x
Nisam upoznat koji i koliko su ti hackovi + Interop primenljivi za tvoj fon. Uglavnom pratim samo za L925. Imaš pp.

@gari
Tututorijali na XDA u vezi led notifikacije koliko sam zapamtio, potekli su od 73x, pa se onda proširillo, na moju sreću :)

E sad sve zavisi ko koji telefon ima, šta voli da čačka i koliko volje, vremena ima? Ne ubedjujem te :P

Sent from my L925 using mTalk

Odgovori